Ako opraviť únik pamäte v Windows 10

Softvérové ​​technológie na celom svete robia pokroky a pre človeka je ťažké udržať krok s častými zmenami. Tu by sme hovorili o tom, ako opraviť únik pamäte Windows 10, ale skôr, ako sa ponoríme do hĺbky témy, museli by sme pochopiť, čo presne je únik pamäte.

V Windows, k tomuto typu problému dochádza, keď aplikácia alebo systémový proces neuvoľní blok pamäte RAM, akonáhle aplikácia alebo systémový proces prestane fungovať. Toto je problém, pretože pamäť RAM, ktorú máme, má obmedzený priestor. Ak je jeho časť priradená k softvéru alebo aplikácii bez akéhokoľvek hmatateľného výsledku, vedie to iba k spomaleniu systému.

Predtým, ako začneme s vysvetleniami a podrobnosťami o úniku pamäte, je dôležité, aby sme pochopili, odkiaľ táto pamäť pochádza a ako procesy a programy používajú pamäť.

RAM a ako programy využívajú RAM

RAM je skratka pre Random Access Memory. RAM sa spravidla nepoužíva na ukladanie žiadnych údajov a obnovuje sa vždy, keď sa systém znova spustí. Kedykoľvek sa program spustí v systéme, zaberie časť pamäte RAM, ktorú použije na pridelenie potrebného postupu v priebehu programu. V ideálnom prípade by mal proces zaberať najmenšie množstvo pamäte v pamäti RAM, aby sa dosiahol výstup, a tiež by mal vymazať pridelenie ihneď po ukončení procesu. Nie vždy to však platí, pretože ani po dokončení procesu RAM neuvoľní. Preto by ste sa mali pozrieť na to, ako opraviť úniky pamäte Windows 10. Myšlienkou úniku pamäte je dosiahnuť najlepší výkon a rýchlosť zo systému, ktorý používate

Ako dochádza k únikom pamäte Windows 10

Odpoveď sme síce už naznačili, ale tu by sme to ešte viac zvýraznili. K úniku pamäte dochádza, keď proces spotrebuje viac energie, ako sa očakáva, alebo keď si zachová pridelenú pamäť, a to aj vtedy, keď prestane fungovať v systéme. To vedie k nedostatku pamäte pre ostatné procesy a programy, ktoré sú pre nás nevyhnutné na ďalšie použitie.

Spôsoby, ako zabrániť únikom pamäte Windows 10

“Prevencia je lepšia ako liečba,” fáza, ktorú snáď každý z nás počul počas svojho života. To isté platí tu; taktiež by sme chceli uviesť zoznam spôsobov, ktorými môžete démonovi zabrániť dlho predtým, ako nadobudne správny tvar. Preto by sme tu diskutovali o niektorých spôsoboch, ako sa vyhnúť procesu, ktorý sa vyskytuje na prvom mieste.

Existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť úniku pamäte Windows 10. Techniky sú jednoduché a niektoré z mnohých spôsobov, ktoré sú uvedené nižšie, vám pomôžu pochopiť, ako opraviť úniky pamäte v Windows 10.

  • Skontrolujte, či nie sú k dispozícii aktualizácie vášho ovládača

Toto je jeden z hlavných dôvodov úniku pamäte v systéme Windows 10. Čas od času tomu však môžete určite zabrániť. Ako postupovať rovnako, je uvedené v nižšie uvedených bodoch

  1. Na paneli Hľadať vyhľadajte vývoj. Otvorí sa správca zariadenia.
  2. Skontrolujte, či sa vedľa niektorého vodiča nenachádza žltý výkričník.
  3. Ak existuje zariadenie s výkričníkom, kliknite pravým tlačidlom myši na ovládač a vyberte položku Aktualizovať softvér ovládača.
  4. Dokončite nastavenie podľa pokynov.
  • Zakázať programy pri spustení

Toto je viac na zvýšenie výkonu ako prevencia. To je však rovnako dôležité. Všetko, čo musíte urobiť, je skontrolovať, či sa nejaký program nespustí na pozadí, hneď ako spustíte počítač. Kroky na kontrolu a vykonanie potrebných akcií sú uvedené nižšie:

  1. Stlačte kombináciu klávesov Ctrl+Alt+Odstrániť. Otvorí sa váš správca úloh.
  2. Teraz vyberte kartu spustenia z horného panela.
  3. Kliknite na programy, ktoré chcete zakázať, a deaktivujte ich. Tieto programy sa už nespustia, keď spustíte počítač.
  4. Kliknite na OK.

Teraz, aj keď ste sa riadili vyššie uvedenými spôsobmi, aby ste zo svojho systému vyťažili maximum, môže však dôjsť k spomaleniu systému z niekoľkých dôvodov. Najlepšie by bolo, keby ste našli riešenie problémov, s ktorými sa stretávate.

Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali dodržať, aby sa váš systém vrátil do optimálneho funkčného stavu a zbavili sa únikov pamäte.

Zatvorte program a reštartujte ho

V tomto procese zavriete program na riešenie problémov a potom reštartujete počítač, aby ste uvoľnili alokovanú pamäť v systéme. Tu sú kroky na opravu únikov pamäte windows 10:

Krok 1: Stlačte Ctrl+Shift+Esc a Windows Otvorí sa Správca úloh

Krok 2: Kliknite na karty Proces a vyberte procesy vyžadujúce maximálne pridelenie priestoru.

Krok 3: Kliknite na Ukončiť úlohu

Krok 4: Keď skončíte s procesmi, zatvorte správcu úloh

Proces, ktorý zaberal najpodstatnejší kus pamäte, je ukončený. To však neznamená, že alokácia pamäte je teraz uvoľnená. Na uvoľnenie pamäte pridelenej týmto procesom budete musieť reštartovať systém. Akonáhle to isté urobíte, môžete si byť istí, že problém sa nevyskytne, pokiaľ nespustíte program, ktorý v prvom rade spôsobil problém.

Záver

Ak chcete svoj počítač využívať naplno a dosiahnuť z neho najlepší výkon a rýchlosť, mali by ste vedieť, ako opraviť úniky pamäte v počítači. Windows 10. Mali by ste tiež mať dobrú predstavu o tom, ako zabrániť únikom pamäte. V tomto článku sme sa vás teda pokúsili informovať o základoch úplného využitia pamäte RAM. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku sa uistite, že sledujete postupy.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2TIsjpP