Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10?

Windows 10 je široko používaný operačný systém na celom svete. Má veľa funkcií, aplikácií a služieb, ktoré priťahujú používateľov. Microsoft vždy poskytuje nové Windows aktualizácie pre používateľov a pokúsiť sa ich opraviť. Existujú však niektoré problémy, ktoré sa nedajú ľahko vyriešiť, a sivá obrazovka smrti je zapnutá Windows 10 je jedným z nich.

Všetci poznáme obrazovku smrti a problém s modrou obrazovkou, niekedy sa však používatelia stretnú aj s šedou obrazovkou smrti. Podľa nášho výskumu je príčinou šedej obrazovky problémov s úmrtím zastaraný alebo nezmyselný ovládač grafickej karty, ako aj niektoré ďalšie problémy s hardvérom av niektorých prípadoch rýchle nastavenie.

Nech je dôvod akýkoľvek, máme niekoľko riešení na vyriešenie problému v krátkom čase. Testovali sme a testovali všetky metódy na odstránenie šedej obrazovky smrti a zapíšeme všetky možné riešenia, ktoré vám môžu pomôcť pri riešení týchto problémov.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10?

Niektoré hry vyžadujú vysokú grafickú kartu a ak vaše zariadenie nemá dobrú grafickú kartu, spôsobí to šedá obrazovka smrti v Windows 10 PC. V takom prípade musíte znížiť grafické nastavenia hry.

Ak sa stále zobrazuje, jediným riešením je aktualizácia grafickej karty. Ak tomu tak nie je, musíte vyskúšať nižšie uvedené metódy.

metóda 1: Force Shutdown PC

Teraz je to najzákladnejší a najjednoduchší spôsob riešenia šedej obrazovky smrti. Všetko, čo musíte urobiť, je vynútiť počítač a reštartovať ho. Postupujte podľa postupu uvedeného nižšie.

krok 1: Najskôr zo svojho počítača alebo notebooku odstráňte všetky pripojené zariadenia, ako sú slúchadlá, slúchadlá, externé zariadenia a jednotky DVD.

krok 2: Ak ju chcete vypnúť, jednoducho podržte stlačené tlačidlo napájania 5 do 10 sekúnd. Vo väčšine prípadov sa čoskoro vypne. Ak to nepomôže, odpojte napájací kábel alebo batériu prenosného počítača.

krok 3: Počkajte niekoľko minút, zapnite napájanie a zapnite počítač.

To všetko vám normálne naštartuje počítač a sivá obrazovka zmizne. Ak sa stále zobrazuje, skúste použiť ďalšie metódy uvedené nižšie.

metóda 2: Použite núdzový režim

Ak sa po prihlasovacej obrazovke objaví sivá obrazovka, môžete použiť núdzový režim a skontrolovať problémy na počítači. V núdzovom režime môžete spustiť počítač bez softvéru pre párty a týmto spôsobom môžete zistiť, čo spôsobuje problémy.

krok 1: Kliknite na tlačidlo napájania v pravom dolnom rohu obrazovky. Uvidíte tri možnosti, kliknite na možnosť s názvom reštartovať.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10?

krok 2: Tu musíte vybrať možnosť riešenia problémov a potom na ďalšej obrazovke uvidíte rozšírené možnosti.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10? 2

krok 3: Kliknite na položku Spustiť nastavenie. To vám ukáže inak 9 rôzne alternatívy.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10? 3

krok 4: Vyberte Aktivovať bezpečný režim. alternatívne 4, 5alebo 6 v závislosti na vašom scenári.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10?

Týmto sa reštartuje počítač a reštartuje sa v bezpečnom režime. Teraz môžete skontrolovať, čo spôsobuje tento problém s šedou obrazovkou, a vyriešiť ho.

metóda 3: Aktualizujte grafický ovládač

Niekedy v nich hrá úlohu ovládač displeja Windows 10 problémov s šedou obrazovkou. Ak je váš ovládač zastaraný alebo ak sa niečo stalo, spôsobí to problémy so sivou obrazovkou. Ak sa to vo vašom počítači stáva častejšie, budete musieť aktualizovať ovládač.

krok 1: Najprv musíte prevziať ovládač monitora podľa svojho systému. Na to môžete vždy použiť akýkoľvek softvér ovládača.

Ak to však chcete urobiť manuálne, skontrolujte, ktorý ovládač monitora má váš počítač, a prejdite na webovú stránku tohto poskytovateľa ovládačov.

krok 2: Po stiahnutí ovládača spustite inštalačný program dvojitým kliknutím. Dokončite inštaláciu podľa pokynov na obrazovke.

krok 3: Po dokončení inštalácie reštartujte počítač. Tým by sa opravila sivá obrazovka smrti, ak by sa vyskytla v dôsledku problémov s ovládačom obrazovky.

metóda 4: Používajte nástroje na riešenie problémov pre hardvér a zariadenia

Hardvér niekedy spôsobuje aj sivú obrazovku smrti av tomto scenári môžete na jeho vyriešenie použiť nástroj na riešenie problémov s hardvérom a zariadením. Toto je vstavaný debugger Windows,

krok 1: Otvorte nastavenia kliknutím na Štart -> Nastavenia -> Aktualizácia a zabezpečenie,

krok 2: Potom vyhľadajte nastavenia hardvéru a zariadenia a v týchto nastaveniach kliknite na možnosť spustiť ladenie.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10?

krok 3: Existuje viac možností nazývaných napájanie, ktoré tiež obsahujú nástroj na riešenie problémov. Môžete to tiež spustiť.

Ako opraviť šedú obrazovku smrti Windows 10? 4

krok 4: Spustite oba nástroje na riešenie problémov a postupujte podľa pokynov na obrazovke. Tým sa vyriešia problémy, ktoré spôsobujú sivú obrazovku smrti.

záver

Stručne povedané, za touto šedou obrazovkou problému smrti sú rôzne dôvody a my sme vám za to dali všetky možné riešenia. Na vyriešenie problému môžete použiť ktorýkoľvek z nich. Majte na pamäti, že tento problém má rôzne príčiny, a preto musíte vyskúšať riešenia podľa príčiny.

Podľa môjho názoru sa to stáva väčšinou kvôli problémom s grafickým ovládačom. Najprv vyskúšajte základnú metódu, a ak to nefunguje, skúste aktualizovať grafický ovládač pomocou metódy, ktorú sme poskytli.

Ak žiaden z nich nefunguje, príčina šedej obrazovky smrti sa môže líšiť a budete musieť vyskúšať aj iné riešenia. To je všetko pre tento článok; Dúfame, že tieto metódy vyriešia vaše problémy.