Ako opraviť Samsung Galaxy Bizarný problém hovoru J3

Samsung Galaxy J3 má viac ako niekoľko problémov, ale jeden z jeho najväčších problémov súvisí s prázdnymi obrazovkami a tichými telefónnymi hovormi. Môže to znamenať, že vás niekto, s kým hovoríte, nepočuje, nepočujete, alebo obrazovka počas hovoru iba stmavne a nič sa nestane.

Existuje niekoľko rôznych dôvodov, prečo sa tento problém môže vyskytnúť, a budem ich skúmať každým, kým nenájdete riešenie, ktoré vám bude vyhovovať. Problém s hovorom môže byť v dôsledku chybného puzdra, zakrytého reproduktora, senzora priblíženia alebo dokonca toho, ako držíte svoj Android. Dúfajme, že váš Galaxy J3 začne normálne prijímať hovory ešte predtým, ako sa dostanete na koniec.

1. Vypnite snímač priblíženia

Ak ste už vykonali väčšinu základných krokov na riešenie problémov, je načase sa pozrieť na pár vecí o vašom telefóne, v ktorých môže byť problém. Samsung Galaxy J3 má na zariadení snímač priblíženia, aby vedel, kedy je potrebné vypnúť niektoré funkcie, aby sa šetrila batéria, ale bohužiaľ nie vždy funguje tak, ako by mal.

Ako opraviť Samsung Galaxy Bizarný problém hovoru J3 2

Ak vám to spôsobuje problémy počas hovorov, je oveľa jednoduchšie ho jednoducho vypnúť. Vypnutie snímača priblíženia:

Klepnite na Telefón ikona Klepnite na Ponuka ikona Prejdite na Nastavenia hovoruNájdite nastavenie na počas hovorov vypnite obrazovku a deaktivujte ho.

Navyše dajte 30,5 mm konektor v telefóne rýchly prúd vzduchu. Týmto sa vyrieši niekoľko vecí, ak sa tak nestalo vypnutím tejto možnosti. Pomôže to zabrániť stmavnutiu obrazovky alebo úplnému vypnutiu obrazovky počas hovoru, ale nemusí to nevyhnutne vyriešiť problém s tichom.

2. Sledujte, ako držíte telefón

Keď hovoríte o svojom Galaxy J3, ako držíte telefón? Viem, že kedykoľvek hovorím do telefónu viac ako niekoľko minút, moje ruky sa začnú posúvať. Ak nie som opatrný, niekedy stlačím tlačidlá, niečo dôležité zakryjem alebo to držím v zlom uhle.

Uistite sa, že počas hovoru, ak sa zhorší kvalita alebo ak klesne váš hlas, ho budete držať rovnako, ako keď ste hovor začali.

3. Odstráňte puzdro

V závislosti od prípadu, ktorý používate, to môže zhoršiť vaše pripojenie alebo schopnosť správne odosielať alebo prijímať hovory. Aj keď sa pokúšate zistiť, čo v prípade spôsobuje problém, je jednoduchšie celú vec vyzliecť.

Ako opraviť Samsung Galaxy Bizarný problém hovoru J3 3

Skúste znova zavolať s vypnutým puzdrom a zistite, či vás to nezastaví Galaxy J3 od toho, aby vás prinútil mlčať.

4. Vymažte svoju vyrovnávaciu pamäť

Vymazanie vyrovnávacej pamäte je súčasťou základného riešenia problémov, ktoré som už spomenul, ale nie je na škodu ich vymazať znova.

Ako opraviť Samsung Galaxy Bizarný problém hovoru J3 4

Netrvá dlho a ušetrí veľa bolestí hlavy po ceste.

5. Použite externý mikrofón

Ak ste niekedy uvažovali o použití náhlavnej súpravy Bluetooth pre svoj Galaxy J3, teraz je ten pravý čas na vyskúšanie a zistenie, či problém nie je so vstavaným mikrofónom. Ak chcete vopred otestovať svoj mikrofón bez telefonovania, skúste si nahrať hlasovú poznámku a zistiť, či ju už budete počuť.

V závislosti od výsledku nákup nového mikrofónu na použitie nevyrieši samotný problém, ale urobí váš telefón opäť použiteľným. Každý mikrofón Bluetooth bude fungovať, ale ak máte poruke kábel OTG, mikrofón USB funguje rovnako dobre. Nie je to tak prenosné, ale je to rýchle riešenie.

6. Vykonajte obnovenie továrenských nastavení

Je to jedna z posledných možných možností, ktoré máte, ale je to najľahší spôsob, ako rozpoznať rozdiel medzi softvérovým a hardvérovým problémom. Ak obnovenie továrenských nastavení problém nevyrieši, znamená to, že váš Samsung má zásadnú chybu Galaxy J3, ktoré sa nedá ľahko opraviť.

Ako opraviť Samsung Galaxy Bizarný problém hovoru J3 5

Predtým, ako sa pokúsite obnoviť továrenské nastavenia, Nemôžem sa dostatočne stresovať že vás potrebovať na zálohovanie všetkých dôležitých údajov. Keď sa uistíte, že ste obnovili všetko, čo sa chystáte odstrániť, zhlboka sa nadýchnite a obnovte továrenské nastavenia zariadenia.

Záver

Problémom tu bude častejšie snímač priblíženia. Po vypnutí je ľahké zistiť, či je to problém, ale ak nie, stále je čo skúšať. Problém sa dá opraviť, ale riešenie svojho problému vyžaduje určitý čas.

Ak to na vyriešenie problému za vás nestačilo, zanechajte komentár vysvetľujúci problém a my urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme vám pomohli.

Odporúčaný obrázok prevzatý z