Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať

Nokia 3 je najdostupnejším telefónom v novom rade Android od spoločnosti Nokia, ktorý ešte nebol predstavený na celom svete. Tento rad pôvodne začínal s Nokiou 6 ktorá je na čínskom trhu už posledný rok.

Dva ďalšie telefóny, Nokia 5a Nokia 3 sa tento rok majú objaviť na západných brehoch.

Najnovšie tipy, triky a hacky nájdete v našej špecializovanej sekcii pre triky pre Android.

Od Nokie 3 sa ešte nedostal na pulty predajní, nie všetky jeho problémy sa zatiaľ objavili. Od Nokie 3 je najlacnejší z troch nových telefónov Nokia, pričom predstavuje väčšinu problémov, s ktorými sa Nokia stretáva 6 sa pre Nokia zhorší 3.

Používanie telefónu Nokia 6a Nokia 5 ako príklad sa pozrime, čo môže byť na Nokii zle 3.

Nevyberateľná batéria a životnosť batérie

Porozprávajme sa o jednom z najdôležitejších aspektov systému Android a to, čo spoločnosť Nokia dúfa, je v prvom rade jedným z ich najväčších predajných miest, a to výdrž batérie. Vnútri Nokia 3 je nevyberateľná 2650 mAh batéria, ktorá robí stroj, v ktorom sa nachádza, obdivuhodnú prácu, ale nie je úplne špičkový.

Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať 2

Pretože ho nemôžete odstrániť, možnosť vymeniť batérie nie je riešením. Jediné, čo môžete skutočne urobiť, je šetriť batériu a mať poruke batérie, keď sa batéria začne vybíjať.

Ak nie ste oboznámení so stratégiami šetrenia batérie, zostavili sme viac ako niekoľko, ktoré zaistia, že vám telefón vydrží celý deň. Ak máte nainštalovanú niektorú z týchto aplikácií, aby vám batéria vydržala ešte dlhšie, vyskúšajte alternatívu alebo ich nechajte zatvorené, kým ich nepoužívate.

Keď Nokia 3 uvedenie na trh v júni, bude dúfajme, že bude viac spôsobov, ako bojovať proti jeho menšej veľkosti batérie, aj keď to nie je neobvyklé pre lacný telefón s Androidom.

Fotoaparát, ktorý nedokáže zachytiť farby sveta

Nejde o softvérový problém, ale skôr o hardvérový nedostatok telefónov tejto rady Nokia. Nokia 6Fotoaparát má 16 MP 1080p, čo nie je vôbec zlé, a má cit pre jemné detaily, ale má zlý čas na presné zachytenie farieb.

Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať 3

Teraz vezmite 16MP fotoaparát do Nokie 6, a znížil to na polovicu na 8MP pre Nokia 3, a teraz ste v konečnom produkte stratili ďalšie jemné detaily a farby. Zďaleka to nebude najhorší fotoaparát na trhu, ale ak robíte zábery, ktorými sa chcete pochváliť, počítajte s niekoľkými úpravami.

Ak ste sa ešte nikdy nevenovali úprave fotografií, je ľahké sa do nej dostať, vďaka množstvu aplikácií, ktoré vyhovujú rôznym potrebám.

Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať 4

Jeden tip, ktorý vždy zostáva pravdivý, najmä pri fotoaparátoch s Androidom, je zaistiť dostatok svetla vo vašom zábere. Odfotiť v tme a s fotoaparátom v Nokii je ťažké 3, budete mať viac ako niekoľko problémov s rozoznávaním čokoľvek na svojich obrázkoch.

Slabší výkon ako ostatné telefóny v rade

Pravdepodobne nie je prekvapujúce počuť, že Nokia 3 je najslabší z troch nových telefónov Nokia, keď je najlacnejší, ale to je v skutočnosti problém novej rady telefónov všeobecne. Dokonca aj Nokia 6 Koncom roka používa na to nedostatočne výkonný čipset, takže Nokia 3 má kratší koniec už aj tak malej palice.

Nokia 3 Malé úlohy stále vydržia, ale ak hľadáte hranie náročných hier alebo spúšťate veľa procesov naraz, nízke množstvo energie a 2 GB pamäte RAM s tým nepomôžu.

Čo s tým teda môžete urobiť? Jeden z jediných spôsobov, ako bojovať proti problémom s výkonom, je pozrieť sa na alokáciu pamäte RAM. Hovoril som tu o tejto téme viac, ale každá akcia a postup vo vašom telefóne zaberá určité množstvo pamäte RAM. Máte len toľko, čo musíte obehnúť, a iba 2 GB na sťahovanie, veľa nezmôžete.

Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať 5

Zabíjači úloh sú zvyčajne chápaní ako spôsob rýchleho uvoľnenia pamäte RAM, a hoci objasňujú všetky krátkodobé problémy, ich dlhodobé účinky podľa mňa nestoja za to.

Nedostatok interného úložiska

Nokia 3 dodáva sa s vnútorným úložiskom 16 GB, ale keď nevyhnutnosti zaberú požadované množstvo ukladacieho priestoru, veľa vám toho nezostane. Ak dúfate, že sa vám bude dariť vo vnútornom úložisku, k tomu jednoducho nedôjde, ak budete používať súbory ako ja vždy.

Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať 6

Našťastie Nokia 3 má slot na kartu microSD, takže zo 16 GB na 200 GB+ môžete okamžite urobiť správnu kartu. Nokia 3 je telefón s dvoma SIM kartami, ale na rozdiel od niektorých telefónov s dvoma SIM kartami vás druhý slot pre SIM kartu nerozhoduje medzi druhou SIM kartou a väčším úložiskom.

Je potrebné spomenúť veľmi málo problémov

Kým Nokia 3 ešte nie je k dispozícii všade, ukážky a prvé dojmy boli celkovo pozitívne. Nokia 3 je najslabším z novej trojice Nokia tohto roku, ale je to kompaktný malý telefón, ktorý zvládne prácu bez väčších starostí.

Ako opraviť problémy s telefónom Nokia 3 Môže mať 7

Predáva sa za približne 150 USD, takže za cenu nie je veľa, na čo by som sa mohol sťažovať. Jediný ďalší problém, na ktorý môžem dokonca myslieť, je používateľské rozhranie, ale je ľahké ho vyriešiť pridaním nového spúšťača v priebehu niekoľkých minút.

Záver

Nokia 3 vyzerá to, že zasiahne západné pobrežie bez príliš veľa problémov, o ktorých sa dá hovoriť, a akékoľvek problémy s ním na prvý pohľad majú jednoduché a rýchle riešenia. Čas ukáže, či sa dostane do viacerých rúk, ak sa vyskytnú ďalšie problémy, ale dovtedy to vyzerá ako solídny lacný telefón.

Ak máte nejaké myšlienky o telefóne Nokia 3alebo Nokia 5 a 6, dajte nám prosím vedieť nižšie!

Kredit za odporúčaný obrázok – verejná doména