Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android

V─Ćaka viacjazy─Źn├Żm schopnostiam zariaden├ş s Androidom sa ve─ża ─żud├ş p├Żta, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android.

Ak ovl├ídate viac jazykov, mo┼żno budete musie┼ą na kl├ívesnici Android prida┼ą a prepn├║┼ą na in├ę jazyky. Naopak, ak hovor├şte iba jedn├Żm jazykom, mohlo by v├ís zauj├şma┼ą, ─Źo tieto ostatn├ę jazyky robia vo va┼íom zariaden├ş a ako sa ich zbavi┼ą. Uk├í┼żem v├ím, ako na to, aj ke─Ć va┼íe zariadenie nefunguje pod─ża o─Źak├ívania. Pokra─Źujem tie┼ż a pom├┤┼żem v├ím vyrie┼íi┼ą niektor├ę ─Ćal┼íie be┼żn├ę probl├ęmy, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete stretn├║┼ą.

Veci sa za─Źn├║ trochu komplikova┼ą, ke─Ć po┼żadovan├Ż jazyk nem├íte ani pon├║kan├Ż v telef├│ne, ale prediskutujeme va┼íe mo┼żnosti. M├íte fyzick├║ alebo Bluetooth kl├ívesnicu? ┼Żiaden strach! Toto je jedna jazykov├í bari├ęra, ktor├║ m├┤┼żete prekona┼ą.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Jazyk kl├ívesnice v syst├ęme Android: 19 ─Źast├Żch ot├ízok, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zisti┼ą to

1. Ako zmeni┼ą jazyk kl├ívesnice v syst├ęme Android

Na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş s Androidom n├íjdete nastavenie jazyka v ponuke Nastavenia. M├┤┼że sa tie┼ż zobrazi┼ą ako Jazyk a kl├ívesnica, Jazyk a vstup alebo Jazyky, vstup a gest├í, a mo┼żno sa budete musie┼ą dosta┼ą aj stla─Źen├şm kl├ívesu v┼íeobecn├ęho mana┼żmentu, ale n├ípad z├şskate.

Vyberte svoju virtu├ílnu kl├ívesnicu. Ak u┼ż ste v aplik├ícii pre kl├ívesnicu, sk├║ste dlho stla─Źi┼ą ─Źiarku.

Mo┼żno budete musie┼ą klepn├║┼ą na ikonu Nastavenia kl├ívesnice vpravo hore, ale potom by ste mali by┼ą schopn├ş klepn├║┼ą na polo┼żku Jazyky alebo Vstupn├ę jazyky.

Pridajte po┼żadovan├ę jazyky. Zru┼íte ozna─Źenie prep├şna─Źa Pou┼żi┼ą syst├ęmov├Ż jazyk.

Ak chcete aktivova┼ą svoj nov├Ż jazyk, zdvihnite kl├ívesnicu a dlh├Żm stla─Źen├şm alebo potiahnut├şm medzern├şka alebo stla─Źen├şm kl├ívesu zemegule zobrazte zoznam povolen├Żch jazykov.

Rie┼íenie probl├ęmov so zmenou jazyka:

Na kl├ívesnici hlasov├ęho zad├ívania Android:

├Źs┼ą do Nastavenia> V┼íeobecn├í spr├íva (na Samsungu) > Jazyk a vstup> Kl├ívesnica na obrazovke> Hlasov├ę zad├ívanie textu Google> Jazyky.

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 2

Po aktualiz├ícii firmv├ęru:

Vypnite aplik├ície, ktor├ę vy┼żaduj├║ ─Ćal┼íie povolenia v Pr├şstupnos┼ą od nastavenie.

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 2

Skontrolujte aktualiz├ície syst├ęmu/aplik├ície

├Źs┼ą do Nastavenia> Aktualiz├ícia syst├ęmu > ak je k dispoz├şcii, Nain┼ítalova┼ą teraz. Probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą aj vyh─żadan├şm a nain┼ítalovan├şm aktualiz├íci├ş aplik├íci├ş v slu┼żbe Google Play.

Aktualiz├ícia softv├ęru

Odin┼ítalujte ned├ívno nain┼ítalovan├ę aplik├ície

Sk├║ste vypn├║┼ą aplik├ície, ktor├ę vy┼żaduj├║ dodato─Źn├ę povolenia v Pr├şstupnos┼ą najprv. Ak to nefunguje, odin┼ítalujte ho. Niektor├ę aplik├ície s├║ hl├ísen├ę ako notoricky zn├íme pri vytv├íran├ş tohto probl├ęmu, ako napr├şklad: DU Battery Saver, Clean Master a App Lock.

Odin┼ítalova┼ą aplik├íciu

Reštartujte klávesnicu

Otvorte a zatvorte aplikáciu klávesnice.

Spravova┼ą vstup

Sk├║ste ako pr├şklad pou┼żi┼ą Samsung Nastavenia> V┼íeobecn├ę spr├ívy> Jazyk a vstup> Kl├ívesnica na obrazovke> Kl├ívesnica Samsung> Jazyky> Jazyky a typy> Kl├ívesnica Qwerty a vyberte Jazyky a typy. Klepnite na Spravujte vstupn├ę jazyky.

Spravova┼ą vstup

2. Ako prida┼ą ─Ćal┼í├ş jazyk kl├ívesnice v syst├ęme Android (aj ke─Ć nie je v predvolenom zozname)

Mo┼żnos┼ą prida┼ą jazyk je nie─Źo, s ─Ź├şm sa be┼żne stret├ívate, ke─Ć dokon─Źujete kroky (alebo podobn├║ verziu krokov) v predch├ídzaj├║com ─Źastom ot├ízke. Napr├şklad na LG G6 by ste i┼íli na Aplik├ície> Jazyk a vstup> Nastavenia> Vstupn├Ż jazyk a rozlo┼żenie kl├ívesnice a za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża po┼żadovan├ęho jazyka.

Ale ─Źo ke─Ć po┼żadovan├Ż jazyk neexistuje? Mo┼żno ste sa u┼ż obr├ítili na aplik├íciu pre kl├ívesnice s t├Żmto jazykom a je to dobr├Ż ─Ćal┼í├ş krok, ale niekedy to nie je ├║pln├í odpove─Ć.

Rie┼íenie probl├ęmov s pridan├şm jazyka:

Stiahnite si jazykov├Ż bal├ş─Źek

Mnoho z nich je dostupn├Żch v slu┼żbe Google Play. Niektor├ę vy┼żaduj├║ pr├şstup root.

Stiahnutie: Zmena jazyka a nastavenie jazyka jazyka pre Android

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4
Meni─Ź jazyka

Pou┼żite aplik├íciu alternat├şvnej kl├ívesnice

Ak nie ste pr├şli┼í prepojen├ş so svojou s├║─Źasnou aplik├íciou pre kl├ívesnicu, existuje mnoho ─Ćal┼í├şch. Jednou z tak├Żch aplik├íci├ş tret├şch str├ín, ktor├í je ve─żmi popul├írna, je SwiftKey. Okrem jazykovej podpory pon├║ka skvel├║ predpove─Ć.

Na stiahnutie: SwiftKey

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4
Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 6

Stiahnite si jazykov├Ż aktiv├ítor

Ak ste zariadenie rootovali, veci bud├║ celkom automatick├ę. Ak nie ste, je mo┼żn├ę t├║to aplik├íciu pou┼żi┼ą, ale budete to potrebova┼ą pou┼ż├şva┼ą ADB (Android Debug Bridge) udeli┼ą povolenie aplik├ícii Language Enabler.

To znamen├í, ┼że akon├íhle budete ma┼ą na po─Ź├şta─Źi nain┼ítalovan├Ż ADB, budete musie┼ą pripoji┼ą svoj Android k USB a otvori┼ą pr├şkazov├ę okno. Potom zadajte pr├şkaz a vykonajte pr├şkaz adb -d shell pm grant com.wanam android.permission.CHANGE_CONFIGURATION.

Na stiahnutie: Language Enabler

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4
Jazykov├Ż aktiv├ítor

Kontaktujte technick├║ podporu

M├┤┼żete po┼żiada┼ą o pomoc t├şm technickej podpory v├í┼ího oper├ítora.

Flash Stock Firmware

Najprv si z├ílohujte zariadenie, inak riskujete stratu v┼íetk├Żch svojich osobn├Żch ├║dajov.

nain┼ítalova┼ą zip

3. Ke─Ć va┼ía kl├ívesnica st├íle men├ş jazyky

Niektor├ę zariadenia a niektor├ę kl├ívesnice maj├║ nepr├şjemn├ę medzery. Na┼í┼ąastie v slu┼żbe Google Play existuje nieko─żko alternat├şvnych kl├ívesn├şc. M├íme tie┼ż rie┼íenie, ak sa va┼íe zariadenie pri re┼ítarte st├íle resetuje na in├Ż jazyk. Oprav├şme probl├ęm s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android – nech to bude trva┼ą ─Źoko─żvek.

Riešenie:

Stiahnite si inú klávesnicu

Klasick├í ve─żk├í kl├ívesnica v├ím umo┼ż┼łuje prisp├┤sobi┼ą ve─żkos┼ą kl├ívesov.

Na stiahnutie: Klasick├í ve─żk├í kl├ívesnica

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4
Ve─żk├í kl├ívesnica

Odstr├íni┼ą jazyky

Otvorte kl├ívesnicu na obrazovke a prejdite na jej nastavenia. Vykonajte v├Żber kl├ívesnice, prejdite na Jazyk a druhya zru┼íte za─Źiarknutie jazykov, ktor├ę nepotrebujete. Sp├┤sob, ako to urobi┼ą, sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od zariadenia a kl├ívesnice. Niektor├ę zariadenia v├ím nemusia umo┼żni┼ą odstr├ínenie vopred na─Ź├ştan├Żch jazykov, pokia─ż nevykon├íte root.

Typy jazykov

Pre jazyk Switch pri reštarte:

Sk├║ste in├║ SIM kartu.

4. Ako opravi┼ą nastavenia jazyka kl├ívesnice Bluetooth

Kto r├íd klope na sklo, ke─Ć p├ş┼íe? Nie ja. P├┤vab fyzickej kl├ívesnice nesp├║tanej ak├Żmiko─żvek k├íblami je ve─żk├Ż. Ale zapojte bezdr├┤tov├ę pripojenie a in├Ż hardv├ęr do mixu a existuje viac potenci├ílnych probl├ęmov – dokonca aj vtedy, ke─Ć ide o jazyk.

Kl├ívesnicu Bluetooth v┼żdy najsk├┤r sp├írujte so zariaden├şm.

Riešenie:

Nastavte rozlo┼żenie kl├ívesnice pre fyzick├║ kl├ívesnicu

├Źs┼ą do Nastavenia> V┼íeobecn├í spr├íva> Jazyk a vstup> Fyzick├í kl├ívesnica > Vyberte svoju kl├ívesnicu Bluetooth. Malo by sa objavi┼ą nov├ę dial├│gov├ę okno, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş vybra┼ą po┼żadovan├ę rozlo┼żenie, tj britsk├║ angli─Źtinu verzus americk├║ angli─Źtinu at─Ć.

Na prep├şnanie medzi jazykmi pou┼ż├şvajte kombin├íciu kl├ívesov, ako napr├şklad Ovl├ídanie + medzern├şk alebo Shift + medzern├şk.

Jazykov├Ż vstup

Alternat├şva: Nastavte rozlo┼żenie kl├ívesnice na kl├ívesnici Bluetooth

Nav┼ít├şvte Nastavenia> Jazyk a kl├ívesnica (m├┤┼że sa l├ş┼íi┼ą pod─ża zariadenia)> Aktu├ílna met├│da vstupu > svoju kl├ívesnicu Bluetooth a zme┼łte jazyk.

Preto┼że nie je mo┼żn├ę zmeni┼ą chybu vstupn├ęho jazyka:

Vypn├║┼ą aplik├íciu Pr├şstupnos┼ą mo┼żnosti pre v┼íetky aplik├ície zabezpe─Źenia, ako napr├şklad Norton alebo Kaspersky. Ak sa v├ím t├íto mo┼żnos┼ą v ─Źasti Pr├şstupnos┼ą nezobrazuje, prejdite na Povolenia aplik├ície a vypnite v┼íetky Dodato─Źn├ę povolenia.

Povolenia aplikácie

Probl├ęmy s kl├ívesnicou SwiftKey:

Ak chcete upravi┼ą nastavenia jazyka, otvorte SwiftKey a klepnite na Jazyky. Na prep├şnanie medzi jazykmi pou┼żite ikonu zemegule.

Jazyky SwiftKey

Nain┼ítalujte si pomocn├şka pre extern├║ kl├ívesnicu

T├íto aplik├ícia v├ím u─żah─Źuje pr├ícu t├Żm, ┼że automaticky vyvol├í dial├│gov├ę okno Met├│da vstupu v┼żdy, ke─Ć sa kl├ívesnica Bluetooth prip├íja alebo odp├íja, a pon├║ka to─żko mo┼żnost├ş …

Na stiahnutie: Externá klávesnica Helper Pro

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4
Externá klávesnica

5. In├ę jazykov├ę probl├ęmy s fyzickou kl├ívesnicou

Kl├ívesnice Bluetooth nie s├║ jedin├ę kl├ívesnice, ktor├ę maj├║ probl├ęmy s jazykom. T├║to situ├íciu m├┤┼żu zdie─ża┼ą aj kl├ívesnice USB, Blackberry a ─Ćal┼íie zariadenia s extern├Żmi kl├ívesnicami. Mnoho z t├Żchto rie┼íen├ş sa prekr├Żva s predch├ídzaj├║cou met├│dou.

Riešenie:

V├Żsuvn├í kl├ívesnica: pou┼żite kl├ívesnicu AnySoftKeyboard

Pred vysunut├şm kl├ívesnice zme┼łte jazyk virtu├ílnej kl├ívesnice.

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4

Na stiahnutie: AnySoftKeyboard

Klávesnica AnySoft

Stiahnite si prep├şna─Ź kl├ívesnice

Okrem toho m├┤┼że by┼ą tie┼ż potrebn├ę nain┼ítalova┼ą ┼ípeci├ílnu verziu kl├ívesnice, ktor├í je kompatibiln├í s jazykom, ktor├Ż potrebujete, aj so zariaden├şm, ktor├ę vlastn├şte.. Ve─ża ich n├íjdete na Google Play.

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4

Na stiahnutie: Prep├şna─Ź kl├ívesnice

Prep├şna─Ź kl├ívesnice

Pre USB kl├ívesnicu a v├Żsuv: Switch Jazyk na fyzickej kl├ívesnici prostredn├şctvom nastaven├ş

├Źs┼ą do Nastavenia> Jazyk a vstup > Vyberte n├ízov fyzickej kl├ívesnice. Zaistite, aby bola zapnut├í mo┼żnos┼ą Aktivova┼ą fyzick├║ kl├ívesnicu, a v ─Źasti vyberte svoj jazyk Vyberte Rozlo┼żenie kl├ívesnice.

Kl├ívesnica USB a vys├║vanie: Nain┼ítalujte si kl├ívesnicu Go a pou┼ż├şvajte virtu├ílnu kl├ívesnicu

Potom vypnite fyzick├║ kl├ívesnicu. Teraz zme┼łte jazyk na virtu├ílnej kl├ívesnici. Nap├ş┼íte na svoju fyzick├║ kl├ívesnicu pomocou Vypn├║┼ą fyzick├║ kl├ívesnicu nastavenie st├íle vypnut├ę. Mo┼żno sa v┼íak budete musie┼ą st├íle stret├íva┼ą s ─Źast├Żm vyskakovan├şm virtu├ílnej kl├ívesnice.

Go Keyboard tie┼ż pon├║ka ┼ípecializovan├ę verzie aplik├ície pre kl├ívesnicu pre nieko─żko jazykov. Pro pon├║ka podporu pre viac ako 60 r├┤znych jazykov. V slu┼żbe Google Play si m├┤┼żete stiahnu┼ą aplik├ície pre konkr├ętne jazyky, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vyrie┼íi┼ą probl├ęm s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android.

Na stiahnutie: Go Keyboard Pro

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4

6. Ako opravi┼ą kl├ívesnicu, ktor├í m├í nespr├ívne znaky

Op├Ą┼ą m├┤┼że d├┤js┼ą k ur─Źit├ęmu prekr├Żvaniu rie┼íen├ş z tejto met├│dy s predch├ídzaj├║cimi met├│dami, preto┼że probl├ęm s postavami sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą na fyzickej kl├ívesnici.

Tento probl├ęm tie┼ż ─Źasto poch├ídza z probl├ęmov s rozlo┼żen├şm kl├ívesnice, o ktor├Żch sme u┼ż diskutovali.

M├┤┼żete tie┼ż ┼ąa┼żi┼ą z rie┼íen├ş uveden├Żch v ─Źasti Probl├ęm 3, preto┼że m├┤┼że by┼ą skuto─Źne ─żahk├ę omylom prep├şna┼ą medzi jazykmi, ak je povolen├Żch viac ako jeden.

Nezabudnite preto vysk├║┼ía┼ą v┼íetky met├│dy, ne┼ż hod├şte uter├ík.

Riešenie:

Stiahnite si viacjazy─Źn├Ż redefiner k─ż├║─Źenky

T├íto aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje premapova┼ą k─ż├║─Źe, ktor├ę sp├┤sobuj├║ va┼íe tr├ípenia.

Na stiahnutie: Viacjazy─Źn├Ż Keymap Redefiner

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4
Viacjazy─Źn├Ż mapova─Ź

Zak├í┼żte nepou┼ż├şvan├ę jazyky

Tu je postup, ako to urobi┼ą napr├şklad v syst├ęme Android Oreo: prejdite na Nastavenia> Syst├ęm> Jazyk a vstup> Jazyky. V r├ímci Predvo─żby jazyka, klepnite na 3-bodov├í ponuka v pravom hornom rohu. Vyberte Odstr├íni┼ą, skontrolujte jazyky, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą, a klepnite na ikonu ko┼ía.

Vyskúšajte novú klávesnicu

─Żudia miluj├║ Fleksyho pre jeho gest├í a emod┼żi.

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 4

Na stiahnutie: Fleksy

Ako opravi┼ą probl├ęmy s jazykom kl├ívesnice v syst├ęme Android 15

Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą/├║daje

├Źs┼ą do Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetko > va┼ía kl├ívesnica. Klepnite na Vyn├║ti┼ą zatvorenie> OK> Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą> Vymaza┼ą ├║daje> OK.

Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą kl├ívesnice

Hovor├şme va┼íim jazykom?

V├í┼í Android je schopn├Ż rozpozna┼ą ve─ża jazykov, ale vzh─żadom na to, ┼że sa webom p├í─Źi Pod─ża etnol├│gov existuj├║ 7, K dispoz├şcii je 097 jazykov, Je pochopite─żn├ę, ┼że nie v┼íetky z nich bud├║ automaticky zahrnut├ę. Ich zaradenie do k├│du m├┤┼że by┼ą tie┼ż skuto─Źne ─Źasovo n├íro─Źn├ę a n├íro─Źn├ę pre v├Żvoj├írov.

V syst├ęme Android Nougat je aspo┼ł zlep┼íenie 7.0. Namiesto mo┼żnosti zad├ívania naraz iba jedn├ęho syst├ęmov├ęho jazyka v├ím Nougat umo┼ż┼łuje povoli┼ą viacero vstupn├Żch jazykov. Jazyk kl├ívesnice m├┤┼żete zmeni┼ą aj bez toho, aby ste zmenili jazyk telef├│nu.

M├íte ─Ćal┼íie n├ívrhy? Pode─żte sa s nami v koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku