Ako opravi┼ą probl├ęm s t├Żm, ┼że sa intern├Ż pevn├Ż disk nezobrazuje v spr├íve diskov?

Pr├íve ste k po─Ź├şta─Źu pripojili nov├Ż pevn├Ż disk? V ojedinel├Żch pr├şpadoch sa m├┤┼żete dosta┼ą do situ├ície, v ktorej sa m├┤┼żete stretn├║┼ą so scen├írom, v ktorom nemus├ş by┼ą nov├Ż pevn├Ż disk rozpoznan├Ż. Existuje nieko─żko scen├írov, v ktor├Żch zist├şte, ┼że sa z nejak├ęho konkr├ętneho d├┤vodu nezobrazuj├║ v n├ístroji Spr├íva diskov. Pokia─ż v┼íak nerozumiete skuto─Źn├ęmu d├┤vodu, jeho vyrie┼íenie nemus├ş by┼ą jednoduch├ę.

Naj─Źastej┼í├şmi probl├ęmami, s ktor├Żmi sa v tomto scen├íri pravdepodobne stretnete, je zistenie, ┼że ÔÇ×intern├Ż pevn├Ż disk sa nezobrazuje v spr├íve diskovÔÇť. M├┤┼żete tie┼ż narazi┼ą na probl├ęm s nezobrazovan├şm extern├ęho pevn├ęho disku Windows 10. Skontrolujeme oba scen├íre a pok├║sime sa n├íjs┼ą sp├┤sob, ako tieto probl├ęmy vyrie┼íi┼ą.

Ako opravi┼ą probl├ęm ÔÇ×Intern├Ż pevn├Ż disk sa nezobrazuje v spr├íve diskovÔÇť?

Typick├ę situ├ície, kde by ste na┼íli pevn├Ż disk, nie s├║ rozpoznan├ę Windows 10 m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą nasleduj├║ce mo┼żn├ę pr├şpady:

 • Intern├Ż pevn├Ż disk sa v spr├íve diskov nezobrazuje – T├íto situ├ícia m├┤┼że nasta┼ą, ak disk nie je spr├ívne pripojen├Ż. Znova ho pripojte a skontrolujte ho v syst├ęme BIOS
 • Disk nie je v syst├ęme BIOS vidite─żn├Ż – Jednotka nemus├ş by┼ą inicializovan├í a vhodne naform├ítovan├í.
 • Extern├Ż pevn├Ż disk sa nezobrazuje Windows 10 – Toto je be┼żn├Ż probl├ęm s extern├Żmi pevn├Żmi diskami a budeme sa n├şm zaobera┼ą osobitne.
 • Pevn├Ż disk sa nezobraz├ş v syst├ęme BIOS, v po─Ź├şta─Źi alebo v programe Prieskumn├şk – Pr├ş─Źinou m├┤┼że by┼ą nespr├ívne nastavenie syst├ęmu BIOS alebo probl├ęmy s pripojen├şm pevn├ęho disku.

Vo svetle vy┼í┼íie uveden├Żch mo┼żnost├ş sa pozrime na to, ako opravi┼ą probl├ęm ÔÇ×intern├Ż pevn├Ż disk sa nezobrazuje v spr├íve diskovÔÇť.

Opravi┼ą 1 – Skontrolujte pripojenia

To by mal by┼ą prv├Ż krok, ktor├Ż mus├şte skontrolova┼ą. Najzrejmej┼í├şm d├┤vodom probl├ęmu, pri ktorom sa intern├Ż pevn├Ż disk nezobrazuje v spr├íve diskov, je nespr├ívne pripojenie. Kontrola by bola najlep┼íou mo┼żnos┼ąou, nad ktorou by ste mali poprem├Ż┼í─ża┼ą.

Uistite sa, ┼że ste pevn├Ż disk pripojili k zdroju nap├íjania a z├íkladnej doske. Sta─Ź├ş otvori┼ą kryt po─Ź├şta─Źa a skontrolova┼ą, ─Źi je k├íbel zapojen├Ż do spr├ívnych portov na z├íkladnej doske a nap├íjac├şch zdrojoch. Ke─Ć ste si ist├ş, ┼że pripojenie nie je probl├ęm, m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼íie rie┼íenie.

Opravi┼ą 2 – Skontrolujte inicializ├íciu disku

Nespr├ívna inicializ├ícia disku m├┤┼że tie┼ż sp├┤sobi┼ą probl├ęm a sp├┤sobi┼ą, ┼że sa intern├Ż pevn├Ż disk nezobraz├ş v spr├íve diskov. Pri inicializ├ícii nov├ęho pevn├ęho disku postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch krokov:

 • Spusti┼ą Windows Ponuka nap├íjania pomocou Windows + Kl├íves X
 • Vyberte mo┼żnos┼ą Spr├íva disku.

 • Teraz by ste mali n├íjs┼ą jednotky pripojen├ę k po─Ź├şta─Źu. Ak niektor├í z jednotiek nebola spr├ívne inicializovan├í, zobraz├ş sa ako nepridelen├ę.

 • Ak sa v├ím niektor├Ż z diskov zd├í by┼ą nepridelen├Ż, kliknite na┼ł prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a kliknite na┼ł Inicializujte disk.

 • Zobraz├ş sa ot├ízka, ─Źi ho chcete pou┼żi┼ą s tabu─żkou oddielov Master Boot Record alebo GUID. V tejto f├íze zvo─żte GPT.

Akon├íhle to bude hotov├ę, disk bude priraden├Ż ako z├íkladn├Ż alebo online. St├íle v┼íak bude ma┼ą nepridelen├Ż priestor. Teraz budete musie┼ą z disku vytvori┼ą jednoduch├Ż zv├Ązok.

Takto to rob├şte:

 • Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na reklamu na disku a vyberte po┼żadovan├║ mo┼żnos┼ą Nov├Ż jednoduch├Ż objem
 • Kliknite ─Äal┼íie a priradi┼ą p├şsmeno jednotky. Dokonca m├┤┼żete prija┼ą aj ten navrhovan├Ż.

V ─Ćal┼íom kroku budete musie┼ą disk naform├ítova┼ą. Na v├Żzvu zvo─żte NTFS.

 • Postupujte pod─ża pokynov a mali by ste n├íjs┼ą svoj disk v zozname.

Opravi┼ą 3 – Aktualizujte svoje ovl├ída─Źe

Star┼í├ş ovl├ída─Ź m├┤┼że by┼ą tie┼ż jedn├Żm z hlavn├Żch d├┤vodov, ktor├ę m├┤┼żu ovplyvni┼ą spr├ívne fungovanie jednotky a sp├┤sobi┼ą, ┼że sa nezobraz├ş v spr├íve diskov.

V ide├ílnom pr├şpade budete musie┼ą aktualizova┼ą a aktualizova┼ą ovl├ída─Źe z├íkladnej dosky a ─Źipovej sady. M├┤┼żete dokonca pou┼żi┼ą ak├Żko─żvek spo─żahliv├Ż softv├ęr na aktualiz├íciu ovl├ída─Źov tret├şch str├ín.

Opravi┼ą 4 – V syst├ęme BIOS povo─żte pevn├Ż disk

Nespr├ívne nastavenie v syst├ęme BIOS m├┤┼że sp├┤sobi┼ą v├í┼żne probl├ęmy a to m├┤┼że by┼ą jeden z d├┤vodov, pre─Źo m├┤┼że d├┤js┼ą k odhaleniu jednotky. Povolenie v syst├ęme BIOS m├┤┼że niekedy probl├ęm vyrie┼íi┼ą a pom├┤c┼ą v├ím opravi┼ą intern├Ż pevn├Ż disk, ktor├Ż sa nezobrazuje v spr├íve diskov.

Takto sa to d├í urobi┼ą:

 • Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a stla─Źen├şm pr├şslu┼ín├ęho kl├ívesu vst├║pte do syst├ęmu BIOS. K─ż├║─Ź bude z├ívisie┼ą od kon┼ítrukcie a v├Żroby po─Ź├şta─Źa
 • Vyberte mo┼żnos┼ą Integrovan├ę perif├ęrie pomocou kl├ívesov so ┼í├şpkami na kl├ívesnici. Stla─Źte Enter
 • Pomocou kl├ívesov so ┼í├şpkami na kl├ívesnici vyberte ovl├ída─Ź USB.
 • Povo─żte ju, ak je zak├ízan├í

Ulo┼żte a opustite syst├ęm BIOS. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a v├í┼í probl├ęm by mal by┼ą vyrie┼íen├Ż. Skontrolujte, ─Źi sa zobrazuje v├í┼í intern├Ż pevn├Ż disk.

Ako opravi┼ą, aby sa nezobrazoval extern├Ż pevn├Ż disk Windows 10?

Extern├ę pevn├ę disky m├ívaj├║ ve─ża probl├ęmov s pripojen├şm. V porovnan├ş s intern├Żmi diskami by v┼íak malo ├şs┼ą o pohodlnej┼íiu mo┼żnos┼ą rie┼íenia.

Niektor├ę z rie┼íen├ş, ktor├ę by v├ím mali pom├┤c┼ą opravi┼ą extern├Ż pevn├Ż disk, sa nezobrazuj├║ Windows Tu je mo┼żn├ę zhrn├║┼ą 10 probl├ęmov –

Opravi┼ą 1 – Na novej jednotke vytvorte oddiely

Ak v├í┼í nov├Ż pevn├Ż disk nem├í oddiel, nerozpozn├í ho Windows 10 so v┼íetkou pravdepodobnos┼ąou. Na ┼łom budete musie┼ą vytvori┼ą oddiely a to sa d├í urobi┼ą pomocou Spr├íva diskov mo┼żnos┼ą.

M├┤┼żete pristupova┼ą k spr├íve diskov, ako je uveden├ę v predch├ídzaj├║cich krokoch. M├┤┼żete postupova┼ą rovnako ako v pr├şpade intern├ęho pevn├ęho disku, o ktorom sme diskutovali vy┼í┼íie. Vytvorte jednoduch├Ż zv├Ązok, ako je vysvetlen├ę vo vy┼í┼íie uvedenom n├ívode. Jedin├Żm rozdielom je, ┼że by ste mali zvoli┼ą extern├Ż disk – ktor├Ż sa v┼żdy zobrazuje ako nepridelen├Ż.

Opravi┼ą 2 – Aktualizujte svoje USB 3.0 Ovl├ída─Ź ovl├ída─Źa

Tu m├┤┼że by┼ą vinn├şkom vodi─Ź. Zastaran├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że v mnoh├Żch pr├şpadoch sp├┤sobi┼ą probl├ęmy s pripojen├şm. M├┤┼żete aktualizova┼ą ovl├ída─Ź pre v├í┼í radi─Ź USB.

Je nieko─żko ─żud├ş, ktor├ş uviedli, ┼że probl├ęm s pripojen├şm bol vyrie┼íen├Ż po aktualiz├ícii ovl├ída─Źa USB. M├┤┼żete skontrolova┼ą verziu v├Żrobcu v├í┼ího radi─Źa USB a potom si stiahnu┼ą najnov┼íiu verziu z webov├Żch str├ínok v├Żrobcu.

Opravi┼ą 3 – Skontrolujte k├íbel

M├┤┼że to znie┼ą ako zvl├í┼ítne a neobvykl├ę rie┼íenie, ale m├┤┼żete sa pre to rozhodn├║┼ą. Mnoho pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że probl├ęm v ich pr├şpade vyrie┼íil. Skontrolujte, ─Źi nie je k├íbel po┼íkoden├Ż a m├┤┼że by┼ą potrebn├ę ho vymeni┼ą. Skontrolujte, ─Źi v├Żmena k├íbla vyrie┼íi probl├ęm vo va┼íom pr├şpade.

V├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch vy┼í┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş pre intern├Ż pevn├Ż disk by v ide├ílnom pr├şpade mala fungova┼ą v pr├şpade, ┼że sa extern├Ż pevn├Ż disk nezobrazuje Windows 10. Skontrolujte ich a zistite, ─Źi to vo va┼íom pr├şpade vyrie┼íi probl├ęm.

To bolo v┼íetko. Predpoklad├íme, ┼że tu uveden├ę tipy by v├ím v ide├ílnom pr├şpade mali pom├┤c┼ą dosiahnu┼ą najlep┼íie v├Żsledky pri rie┼íen├ş probl├ęmu s t├Żm, ┼że sa intern├Ż pevn├Ż disk nezobrazuje v spr├íve diskov alebo sa dokonca nezobrazuje ani extern├Ż pevn├Ż disk. Windows 10. Pozrite sa na uveden├ę kroky a pode─żte sa s nami o svoje my┼ílienky.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2QQu0if