Ako opravi┼ą po┼íkoden├ę s├║bory WAV v s├│lo 5 min├║ty

Ako opravi┼ą po┼íkoden├Ż s├║bor wav

A WAV arch├şv, tie┼ż zn├ímy ako Zvukov├Ż s├║bor WaveForm, je ┼ítandardn├Ż zvukov├Ż form├ít, ktor├Ż sa nach├ídza hlavne v Windows po─Ź├şta─Źov.

Tieto s├║bory nie s├║ komprimovan├ę, aj ke─Ć podporuj├║ kompresiu, a ak nie s├║ komprimovan├ę, s├║ v├Ą─Ź┼íie ako najd├┤le┼żitej┼íie zvukov├ę form├íty, napr├şklad MP3. T├Żmto sp├┤sobom sa s├║bory WAV nepou┼ż├şvaj├║ v┼żdy ako preferovan├Ż zvukov├Ż form├ít, najm├Ą pri zdie─żan├ş hudobn├Żch s├║borov alebo pri n├íkupe hudby online.

S├║bory s├║ po┼íkoden├ę z r├┤znych d├┤vodov, ako napr├şklad neo─Źak├ívan├ę vypnutie po─Ź├şta─Źa alebo zlyhanie softv├ęru. Pre s├║bory WAV existuj├║ sp├┤soby, ako opravi┼ą a / alebo opravi┼ą po┼íkoden├ę s├║bory pomocou softv├ęru na ├║pravu zvuku, ktor├Ż ich prehr├íva, spravuje, upravuje a opravuje.

Be┼żn├ę sp├┤soby otv├írania s├║borov WAV zah┼Ľ┼łaj├║ pou┼ż├şvanie VLC, iTunes, Windows Prehr├íva─Źe m├ędi├ş, Groove Music od spolo─Źnosti Microsoft, Winamp a QuickTime.

Tu je nieko─żko rie┼íen├ş, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na opravu po┼íkoden├ęho s├║boru WAV.

Ako opravi┼ą po┼íkoden├ę s├║bory WAV v s├│lo 5 min├║ty 1

Ako opravi┼ą po┼íkoden├Ż s├║bor wav

    Zistite, ─Źi je s├║bor po┼íkoden├Ż. ÔÇőÔÇőPou┼żite VLC

1, Zistite, ─Źi je s├║bor po┼íkoden├Ż

Tu je postup:

N├íjdite po┼íkoden├Ż s├║bor WAV Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte pr├şkaz Vlastnosti Vyberte kartu Podrobnosti Overte inform├ície o s├║bore na paneli Podrobnosti. Ak neexistuj├║ ┼żiadne inform├ície, s├║bor je po┼íkoden├Ż. ÔÇőÔÇőOtvorte zvukov├Ż editor (ten, ktor├Ż pou┼ż├şvate). Otvorte po┼íkoden├Ż s├║bor WAV a opravte ho ako s├║bor RAW. Ulo┼żte s├║bor vo form├íte WAV. Zatvorte zvukov├Ż editor a sk├║ste s├║bor prehra┼ą, aby ste sa uistili, ┼że oprava a konverzia je dokon─Źen├í.

ÔÇö S├ÜVISIACE: Stiahnite si prehr├íva─Ź BSP Windows 10 8: Jeden z najlep┼í├şch multimedi├ílnych prehr├íva─Źov

2, Pou┼żite VLC

VLC sa d├í pou┼żi┼ą na opravu po┼íkoden├ęho zvukov├ęho s├║boru alebo s├║boru WAV. Tu je postup:

Stiahnite si VLC a stiahnite si ho, potom ho nain┼ítalujte Po in┼ítal├ícii kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na po┼íkoden├Ż s├║bor WAV a vyberte mo┼żnos┼ą Otvori┼ą pomocou prehr├íva─Źa m├ędi├ş VLC. Ak VLC dok├í┼że opravi┼ą po┼íkoden├Ż s├║bor WAV, budete ho m├┤c┼ą prehra┼ą z hlavnej obrazovky. Kontrola prehr├ívania Kliknite na ponuku M├ędi├í. Vyberte polo┼żku Konvertova┼ą / ulo┼żi┼ą. V tabu─żke s├║borov kliknite na polo┼żku Prida┼ą. Vyberte odtia─ż rozbit├Ż s├║bor WAV. Kliknite na polo┼żku Konvertova┼ą / ulo┼żi┼ą v dolnej ─Źasti obrazovky. Zobraz├ş sa obrazovka prevodu: kliknut├şm na tla─Źidlo Preh─żad├íva┼ą n├íjs┼ą prie─Źinok ulo┼żte opraven├Ż s├║bor WAV do po─ża Zadajte n├ízvy s├║borov a pr├şpony, ako napr├şklad convertfile.wav. Prejdite na nastavenia a vyberte zvukov├ę CD. Kliknite na tla─Źidlo ┼átart. Priebehov├í li┼íta sa presunie vo form├íte VLC. Po dokon─Źen├ş sa zvukov├Ż s├║bor zobraz├ş pod n├ízvom, ktor├Ż ste vybrali v prie─Źinku. Ke─Ć VLC konvertuje s├║bor wav, vytvor├ş inform├ície o hlavi─Źke a umo┼żn├ş prehratie s├║boru v in├Żch programoch.

M├┤┼żete opravi┼ą po┼íkoden├Ż s├║bor wav pomocou niektor├ęho z t├Żchto rie┼íen├ş? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie.

PR├ŹBEHY ZOBRAZI┼Ą: