Ako opraviť pomaly Galaxy Snímač odtlačkov prstov S10

Samsung Galaxy S10 a S10+ sú vybavené predným ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov. Hlavnou výhodou takého senzora je, že ho nemusíte odomykať, keď dvíhate telefón. Prístup získate jednoduchým priložením prsta na obrazovku. Od uvedenia zariadení S10 na trh sa však niekoľko používateľov sťažuje na spomalenie Galaxy Snímač odtlačkov prstov S10. Napriek tomu, že spoločnosť Samsung vydala aktualizácie softvéru na vyriešenie tohto problému, niektoré sú stále frustrované z pomalej odozvy senzora. Ak sa tiež stretávate s takýmto problémom, existuje niekoľko trikov, ktoré by vám mohli pomôcť pri odstraňovaní spomalenia Galaxy Snímač odtlačkov prstov S10.

Problémy s Galaxy Snímač odtlačkov prstov S10

Spoločnosť Samsung do systému pridala ultrazvukový snímač odtlačkov prstov Qualcomm na obrazovke Galaxy Telefóny S10 maximalizujú priestor na obrazovke a prinášajú snímač odtlačkov prstov vpredu. Senzor využíva zvukové vlny na detekciu odtlačkov prstov a používa detekciu prietoku krvi, aby sa zabránilo falšovaniu.

Používatelia však už dlho hlásia problémy s fungovaním skenera odtlačkov prstov. Spoločnosť Samsung vydala niekoľko aktualizácií, ktoré majú vyriešiť problém s tým, že snímač nereaguje alebo je pomalý. Kórejská firma napríklad v apríli prišla s aktualizáciou „Bezpečnostná oprava biometrie“, aby vyriešila problémy s pomalým snímačom.

Samsung pred touto aktualizáciou priznal aj problémy so snímačom odtlačkov prstov. “Môže sa stať, že používateľ zistí, že snímač odtlačkov prstov nefunguje dobre, napríklad keď ste v suchom prostredí alebo keď je koža prstov skutočne suchá alebo keď sa na odtlačku prsta poškriabete,” Hovorca spoločnosti to povedal pre Korea Herald v marci minulého roka.

V októbri 2019 používatelia tiež nahlásili problémy so snímačom odtlačkov prstov na zariadení Galaxy Telefóny S10. Spoločnosť Samsung opäť prišla s aktualizáciou softvéru na vyriešenie problému.

Používatelia opäť hlásia problémy so snímačom odtlačkov prstov po inovácii na najnovšie používateľské rozhranie One 2.0 založené na systéme Android 10. Dotknutí používatelia tvrdia, že odomknutie telefónu pomocou odtlačku prsta vyžaduje niekoľko pokusov.

Ak aj vy patríte medzi postihnutých používateľov, potom sa nebojte. Existuje trik, ktorý by vám mohol pomôcť opraviť spomalenie Galaxy Snímač odtlačkov prstov S10. Tento trik zdieľal používateľ Reddit, ktorý odporúča klepnúť prstom na snímač odtlačkov prstov, a nie ho tam držať.

„Klepnite prstom na snímač odtlačkov prstov, nedržte ho. Rozpoznávanie je pomocou tejto metódy oveľa rýchlejšie, “hovorí používateľ Reddit.

Ako opraviť pomaly Galaxy Snímač odtlačkov prstov S10

Zdá sa, že používateľ Reddit naznačuje, že namiesto držania prsta na senzore a čakania na odomknutie telefónu musíte prst položiť na senzor asi na 1/3 sekundy. Našťastie vám tento trik pomôže opraviť spomalenie Galaxy Problém so snímačom odtlačkov prstov S10. Ak nie, existuje niekoľko ďalších trikov, ktoré môžu pomôcť:

Zmeňte ochranu obrazovky – odporúča sa použiť dobrý chránič, ktorý nezablokuje snímač, napríklad InvisibleShield Ultra Clear alebo Whitestone Dome Glass.

Správne zaregistrujte svoje odtlačky prstov – na rozdiel od predchádzajúcich telefónov Samsung, Galaxy S10 vyžaduje, aby ste niekoľkokrát priložili palec spolu s bočnými umiestneniami, aby ste pri registrácii odtlačkov prstov zachytili každú oblasť. Ak to chcete urobiť správne, postupujte podľa pokynov a neodtrhávajte prsty príliš rýchlo. Čím viac údajov poskytnete snímaču odtlačkov prstov, tým lepšie by mal fungovať.

Zaregistrujte sa dvakrát – Galaxy S10 vám umožňuje zaregistrovať viac profilov odtlačkov prstov. Môžete to využiť a dvakrát zapísať ten istý odtlačok prsta. To zvyšuje šance, že vás senzor úspešne rozpozná. Odtlačok prsta by ste mali zaregistrovať v rôznych polohách, napríklad v jednej, keď držíte telefón a v druhej, keď je telefón položený na rovnom povrchu alebo v akejkoľvek inej polohe. Je podstatný rozdiel v tom, ako sa váš palec alebo prsty dostanú do kontaktu s obrazovkou, keď držíte telefón v rôznych uhloch.

Zlepšite svoj cieľ – Galaxy Senzor S10 vyžaduje, aby bola väčšina vášho odtlačku prsta v strede oblasti senzora. Vzhľadom na to, že oblasť snímača je malá, bude pri pokuse o odomknutie telefónu pomocou snímača odtlačkov prstov potrebné trocha praxe, aby ste zasiahli na správne miesto.

Znova zaregistrujte svoje odtlačky prstov – Ak ani po použití vyššie uvedených trikov stále nedokážete správne fungovať snímač, potom je vašou poslednou možnosťou znova zaregistrovať odtlačok prsta. Dúfajme, že vďaka aktualizácii vašich odtlačkov prstov bude senzor fungovať správne.

Použite odomknutie tvárou

Ak máte stále problémy s Galaxy Senzor odtlačkov prstov S10, potom namiesto toho, aby ste sa ho pokúsili opraviť, môžete použiť jeho alternatívu, tj Galaxy Odomknutie tvárou S10. Aj keď to teoreticky nie je také bezpečné ako používanie odtlačku prsta, je to oveľa rýchlejšie. Ak chcete zapnúť Odomykanie tvárou, prejdite na Nastavenia> Biometria a zabezpečenie> Rozpoznávanie tváre> Odomknutie tvárou.

Keď sa dostanete na odomknutie tvárou, budete mať tiež možnosť vypnúť „Zostať na uzamknutej obrazovke“. Keď to zakážete, nebudete musieť po rozpoznaní vašej tváre potiahnuť prstom nahor. Môžete tiež povoliť „Rýchlejšie rozpoznávanie“ na rýchle odomknutie. Povolenie týchto možností by však spôsobilo, že odomykanie tvárou bude menej bezpečné.