Ako opraviť Pixelated fotografie a obrázky

Práca s digitálnymi fotografiami môže byť dosť frustrujúca, najmä ak potrebujete väčšiu verziu toho, čo máte. Možno ste sa pokúsili zmeniť veľkosť obrázka, aby ste ho zväčšili, len aby ste zistili, že váš nový obrázok vyzerá ako snímka obrazovky Super Mario Bros. pre NES.

Toto sa nazýva „pixelácia“, jav spôsobený zobrazením bitmapovej grafiky vo vyššom ako podporovanom rozlíšení, vďaka ktorému sú jednotlivé pixely obrázka viditeľné. Pri nižšom rozlíšení to môže spôsobiť určité rozmazanie, ale ak sa pokúsite preletieť fotografiu dostatočne malú na väčšiu veľkosť, skončí sa digitalizovaná fotografia.

V tomto článku sa zameriame na to, ako môžete opraviť pixelované fotografie, aby ste neskončili skresleným alebo nekvalitným obrázkom.

PREČO SÚ MOJE OBRÁZKY PIXELOVANÉ?

Predtým, ako prejdeme k nášmu sprievodcovi, pozrime sa na príklad a získame lepšiu predstavu o tom, s čím sa budeme zaoberať.

Toto malé písmeno A má veľkosť 256 × 256. Všimnite si, aké ostré sú čiary: vaše oko nevidí žiadne pixely, iba krivky a priame čiary. Nezdá sa, že by bol akýmkoľvek spôsobom rozmazaný alebo nepravidelný.

Teraz je tu rovnaký obrazový súbor s veľkosťou 1024 × 1024. Pozrite sa na rozdiel.

Ako opraviť Pixelated fotografie a obrázky 1

Vidíte, ako v každej krivke vidíte obdĺžnikový štvorec? To je pixelácia. Príliš veľa zobrazovacej plochy, málo údajov na vytvorenie plynulých kriviek. Ak k tomu dôjde, obrázky budú rozmazané, zdeformované a vo všeobecnosti horšej kvality.

Pixelation zvyčajne nastane, keď sa pokúsite zmeniť veľkosť obrazu nízkej kvality alebo keď si prezeráte obrázok veľmi nízkej kvality. Keď je veľkosť obrázka príliš veľká, oko môže vnímať blokovitý charakter každej krivky, čím sa ničí celkový účinok sledovaného obrázka.

Ak sa nový obrázok toho istého objektu nevytvorí vo vyššom rozlíšení, neexistuje spôsob, ako zvýšiť rozlíšenie obrázka. Je však možné použiť softvérové ​​nástroje na zlepšenie kvality obrazu tak, aby pixelovaný obrázok nevyzeral tak zle.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako splniť túto úlohu. Na spracovanie obrázka môžete použiť službu online alebo môžete manuálne vykonať rovnakú prácu pomocou programov Photoshop, Paint.net alebo iného grafického programu.

V tomto článku predstavím krátky návod, ako vylepšiť vzhľad pixelovaného obrázka bez ohľadu na dostupné nástroje.

Skôr ako začneme, dôležitá poznámka: zakaždým, keď upravujete obrázok, nezabudnite zálohovať súbor a pracovať iba na kópii. Ponechajte pôvodný obrazový súbor neporušený, takže ak dôjde k strašnej chybe (pamätajte, že sa veci často strašne pokazia), originálny obrázok máte stále ako alternatívu.

OPRAVA PIXELOVANÝCH OBRÁZKOV S ONLINE NÁSTROJOM

Online nástroje majú tú výhodu, že vám umožňujú robiť zmysluplnú prácu bez toho, aby ste si do svojho počítača museli sťahovať akýkoľvek softvér. Je to vynikajúce, ak pracujete na pracovnom alebo školskom stroji, kde nemáte dovolené inštalovať nové programy, alebo ak pracujete na telefóne alebo tablete. Existuje mnoho online nástrojov, ktoré dokážu upravovať a manipulovať s obrázkami. Viem o dvoch dobrých obrázkoch na opravu pixelov a opíšem ich tu: Pixenate a Fotor. Oba weby ponúkajú množstvo bezplatných nástrojov, ktoré môžete použiť na manipuláciu s obrázkami bez toho, aby ste museli sťahovať konkrétny program. Sú ideálne na občasnú úpravu obrázkov, najmä ak to potrebujete urobiť na mobilnom zariadení a obaja robia dobrú prácu pri určovaní pixelovaných obrázkov. Obe aplikácie fungujú rovnakým spôsobom.

Napríklad vo Fotore:

 1. Nahrajte svoj obrázok na web.
 2. V ľavej ponuke vyberte položku Efekt a prejdite nadol na Pixellate.
 3. Pomocou posúvača posúvajte doľava a minimalizujte pixeláciu.

To by malo pixelovanie veľmi dobre vyhladiť. Fotor ponúka aj vyhladzovací nástroj, ktorý dokáže viac, ale je to prémiový nástroj. Skončíte s vodoznakom alebo budete musieť zaplatiť. Ak chcete nástroj vyskúšať, v ľavej ponuke vyberte položku Krása a potom položku Hladké a potom pomocou posúvačov minimalizujte počet pixlov.

V pixeloch:

 1. Nahrajte svoj obrázok na web.
 2. V ponuke vľavo vyberte ikonu „Hladká fotografia“.

Vplyv, ktorý to má na obrázok, závisí od kvality pôvodného obrázka, ale mal by sa trochu vylepšiť.

Ako opraviť Pixelated fotografie a obrázky 2

OPRAVA PIXELOVANÝCH OBRÁZKOV S FOTOSHOPOM

Ak máte trochu viac času a oveľa viac peňazí, môžete urobiť veľa pre opravu pixelovaného obrázka vo Photoshope. Photoshop je nesporným kráľom programov na úpravu obrázkov, ale je to drahý program. Ak máte kópiu, môžete s ňou veľa urobiť. Napriek pomerne strmej krivke učenia s mnohými funkciami Photoshopu trvá iba pár sekúnd, kým sa opravia pixelované obrázky.

 1. Otvorte svoj obrázok vo Photoshope.
 2. Vyberte možnosť „Filter“ a „Rozostrenie“.
 3. Vyberte položku Gaussovské rozostrenie a pomocou posúvača nájdite prijateľnú úroveň. Vyberte možnosť Prijať.
 4. Vyberte možnosť Filtrovať a Zamerať.
 5. Vyberte masku desharp maska ​​a pomocou posúvača nájdite prijateľnú úroveň. Po dokončení vyberte možnosť Prijať.
 6. Uložte obrázok.

Ďalším prístupom je pridať vrstvu mäkkého svetla, aby sa minimalizoval výskyt pixlov.

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a vyberte položku Vrstva a Vytvoriť novú vrstvu.
 2. V hornom menu vyberte „Možnosti miešania“ a vyberte „Jemné svetlo“.
 3. Vyberte položky „Filtre“ a „Hluk“.
 4. Vyberte možnosť Odobrať a nájdite úroveň, s ktorou ste spokojní.
 5. Vyberte položky „Obrázok“, „Nastavenia“ a „Jas / kontrast“.
 6. Obidve nastavte tak, aby ste našli prijateľnú úroveň.

Prvý proces urobí trochu, aby minimalizoval pixeláciu, čo môže stačiť. Ak nie, skúste druhý postup, pretože to môže tiež trochu pomôcť.

Ako opraviť Pixelated fotografie a obrázky 3

OPRAVA PIXELOVANÝCH OBRÁZKOV S PAINT.NET

Ak nemáte Photoshop a nedokážete zdôvodniť náklady, sú Paint.NET alebo GIMP životaschopnými alternatívami. Mám tendenciu používať Paint.NET, ako som ho používal celé roky. Nie je tak výkonný ako Photoshop, ale je zadarmo, pravidelne sa aktualizuje a môže vykonávať mnoho základných úloh pri úprave obrázkov. Naučiť vás, ako používať GIMP, je nad rámec tohto článku, ale Paint.NET je celkom jednoduchý.

 1. Otvorte svoj obrázok v Paint.NET.
 2. Vyberte položku Efekty, Rozostrenie a Gaussovské rozostrenie.
 3. Použite posúvač na zníženie efektu pixlov.
 4. Vyberte položky „Efekty“, „Foto“ a „Focus“.
 5. Použite jazdec na nájdenie prijateľnej úrovne.
 6. Uložte obrázok.

Neexistuje žiadna náhrada za fotografovanie vo vysokej kvalite, ale ak nemáte taký luxus, existuje niekoľko spôsobov, ako zmenšiť pixely v obrazoch. Presné úrovne, pri ktorých vykonáte úpravy, závisia od samotného obrázka. Tam, kde vidíte „nájsť úroveň“, použite posúvače na nájdenie polohy, kde je pixelácia minimálna, ale celkový dojem z obrázka je zachovaný.

ZÁVEREČNÉ MYŠLIENKY

Pixelation môže byť veľmi nepríjemné zaoberať. Nezaberie veľa, aby bol veľký obraz zničený zlou kvalitou.

Našťastie, zatiaľ čo nenahradzuje nezmenený vysoko kvalitný obrázok, existujú nástroje a techniky, ktoré môžete použiť na zvýšenie kvality pixelovanej fotografie.