Ako opraviť nefungujúcu bezdrôtovú nabíjačku Samsung

Nefunguje vaša bezdrôtová nabíjačka Samsung? Nebojte sa, pretože som zostavil zoznam opráv tohto problému! Používanie bezdrôtovej nabíjačky je fantastický spôsob, ako nabíjať zariadenie cez noc, alebo ho mať poruke s telefónom – okrem prípadov, keď sa začne rozpadať.

Keď vaša bezdrôtová nabíjačka prestane správne fungovať, začne sa nabíjať pomalšie. Ak sa váš telefón náhodne zapína a vypína a ak existujú ďalšie problémy, je čas začať riešenie problémov. Oprava bezdrôtovej nabíjačky je podobná oprave iných zariadení, ktoré majú poruchu systému Android. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho telefónu, ale metódy budú rovnaké.

Súvisiace: Najlepšie bezdrôtové nabíjačky pre telefóny Samsung

Ako začať s riešením problémov s bezdrôtovou nabíjačkou

Začnime niekoľkými krokmi, aby sme zistili, čo je tu príčinou chyby: bezdrôtová nabíjačka, telefón alebo napájanie. V prvom rade je váš telefón, bez ohľadu na značku alebo model, vykonajte na ňom niekoľko testov:

Skúste telefón nabiť pomocou sekundárneho zdroja. Tento zdroj môže byť počítač, nástenná nabíjačka alebo čokoľvek, čo už predtým nabíjalo váš telefón. Ak sa váš telefón týmto spôsobom nenabíja, musíte problém ďalej preskúmať. Ak ho máte k dispozícii, použite s bezdrôtovou nabíjačkou iný telefón. Ak vaša bezdrôtová nabíjačka dokáže ľahko nabiť iný telefón, problém je niekde vo vašom zariadení. Kedy ste naposledy úplne vypli telefón? Ak si nepamätáte, dajte mu pár minút pokoj a vypnite ho a potom ho skúste znova nabiť.

Ak po týchto troch testoch nemôžete dosiahnuť, aby vaša bezdrôtová nabíjačka fungovala s telefónom, musíte najskôr vykonať riešenie problémov s telefónom. Ak s telefónom nie je problém, pozrime sa ďalej na napájanie.

Riešenie problémov s bezdrôtovým káblom

Aj keď na pripojenie nabíjačky k telefónu nepotrebujete kábel, na napájanie samotnej nabíjačky ho stále potrebujete, a tu vstupuje do hry pripojený napájací zdroj. V niektorých prípadoch môže byť problémom namiesto samotného napájania kábel, ktorý slúži na pripojenie nabíjačky k zdroju energie.

Bohužiaľ, jediný skutočný spôsob, ako to otestovať, je použiť buď iný kábel, alebo iný napájací zdroj. Ak získate rovnaký výsledok bez ohľadu na to, čo vymieňate, tu je postup, ktorý môžete urobiť pri riešení problémov s bezdrôtovou nabíjačkou.

1. Aktualizovať všetko

Kedy naposledy vo svojom telefóne spustíte aktualizáciu? Ak si nepamätáte, akú verziu systému Android používate, pravdepodobne je načase aktualizovať veci. Je možné, že váš problém už bol vyriešený aktualizáciou.

Aktualizované riešenie problémov s bezdrôtovým pripojením

Toto je len jedno z prvých miest, kde začať pri riešení problémov s bezdrôtovou nabíjačkou. Ďalšie:

2. Zdvihnite svoj telefón

Táto oprava je prekvapivo low-tech a dokonca to znie hlúpo, ale skúste vložiť niečo medzi telefón a nabíjačku. Mohlo by to byť malé ako kus papiera alebo niečo veľké ako plastové puzdro. V niektorých prípadoch stačí na to, aby ste telefón a nabíjačku opäť vložili do určitej vzdialenosti, stačiť.

3. Odstráňte puzdro

Ak je váš telefón zabalený v puzdre, bez ohľadu na to, aký je tenký alebo nenápadný, skúste ho nabiť, keď je vypnutý. Ak vloženie niečoho medzi telefón a nabíjačku nefungovalo, zmenšením vzdialenosti medzi nimi môžete niekedy dosiahnuť to isté.

4. Presuňte nabíjačku

Ukladáte nabíjačku okolo veľa ďalšej elektroniky? Ak je to tak, skúste bezdrôtovú nabíjačku premiestniť z miesta, kde ju máte teraz, a namiesto toho ju niekam položte samostatne.

Ľahšie sa bude komunikovať s telefónom, keď bude v okolí menší zásah. Ak tiché miesto na samotné nabíjanie nestačí, pred kúpou náhradného zariadenia môžete vyskúšať ešte viac.

4. Resetovať NFC

NFC (Near Field Communication) uľahčuje mnoho vecí v živote, ale v tomto prípade vám to môže spôsobiť bolesť hlavy. V rýchlych alebo bezdrôtových nastaveniach vypnite všetky svoje funkcie NFC.

Riešenie problémov s bezdrôtovým pripojením NFC

Nechajte ho jednu alebo dve minúty vypnúť a potom vypnite telefón. Keď sa úplne vypne, znova zapnite telefón aj NFC a skúste znova použiť bezdrôtovú nabíjačku. Všetko, čo potrebujete, je rýchly reset.

6. Povoliť Daydream

Posledným riešením, ako zabrániť tomu, aby sa vaša nabíjačka dostala medzi vás a plne nabitý telefón, je daydream. Nehovorím o novej platforme VR spoločnosti Google, ale o funkcii daydream, ktorá za určitých okolností nenechá váš telefón v bdelom stave. Ak to pre vás ešte nie je povolené, zapneme to teraz ako poslednú snahu, aby vaša bezdrôtová nabíjačka fungovala.

Ak chcete povoliť funkciu Daydream:

    Prejdite na stránku Nastavenia. Prepnite na obrazovku. Z obrazovky sa dostanete na Daydream. Dvakrát skontrolujte, či je Daydream už zapnutý, a ak nie, povoľte ho. V pravom hornom rohu Daydream klepnite na Viac .Ísť do “Vyberte, kedy sa má snívať“V novom menu. Vyberte„Počas nabíjania”, Aby sa zaistilo, že váš telefón začne snívať o vašej bezdrôtovej nabíjačke.
Riešenie problémov s bezdrôtovým pripojením Daydream

Akonáhle je daydream povolený, môžete ísť. Ak sa tým problém ešte nevyriešil, bohužiaľ jedinou vašou možnosťou je preplatiť záruku a získať náhradu. Môžete opraviť problémy s pripojením medzi telefónom a nabíjačkou, káblami k nabíjačke a takmer čímkoľvek iným, ale úplne poškodenú bezdrôtovú nabíjačku je potrebné vymeniť.

Ako sa môže bezdrôtová nabíjačka Samsung pokaziť?

Pokiaľ vaša bezdrôtová nabíjačka nepracovala správne hneď po vybalení z krabice, niekde sa stala chyba. Nie vždy však má problém nabíjačka. Podrobnejšie sa tomu budem venovať v sekcii odstraňovania problémov, problémom však môže byť napájanie alebo telefón, ktorý sa pokúšate nabiť.

Riešenie problémov s bezdrôtovým nabíjaním

V prípade, že sa nabíjačka pokazí, nie je zvyčajne ľahké sa s ňou vyrovnať. Vo väčšine prípadov je najľahšie kúpiť si novú nabíjačku, ale tentoraz iný model, aby ste sa vyhli rovnakým problémom.

Než sa budete musieť uchýliť k jeho výmene, odporúčam vám vykonať nasledujúce kroky a dúfať, že v prípade vrátenia budete mať ešte záruku. Čo vlastne robí bezdrôtovú nabíjačku pokazenou, má niekoľko dôvodov. Existuje chybný hardvér, aktualizácia, chýbajúce aktualizácie, pokazené napájanie, nedostatočný výkon a mnoho ďalších.

Riešenie problémov s umiestnením bezdrôtového pripojenia

Pri riešení problémov sa budeme zaoberať všetkými týmito problémami, aby sme zistili, ktorý z nich ovplyvňuje vašu bezdrôtovú nabíjačku, a potom vám poradíme, ako to opraviť.

Ako skontrolovať stav nabíjania

Okrem toho, že sa vznášate nad telefónom a neustále kontrolujete, či je batéria vybitá alebo nie, je tu aplikácia, ktorá vám pomôže rozobrať prúd, ktorý prechádza nabíjačkou.

Aktuálne riešenie problémov s bezdrôtovým pripojením

Úroveň prúdu je dôležitá pre zistenie, či je nabíjačka buď príliš slabá, alebo je v nej príliš veľa energie, čo môže poškodiť váš hardvér. Súčasne vám ukáže úroveň batérie. Je to bezplatná aplikácia, ale má profesionálnu verziu, ktorá odstraňuje reklamy a ponúka niekoľko menších funkcií. Ak vás zaujíma, ako dobre si vaša nabíjačka funguje, vyskúšajte túto aplikáciu.

Skontrolujte stav nabíjania

Záver

Bezdrôtové nabíjačky sú skvelé, keď fungujú, ale našťastie ich oprava netrvá príliš dlho, keď nefungujú. Niekedy je to také jednoduché ako odpojenie kábla, inokedy to vyžaduje trochu viac úsilia, ale v každom prípade je potrebné urobiť veľa krokov, než sa uchýlite k náhrade.

Ak máte stále problémy s bezdrôtovou nabíjačkou alebo ste narazili na problém, ktorý som vyššie neuviedol, zanechajte komentár nižšie, aby som sa vám mohol ozvať.

Odporúčaný kredit obrázku