Ako opravi┼ą chybu zisten├║ pri prekryt├ş obrazovky v syst├ęme Android

V telef├│noch s Androidom, najm├Ą v pr├şpade pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş ned├ívno inovovali na 6.0, niekedy sa objav├ş chyba, ktor├í hovor├ş o prekryt├ş obrazovky. K tomuto probl├ęmu doch├ídza, ke─Ć v├í┼í telef├│n pracuje s aplik├íciami, ktor├ę m├┤┼żu pl├íva┼ą nad ponukami a in├Żmi aplik├íciami. Popul├írnym vinn├şkom tejto chyby, ktor├║ m├í vo svojom telef├│ne ve─ża pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android, je Facebook.

Ako teda nie─Źo tak├ę oprav├şte?

Chyba br├íni pou┼ż├şvaniu aplik├íci├ş a dokonca sp├┤sobuje probl├ęmy s in├Żmi nes├║visiacimi aplik├íciami. Nie je d├┤vod sa znepokojova┼ą, odstr├ínenie chyby trv├í len nieko─żko min├║t a nevy┼żaduje ─Ćal┼í├ş softv├ęr ani s┼ąahovanie.

Za─Źnime!

Krok 1

Pri pokuse o otvorenie obrazovky alebo pri prepnut├ş na in├║ aplik├íciu, ke─Ć m├íte otvoren├║ prekr├Żvaj├║cu aplik├íciu, sa zvy─Źajne zobraz├ş chyba prekrytia obrazovky syst├ęmu Android. Chyba bude vyzera┼ą asi takto.

Zisten├ę prekrytie obrazovky

├Üprimne povedan├ę, pri tomto poh─żade c├ştim z├íchvev frustr├ície. Ni─Ź ma frustruje viac ako chyby softv├ęru, najm├Ą ke─Ć neviem, ako ich opravi┼ą. Ak sa pr├íve pozer├íte na toto kontextov├ę okno, potom prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je klepn├║┼ą na Otvorte Nastavenia tla─Źidlo.

V opa─Źnom pr├şpade sta─Ź├ş otvori┼ą nastavenia z ak├ęhoko─żvek in├ęho miesta v telef├│ne.

Krok 2

Tento ─Ćal┼í├ş krok sa men├ş v z├ívislosti od modelu telef├│nu. Existuje ur─Źit├í cesta, ktorou mus├şte cez telef├│n prejs┼ą k potrebn├Żm nastaveniam, a to sa zmen├ş, ak pou┼ż├şvate telef├│n Samsung.

Ke─Ć┼że existuj├║ dve r├┤zne cesty, uvediem ka┼żd├║ z nich. Pre telef├│ny Samsung, prech├ídzajte t├Żmito ponukami v tomto porad├ş:

SettingsApplicationsApplications ManagerViac aplik├íci├ş, ktor├ę sa m├┤┼żu zobrazova┼ą navrchu

V pr├şpade zariaden├ş s Androidom in├Żch ako telef├│ny Samsung existuj├║ dva sp├┤soby:

SettingsApps Konfigur├ícia aplik├íci├ş, alebo klepnite na ikonu ozuben├ęho kolieska Nakreslite cez ostatn├ę aplik├ície

Alebo m├┤┼żete prejs┼ą:

Nastavenia Pou┼żite vyh─żad├ívac├ş panel a vyh─żadajte DrawSelect Draw cez in├ę aplik├ície

Bez oh─żadu na to, ak├║ sadu mo┼żnost├ş m├íte, na ich konci v├ís zavedie do spr├ívnej ponuky.

Krok 3

Tu prich├ídza z├íbavn├í ─Źas┼ą; je ─Źas za─Źa┼ą rie┼íenie probl├ęmov. Mal by sa v├ím zobrazi┼ą zoznam aplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żu pl├íva┼ą alebo sa kresli┼ą nad in├Żmi aplik├íciami.

Jedna z aplik├íci├ş v tomto zozname, ktor├ę ste aktu├ílne povolili, je pr├ş─Źinou chyby zistenej pri prekryt├ş obrazovky. Je mo┼żn├ę, ┼że probl├ęm sp├┤sobuje viacero aplik├íci├ş, ale v ka┼żdom pr├şpade na spustenie rie┼íenia probl├ęmov mus├şte zak├íza┼ą pl├ívaj├║ce aplik├ície jednu po druhej, aby ste zistili, ─Źi s├║ probl├ęmom.

Upozor┼łujeme, ┼że to mus├şte urobi┼ą iba vtedy, ak chcete vedie┼ą, ktor├í aplik├ícia sp├┤sobuje probl├ęm. Zak├ízanie v┼íetk├Żch pl├ívaj├║cich alebo kreslen├Żch aplik├íci├ş je jednoduch├Żm sp├┤sobom, ako probl├ęm zastavi┼ą, ale nebudete vedie┼ą, ktor├í z va┼íich aplik├íci├ş sp├┤sobuje probl├ęmy.

Na konci procesu budete m├┤c┼ą tieto aplik├ície znova povoli┼ą.

Krok 4

Teraz, ke─Ć ste deaktivovali v┼íetk├Żch svojich potenci├ílnych v├Żrobcov probl├ęmov alebo iba rie┼íite jednotliv├ę probl├ęmy, otvorte aplik├íciu, v ktorej sa v├ím prv├Żkr├ít zobrazila chyba zisten├í pri prekryt├ş obrazovky. Ak je aplik├ícia na odstra┼łovanie probl├ęmov zak├ízan├í, p├┤vodn├í aplik├ícia sa otvor├ş tak, ako m├í fungova┼ą.

Pozn├ímka: Ak ste na a Zariadenie Samsung, t├║to chybu m├┤┼że sp├┤sobi┼ą aj ovl├ídanie jednou rukou pomocou kl├ívesnice. Ak chyba zisten├í pri prekryt├ş obrazovky pretrv├íva, deaktivujte svoju kl├ívesnicu jednou rukou:

Nastavenia Roz┼í├şren├ę funkcie Ovl├ídanie jednou rukou

Krok 5

Ke─Ć otvor├şte a spust├şte aplik├íciu, v ktorej sa ├║spe┼íne zistila chyba pri prekryt├ş obrazovky, m├┤┼żete svoje pl├ívaj├║ce alebo kreslen├ę aplik├ície znova povoli┼ą. D├┤vodom je to, ┼że va┼íe aplik├ície maj├║ teraz spr├ívne povolenie na spustenie ved─ża va┼íich pl├ívaj├║cich alebo kreslen├Żch aplik├íci├ş.

Prekrytie plávajúcou obrazovkou

Teraz teda bud├║ va┼íe aplik├ície bez tejto chyby, k├Żm nebudete musie┼ą udeli┼ą inej aplik├ícii rovnak├ę povolenia.

Záver

Chyba zisten├í pri prekryt├ş obrazovky je nepr├şjemn├í, ale na┼í┼ąastie je mo┼żn├ę ju opravi┼ą v priebehu nieko─żk├Żch min├║t. Po nieko─żk├Żch ├║prav├ích nastaven├ş m├┤┼żete svoje aplik├ície bez probl├ęmov spusti┼ą. Je ne┼í┼ąastn├ę, ┼że mus├şte urobi┼ą rovnak├Ż postup pre ka┼żd├║ aplik├íciu, ale ke─Ć aplik├ícii udel├şte povolenie, m├┤┼żete ju znova pou┼ż├şva┼ą bez toho, aby v├ís t├íto chyba zdr┼żiavala.

Vyskytli sa nejak├ę probl├ęmy s pokynmi alebo sa v├ím napriek tomu podarilo zisti┼ą chybu v prekryt├ş obrazovky? Ak├ęko─żvek ot├ízky alebo obavy m├┤┼żete zanecha┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch a po┼żiada┼ą o pomoc.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku