Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako opraviť chybu „Nedá sa prečítať zo zdrojového súboru alebo disku“

Presun súborov zo zariadenia do zariadenia alebo počítača do počítača je bežná úloha v kancelárskych prostrediach aj na počítačoch určených na voľný čas. Windows Používatelia, ktorí pravidelne nahrávajú veľké súbory (najmä súbory s hmotnosťou viacerých gigabajtov), ​​nie sú žiadnymi cudzími osobami, ktorí zobrazujú chybové hlásenie s textom „nemôže prečítať zo zdrojového súboru alebo disku“. Túto správu je možné zobraziť z troch rôznych dôvodov. Najbežnejším dôvodom je nesúlad v súborových systémoch rôznych jednotiek alebo jednotiek. Medzi ďalšie bežné príčiny tejto chyby patria poškodené sektory diskov a problémy so súbormi. Tento článok popisuje, ako vyriešiť chybu „nemožno prečítať zo zdrojového súboru alebo disku“, aby ste mohli zabezpečiť plynulý prenos súborov.

Ďalšie informácie nájdete v článku

Táto chyba sa zvyčajne vyskytne, keď presuniete veľký súbor medzi dvoma diskami, či už je medzi dvoma internými jednotkami alebo medzi internou a externou jednotkou. Chyba sa môže objaviť na malých súboroch, ale je menej častá. Problém spôsobujú zvyčajne veľké súbory.

Ako opraviť chyby v zdrojovom súbore alebo na disku2?

Oprava #1: Nesprávny systém súborov

Podozrivé súborové systémy sú najvhodnejším scenárom na diagnostikovanie, je však tiež najťažšie ho vyriešiť. Ak používate Windows 8 alebo Windows 10, je pravdepodobné, že váš systém súborov je NTFS. Ak používate Windows 7, môže to byť FAT32 alebo NTFS.

NTFS je úplne odlišný od FAT32 a dokáže ľahko spracovať väčšie súbory. FAT32 je starší systém súborov. Ak disk, z ktorého nahrávate, je FAT32, maximálna veľkosť súboru, ktorú dokáže spracovať 4 GB, Ak je súbor, ktorý premiestnite, dokonca blízko tejto veľkosti, môže to spôsobiť problémy.

 1. Vyberte pevný disk so súborom, ktorý kopírujete.
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor a vyberte položku Vlastnosti.
 3. Identifikujte systém súborov.
 4. Opakujte pre cieľový disk.

Ak sú oba systémy súborov NTFS, pokračujte opravením #2, Ak je disk FAT32, čítajte ďalej.

Väčšinou nemôžete kopírovať veľké súbory na FAT32, ale vyskytli sa prípady, keď niekto použil rozdeľovač súborov na rozdelenie súboru na menšie časti a potom bol súbor poškodený na disku. Windows OS neuznáva, že súbor bol rozdelený a číta iba veľký alebo poškodený súbor.

Ak to vidíte, nájdite program, ktorý rozdeľuje súbor na menšie kúsky a skúste postup znova. Môžete Google zdieľať súbory a nájsť rôzne rozdelenia, alebo ich môžete jednoducho použiť GSplit, čo je 100% bezplatná a úplná aplikácia. Nainštalujte program, zdieľajte súbor na zariadení, presuňte pôvodne určený a potom ho znova vytvorte.

Ako opraviť chybu „Nedá sa prečítať zo zdrojového súboru alebo disku“ 1

Oprava #2: Chybné sektory

Sektor je úložný priestor. Keď formátujete pevný disk, časť procesu pevného disku (HDD) sa rozdelí na jednotlivé oddiely, ktoré sa použijú nezávisle na ukladanie údajov alebo na ukladanie väčších súborov dokopy.

Ako opraviť nedokážeme prečítať chyby zdrojového súboru alebo disku3

Chybné sektory sú jednoducho zlyhania softvéru, ktoré znamenajú, že váš počítač nedokáže prečítať informácie o tomto sektore. Môžu byť spôsobené skutočným fyzickým poškodením, ale je to menej bežné.

Ako ovládať zlé sektory:

 1. Vyberte pevný disk, z ktorého sa snažíte kopírovať.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť rysy, potom Karta Nástroje,
 3. vybrať Skontrolujte tlačidlo,
 4. Nechajte proces dokončený.
 5. Opakujte pre cieľový disk.

Nástroj na kontrolu disku je samostatný a povie vám, či nájde chybné sektory a vo väčšine prípadov ich bude schopný opraviť. Tento proces však môže poškodiť súbor, ktorý sa snažíte presunúť. Takže si to uvedomte skôr, ako to urobíte.

Ak chcete, môžete tiež spustiť kontrolu disku z príkazového riadka.

 1. Otvorte okno CMD ako správca.
 2. Zadajte alebo prilepte 'chkdsk / f D:' a stlačte Enter. Zmeňte písmeno „D:“ na písmeno pevného disku.
 3. Nechajte proces dokončený.

Keby existovali zlé sektory a dokázali sa opraviť, Windows môže byť schopný presunúť súbor.

Oprava #3: Povolenia pre súbory

niekedy Windows sa zmiasť s povoleniami na súbory a má problémy s prepustením. Môže sa tiež vyskytnúť, ak vám niekto pošle súbor Windows vám nedáva vlastníctvo tohto súboru. Môže to spôsobiť chybu „nemožno prečítať zo zdrojového súboru alebo disku“.

Je však ľahké ho opraviť.

 1. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor, ktorý sa snažíte kopírovať, a vyberte rysy,
 2. vybrať karta zabezpečenia a potom kliknite na tlačidlo OK editovať v strede.
 3. vybrať Tlačidlo Pridať v strede.
 4. Do políčka v dolnej časti zadajte používateľské meno počítača a vyberte možnosť Skontrolujte mená,
 5. vybrať OK, Týmto sa vrátite na predchádzajúcu obrazovku.
 6. V hornom okne vyberte svoje používateľské meno a potom začiarknite políčko vedľa neho Plná kontrola v dolnom rámčeku.
 7. vybrať platiť a potom OK,

Windows by vám teraz malo umožniť presunúť potrebný súbor bez toho, aby došlo k chybe „nemožno prečítať zo zdrojového súboru alebo disku“.