Ako opravi┼ą chybu 502 zlej br├íny na

Ako opravi┼ą chybu 502 zlej br├íny na 1

Ak├íko─żvek chyba, ktor├í rob├ş v├í┼í web WordPress nepou┼żite─żn├Żm, vzbudzuje ve─żk├ę obavy, preto┼że pre v├ís znamen├í stratu pr├şjmu, zl├ę hodnotenie SEO a ve─ża zbyto─Źn├ęho stresu. Jednou z najz├íva┼żnej┼í├şch ch├Żb, ktor├║ internet kedy za┼żil, je nespr├ívna chyba br├íny 502. Je to nepr├şjemn├Ż a frustruj├║ci probl├ęm, preto┼że m├┤┼że nasta┼ą z nieko─żk├Żch d├┤vodov, ─Źo s┼ąa┼żuje rie┼íenie probl├ęmov a ich rie┼íenie.

Ale nebojte sa, sme po v├ís. Ak h─żad├íte na svojom webe WordPress opravu nespr├ívnej chyby br├íny 502, zhlboka sa nad├Żchnite, preto┼że pon├║kame nieko─żko osved─Źen├Żch rie┼íen├ş. Na konci dne┼ínej publik├ície by ste sa mali raz a nav┼żdy zbavi┼ą nespr├ívnej chyby br├íny 502.

Ak to znie ako druh dohody, o ktorej by ste sa ani nesn├şvali vzda┼ą, zoberte si ┼í├ílku k├ívy a po─Ćme.

─îo je chyba Bad Gateway 502?

Najprv je potrebn├ę uvies┼ą, ┼że ─Źo sa v mene p├Żta, je chyba br├íny 502 nespr├ívna? Tu je mal├í lekcia o ├║stretov├Żch predmetoch. Hosting v├í┼ího webu WordPress zvy─Źajne zah┼Ľ┼ła niektor├ę servery.

Najz├íkladnej┼íia konfigur├ícia m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą ┼ítyri a┼ż p├Ą┼ą serverov (ish), konkr├ętne:

 • Aplika─Źn├Ż server, ktor├Ż sprac├║va v├í┼í k├│d PHP a ak├Żko─żvek ─Ćal┼í├ş dynamick├Ż obsah na va┼íom webe
 • Datab├ízov├Ż server, na ktorom ┼żij├║ va┼íe datab├ízy
 • Reverzn├Ż proxy server, napr├şklad Nginx a Apache, ktor├Ż riadi, ktor├ę HTTP po┼żiadavky id├║ kam
 • Webov├Ż server, ktor├Ż uklad├í v┼íetky va┼íe statick├ę s├║bory, ako s├║ obr├ízky, CSS a JavaScript.
 • Jeden CDN (volite─żn├Ż server v├Żkonnosti)
 • Teraz, ke─Ć do prehliada─Źa zad├íte webov├║ adresu URL a stla─Ź├şte PRIHL├üSI┼Ą SA, prehliada─Ź odo┼íle niektor├ę HTTP po┼żiadavky na reverzn├Ż proxy server.

  Z├ílo┼żn├Ż proxy server nasmeruje po┼żiadavky na pr├şslu┼ín├ę servery. Napr├şklad po┼żiadavky na ├║daje ulo┼żen├ę v datab├íze sa smeruj├║ na datab├ízov├Ż server. Po┼żiadavky statick├Żch s├║borov s├║ smerovan├ę na webov├Ż server a aplika─Źn├Ż server sprac├║va po┼żiadavky, ktor├ę vy┼żaduj├║ PHP.

  Potom ka┼żd├Ż server odo┼íle ├║daje na reverzn├Ż proxy server, ktor├Ż ich odo┼íle do prehliada─Źa a na─Ź├şta sa webov├í str├ínka. Rovnako jednoduch├ę ako A, B, C: Nenechajte sa zmias┼ą zlo┼żit├Żmi slovami ako reverzn├Ż proxy.

  Ak jeden zo serverov po┼íle neplatn├║ odpove─Ć na reverzn├Ż proxy server, webov├í str├ínka sa do prehliada─Źa nena─Ź├şta pod─ża o─Źak├ívania. Namiesto toho reverzn├Ż proxy server zobrazuje nespr├ívnu chybu 502 br├íny.

  Zviera r├┤znymi sp├┤sobmi

  Chybn├í chyba br├íny 502 m├┤┼że ma┼ą a m├í mnoho r├┤znych foriem, napr├şklad:

 • Chyba 502
 • 502 nginx zl├í br├ína
 • Chyba proxy 502
 • 502 Slu┼żba do─Źasne pre┼ąa┼żen├í
 • Chyba protokolu HTTP 502 Br├ína je nespr├ívna
 • 502. To je zle. Server zaznamenal do─Źasn├║ chybu a nemohol dokon─Źi┼ą va┼íu ┼żiados┼ą. Sk├║ste to znova o 30 sek├║nd. To je v┼íetko, ─Źo vieme.
 • ─îo sp├┤sobuje nespr├ívnu chybu br├íny 502?

  Hoci nespr├ívna chyba br├íny 502 sa zvy─Źajne vyskytuje na strane servera, m├┤┼że sa vyskytn├║┼ą aj kv├┤li probl├ęmom z va┼íej strany. Tu je nieko─żko d├┤vodov, pre─Źo sa vyskytla nespr├ívna chyba br├íny 502 v ┼żiadnom konkr├ętnom porad├ş:

 • V├í┼í upstream server m├┤┼że by┼ą pre┼ąa┼żen├Ż kv├┤li zv├Ż┼íenej prem├ívke
 • Offline server bude hodi┼ą chybn├║ chybu br├íny 502 do va┼íej tv├íre
 • Nespr├ívna konfigur├ícia servera, ktor├║ je mo┼żn├ę odstr├íni┼ą z r├┤znych d├┤vodov, napr├şklad z d├┤vodu ─żudskej chyby, najm├Ą ke─Ć hostite─ż pres├║va servery
 • Probl├ęmy so sie┼ąou na doru─Źovanie obsahu (CDN)
 • Spr├ívanie vyrovn├ívacej pam├Ąte prehliada─Źa
 • Probl├ęmy s DNS
 • Chybn├Ż k├│d PHP kv├┤li doplnku alebo problematickej t├ęme
 • Ako vid├şte v na┼íom u┼ż┼íom zozname, nespr├ívna chyba br├íny 502 m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├í nieko─żk├Żmi vecami. To znamen├í, ┼że mus├şte opravi┼ą chybu pomocou r├┤znych rie┼íen├ş.

  To znamen├í, ┼że oprav├şme a oprav├şme chybn├║ chybu br├íny 502 na va┼íom webe WordPress.

  Ako opravi┼ą chybu 502 zlej br├íny na

  Aj ke─Ć sa t├íto chyba m├┤┼że priemern├ęmu Joeovi zda┼ą problematick├í, je skuto─Źne neuverite─żne ─żahko napravite─żn├í. Potrebujete trochu trpezlivosti, aby ste vysk├║┼íali nasleduj├║ce rie┼íenia.

  1, Aktualizujte / znova na─Ź├ştajte svoju webov├║ str├ínku

  Ako sme u┼ż uviedli, v├Ą─Ź┼íinou sa chyba nesl├ívne nespr├ívnej br├íny 502 vyskytuje na strane servera, najm├Ą ak ide o zdie─żan├Ż hosting. Prudk├Ż n├írast prev├ídzky m├┤┼że vy─Źerpa┼ą prostriedky servera, tak┼że v├ís t├íto ┼íkared├í chyba sp├┤sob├ş. Inokedy m├┤┼żu by┼ą va┼íe servery aktivovan├ę alebo deaktivovan├ę z r├┤znych d├┤vodov.

  Poskytovatelia hostingu obvykle probl├ęm vyrie┼íia okam┼żite, preto┼że majitelia webov├Żch str├ínok v├í┼ínivo zni┼żuj├║ prestoje. Okrem toho str├ícaj├║ v├Żnosy, ke─Ć s├║ str├ínky offline.

  Pred vytiahnut├şm vlasov a z├íchvatom paniky sa preto pok├║ste nieko─żkokr├ít aktualizova┼ą web WordPress, aby ste zistili, ─Źi sa chyba neodstr├ínila sama o sebe. Sk├║ste tie┼ż in├Ż prehliada─Ź alebo zariadenie, aby ste zistili, ─Źi sa chyba sama vyrie┼íila. Ak sa v┼íak chcete uisti┼ą, ┼że probl├ęm nie je na strane servera, otestujte svoje str├ínky pomocou n├ístroja, ako je isup.me.

  Ak v┼íak chyba pretrv├íva aj po vysk├║┼ían├ş vy┼í┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş, prejdite na ─Ćal┼íie rie┼íenie v tomto pr├şspevku.

  2, Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prehliada─Źa

  Nepodarilo sa opravi┼ą chybn├║ chybu br├íny 502 ani po aktualiz├ícii prehliada─Źa? V takom pr├şpade vykonajte v prehliada─Źi ├║pln├║ aktualiz├íciu (CTRL + F5 v syst├ęmoch Windows a CMD + CTRL + R o syst├ęmoch OS X). Vylu─Źuje vykonanie ├║plnej aktualiz├ície probl├ęmy s chybou br├íny 502? Nie?

  M├┤┼żete sk├║si┼ą vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prehliada─Źa priamo pomocou tipov, ktor├ę sme op├şsali, ako vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą WordPress. Vyskytla sa nepr├şjemn├í chyba po vymazan├ş vyrovn├ívacej pam├Ąte? V takom pr├şpade presta┼łte ─Ź├şta┼ą a tancujte ┼í┼ąastne. Jedno oto─Źenie. ┼Żiadne ┼żartovanie.

  Ak sa chyba st├íle vyskytuje, m├┤┼że v├ím pom├┤c┼ą nasleduj├║ce rie┼íenie.

  3, Do─Źasne deaktivujte svoje CDN

  Pou┼ż├şvate pre WordPress sie┼ą na doru─Źovanie obsahu, ako je CloudFlare, KeyCDN alebo in├ę CDN? CDN vo v┼íeobecnosti smeruj├║ prenos webov├Żch str├ínok na servery, aby poskytovali lep┼í├ş v├Żkon a bezpe─Źnos┼ą webov├Żch str├ínok.

  Probl├ęm so servermi v├ím m├┤┼że sp├┤sobi┼ą probl├ęm s nespr├ívnou br├ínou 502. Okrem toho m├┤┼żete nespr├ívne prist├║pi┼ą k chybe br├íny 502, ak nakonfigurujete svoje CDN nespr├ívne.

  Ak chcete zisti┼ą, ─Źi sa va┼íe ─Ź├şslo CDN nach├ídza na spodku va┼íich probl├ęmov 502, pozastavte ho a aktualizujte svoje webov├ę str├ínky. To n├║ti webov├║ str├ínku na─Ź├şta┼ą priamo zo svojich hostite─żsk├Żch serverov.

  Vyskytla sa chyba po pozastaven├ş CDN? V takom pr├şpade nechajte slu┼żbu pozastaven├║ a kontaktujte oddelenie podpory. Zvy─Źajne rie┼íia probl├ęm r├Żchlo, ─Źo znamen├í, ┼że budete musie┼ą by┼ą bez CDN na kr├ítku dobu.

  Ka┼żd├í CDN m├í in├ę rozhranie, ─Źo znamen├í, ┼że by ste sa mali s CDN porozpr├íva┼ą o tom, ako pozastavi┼ą slu┼żbu. Pod─ża mojej sk├║senosti je v┼íak pozastavenie siete CDN tak├ę ─żahk├ę ako kol├í─Ź, tak┼że neo─Źak├ívam, ┼że budete ma┼ą probl├ęmy.

  4, Probl├ęmy s DNS

  DNS (skratka pre syst├ęm n├ízvov dom├ęn) je to, ako n├ízvy dom├ęn (napr├şklad wpexplorer.com) zodpovedaj├║ ich IP adres├ím. Ak sa s nastaveniami DNS nie─Źo pokaz├ş, m├┤┼żete medzi in├Żmi probl├ęmami o─Źak├íva┼ą nespr├ívnu chybu br├íny 502.

  Ned├ívno ste sa pres┼ąahovali do nov├ęho hostite─ża? Migr├ícia zah┼Ľ┼ła rekonfigur├íciu serverov DNS. ┼á├şrenie DNS trv├í nejak├Ż ─Źas, niekedy a┼ż 48 hod├şn a viac.

  Ak sa po migr├ícii vyskytne nespr├ívna chyba br├íny 502, po─Źkajte na ┼í├şrenie zmien DNS alebo v pr├şpade potreby kontaktujte hostite─ża a po┼żiadajte ho o pomoc a pomoc.

  A ke─Ć u┼ż hovor├şme o DNS, m├┤┼żete sk├║si┼ą vypr├ízdni┼ą svoju lok├ílnu vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą DNS. Pre pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Windows otvorte v├í┼í syst├ęm (cmd.exe) a spustite nasleduj├║ci pr├şkaz: ipconfig / flushdns, Ako u┼ż├şvate─ż syst├ęmu Mac OS X spustite dscacheutil -flushcache na pr├şkazovom termin├íli.

  5, Skontrolujte svoj mot├şv a doplnky

  Nezd├í sa, ┼że by chyba zatia─ż opravila? Mo┼żno je probl├ęm s pr├şslu┼íenstvom alebo t├ęmou. T├ęmou alebo niektor├Żm z jeho doplnkov m├┤┼że by┼ą aktiv├ícia skriptu, ktor├Ż so serverom nefunguje dobre.

  V d├┤sledku toho server zabije skript a sp├┤sob├ş chybu 502 na nespr├ívnej br├íne. ─îo robi┼ą? Za─Źnime s va┼í├şm pr├şslu┼íenstvom.

  6, Rie┼íenie probl├ęmov s doplnkami

  Pravdepodobne sa nebudete m├┤c┼ą prihl├ísi┼ą do administra─Źn├ęho panela WordPress, so s├║hlasom chyby. Ako opravujete doplnky bez pr├şstupu k spr├ívcovi WordPress?

  Je to jednoduch├ę Prihl├íste sa do kore┼łov├ęho adres├íra WordPress (zvy─Źajne) public_html ale m├┤┼że to by┼ą nie─Źo in├ę v z├ívislosti od toho, kde ste str├ínku nain┼ítalovali) pomocou FTP aplik├ície ako Filezilla alebo Spr├ívca s├║borov v cPanel.

  Ako opravi┼ą chybu 502 zlej br├íny na 2

  Potom prejdite na wp obsah a vyh─żadajte pr├şslu┼íenstvo Knih├ír. Premenujte prie─Źinok na nie─Źo podobn├ę plugins.old na zak├ízanie v┼íetk├Żch va┼íich doplnkov naraz. Nebojte sa, nestrat├şte ┼żiadne ├║daje.

  Ako opravi┼ą chybu 502 zlej br├íny na 3

  Aktualizujte svoje str├ínky a zistite, ─Źi sa chyba neodstr├ínila. Ak sa namiesto chyby zobrazuje web, jedn├Żm z jeho doplnkov je probl├ęm.

  premenovanie plugins.old sp├Ą┼ą pr├şslu┼íenstvo a prihl├íste sa do svojho administra─Źn├ęho panela WordPress. Je ─Źas n├íjs┼ą problematick├Ż doplnok.

  Aktivujte doplnky jeden po druhom a znova na─Ź├şta┼ą webov├║ str├ínku po ka┼żdej aktiv├ícii. Tento postup opakujte, k├Żm nezist├şte, ktor├Ż doplnok sp├┤sobuje probl├ęmy. Zrejme bude problematick├Ż doplnok po aktiv├ícii obnovi┼ą chybn├║ chybu 502 br├íny, ktor├í ju m├┤┼że blokova┼ą mimo oblasti spr├ívy.

  Zak├í┼żte alebo ├║plne odstr├í┼łte doplnok cez FTP alebo Spr├ívca s├║borovZ├şskajte alternat├şvu alebo po┼żiadajte v├Żvoj├íra o ─Ćal┼íiu pomoc.

  7, Rie┼íenie probl├ęmov s akt├şvnou t├ęmou

  Ak sa va┼íe probl├ęmy za─Źali po aktualiz├ícii str├ínok, ako s├║ t├ęmy, doplnky a WordPress, a deaktiv├ícia doplnkov ni─Ź neoprav├ş, je potrebn├ę opravi┼ą t├ęmu WordPress.

  Overenie, ─Źi t├ęma predstavuje probl├ęm, sa mierne odli┼íuje od doplnkov na rie┼íenie probl├ęmov. Po─Ćme na to.

  Prihl├íste sa do kore┼łov├ęho adres├íra WordPress cez FTP alebo Spr├ívca s├║borov. Potom prejdite na content-wp> t├ęmy a n├íjdite svoju akt├şvnu t├ęmu.

  Premenujte prie─Źinok akt├şvnych t├ęm na nie─Źo podobn├ę total.old. T├Żmto zak├í┼żete akt├şvnu t├ęmu a aktivujete predvolen├║ t├ęmu WordPress.

  Ako opravi┼ą chybu 502 zlej br├íny na 4

  Aktualizujte svoje str├ínky a zistite, ─Źi sa chyba neodstr├ínila. Je tu chyba st├íle? To znamen├í, ┼że va┼ía t├ęma je spr├ívna; v takom pr├şpade mus├şte prie─Źinok s t├ęmou premenova┼ą na p├┤vodn├Ż n├ízov.

  Ak chyba zmizne, po┼żiadajte v├Żvoj├íra t├ęmy o ─Ćal┼íiu pomoc alebo investujte do profesion├ílne vytvorenej t├ęmy, ako je napr├şklad na┼ía celkov├í suma.

  8, Ak probl├ęm pretrv├íva, kontaktujte svojho hostite─ża

  Nezd├í sa, ┼że by ste na svojej str├ínke WordPress opravili chybn├║ chybu br├íny 502, a to ani po vysk├║┼ían├ş v┼íetk├Żch vy┼í┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş?

  Mo┼żno je probl├ęm na strane servera, obr├í┼ąte sa na svojho hostite─ża a z├şskajte odborn├║ pomoc. Medzit├Żm zv├í┼żte invest├şciu do hostite─ża vy┼í┼íej ├║rovne, aby ste sa vyhli tejto chybe kv├┤li men┼í├şm serverov├Żm zdrojom dostupn├Żm v zdie─żan├Żch hostingov├Żch pl├ínoch.

  záver

  Aj ke─Ć je to trochu m├Ąt├║ce a frustruj├║ce, je ─żahk├ę opravi┼ą chybn├║ chybu br├íny 502 pomocou rie┼íen├ş, ktor├ę popisujeme v tomto pr├şspevku. D├║fame, ┼że v├ís n├í┼í pr├şspevok v tomto oh─żade zaujal spr├ívnym smerom.

  M├íte nejak├ę ─Ćal┼íie n├ípady, ot├ízky alebo rie┼íenia? Pom├┤┼żte n├ím roz┼í├şri┼ą tento pr├şspevok zdie─żan├şm va┼íich tipov, ot├ízok a n├ípadov v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.