Ako opravi┼ą chybu 502 Bad Gateway vo WordPress

Ak├íko─żvek chyba, ktor├í sp├┤sobuje, ┼że v├í┼í web WordPress je nepou┼żite─żn├Ż, je vecou ve─żk├ęho znepokojenia, preto┼że to pre v├ís znamen├í stratu pr├şjmu, zl├ę hodnotenie SEO a ve─ża zbyto─Źn├ęho stresu. Jednou z najz├íva┼żnej┼í├şch ch├Żb, ak├║ internet kedy za┼żil, je nespr├ívna chyba br├íny 502. Je to nepr├şjemn├Ż a frustruj├║ci probl├ęm, preto┼że m├┤┼że vznikn├║┼ą z mnoh├Żch d├┤vodov, ktor├ę s┼ąa┼żuj├║ rie┼íenie probl├ęmov a ich rie┼íenie.

Ale nebojte sa, stoj├şme za vami. Ak chcete na svojom webe WordPress opravi┼ą chybn├║ chybu br├íny 502, vyd├Żchnite si, preto┼że pon├║kame nieko─żko osved─Źen├Żch rie┼íen├ş. Na konci dne┼ín├ęho pr├şspevku by ste sa mali raz a nav┼żdy zbavi┼ą nespr├ívnej chyby br├íny 502.

Ak to znie ako druh dohody, o ktorej by si ani nesn├şval, ┼że by si ju pustil, zober ┼í├ílku k├ívy a po─Ćme sa vali┼ą.

─îo je chyba Bad Gateway 502?

Najprv je potrebn├ę uvies┼ą, ┼że v mene ┼żiadosti je nespr├ívna chyba br├íny 502? Tu je mal├í lekcia o predmete ubytovanie. Hosting v├í┼ího webu WordPress zvy─Źajne zah┼Ľ┼ła nieko─żko serverov.

Najz├íkladnej┼íia konfigur├ícia m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą ┼ítyri a┼ż p├Ą┼ą serverov (ish), konkr├ętne:

 • Aplika─Źn├Ż server, ktor├Ż spracov├íva v├í┼í k├│d PHP a ak├Żko─żvek ─Ćal┼í├ş dynamick├Ż obsah na va┼íom webe
 • Datab├ízov├Ż server, v ktorom ┼żij├║ va┼íe datab├ízy
 • Reverzn├Ż proxy server, napr├şklad Nginx a Apache, ktor├Ż riadi, ktor├ę HTTP po┼żiadavky id├║ kam
 • Webov├Ż server, ktor├Ż uklad├í v┼íetky va┼íe statick├ę s├║bory, ako s├║ obr├ízky, CSS a JavaScript.
 • CDN (volite─żn├Ż server v├Żkonnosti)

Teraz, ke─Ć do prehliada─Źa zad├íte adresu URL svojich str├ínok a stla─Źte NAST├ÜPI┼Ą, prehliada─Ź odo┼íle nieko─żko HTTP po┼żiadaviek na reverzn├Ż proxy server.

Z├ílo┼żn├Ż proxy server nasmeruje po┼żiadavky na pr├şslu┼ín├ę servery. Napr├şklad po┼żiadavky na ├║daje ulo┼żen├ę v datab├íze sa smeruj├║ na datab├ízov├Ż server. Po┼żiadavky statick├Żch s├║borov s├║ smerovan├ę na webov├Ż server a aplika─Źn├Ż server sprac├║va po┼żiadavky, ktor├ę vy┼żaduj├║ PHP.

Ka┼żd├Ż server potom odo┼íle ├║daje na server proxy pre sp├Ątn├Ż chod, ktor├Ż ich potom odo┼íle do v├í┼ího prehliada─Źa a na─Ź├şta sa v├í┼í web. Rovnako jednoduch├ę ako A, B, C: Nenechajte sa zmias┼ą zlo┼żit├Żmi slovami ako reverzn├Ż proxy.

Ak jeden zo serverov odo┼íle neplatn├║ odpove─Ć na reverzn├Ż proxy server, va┼ía webov├í str├ínka sa do prehliada─Źa nena─Ź├şta pod─ża o─Źak├ívania. Namiesto toho reverzn├Ż proxy server zobrazuje nespr├ívnu chybu 502 br├íny.

Zviera r├┤znymi sp├┤sobmi

Chybn├í br├ína 502 m├┤┼że ma┼ą a m├í mnoho r├┤znych foriem, napr├şklad:

 • Chyba 502
 • 502 Chybn├í br├ína Nginx
 • Chyba proxy 502
 • 502 Slu┼żba do─Źasne pre┼ąa┼żen├í
 • HTTP Error 502 Bad Gateway
 • 502. To je nespr├ívne. Server zaznamenal do─Źasn├║ chybu a nemohol dokon─Źi┼ą va┼íu ┼żiados┼ą. Sk├║ste to znova o 30 sek├║nd. To je v┼íetko, ─Źo vieme.

Čo spôsobuje nesprávnu chybu brány 502?

Zatia─ż ─Źo nespr├ívna chyba br├íny 502 sa zvy─Źajne vyskytuje na strane servera, m├┤┼że sa vyskytn├║┼ą aj kv├┤li probl├ęmom z va┼íej strany. Uv├ídzame nieko─żko d├┤vodov, pre─Źo v konkr├ętnom porad├ş ─Źel├şte nespr├ívnej chybe br├íny 502:

 • V├í┼í upstream server m├┤┼że by┼ą pre┼ąa┼żen├Ż kv├┤li zv├Ż┼íenej prem├ívke
 • Server offline vrhne chybn├║ chybu br├íny 502 na va┼íu tv├ír
 • Chybn├ę nastavenia servera, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą zru┼íen├ę z mnoh├Żch d├┤vodov, napr├şklad z d├┤vodu ─żudskej chyby, najm├Ą ke─Ć hostite─ż pres├║va servery
 • Probl├ęmy so sie┼ąou na doru─Źovanie obsahu (CDN)
 • Zl├ę spr├ívanie vyrovn├ívacej pam├Ąte prehliada─Źa
 • Probl├ęmy s DNS
 • Chybn├Ż k├│d PHP kv├┤li doplnku alebo problematickej t├ęme

Ako vid├şte z n├í┼ího u┼ż┼íieho zoznamu, nespr├ívna chyba br├íny 502 m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├í nieko─żk├Żmi vecami. To znamen├í, ┼że mus├şte opravi┼ą chybu pomocou r├┤znych rie┼íen├ş.

S t├Żm povedan├ę opravme a oprav├şme chybn├║ chybu br├íny 502 na va┼íom webe WordPress.

Ako opravi┼ą chybu 502 Bad Gateway vo WordPress

Aj ke─Ć sa t├íto chyba m├┤┼że zda┼ą priemern├ęmu Joeovi nepr├şjemn├í, je skuto─Źne neuverite─żne ─żahk├ę ju opravi┼ą. Potrebujete trochu trpezlivosti, aby ste vysk├║┼íali nasleduj├║ce rie┼íenia.

1, Aktualizujte / znova na─Ź├ştajte svoje str├ínky

Ako sme u┼ż spomenuli, v├Ą─Ź┼íinou sa na strane servera vyskytne nesl├ívne nespr├ívna chyba br├íny 502, a to e┼íte viac, ak sa jedn├í o zdie─żan├Ż hosting. Prudk├Ż n├írast prev├ídzky by mohol vy─Źerpa┼ą prostriedky servera, ─Ź├şm by ste zostali v otroctve tejto nepr├şjemnej chyby. Inokedy m├┤┼żu by┼ą va┼íe servery hore alebo dole z nieko─żk├Żch d├┤vodov.

Poskytovatelia hostingu probl├ęm vo v┼íeobecnosti rie┼íia okam┼żite, preto┼że majitelia webov├Żch str├ínok s v├í┼í┼łou nes├║hlasia s prestojmi. Stratia tie┼ż pr├şjmy, ke─Ć s├║ str├ínky offline.

Predt├Żm, ako si vytiahnete vlasy a prekon├íte z├íchvaty paniky, sk├║ste webov├║ str├ínku WordPress nieko─żkokr├ít aktualizova┼ą, aby ste zistili, ─Źi sa chyba neodstr├íni sama osebe. Sk├║ste tie┼ż in├Ż prehliada─Ź alebo zariadenie, aby ste zistili, ─Źi sa chyba sama vyrie┼íila. Ak sa v┼íak chcete uisti┼ą, ┼że probl├ęm nie je na strane servera, otestujte svoje str├ínky pomocou n├ístroja, ako je isup.me.

Ak v┼íak chyba pretrv├íva aj po vysk├║┼ían├ş vy┼í┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş, prejdite na ─Ćal┼íie rie┼íenie v tomto pr├şspevku.

2, Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prehliada─Źa

Nem├┤┼żete opravi┼ą chybn├║ chybu br├íny 502 ani po aktualiz├ícii prehliada─Źa? Ak ├íno, vykonajte ├║pln├║ aktualiz├íciu vo svojom prehliada─Źi (CTRL + F5 v syst├ęmoch Windows a CMD + CTRL + R o syst├ęmoch OS X). Vylu─Źuje vykonanie ├║plnej aktualiz├ície probl├ęmy s chybou br├íny 502? Nie?

M├┤┼żete sk├║si┼ą vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prehliada─Źa priamo pomocou tipov, ktor├ę popisujeme, ako vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą WordPress. Je nepr├şjemn├í chyba odstr├ínen├í po vymazan├ş vyrovn├ívacej pam├Ąte? Ak ├íno, presta┼łte ─Ź├şta┼ą a tancujte ┼í┼ąastne. Rovnomern├ę obr├ítenie. ┼Żiadne srandovanie.

Ak sa chyba st├íle zobrazuje, m├┤┼że v├ím pom├┤c┼ą nasleduj├║ce rie┼íenie.

3, Do─Źasne vypnite svoje CDN

Pou┼ż├şvate pre WordPress sie┼ą na doru─Źovanie obsahu, ako je CloudFlare, KeyCDN alebo in├ę CDN? CDN zvy─Źajne smeruj├║ prenos z va┼íich webov├Żch str├ínok na ich servery, aby v├ím poskytli lep┼í├ş v├Żkon a bezpe─Źnos┼ą str├ínok.

Probl├ęm na serveroch by v├ím mohol sp├┤sobi┼ą probl├ęm so zlou br├ínou 502. M├┤┼żete tie┼ż prist├║pi┼ą k nespr├ívnej chybe br├íny 502, ak nakonfigurujete svoje CDN nespr├ívne.

Ak chcete zisti┼ą, ─Źi je va┼íe ─Ź├şslo CDN na spodku va┼íich probl├ęmov 502, pozastavte ho a aktualizujte svoje str├ínky. To n├║ti va┼íe str├ínky na─Ź├şta┼ą sa priamo z hostite─żsk├Żch serverov.

Je chyba pozastaven├í po pozastaven├ş CDN? Ak ├íno, nechajte slu┼żbu pozastaven├║ a kontaktujte oddelenie podpory. Zvy─Źajne probl├ęm vyrie┼íia r├Żchlo, ─Źo znamen├í, ┼że budete musie┼ą ob├şs┼ą bez CDN na kr├ítky ─Źas.

Ka┼żd├í CDN m├í odli┼ín├ę rozhranie, ─Źo znamen├í, ┼że by ste sa mali so svoj├şm CDN skontrolova┼ą, ako pozastavi┼ą slu┼żbu. Na z├íklade mojich sk├║senost├ş je v┼íak pozastavenie CDN tak├ę ─żahk├ę ako kol├í─Ź, tak┼że neo─Źak├ívam, ┼że budete ma┼ą nejak├ę probl├ęmy.

4, Probl├ęmy s DNS

DNS (skratka pre syst├ęm n├ízvov dom├ęn) je sp├┤sob, ak├Żm sa n├ízvy dom├ęn (napr├şklad wpexplorer.com) zhoduj├║ s ich pr├şslu┼ín├Żmi adresami IP. Ak sa v nastaven├ş DNS nie─Źo pokaz├ş, m├┤┼żete medzi in├Żmi probl├ęmami o─Źak├íva┼ą chybn├║ chybu br├íny 502.

Ned├ívno ste sa pres┼ąahovali do nov├ęho hostite─ża? Migr├ícia zah┼Ľ┼ła rekonfigur├íciu serverov DNS. ┼á├şrenie DNS trv├í nejak├Ż ─Źas, niekedy a┼ż 48 hod├şn a viac.

Ak sa po migr├ícii stretnete s chybou br├íny 502, po─Źkajte na ┼í├şrenie zmien DNS alebo v pr├şpade potreby kontaktujte svojho hostite─ża a po┼żiadajte ho o pomoc a pomoc.

A ke─Ć┼że hovor├şme o DNS, m├┤┼żete sk├║si┼ą vypr├ízdni┼ą aj lok├ílnu vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą DNS. Pre pou┼ż├şvate─żov Windows, otvorte pr├şkazov├Ż riadok (cmd.exe) a spustite nasleduj├║ci pr├şkaz: ipconfig / flushdns, Ako u┼ż├şvate─ż syst├ęmu Mac OS X spustite dscacheutil -flushcache v pr├şkazovom termin├íli.

5, Skontrolujte svoj mot├şv a doplnky

Zd├í sa, ┼że zatia─ż nie je mo┼żn├ę chybu opravi┼ą? Mo┼żno probl├ęm spo─Ź├şva v pr├şslu┼íenstve alebo t├ęme. T├ęmou alebo niektor├Żm z jeho doplnkov by mohla by┼ą aktiv├ícia skriptu, ktor├Ż so serverom nefunguje dobre.

V├Żsledkom je, ┼że server zabije skript a sp├┤sob├ş chybn├║ chybu 502 br├íny. ─îo robi┼ą? Za─Źnime s jeho pr├şslu┼íenstvom.

6, Rie┼íenie probl├ęmov s doplnkami

Pravdepodobne sa nebudete m├┤c┼ą prihl├ísi┼ą do svojho administra─Źn├ęho panela programu WordPress so s├║hlasom chyby. Ako oprav├şte doplnky bez pr├şstupu k spr├ívcovi WordPress?

Je to jednoduch├ę Prihl├íste sa do svojho kore┼łov├ęho adres├íra WordPress (zvy─Źajne je to public_html ale mohlo by to by┼ą nie─Źo in├ę v z├ívislosti od toho, kde ste svoje str├ínky nain┼ítalovali) pomocou FTP aplik├ície ako Filezilla alebo Spr├ívca s├║borov v cPanel.

Ako opravi┼ą chybu 502 Bad Gateway vo WordPress 1

Potom prejdite na wp-content a vyh─żadajte pr├şslu┼íenstvo spojivo. Premenujte prie─Źinok na nie─Źo podobn├ę plugins.old zak├íza┼ą v┼íetky va┼íe doplnky naraz. Nebojte sa, nestrat├şte ┼żiadne ├║daje.

Ako opravi┼ą chybu 502 Bad Gateway vo WordPress 2

Ak chcete zisti┼ą, ─Źi sa chyba neodstr├ínila, obnovte svoje str├ínky. Ak sa namiesto chyby zobrazuje v├í┼í web, probl├ęm predstavuje jeden z va┼íich doplnkov.

premenovanie plugins.old sp├Ą┼ą pr├şslu┼íenstvo a prihl├íste sa do svojho administra─Źn├ęho panela WordPress. Je ─Źas n├íjs┼ą problematick├Ż doplnok.

Aktivujte doplnky jeden po druhom a znova na─Ź├şta┼ą str├ínku po ka┼żdej aktiv├ícii. Tento postup opakujte, k├Żm nezist├şte doplnok, ktor├Ż sp├┤sobuje probl├ęmy. Problematick├Ż doplnok zrejme obnov├ş chybn├║ chybu br├íny 502 pri aktiv├ícii, ktor├í by ju mohla zablokova┼ą mimo oblasti spr├ívcu.

├Üplne vypnite alebo odstr├í┼łte doplnok cez FTP alebo Spr├ívca s├║borovZ├şskajte alternat├şvu alebo po┼żiadajte v├Żvoj├íra o ─Ćal┼íiu pomoc.

7, Rie┼íenie probl├ęmov s akt├şvnou t├ęmou

Ak sa va┼íe probl├ęmy za─Źali po aktualiz├ícii va┼íich str├ínok, t. J. T├ęm, doplnkov a WordPress, a vypnutie doplnkov ni─Ź neoprav├ş, je potrebn├ę opravi┼ą t├ęmu WordPress.

Kontrola, ─Źi je va┼ía t├ęma probl├ęmom, sa trochu l├ş┼íi od doplnkov na rie┼íenie probl├ęmov. Po─Ćme na to.

Prihl├íste sa do svojho kore┼łov├ęho adres├íra WordPress cez FTP alebo Spr├ívca s├║borov. Potom prejdite na content-wp> t├ęmy a vyh─żadajte svoju akt├şvnu t├ęmu.

Premenujte prie─Źinok akt├şvnej t├ęmy na nie─Źo podobn├ę total.old. T├Żmto zak├í┼żete akt├şvnu t├ęmu a aktivujete predvolen├║ t├ęmu WordPress.

Ako opravi┼ą chybu 502 Bad Gateway vo WordPress 3

Znova na─Ź├ştajte str├ínku a skontrolujte, ─Źi chyba nezmizla. Je tu chyba st├íle? To znamen├í, ┼że va┼ía t├ęma je v poriadku. V takom pr├şpade mus├şte prie─Źinok s t├ęmou premenova┼ą na p├┤vodn├ę meno.

Ak chyba zmizne, kontaktujte v├Żvoj├íra t├ęmy a po┼żiadajte ho o ─Ćal┼íiu pomoc alebo investujte do odborne vytvorenej t├ęmy, akou je na┼ía celkom.

8, Ak probl├ęm pretrv├íva, kontaktujte svojho hostite─ża

Zd├í sa, ┼że sa v├ím nedar├ş na va┼íej str├ínke WordPress opravi┼ą chybn├║ chybu br├íny 502 ani po vysk├║┼ían├ş v┼íetk├Żch vy┼í┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş?

Mo┼żno je probl├ęm na strane servera, tak┼że jednoducho kontaktujte svojho hostite─ża a z├şskajte odborn├║ pomoc. Ak tak urob├şte, zv├í┼żte invest├şciu do hostite─ża vy┼í┼íej ├║rovne, aby ste sa vyhli tejto chybe v d├┤sledku men┼í├şch zdrojov servera dostupn├Żch v zdie─żan├Żch pl├ínoch hostingu.

záver

Aj ke─Ć je to trochu m├Ąt├║ce a frustruj├║ce, rie┼íenie nespr├ívnej chyby br├íny 502 je jednoduch├ę s rie┼íeniami op├şsan├Żmi v tomto pr├şspevku. D├║fame, ┼że n├í┼í pr├şspevok v├ís v tomto oh─żade nasmeroval spr├ívnym smerom.

M├íte nejak├ę ─Ćal┼íie n├ípady, ot├ízky alebo rie┼íenia? Pom├┤┼żte n├ím roz┼í├şri┼ą tento pr├şspevok zdie─żan├şm va┼íich tipov, ot├ízok a n├ípadov v sekcii s koment├írmi ni┼ż┼íie.