Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 1

Nokia 5 je priamo v strede troch telefónov v novom rade Nokia, Nokia 3, 5a 6. Všetky telefóny sú si dosť podobné, ibaže u každého dochádza k miernemu zlepšeniu v porovnaní s nasledujúcim.

Pretože všetky telefóny majú podobný dizajn, podobnú technológiu a rovnakú filozofiu, majú všetky problémy.

Najnovšie tipy, triky a hacky nájdete v našej špecializovanej sekcii pre triky pre Android.

Nokia 5 v skutočnosti má najmenej hlásených problémov, ktoré som si všimol medzi tromi telefónmi v rade, takže tento zoznam nebude veľmi dlhý.

Väčšina problémov s telefónom Nokia 5 vychádzajú z tohto radu Nokia ako celku, ale tu sa dostanem k podrobnostiam o tom, ako môžete tieto problémy s telefónom Nokia vyriešiť alebo ich aspoň minimalizovať. 5 cez 3 a 6.

Malé interné úložisko a malé množstvo pamäte RAM

Toto je menej častý problém Nokie 5a ďalší problém s cenovo výhodnými telefónmi Android vo všeobecnosti. Nokia 5 prichádza s 16 GB interného úložiska, na rozdiel od svojich súrodencov, čo znie na prvý pohľad veľa, ale rýchlo sa minie.

V takýchto situáciách máte iba dve až tri možnosti rozšírenia možností úložiska. Našťastie všetky tri sú v Nokii možné 5. Najľahšou možnosťou je vložiť kartu microSD, aby sa vám zväčšilo úložisko o ďalších 200 GB+, a pretože verzia Nokia s jednou aj s dvoma SIM kartami 5 mať slot na kartu microSD, už ste zlatí.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 2

Ďalšími vašimi dvoma možnosťami sú cloudové úložisko pre súbory, ku ktorým nepotrebujete okamžitý prístup, a na cestách úložisko USB s pridaním kábla OTG a samostatného úložného zariadenia. Ak ešte nemáte všetky materiály, je to zvyčajne nákladný doplnok, ale ak ho ešte nemáte, odporúčam vám kúpiť kábel OTG kvôli jeho užitočnosti.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 3

Zároveň Nokia 5, podobne ako 3 a 6, má iba 2 GB RAM. To je viac ako dosť na jednoduché každodenné úlohy, ale ak chcete robiť niečo náročné, počítajte s spomalením a zrútením.

Nízke množstvo pamäte RAM nemožno opraviť. Jediné, čo môžete skutočne urobiť, je efektívne spravovať pamäť RAM a porozumieť tomu, čo a kedy RAM zaberá.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 4

Keď pochopíte, kam a kedy všetka vaša pamäť smeruje, bude oveľa jednoduchšie efektívne využívať malú RAM, ktorú máte k dispozícii. Na rýchle posilnenie je možné spoľahnúť sa na zabijakov úloh, ale ich prílišné používanie má z dlhodobého hľadiska nepriaznivé účinky. Pokiaľ ste však s pamäťou RAM šikovní, mali by vám stačiť aj 2 GB.

Priechodná, ale slabšia kamera

Tento problém uvidíte vo všetkých fotoaparátoch Nokia z tohto radu, ale v telefóne Nokia 5 manipuluje s obrázkami lepšie ako Nokia 3, a je zhruba na rovnakej úrovni ako Nokia 6. Ak vás porovnávania medzi týmito troma telefónmi už neomrzeli, čoskoro vás to postihne, pretože vždy budú relevantné.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 5

Nokia 5 Má 13MP fotoaparát na zadnej strane a 8MP na prednej strane. Kým Nokia 5Obrazovka je iba 720p, vaše zábery budú stále plné detailov. Uvidíte viac, ako by ste videli s Nokiou 3fotoaparát, ale bohužiaľ Nokia 5 stále nemá najlepšiu detekciu a zobrazenie farieb a kontrastu.

Vzhľadom na chyby fotoaparátu je najlepšie spustiť všetky fotografie, ktoré plánujete ihneď zdieľať, pomocou editora alebo nejakej retušovacej aplikácie, aby ste sa presvedčili, že každý obrázok je v najlepšej kvalite.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 6

Nie je to úplne nevyhnutné, pretože vaše fotky budú stále vyzerať dobre, ale ak chcete, aby vyzerali ešte lepšie, pozrite sa na niekoľko týchto aplikácií a zistíte, ktorá vám pomôže najviac.

Používateľské rozhranie, ktoré nefunguje pre každého

Nejde o problém pri riešení problémov v tradičnom zmysle, ale je to vec, o ktorej som sa už veľa zmienil pri týchto troch telefónoch Nokia, Nokii 5 zahrnuté. Rovnako ako Touchwiz na zariadeniach Samsung, Nokia 5 má svoj vlastný dizajn používateľského rozhrania, ktorý nezodpovedá potrebám každého používateľa.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 7

Našťastie v Androide platí, že keď sa vám niečo nepáči, je ľahké to zmeniť. Ak Nokia 5Používateľské rozhranie vás nevyzerá ako niečo, na čo by ste sa chceli pozrieť každý deň, potom je dosť ľahké to zmeniť pomocou vlastného spúšťača. Stačí jedno stiahnutie a vaše používateľské rozhranie má iný vzhľad a dojem.

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 8

So správnymi nástrojmi je dokonca možné prispôsobiť jednoduché aj komplexné aspekty vášho používateľského rozhrania tak, aby skutočne žiarilo vašim osobným vkusom.

Hneď pod Nokiou 6 a tesne nad Nokiou 3

Najväčší problém Nokia 5 má ísť na to je vlastne Nokia 6 a Nokia 3. Kým Nokia 5 je oproti Nokii jasným vylepšením 3, je stále nútené hrať druhé husle Nokia 6. Ak máte na výber z týchto dvoch a ich maloobchodné ceny sú veľmi podobné, prečo by ste nešli s lepším modelom?

Ako opraviť bežné problémy s telefónom Nokia 5 9

Nokia 5 je stále solídny telefón v každom zmysle slova, ale je ťažké ho vybrať pre Nokiu 6 ak máte možnosť k dispozícii. Nokia 5 je stále objektívnym upgradom oproti Nokii 3, a má o niekoľko menších problémov so zavedením, ale Nokia 6 stále vyzerá ako najlepší telefón zo série.

Záver

Nokia 5 nemá veľa problémov, o ktorých sa dá hovoriť, a dokonca zlepšuje životnosť batérie telefónu Nokia 3, aj keď stále nie je možné ho odstrániť. Keď sa telefón dostane do viacerých rúk, určite sa objaví viac problémov, ale do tej doby Nokia 5 vyzerá ako hodnotný lacný telefón, ktorý bohužiaľ prekonal jeho starší brat.

Ak máte nejaké myšlienky, ktoré chcete zdieľať s telefónom Nokia 5, 3, alebo dokonca 6Neváhajte sa o ne podeliť nižšie!

Odporúčaný kredit obrázku