Ako opravi┼ą 11 be┼żn├Żch probl├ęmov s domovskou str├ínkou Google

Domovsk├í str├ínka Google je odpove─Ćou spolo─Źnosti Google na Amazon Echo, ale bohu┼żia─ż st├íle trp├ş niektor├Żmi rovnak├Żmi probl├ęmami ako jeho konkurent. Je to kr├ísne, inteligentn├ę dom├íce centrum a dokonca aj skvel├Ż osobn├Ż asistent, ke─Ć funguje, ale ke─Ć nie, je to drah├ę ┼ąa┼ż├ştko, ktor├ę nedok├í┼że urobi┼ą viac, ako vyzera┼ą pekne na stole.

S├║visiace: Pr├şru─Źka pre za─Źiato─Źn├şkov Amazon Ozvena

Ak ste majite─żom zariadenia Google Home, pravdepodobne ste u┼ż na nieko─żko natrafili. Aj ke─Ć ste to neurobili, prechod na to, ak├ę probl├ęmy sa m├┤┼żu sta┼ą, v├ím pom├┤┼że opravi┼ą ich, ako to urobi┼ą, alebo v├ím pom├┤┼że predch├ídza┼ą im sk├┤r, ako za─Źn├║. Medzi t├Żm, ┼że domovsk├í str├ínka Google nezachyt├ş v├í┼í hlas, alebo v├ís prehov├íra, ke─Ć ste priamo pred n├şm; tu je n├ívod, ako v┼íetko opravi┼ą.

1. Domovsk├í str├ínka Google nebude reagova┼ą na v├í┼í hlas

Rozhodol som sa za─Źa┼ą s najv├Ą─Ź┼í├şm probl├ęmom, ktor├Ż m├í Google Home, a t├Żm je zariadenie, ktor├ę nereaguje, ke─Ć sa s n├şm pok├║┼íate hovori┼ą. Osobn├Ż asistent, ktor├Ż v├ím poskytne tich├║ lie─Źbu, nie je pre nikoho ve─żmi u┼żito─Źn├Ż, po─Ćme sa teda pozrie┼ą na to, ako ho opravi┼ą.

napr├şklad probl├ęmy s domovom google

Ka┼żd├Ż z nich nebude trva┼ą dlh┼íie ako nieko─żko min├║t, tak┼że ke─Ć Google Home neodpovie:

Stla─Źte tla─Źidlo stlmenia mikrof├│nu, aby ste zistili, ─Źi sa domovsk├í str├ínka Google omylom stlmila. Odpojte domovsk├║ str├ínku Google a po─Źkajte aspo┼ł min├║tu, k├Żm ju znova zapoj├şte. Jemne zatla─Źte na obe ─Źierne bodky v hornej ─Źasti domovskej str├ínky Google a potom utrite horn├║ ─Źas┼ą m├Ąkk├Żm a such├ęObnovte tov├írensk├ę nastavenia stla─Źen├şm a podr┼żan├şm tla─Źidla stlmenia mikrof├│nu na 15 sek├║nd, k├Żm sa neozve potvrdenie Google Assistant. Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş vyma┼że v┼íetky osobn├ę ├║daje z domova Google.

Ak ni─Ź nepom├┤┼że, kontaktujte telefonick├ę centrum Google a po┼żiadajte o ─Ćal┼íiu pomoc.

2. Domovsk├í str├ínka Google sa nepripoj├ş k sieti Wi-Fi

Domovsk├í str├ínka Google rob├ş v├Ą─Ź┼íinu, ak nie cel├║ svoju komunik├íciu s in├Żmi inteligentn├Żmi zariadeniami cez Wi-Fi. Na┼í┼ąastie, ─Źi v├ím spojenie len ob─Źas vypadne, nepripoj├ş sa v├┤bec alebo je len v┼íeobecne f─żakat├ę; st├íle je to opravite─żn├ę.

wifi google domov probl├ęmy

Ak si mysl├şte, ┼że je probl├ęm vo va┼íej sieti, vysk├║┼íajte:

Resetovanie smerova─Źa a/alebo modemu ich op├Ątovn├Żm zapnut├şm a vypnut├şm. Premenovanie siete Wi-Fi. Zmena hesla do siete alebo odstr├ínenie hesla len do─Źasne.Pripojenie domovskej str├ínky Google k inej sieti. Odpojen├şm ostatn├Żch zariaden├ş od va┼íej siete zist├şte, ─Źi neru┼íia pripojenie domovskej str├ínky Google.

Ak si mysl├şte, ┼że je probl├ęm v dom├ęne Google, vysk├║┼íajte:

Resetujte domovsk├║ str├ínku Google tak, ┼że ju odpoj├şte a znova zapoj├şte. Presu┼łte domovsk├║ str├ínku Google na in├ę miesto v dome, najlep┼íie bli┼ż┼íie k smerova─Źu. Obnovte tov├írensk├ę nastavenie zariadenia Google Home stla─Źen├şm a podr┼żan├şm tla─Źidla stlmenia mikrof├│nu na 15 sek├║nd a vykonan├şm postupu. prv├ę nastavenie znova. Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş vyma┼że v┼íetky osobn├ę ├║daje z domova Google.

Ak sa v├ím probl├ęm st├íle nedar├ş vyrie┼íi┼ą, sta─Ź├ş po─Źka┼ą na aktualiz├íciu alebo sa obr├íti┼ą na call centrum.

3. Aplikácia Google Home nefunguje

Aplik├ícia Google Home je jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov komunik├ície so slu┼żbou Google Home okrem v├í┼ího hlasu, preto je d├┤le┼żit├ę, aby mal v┼żdy tvar lode. Predt├Żm, ako za─Źnete s rie┼íen├şm probl├ęmov s aplik├íciou, skontrolujte, ─Źi je najsk├┤r aktu├ílna. Je mo┼żn├ę, ┼że nov├í aktualiz├ícia vy┼íla, aj ke─Ć to ─Ź├ştate.

aplik├ícia google domov probl├ęmy

Ke─Ć sa ubezpe─Ź├şte, ┼że je va┼ía aplik├ícia aktu├ílna, ─Ćal┼í├şm krokom je jej odin┼ítalovanie pred op├Ątovnou in┼ítal├íciou. Ak sa t├Żm ni─Ź nevyrie┼íi, sk├║ste zatvori┼ą v┼íetky aplik├ície n├íro─Źn├ę na energiu, k├Żm je spusten├í aplik├ícia Google Home.

Ak probl├ęmy st├íle pretrv├ívaj├║, probl├ęm je bu─Ć vo va┼íom Androide, alebo samotn├í aplik├ícia e┼íte nedostala potrebn├║ opravu. V prvom pr├şpade si pozrite aplik├ície a s├║bory, ktor├ę ste si ned├ívno stiahli. Mali ste s nimi v posledn├Żch d┼łoch nejak├ę probl├ęmy? Ak je to tak, pozrite sa na na┼íe kroky na rie┼íenie probl├ęmov, aby ste sa dostali k jadru probl├ęmu.

V pr├şpade posledne menovan├ęho m├┤┼żete skuto─Źne len ─Źaka┼ą na aktualiz├íciu, ktor├í vyrie┼íi v├í┼í konkr├ętny probl├ęm. Je to ne┼í┼ąastn├ę a je to len ─Ćal┼í├ş be┼żn├Ż probl├ęm s domovskou str├ínkou Google, na ktorom je potrebn├ę ─Źo najsk├┤r zapracova┼ą pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├Żch sa t├Żka.

4. Va┼ía adresa v dom├ęne Google nie je spr├ívna

Va┼ía adresa sa pou┼ż├şva na viac pr├şkazov Google Home, tak┼że je d├┤le┼żit├ę, aby to va┼íe zariadenie zadalo spr├ívne. Po─Ź├║va┼ą po─Źasie v Toronte v├ím nerob├ş dobre, ak chcete vedie┼ą, ─Źi dnes v Richmonde potrebujete d├í┼żdnik.

Ak chcete nastavi┼ą alebo opravi┼ą svoju adresu, prejdite na nastavenia v aplik├ícii Google Home.

str├ínka aplik├ície google home probl├ęmy

V ─żavom hornom rohu obrazovky stla─Źte tla─Źidlo a zvo─żte Viac nastaven├ş. Odtia─ż, pros├şm Nastavenia ├║─Źtu Google, Osobn├ę inform├ície, a potom Miesta domova a pr├íce. Ak chcete probl├ęm vyrie┼íi┼ą, zme┼łte adresu, ktor├║ vid├şte, na spr├ívnu.

5. Domovsk├í str├ínka Google akceptuje iba jeden ├║─Źet Google

Aj ke─Ć je to dos┼ą ve─żk├Ż probl├ęm, nejedn├í sa o chybu. S domovskou str├ínkou Google bohu┼żia─ż nem├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą viac ako jeden ├║─Źet Google. Nie je to ve─żk├Ż probl├ęm pre ka┼żd├ęho majite─ża Google Home, ale ak m├íte viacero ─żud├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ rovnak├ę zariadenie Google Home, v┼íetci bud├║ musie┼ą zdie─ża┼ą ten ist├Ż ├║─Źet.

Na┼í┼ąastie sa to v bud├║cnosti zmen├ş, ale zatia─ż m├┤┼że by┼ą k dom├ęne Google s├║─Źasne priraden├Ż iba jeden ├║─Źet Google.

6. Touchpad zariadenia Google Home prestal fungova┼ą

Touchpad zariadenia Google Home je ve─żmi utlmen├Ż. Jedin├Ż sp├┤sob, ako by ste si to v┼íimli, je v pravom svetle, alebo by ste po ┼łom n├íhodne pre┼íli prstom. Ovl├ídanie hlasitosti a ─Ćal┼í├şch aspektov priamo zo zariadenia je jednoduch├ę, okrem pr├şpadov, ke─Ć nefunguje.

probl├ęmy s touchpadom google home

Nie je to─żko sp├┤sobov, ako opravi┼ą ne─Źestn├ęho touchpadu, ale viem o nieko─żk├Żch. Od za─Źiatku a┼ż do konca sk├║ste:

Odpojte domovsk├║ str├ínku Google a nechajte ju chv├ş─żu st├í┼ą, ne┼ż ju znova zapnete. Utrite horn├║ ─Źas┼ą domovskej str├ínky Google m├Ąkk├Żm a such├ęPripojte domovsk├║ str├ínku Google k in├ęmu zdroju nap├íjania alebo k inej z├ísuvke v dome. Ak ste tak e┼íte neurobili, aktualizujte domovsk├║ str├ínku Google prostredn├şctvom aplik├ície Google home.

Ak ni─Ź z toho probl├ęm nevyrie┼íi, jedin├ę, ─Źo mus├şte urobi┼ą, okrem toho, ┼że budete s t├Żmto probl├ęmom ┼żi┼ą alebo vr├ítite domovsk├║ str├ínku Google za nov├║, je obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

Ak chcete obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia svojho zariadenia Google Home, stla─Źte a podr┼żte tla─Źidlo stlmenia mikrof├│nu na zariaden├ş Google Home najmenej 15 sek├║nd.

stlmi┼ą probl├ęmy s domovom Google

Ak je hlasitos┼ą zapnut├í, budete po─Źu┼ą potvrdenie. V opa─Źnom pr├şpade podr┼żte tla─Źidlo najmenej 30 sek├║nd, aby sa zaistilo spustenie procesu resetovania.

7. V├í┼í Android aj Google Home reaguj├║ s├║─Źasne

Jeden rozdiel medzi slu┼żbou Google Home a Amazon Ozvena je tak├í, ┼że na domovskej str├ínke Google m├┤┼żete namiesto nastavenia vlastn├Żch pou┼ż├şva┼ą iba konkr├ętne pr├şkazy na prebudenie. To v┼íak bohu┼żia─ż znamen├í, ┼że ak poviete ÔÇ×OK GoogleÔÇť, v├í┼í Android aj Google Home bud├║ reagova┼ą, ak to bude mo┼żn├ę.

ok probl├ęmy s domovom google

Jednoduch├Ż a jedin├Ż sp├┤sob, ako to vyrie┼íi┼ą, je pou┼żi┼ą jeden z dvoch ─Ćal┼í├şch prednastaven├Żch pr├şkazov na prebudenie pre domovsk├║ str├ínku Google. Namiesto spustenia pr├şkazu ÔÇ×OK GoogleÔÇť pou┼żite v├Żraz ÔÇ×Hey GoogleÔÇť alebo ÔÇ×Hi GoogleÔÇť. V─Ćaka tomu bude Google Home vedie┼ą, ┼że s n├şm hovor├şte, a v├í┼í Android zostane ticho.

8. Domovsk├í str├ínka Google zrazu zastav├ş prehr├ívanie hudby

Toto bohu┼żia─ż nie je probl├ęm, ktor├Ż by mohol ma┼ą konkr├ętnu opravu, ale kore┼ł probl├ęmu bol aspo┼ł odhalen├Ż. Po─Źas prehr├ívania zvuku sa domovsk├í str├ínka Google niekedy odpoj├ş od siete Wi-Fi, ─Ź├şm sa prehr├ívanie ├║plne zastav├ş. Ak po┼żiadate domovsk├║ str├ínku Google o obnovenie prehr├ívania, ozn├ími v├ím, ┼że ste v prvom rade nehrali ni─Ź.

example2 google home problems

Domovsk├í str├ínka Google sa nesna┼ż├ş by┼ą k v├ím pr├ş┼ąa┼żliv├í, iba preru┼íuje va┼íe pripojenie a potom sa znova spust├ş. Smutn├ę je, ┼że m├┤┼żete urobi┼ą iba to, ┼że sa pok├║site postupova┼ą pod─ża krokov, ktor├ę som na─Źrtol v #2 tohto zoznamu, a potom po┼żiadajte domovsk├║ str├ínku Google, aby znova prehrala zvuk.

9. Google n├íhodne odpovie, aj ke─Ć nedostane ot├ízku

Ak sa v├í┼í domov Google zrazu ozve, aj ke─Ć ste sa ni─Ź nep├Żtali, nie je to preto, ┼że by v dome bol duch, ktor├Ż chce pozna┼ą po─Źasie, ale preto, ┼że nie─Źo v miestnosti vyd├íva nadmern├Ż hluk v bl├şzkosti mikrof├│nu domova Google.

Ak m├íte domovsk├║ str├ínku Google umiestnen├║ v bl├şzkosti okna alebo reproduktora, presu┼łte ju niekam inam, aby v├ím s hlasom nepletla ni─Ź in├ę.

10. Domovská stránka Google odpovedá, ale na otázky neodpovie

Ak ste niekedy polo┼żili domu Google ot├ízku a ono v├ím povie, ┼że na ┼łu nem├┤┼że n├íjs┼ą odpove─Ć, zd├í sa to viac ako trochu podozriv├ę. Google Home nemus├ş vedie┼ą v┼íetko, ale ak Google dok├í┼że n├íjs┼ą odpove─Ć, mal by to vedie┼ą aj Google Home. Tento probl├ęm vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov rie┼íi r├Żchly reset, pri ktorom odpoj├şte a znova zapoj├şte Goole Home.

example3 probl├ęmy s domovom google

Ak to pretrv├íva, odpojte zariadenie Google Home od siete Wi-Fi na nieko─żko min├║t a potom ho znova pripojte. Ke─Ć sa Google Home znova pripoj├ş, bude m├┤c┼ą efekt├şvne odpoveda┼ą na ot├ízky.

11. Domovsk├í str├ínka Google v prepisoch neprehr├íva takmer ni─Ź, iba statick├ę

Predt├Żm som spomenul f├║kanie do mikrof├│nu pri inom probl├ęme a opakovanie postupu tu pom├┤┼że viac, ako by ste si mohli myslie┼ą. Ak vid├şte dve bodky v hornej ─Źasti domovskej str├ínky Google, jemne ich pof├║kajte, aby ste ich zbavili prachu alebo zvy┼íkov, ktor├ę sa pot├Żkaj├║ s mikrof├│nom.

Ak sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íi, m├┤┼żete ma┼ą probl├ęm s hardv├ęrom, s ktor├Żm v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą iba podpora Google.

Záver

Mysl├şm si, ┼że Google Home je skvel├ę zariadenie, aj ke─Ć m├í medzi vlastn├şkmi nieko─żko be┼żn├Żch probl├ęmov. Je to alternat├şva k Amazon Alexa, ktor├í funguje s va┼íimi inteligentn├Żmi zariadeniami, v├ím pom├┤┼że c├şti┼ą sa doma o nie─Źo m├║drej┼íie a ove─ża pohodlnej┼íie.

Ak m├íte probl├ęmy s domovskou str├ínkou Google a potrebujete pomoc, zanechajte koment├ír ni┼ż┼íie, aby sme v├ís mohli nasmerova┼ą spr├ívnym smerom.