Ako oprav├şm chybu Dev-Error 5523 v pr├şpade COD: Warzone alebo Modern Warfare?

Ako oprav├şm chybu Dev-Error 5523 v pr├şpade COD: Warzone alebo Modern Warfare? 1

Call of Duty: Modern Warfare, rovnako ako v┼íetky ostatn├ę hry, m├í svoje v├Żhody a nev├Żhody, a jednou z nich je aj t├íto chyba Dev 5555. Je to u┼ż dos┼ą dlho s Call of Duty, ┼że ke─Ć vydaj├║ nov├║ aktualiz├íciu alebo opravn├║ pozn├ímku, nie─Źo in├ę sa rozbije. A to ist├ę je teraz tu. Teraz hovor├şme o hre Call of Duty: Modern Warfare bola spusten├í u┼ż v roku 2019 pre v┼íetky platformy. A hra je obrovsk├Żm ├║spechom po Call of Duty: Warzone. D├┤vodom je skuto─Źnos┼ą, ┼że Warzone je hra Battle Royale, ktor├í pozost├íva zo 150 hr├í─Źov a nie zo 100 hr├í─Źov tradi─Źn├Żch hier. Je to nie─Źo in├ę.

Pou┼ż├şvatelia s├║ teraz konfrontovan├ş s chybov├Żm k├│dom Dev 5523. Tento probl├ęm sa zobrazuje ako jednoduch├ę dial├│gov├ę okno po─Źas za─Źiatku hry. Po zobrazen├ş tohto chybov├ęho k├│du nebud├║ m├┤c┼ą pou┼ż├şvatelia hra┼ą hru ako predt├Żm. T├Żm sa obmedzuje ich celkov├Ż z├í┼żitok z hry. Chyba sa stala pr├şli┼í zn├ímou a t├║to chybu zvy─Źajne vidia pravidelne. Preto sme sa rozhodli prinies┼ą opravu, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom vyrie┼íi┼ą probl├ęm s chybov├Żm k├│dom. Ak ste tu, pravdepodobne budete ─Źeli┼ą rovnak├ęmu probl├ęmu, tak┼że pokra─Źujte v na┼íom sprievodcovi.

Ako oprav├şm chybu Dev-Error 5523 v pr├şpade COD: Warzone alebo Modern Warfare?

Ak├Ż je probl├ęm?

Probl├ęm je v├í┼żna chyba, ke─Ć sa hr├í─Źi pok├║sia vst├║pi┼ą na z├ípas, s├║ uv├ştan├ş k├│dom chyby 5523. Potom hra odmietne za─Źa┼ą necha┼ą visie┼ą na obrazovke hlavnej ponuky. Nejako sme zhroma┼żdili opravy, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vyrie┼íi┼ą t├║to chybu. V z├ísade je tento chybov├Ż k├│d typom chybov├ęho k├│du pre DirectX a grafick├ę karty. Zd├í sa, ┼że hra sa ned├í optimalizova┼ą pomocou grafickej karty alebo verzie syst├ęmu DirectX. Po─Ćme teda na opravy a presved─Źte sa sami, ─Źi m├┤┼żete probl├ęm vyrie┼íi┼ą alebo nie.

Ako opravi┼ą Dev Error Code 5523?

Teraz budeme diskutova┼ą o oprav├ích, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vyrie┼íi┼ą v├í┼í chybov├Ż k├│d Dev. 5523. Pred t├Żm, ako prist├║pite k oprav├ím, skontrolujte syst├ęmov├ę po┼żiadavky. Preto┼że k├│d chyby je sp├┤soben├Ż rozhran├şm DirectX a grafick├Żmi kartami, probl├ęm m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├Ż t├Żm, ┼że po─Ź├şta─Ź nem├í potenci├íl na spustenie hry. Po─Ćme najprv diskutova┼ą o minim├ílnych po┼żiadavk├ích a odpor├║─Źan├Żch syst├ęmov├Żch po┼żiadavk├ích potrebn├Żch na spustenie hry.

Minim├ílne syst├ęmov├ę po┼żiadavky:

OS: Windows 7, Windows 64-bitov├Ż procesor: Intel Core i3 alebo AMD FX-6300RAM: 8GBGPU: Nvidia GeForce GTX 670 alebo 1650; AMD RADEON HD 7950DirectX: Verzia 12 Sie┼ą: Broadband PreferredStorage: 175 GB potrebn├ę pre kompletn├║ in┼ítal├íciu

Odpor├║─Źan├ę syst├ęmov├ę po┼żiadavky:

OS: Windows 7, Windows 64-bitov├Ż procesor: Intel Core i5 alebo AMD Ryzen R5RAM: 12GBGPU: Nvidia GeForce GTX 970 alebo 1660; AMD RADEON R9 alebo RX 580DirectX: Verzia 12 Sie┼ą: Uprednost┼łovan├ę ┼íirokop├ísmov├ę ├║lo┼żisko: 175 GB potrebn├ę pre kompletn├║ in┼ítal├íciu

Po kontrole syst├ęmov├Żch po┼żiadaviek ste pripraven├ş otestova┼ą opravy. Za─Źnime teda.

fix 1: Zak├íza┼ą prekrytia

Vypnutie prekrytia je prv├Żm krokom pri rie┼íen├ş chybov├ęho k├│du Dev. 5523. Prekrytia s├║ d├┤sledkom GeForce Experience, Discord, Bandicam, Overwatch, Fraps a Game Bar. Aj ke─Ć s├║ u┼żito─Źn├ę, ale v├┤bec nie dobr├ę, ak reprezentuj├║ va┼íu hru. Ak br├ínia va┼íej hre, je najlep┼íie ich vypn├║┼ą. Prekr├Żvanie v┼íak m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou probl├ęmov u mnoh├Żch pou┼ż├şvate─żov a probl├ęm sa vyrie┼íil vypnut├şm probl├ęmu.

Takmer vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ prekrytie, je naozaj ─żahk├ę ich vypn├║┼ą. Mus├şte len prejs┼ą na nastavenia a potom tu a tam trochu vyh─żad├íva┼ą. Zvy─Źajne sa nach├ídzaj├║ na karte V┼íeobecn├ę nastavenia. Prepnite prep├şna─Ź prekrytia a m├┤┼żete ├şs┼ą. Ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą prep├şna─Ź overlay. Odpor├║─Źame v├ím, aby ste t├║to aplik├íciu nepou┼ż├şvali, k├Żm va┼ía hra nebude obsahova┼ą tak├ęto chybov├ę k├│dy. Ak to nepomohlo vypn├║┼ą rokovanie. Zv├í┼żte ─Ćal┼íie rie┼íenie.

fix 2: Znovu nain┼ítalujte ovl├ída─Ź grafickej karty

Prein┼ítalovan├şm ovl├ída─Źa grafickej karty sa oprav├ş v├Ą─Ź┼íina chybov├Żch k├│dov. Mus├şte jednoducho odin┼ítalova┼ą existuj├║ci ovl├ída─Ź. Potom ovl├ída─Ź znova stiahnite z ofici├ílnych webov├Żch str├ínok v├Żrobcu, Nvidia alebo AMD. Pod─ża pokynov ni┼ż┼íie odin┼ítalujte ovl├ída─Ź grafickej karty.

    Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi Windows na paneli ├║loh. V rozba─żovacej ponuke vyberte polo┼żku Spr├ívca zariaden├ş. Teraz v okne Spr├ívca zariaden├ş rozba─żte mo┼żnos┼ą Zobrazi┼ą grafick├Ż adapt├ęr. Potom dvakr├ít kliknite na samostatn├║ grafick├║ kartu. Teraz sta─Ź├ş klikn├║┼ą na odin┼ítalovanie a pokra─Źova┼ą v odin┼ítalovan├ş. ukon─Źite odin┼ítalovanie a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Po spusten├ş po─Ź├şta─Źa prejdite na ofici├ílnu webov├║ str├ínku v├Żrobcu grafickej karty a stiahnite si najnov┼í├ş ovl├ída─Ź zariadenia. Potom pokra─Źujte v sprievodcovi in┼ítal├íciou na obrazovke. Ak sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íil, nepropadajte panike. M├íme pre v├ís viac.

fix 3: Ovl├ída─Ź grafickej karty Roll-Back

Ak sa vyskytne probl├ęm s chybov├Żm k├│dom Dev 5523 po aktualiz├ícii ovl├ída─Źa grafickej karty a predt├Żm, ako spr├ívne fungoval. Je rozumn├ę vr├íti┼ą vodi─Źa sp├Ą┼ą a skontrolova┼ą, ─Źi je v┼íetko v poriadku. Pod─ża pokynov ni┼ż┼íie obnovte ovl├ída─Ź grafickej karty.

    Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi Windows na paneli ├║loh. V rozba─żovacej ponuke vyberte polo┼żku Spr├ívca zariaden├ş. Teraz v okne Spr├ívca zariaden├ş rozba─żte mo┼żnos┼ą Zobrazi┼ą grafick├Ż adapt├ęr. Potom dvakr├ít kliknite na samostatn├║ grafick├║ kartu. Teraz kliknite na ÔÇ×Obnovenie ovl├ída─ŹaÔÇť a postupujte pod─ża pokynov na obrazovke.

Po─Ź├şta─Ź m├┤┼że po┼żadova┼ą re┼ítart. Re┼ítartujte ho a spustite hru, aby ste skontrolovali, ─Źi je probl├ęm vyrie┼íen├Ż. Ak nie, prejdite na ─Ćal┼íiu opravu.

fix 4: Spustite hru ako správca

Hry niekedy nem├┤┼żu vyu┼ż├şva┼ą v┼íetky syst├ęmov├ę prostriedky z d├┤vodu nedostatku opr├ívnen├ş. Preto┼że nie je mo┼żn├ę udeli┼ą pr├şslu┼ín├ę povolenie resp. Je jednoduch┼íie aktivova┼ą pr├íva spr├ívcu k hre. Pod─ża pokynov ni┼ż┼íie spustite hru ako spr├ívca.

    Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na s├║bor Battle.net a potom v rozba─żovacej ponuke vyberte polo┼żku Vlastnosti. Teraz kliknite na kartu Kompatibilita. Potom za─Źiarknite dve doln├ę za─Źiarkavacie pol├ş─Źka ÔÇ×Spusti┼ą t├║to aplik├íciu ako spr├ívcaÔÇť a ÔÇ×Zak├íza┼ą optimaliz├íciu na cel├║ obrazovku. Teraz pokra─Źujte v klikan├ş na aplikovan├║ a potom na OK.

Re┼ítartujte hru teraz a nebudete ma┼ą ┼żiadne probl├ęmy. Ak v┼íak st├íle ─Źel├şte probl├ęmu, pokra─Źujte ─Ćal┼íou opravou.

fix 5: Windows aktualizova┼ą

Windows Aktualiz├ície niekedy skuto─Źne pom├íhaj├║. Pok├║ste sa skontrolova┼ą, ─Źi existuj├║ nejak├ę ─Źakaj├║ce ┼żiadosti Windows Dostupn├ę aktualiz├ície pre v├í┼í syst├ęm. Aktualiz├ície skuto─Źne pom├íhaj├║ optimalizova┼ą hern├ę s├║bory a opravi┼ą intern├ę po┼íkodenie v s├║boroch, tak┼że v┼żdy je rozumn├ę najsk├┤r skontrolova┼ą, ─Źi s├║ k dispoz├şcii aktualiz├ície. H─żada┼ą windows aktualiz├ície, postupujte pod─ża krokov ni┼ż┼íie.

    Kliknite na tla─Źidlo ┼átart. Kliknite na polo┼żku Nastavenia a potom na polo┼żku Aktualiz├ícia a zabezpe─Źenie. Teraz v hornej ─Źasti okna uvid├şte tla─Źidlo nap├şsan├ę ÔÇ×Vyh─żada┼ą aktualiz├ícieÔÇť, na ktor├ę kliknite Windows za─Źne vyh─żad├íva┼ą dostupn├ę aktualiz├ície a aktualizova┼ą v├í┼í syst├ęm. Ak chcete nain┼ítalova┼ą aktualiz├ície, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Po re┼ítartovan├ş sa pok├║ste spusti┼ą hru. K├│d chyby Dev sa teraz nezobrazuje. Ak to v┼íak bude zobrazen├ę, na┼ía posledn├í oprava to naprav├ş.

fix 6: Oprava hry

Oprava hry opravuje chybov├ę k├│dy dev. Vyma┼że po┼íkoden├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą spolu s po┼íkoden├Żmi s├║bormi hry, ktor├ę zvy─Źajne br├ínia spusteniu hry. Ak chcete hru opravi┼ą, postupujte pod─ża krokov uveden├Żch ni┼ż┼íie.

    Spustite ho dvojit├Żm kliknut├şm na Battle.net. Po otvoren├ş vyh─żadajte Call of Duty a kliknite na ikonu. Kliknite na “Mo┼żnosti” na hernej str├ínke v “Mo┼żnosti”. V rozba─żovacom zozname vyberte mo┼żnos┼ą Skenova┼ą a opravi┼ą. v ─Ćal┼íej kontextovej ponuke kliknite na polo┼żku ÔÇ×Spusti┼ą skenovanieÔÇť. Bude trva┼ą nejak├Ż ─Źas, k├Żm naskenujete cel├║ hru a oprav├şte po┼íkoden├ę s├║bory a s├║bory hier.

Po dokon─Źen├ş skenovania re┼ítartujte Battle.net a spustite hru. Teraz nebudete ma┼ą ┼żiadne chybov├ę k├│dy Dev alebo ┼íkytavku.

SUM UP

T├íto pr├şru─Źka mala pom├┤c┼ą hr├í─Źom Call of Duty: Modern Warfare a Warzone, ktor├ş za┼żili chybov├ę k├│dy Dev. Po starostlivom vykonan├ş na┼íich opr├ív u┼ż nebud├║ ─Źeli┼ą ┼żiadnym probl├ęmom. Ak v┼íak naraz├şte na probl├ęm, m├┤┼żete hru prein┼ítalova┼ą. D├║fame, ┼że v┼íetky va┼íe probl├ęmy boli vyrie┼íen├ę. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo pripomienky, nev├íhajte a ni┼ż┼íie uve─Ćte svoje meno a e-mailov├║ adresu. Podobne si m├┤┼żete pozrie┼ą na┼íe tipy a triky pre iPhone, tipy a triky pre PC a tipy a triky pre Android, kde n├íjdete ─Ćal┼íie tipy a triky. Odpor├║─Źame v├ím, aby ste sa prihl├ísili na odber dar─Źekov so z─żavou 100 dol├írov YouTube channel, V─Ćaka.