Ako oprav├şm, ak trackpad na mojom MacBooke nefunguje?

Ako oprav├şm, ak trackpad na mojom MacBooke nefunguje? 1

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme mo┼żnosti, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą, ke─Ć trackpad na va┼íom MacBooke nefunguje vo ve─żmi jednoduch├Żch krokoch.

Nefunguje v├í┼í MacBook Pro TouchPad? Pokryli sme nieko─żko r├┤znych sp├┤sobov rie┼íenia probl├ęmov. Postupujte pod─ża jednoduch├ęho sprievodcu ni┼ż┼íie, aby ste sa zbavili probl├ęmu, ktor├ęmu ─Źel├şte s MacBookom.

TouchPad na MacBooku nefunguje

Oprava, trackpad nefunguje na MacBooku

Skontrolujte napájanie zariadenia

Skontrolujte, ─Źi nie s├║ vybit├ę bat├ęrie zariadenia. Ak pou┼ż├şvate Magic Trackpad 2 alebo Magic Mouse 2, skontrolujte, ─Źi je nab├şjate─żn├í bat├ęria ├║plne nabit├í.

Vyvarujte sa n├íhodn├ęmu dotyku

Dbajte na to, aby sa dotykov├ęho povrchu dot├Żkala iba ─Źas┼ą v├í┼ího prsta a aby ste neopierali z├íp├Ąstie o povrch alebo ve─żmi bl├şzko k nemu. Touchpad to m├┤┼że interpretova┼ą ako dotyk prsta a pos├║vanie ukazovate─ża t├Żmto smerom.

Udr┼żujte dotykov├Ż povrch such├Ż a ─Źist├Ż

Hromadenie vlhkosti na kontaktnom povrchu m├┤┼że tie┼ż sp├┤sobi┼ą probl├ęm. Utieranie povrchu trackpadu alebo my┼íi handrou alebo tkaninou to spravidla oprav├ş.

Ak probl├ęm zmizne, ke─Ć medzi prst a dotykov├║ podlo┼żku polo┼ż├şte kus papiera, zv├í┼żte n├íkup tefl├│novej aplik├ície, ktor├í sa vojde po povrchu, aby sa zabr├ínilo priamemu kontaktu vlhkosti s dotykovou podlo┼żkou. Pred in┼ítal├íciou aplik├ície tefl├│nu sa uistite, ┼że kontaktn├í plocha je ─Źist├í a such├í.

Rovnak├Ż probl├ęm m├┤┼że sp├┤sobi┼ą aj olej alebo ple┼ąov├ę mlieko. Dotykov├Ż povrch jednotky m├┤┼żete vy─Źisti┼ą handri─Źkou nep├║┼í┼ąaj├║cou vl├íkna mierne navlh─Źenou vo vode.

Aktualizácia na najnovšie makrá

Znie to jasne, ale je ├║┼żasn├ę, ko─żko ─żud├ş nesp├║┼í┼ąa najnov┼íiu verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu, firmv├ęru a ovl├ída─Źov.

Na po─Ź├şta─Źi Mac spustite aplik├íciu System Preferences. Teraz kliknite na ikonu aktualiz├ície softv├ęru. Teraz m├┤┼żete zisti┼ą, ─Źi je v├í┼í Mac aktu├ílny alebo nie. Tie┼ż v├ís informuje, ─Źi s├║ k dispoz├şcii aktualiz├ície pre v├í┼í po─Ź├şta─Ź alebo nie.

Skontrolujte r├┤zne nastavenia

Dvojit├ę kliknutie nefunguje

Ak chcete otvori┼ą nastavenia dvojit├ęho kliknutia:

cvaknutie Apple v ─żavom hornom rohu obrazovky. Potom prejdite na Predvo─żby syst├ęmu. A potom dostupnos┼ą. Posu┼łte zobrazenie nadol do ─żav├ęho bo─Źn├ęho panela, k├Żm nedosiahnete my┼í a touchpad.

Ukazovate─ż je ┼ąa┼żk├ę ovl├ída┼ą

cvaknutie Apple a prejdite na Predvo─żby syst├ęmu. Potom prejdite na Nastavenia zariadenia TouchPad. V dolnej ─Źasti okna sa zobraz├ş pos├║va─Ź s n├ízvom Tracking Speed ÔÇőÔÇő(Tracking Speed). Rovnako ako predt├Żm, nastavenie niekde okolo centra by malo by┼ą vhodn├ę pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov.

Trackpad nereaguje ├║plne

Prejdite na Nastavenia syst├ęmu.A cho─Ćte na Pr├şstupnos┼ą a nakoniec My┼í a TouchPad A zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka Ignorova┼ą zabudovan├Ż TouchPad, ak je k dispoz├şcii my┼í alebo bezdr├┤tov├Ż TouchPad.

Rie┼íenie probl├ęmov v n├║dzovom re┼żime

Zapnite alebo re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź Mac. A potom okam┼żite stla─Źte a podr┼żte s┼ąahova┼ą ke─Ć sa v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac spust├ş. Ke─Ć sa zobraz├ş prihlasovacie okno, uvo─żnite k─ż├║─Ź. V pravom hornom rohu by sa mala zobrazi┼ą polo┼żka ÔÇ×Bezpe─Źn├ę zavedenieÔÇť. Prihl├íste sa do svojho po─Ź├şta─Źa Mac.

Ak probl├ęm pretrv├íva v n├║dzovom re┼żime alebo ak sa v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac nieko─żkokr├ít re┼ítartuje a potom sa vypne po spusten├ş v n├║dzovom re┼żime, mali by ste znova nain┼ítalova┼ą syst├ęm MacOS a ubezpe─Źi┼ą sa, ┼że Apple softv├ęr a aplik├ície tret├şch str├ín s├║ aktu├ílne.

Preinštalujte MacOS

Za─Źnite s obnovou syst├ęmu MacOS

Zapnite po─Ź├şta─Ź Mac a okam┼żite stla─Źte jednu z nasleduj├║cich kombin├íci├ş na kl├ívesnici.

Pr├şkaz (Ôîś) -R: Znova nain┼ítalujte najnov┼íie makr├í nain┼ítalovan├ę v po─Ź├şta─Źi Mac.Variant-Ôîś-R Inovujte na najnov┼íie makr├í kompatibiln├ę s po─Ź├şta─Źmi Mac.Posun-mo┼żnos┼ą-Ôîś-R Prein┼ítalujte MacOS, ktor├Ż bol dodan├Ż s va┼í├şm Macom, alebo e┼íte dostupn├║ nasleduj├║cu verziu.

Po zobrazen├ş panela s n├ístrojmi ste za─Źali s programom MacOS Recovery.

Rozhodnite sa, ─Źi chcete disk odstr├íni┼ą (naform├ítova┼ą)

Pravdepodobne ich nebudete musie┼ą odstr├íni┼ą, pokia─ż po─Ź├şta─Ź Mac nepred├íte, nebudete s n├şm obchodova┼ą alebo ho rozd├íva┼ą alebo ak nebudete ma┼ą probl├ęm, ktor├Ż si vy┼żaduje jeho odstr├ínenie. Ak potrebujete odstr├íni┼ą pred in┼ítal├íciou syst├ęmu MacOS, v okne Utilities vyberte Disk Utility a potom kliknite na Continue.

Inštalácia makra

Ke─Ć ste pripraven├ş na prein┼ítalovanie makier, v okne N├ístroje vyberte Prein┼ítalovanie makier. Potom kliknite na Pokra─Źova┼ą a postupujte pod─ża pokynov na obrazovke. Zobraz├ş sa v├Żzva na v├Żber disku, na ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą.

Ak v├ís in┼ítala─Źn├Ż program po┼żiada o odomknutie disku, zadajte heslo, pomocou ktor├ęho sa prihlasujete do po─Ź├şta─Źa Mac. Ak in┼ítala─Źn├Ż program nevid├ş v├í┼í disk alebo tvrd├ş, ┼że ho nemo┼żno nain┼ítalova┼ą do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa alebo zv├Ązku, mo┼żno bude potrebn├ę disk odstr├íni┼ą. najprv. Ak je in┼ítal├ítor ur─Źen├Ż pre in├║ verziu makra, ako ste o─Źak├ívali.

Kontakt Apple podpora

Ak potom ┼żiadny z vy┼í┼íie uveden├Żch krokov nefunguje Apple Podpora by bola spo─żahlivej┼íia. Ak v├ím teda nevad├ş min├║┼ą p├ír dol├írov navy┼íe za spo─żahliv├ę rie┼íenie, Kontakt Apple pre pomoc.

Vlastn├şte iPhone, iPad alebo Mac a potrebujete tieto typy jednoduch├Żch n├ívodov? Potom zosta┼łte naladen├ş na st─║pec Tipy a triky pre zariadenie iPhone od spolo─Źnosti GetDroidTips.

Ak m├íte v s├║vislosti s t├Żm nejak├ę ot├ízky, v┼żdy m├íte k dispoz├şcii ─Źas┼ą s koment├írmi.