Ako opravím, ak trackpad na mojom MacBooke nefunguje?

V tomto článku vám ukážeme možnosti, ktoré môžete urobiť, keď trackpad na vašom MacBooke nefunguje vo veľmi jednoduchých krokoch.

Nefunguje váš MacBook Pro TouchPad? Pokryli sme niekoľko rôznych spôsobov riešenia problémov. Postupujte podľa jednoduchého sprievodcu nižšie, aby ste sa zbavili problému, ktorému čelíte s MacBookom.

TouchPad na MacBooku nefunguje

Oprava, trackpad nefunguje na MacBooku

Skontrolujte napájanie zariadenia

Skontrolujte, či nie sú vybité batérie zariadenia. Ak používate Magic Trackpad 2 alebo Magic Mouse 2, skontrolujte, či je nabíjateľná batéria úplne nabitá.

Vyvarujte sa náhodnému dotyku

Dbajte na to, aby sa dotykového povrchu dotýkala iba časť vášho prsta a aby ste neopierali zápästie o povrch alebo veľmi blízko k nemu. Touchpad to môže interpretovať ako dotyk prsta a posúvanie ukazovateľa týmto smerom.

Udržujte dotykový povrch suchý a čistý

Hromadenie vlhkosti na kontaktnom povrchu môže tiež spôsobiť problém. Utieranie povrchu trackpadu alebo myši handrou alebo tkaninou to spravidla opraví.

Ak problém zmizne, keď medzi prst a dotykovú podložku položíte kus papiera, zvážte nákup teflónovej aplikácie, ktorá sa vojde po povrchu, aby sa zabránilo priamemu kontaktu vlhkosti s dotykovou podložkou. Pred inštaláciou aplikácie teflónu sa uistite, že kontaktná plocha je čistá a suchá.

Rovnaký problém môže spôsobiť aj olej alebo pleťové mlieko. Dotykový povrch jednotky môžete vyčistiť handričkou nepúšťajúcou vlákna mierne navlhčenou vo vode.

Aktualizácia na najnovšie makrá

Znie to jasne, ale je úžasné, koľko ľudí nespúšťa najnovšiu verziu operačného systému, firmvéru a ovládačov.

Na počítači Mac spustite aplikáciu System Preferences. Teraz kliknite na ikonu aktualizácie softvéru. Teraz môžete zistiť, či je váš Mac aktuálny alebo nie. Tiež vás informuje, či sú k dispozícii aktualizácie pre váš počítač alebo nie.

Skontrolujte rôzne nastavenia

Dvojité kliknutie nefunguje

Ak chcete otvoriť nastavenia dvojitého kliknutia:

cvaknutie Apple v ľavom hornom rohu obrazovky. Potom prejdite na Predvoľby systému. A potom dostupnosť. Posuňte zobrazenie nadol do ľavého bočného panela, kým nedosiahnete myš a touchpad.

Ukazovateľ je ťažké ovládať

cvaknutie Apple a prejdite na Predvoľby systému. Potom prejdite na Nastavenia zariadenia TouchPad. V dolnej časti okna sa zobrazí posúvač s názvom Tracking Speed ​​(Tracking Speed). Rovnako ako predtým, nastavenie niekde okolo centra by malo byť vhodné pre väčšinu používateľov.

Trackpad nereaguje úplne

Prejdite na Nastavenia systému.A choďte na Prístupnosť a nakoniec Myš a TouchPad A zrušte začiarknutie políčka Ignorovať zabudovaný TouchPad, ak je k dispozícii myš alebo bezdrôtový TouchPad.

Riešenie problémov v núdzovom režime

Zapnite alebo reštartujte počítač Mac. A potom okamžite stlačte a podržte sťahovať keď sa váš počítač Mac spustí. Keď sa zobrazí prihlasovacie okno, uvoľnite kľúč. V pravom hornom rohu by sa mala zobraziť položka „Bezpečné zavedenie“. Prihláste sa do svojho počítača Mac.

Ak problém pretrváva v núdzovom režime alebo ak sa váš počítač Mac niekoľkokrát reštartuje a potom sa vypne po spustení v núdzovom režime, mali by ste znova nainštalovať systém MacOS a ubezpečiť sa, že Apple softvér a aplikácie tretích strán sú aktuálne.

Preinštalujte MacOS

Začnite s obnovou systému MacOS

Zapnite počítač Mac a okamžite stlačte jednu z nasledujúcich kombinácií na klávesnici.

Príkaz (⌘) -R: Znova nainštalujte najnovšie makrá nainštalované v počítači Mac.Variant-⌘-R Inovujte na najnovšie makrá kompatibilné s počítačmi Mac.Posun-možnosť-⌘-R Preinštalujte MacOS, ktorý bol dodaný s vaším Macom, alebo ešte dostupnú nasledujúcu verziu.

Po zobrazení panela s nástrojmi ste začali s programom MacOS Recovery.

Rozhodnite sa, či chcete disk odstrániť (naformátovať)

Pravdepodobne ich nebudete musieť odstrániť, pokiaľ počítač Mac nepredáte, nebudete s ním obchodovať alebo ho rozdávať alebo ak nebudete mať problém, ktorý si vyžaduje jeho odstránenie. Ak potrebujete odstrániť pred inštaláciou systému MacOS, v okne Utilities vyberte Disk Utility a potom kliknite na Continue.

Inštalácia makra

Keď ste pripravení na preinštalovanie makier, v okne Nástroje vyberte Preinštalovanie makier. Potom kliknite na Pokračovať a postupujte podľa pokynov na obrazovke. Zobrazí sa výzva na výber disku, na ktorý chcete nainštalovať.

Ak vás inštalačný program požiada o odomknutie disku, zadajte heslo, pomocou ktorého sa prihlasujete do počítača Mac. Ak inštalačný program nevidí váš disk alebo tvrdí, že ho nemožno nainštalovať do vášho počítača alebo zväzku, možno bude potrebné disk odstrániť. najprv. Ak je inštalátor určený pre inú verziu makra, ako ste očakávali.

Kontakt Apple podpora

Ak potom žiadny z vyššie uvedených krokov nefunguje Apple Podpora by bola spoľahlivejšia. Ak vám teda nevadí minúť pár dolárov navyše za spoľahlivé riešenie, Kontakt Apple pre pomoc.

Vlastníte iPhone, iPad alebo Mac a potrebujete tieto typy jednoduchých návodov? Potom zostaňte naladení na stĺpec Tipy a triky pre zariadenie iPhone od spoločnosti GetDroidTips.

Ak máte v súvislosti s tým nejaké otázky, vždy máte k dispozícii časť s komentármi.