Ako odstr├íni┼ą vyskakovacie reklamy a presmerovania z telef├│nu s Androidom: 7 Met├│dy

Smartf├│ny u─żah─Źuj├║ ─żu─Ćom ┼żivot. Tieto modern├ę zariadenia v┼íak m├┤┼żu by┼ą n├íchyln├ę aj na vyskakovacie reklamy, tak┼że v├ís pravdepodobne zauj├şmalo, ako odstr├íni┼ą kontextov├ę reklamy a presmerovania z telef├│nu s Androidom.

Na┼í┼ąastie existuje ve─ża sp├┤sobov, ako to urobi┼ą, a tento ┼íikovn├Ż sprievodca v├ím uk├í┼że, ako na to.

Met├│da 1: Zastavte vyskakovacie reklamy v prehliada─Źi Chrome

Jedn├Żm z najob─ż├║benej┼í├şch prehliada─Źov medzi pou┼ż├şvate─żmi syst├ęmu Android je dnes Google Chrome. Ak v├ís kontextov├ę reklamy otravovali, ke─Ć pou┼ż├şvate prehliada─Ź Chrome, postupujte pod─ża t├Żchto jednoduch├Żch pokynov:

    Na mobilnom zariaden├ş otvorte prehliada─Ź Chrome. Vpravo hore kliknite na tri bodky v ponuke. Vyberte polo┼żku Nastavenia -> Nastavenia webu -> Kontextov├ę okn├í. Vyskakovacie okn├í zablokujete klepnut├şm na pos├║va─Ź.
Chrome v syst├ęme AndroidChrome v syst├ęme Android

─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako odstr├íni┼ą kontextov├ę reklamy a presmerovania z telef├│nu s Androidom v prehliada─Źi Chrome, je zapn├║┼ą ┼íetri─Ź d├ít. Toto je obmedzte s┼ąahovanie ke─Ć pou┼ż├şvate prehliada─Ź Chrome, v ktorom ┼íetri─Ź ├║dajov z├şska pr├şstup k serverom v slu┼żbe Google a skomprimuje webov├ę str├ínky sk├┤r, ako d├┤jde k skuto─Źn├ęmu stiahnutiu. Postup je ─żahk├Ż:

Hlavn├í ponuka -> Nastavenia -> ┼áetri─Ź d├ít -> Switch Zapnut├ę

Jednou dobrou spr├ívou je, ┼że Google vytvoril verziu prehliada─Źa Chrome, ktor├í je stlmen├í vide├í, ktor├ę sa automaticky predvolene prehr├ívaj├║.

Google tie┼ż objasnil, ┼że zablokuje ka┼żd├Ż doplnok Chrome, ktor├Ż pou┼ż├şva ├║pln├║ interstici├ílnu str├ínku. Toto pravidlo plat├ş aj pre reklamy s ve─żk├Żm po─Źtom blikaj├║cich anim├íci├ş alebo zrazu prehr├ívan├Żch zvukov. Aj ke─Ć sa t├Żmto automaticky otv├íran├Żm okn├ím ned├í vyhn├║┼ą, existuj├║ webov├ę str├ínky, ktor├ę ich pou┼ż├şvaj├║ na generovanie rekl├ím a z├ívisl├ę od ich v├Żnosov, v Chrome existuj├║ sp├┤soby, ako ich rie┼íi┼ą.

Met├│da 2: Zastavte vyskakovacie reklamy v Opere

Jeden z najlep┼í├şch prehliada─Źov v syst├ęme Android je Opera. Odv├ídza dobr├║ pr├ícu pri filtrovan├ş vyskakovac├şch rekl├ím pomocou vstavan├ęho blokovania rekl├ím a vyskakovac├şch okien.

Met├│da 3: Zastavte vyskakovacie reklamy vo Firefoxe

Zastavte vyskakovacie okná vo FirefoxeZastavte vyskakovacie okná vo Firefoxe

Ke─Ć pou┼ż├şvate Firefox, vedzte, ┼że nie je dod├ívan├Ż s integrovan├Żm blokovan├şm vyskakovac├şch okien. Firefox m├í to, ┼że m├┤┼że podporova┼ą doplnky, ktor├ę m├┤┼żu blokova┼ą kontextov├ę okn├í. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje prisp├┤sobi┼ą mo┼żnosti mnoh├Żm r├┤znym webom. Poskytuje v├ím kontrolu nad nastaven├şm pravidiel pri prid├ívan├ş na bielu listinu, ─Źiernej listine a podobne.

Pre Firefox potrebujete:

    Otvorte ikonu Firefoxu V hornej ─Źasti obrazovky kliknite na vyh─żad├ívac├ş panel Prejdite na konfigura─Źn├║ str├ínku a nap├ş┼íte about: config Kliknite na H─żada┼ą a zadajte dom.disable_open_during_loadPotom sa zobraz├ş mo┼żnos┼ą. Klepnite na to a skontrolujte, ─Źi je stav blokovania automaticky otv├íran├Żch okien ÔÇ×pravdiv├ŻÔÇť alebo ÔÇ×falo┼ín├ŻÔÇť. Prehliada─Ź Firefox u┼ż rob├ş svoju pr├ícu a blokuje kontextov├ę reklamy, ak je v ÔÇ×falo┼ínomÔÇť stave. To znamen├í, ┼że ste povolili blokovanie automaticky otv├íran├Żch okien.

Met├│da 4: Aplik├ície, ktor├ę si nain┼ítalujete, m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą vyskakovacie okn├í

aplik├ície, ktor├ę si stiahnete do telef├│nu s AndroidomStiahnut├ę aplik├ície

D├ívajte si pozor na aplik├ície, ktor├ę si nain┼ítalujete do telef├│nu s Androidom preto┼że m├┤┼żu by┼ą vinn├şkom nepr├şjemn├Żch vyskakovac├şch okien, ktor├ę vid├şte. Ak nepozn├íte d├┤vod, skontrolujte tieto ru┼íiv├ę aplik├ície, ktor├ę prid├íte do svojho mobiln├ęho zariadenia. Ke─Ć sa to stane, je ─żahk├ę odstr├íni┼ą vyskakovacie reklamy a presmerovania z telef├│nu s Androidom. Mus├şte aplik├íciu odin┼ítalova┼ą.

Ak mus├şte, dajte aplik├ícii v obchode Play nekvalitn├║ recenziu. Ak nem├íte predstavu o tom, ktor├í aplik├ícia je zodpovedn├í za v├Żskyt kontextov├Żch okien, mo┼żno budete musie┼ą odin┼ítalova┼ą v┼íetky aplik├ície z telef├│nu s Androidom. Za─Źnite s najnov┼í├şmi aplik├íciami nain┼ítalovali ste a skontrolujte, ─Źi sa reklamy prestan├║ zobrazova┼ą.

Metóda 5: Pozrite sa na oznámenia

aplikácie v telefóne s AndroidomAplikácie pre Android

Mnoho verzi├ş syst├ęmu Android v├ím teraz umo┼ż┼łuje ur─Źi┼ą, ktor├ę aplik├ície s├║ spusten├ę a ak├ę povolenia aplik├ície pou┼ż├şvaj├║. Niekedy neviete, ktor├ę aplik├ície s├║ vo va┼íom prehliada─Źi akt├şvne, k├Żm nedostanete upozornenie. V takom pr├şpade prejdite na upozornenie a kliknite na tla─Źidlo. Potom budete presmerovan├ş na obrazovku povolenia aplik├ície.

V oblasti povolen├ş m├┤┼żete prepn├║┼ą pr├şstupnos┼ą aplik├ície a zisti┼ą, ─Źi funguje tak, ako by mala.

Met├│da 6: Vyh─żadajte v telef├│ne ┼íkodliv├Ż softv├ęr

┼ákodliv├Ż softv├ęr v syst├ęme Android┼ákodliv├Ż softv├ęr v syst├ęme Android

┼ákodliv├Ż softv├ęr naz├Żvan├Ż aj ┼íkodliv├Ż softv├ęr, ─Źo m├┤┼że by┼ą adware, ransomware alebo spyware. Uistite sa, ┼że vykon├íte kontrolu ┼íkodliv├ęho softv├ęru ako sp├┤sob odstr├ínenia kontextov├Żch rekl├ím a presmerovan├ş z telef├│nu s Androidom. Adware vo v┼íeobecnosti obsahuje ve─ża vyskakovac├şch rekl├ím.

Je d├┤le┼żit├ę ma┼ą antiv├şrus vo va┼íom syst├ęme Androida malo by by┼ą nakonfigurovan├ę na automatick├ę skenovanie. M├┤┼żete tie┼ż vykona┼ą manu├ílne skenovanie a zisti┼ą, ─Źi sa vo vyskakovac├şch okn├ích nenach├ídza ┼żiadny adware.

Tvorcovia malv├ęru pou┼ż├şvaj├║ vysoko inteligentn├ę strat├ęgie na to, aby v├ís oklamali. M├┤┼żete tie┼ż n├íjs┼ą aplik├ície, ktor├ę kop├şruj├║ legit├şmne aplik├ície, aby v├ís oklamali pri ich s┼ąahovan├ş. Niekedy aplik├ície s┼ąahuj├║ ┼íkodliv├Ż softv├ęr prostredn├şctvom aktualiza─Źn├ęho syst├ęmu, aj ke─Ć po in┼ítal├ícii neobsahuj├║ ┼íkodliv├Ż softv├ęr.

Toto je taktika reklamn├Żch spolo─Źnost├ş, ktor├ę s├║ ka┼żd├Żm d┼łom agres├şvnej┼íie s cie─żom dosiahnu┼ą v├Żnosy. Vo svojich aplik├íci├ích prid├ívaj├║ funkcie, aby sa zobrazovali na paneli s upozorneniami. Robia skratky pre vyh─żad├íva─Źe na domovskej obrazovke v├í┼ího syst├ęmu Android a tie┼ż prida┼ą z├ílo┼żky. Tieto vyskakovacie reklamy tie┼ż ┼żiadaj├║ o va┼íe osobn├ę ├║daje, v ktor├Żch z├şskaj├║ pr├şstup na va┼íe mobiln├ę zariadenie, ak im to udel├ş povolenie.

Met├│da 7: Odstr├í┼łte kontextov├ę reklamy z hier pre Android

Ke─Ć je v├í┼í telef├│n pripojen├Ż k internetu, pravdepodobne uvid├şte reklamy, ktor├ę sa zobrazuj├║ vo va┼íich hr├ích. Jednoduch├Żm rie┼íen├şm je nepripoji┼ą sa na internet, ak nechcete, aby v├ís ru┼íili vyskakovacie reklamy.

Blokujte vyskakovacie reklamy v mobiln├Żch hr├ích pre AndroidBlokujte vyskakovacie reklamy v mobiln├Żch hr├ích Android

Záver

Sk├║senosti pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android

Sk├║senosti pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android

Na konci d┼ła existuj├║ sp├┤soby, ako odstr├íni┼ą vyskakovacie reklamy a presmerovania z telef├│nu s Androidom. Rob├şte to, preto┼że chcete zlep┼íi┼ą z├í┼żitok z prehliadania a chr├íni v├í┼í telef├│n pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom a v├şrusmi.

Radi by sme po─Źuli v├í┼í n├ízor na kontextov├ę reklamy vo va┼íom telef├│ne s Androidom. Nap├ş┼íte ─Źoko─żvek, ─Źo chcete na t├║to t├ęmu poveda┼ą, do sekcie koment├írov ni┼ż┼íie. Ak pozn├íte niektor├Żch ─żud├ş, ktor├ş chc├║ zabr├íni┼ą tomu, aby sa na ich obrazovke objavovali otravn├ę reklamy, pom├┤┼żte im zdie─żan├şm tohto pr├şspevku.