Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako odstr├íni┼ą v┼íetky spr├ívy iMess z po─Ź├şta─Źov Mac alebo MacBook

Jednou z vynikaj├║cich vec├ş v slu┼żbe iMessage je, ┼że automaticky uklad├í a z├ílohuje va┼íe spr├ívy do pripojen├Żch zariaden├ş. To v┼íak s┼ąa┼żuje aj to, ke─Ć sa rozhodnete odstr├íni┼ą v┼íetky svoje spr├ívy iMessages.

Na┼í┼ąastie, ak m├íte obavy, ┼że niekto preh─żad├íva v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac a vyh─żad├íva va┼íe spr├ívy, alebo ak chcete spr├ívy odstr├íni┼ą z nejak├ęho in├ęho d├┤vodu.

Pozrime sa, ak├ę kroky m├┤┼żete podnikn├║┼ą na odstr├ínenie v┼íetk├Żch spr├ív iMessages z po─Ź├şta─Źov Mac alebo MacBook.

Probl├ęm

Odstr├ínenie iMessages na Mac nie je ┼ąa┼żk├í s├║─Źas┼ą. Natrvalo odstra┼łuje tie, ktor├ę vy┼żaduj├║, aby ste vedeli nieko─żko trikov.

Ak spr├ívu alebo konverz├íciu zvy─Źajne vyma┼żete a pou┼żijete predvolen├ę nastavenia slu┼żby iMessage, je pravdepodobn├ę, ┼że ich v ur─Źitom okamihu vynulujete. Medzi odstr├ínen├şm konverz├íci├ş a ich ukon─Źen├şm je tie┼ż ve─żk├Ż rozdiel.

Aj ke─Ć text m├┤┼że kr├ítko po ukon─Źen├ş konverz├ície zmizn├║┼ą, spr├ívy sa objavia znova, ak za─Źnete nov├║ konverz├íciu s rovnak├Żm kontaktom. Ako to m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą?

Ako natrvalo odstr├íni┼ą v┼íetky spr├ívy iMess z po─Ź├şta─Źa Mac

Predt├Żm, ako za─Źnete odstra┼łova┼ą spr├ívy, chcete ├şs┼ą na nastavenie vo va┼íej aplik├ícii iMessage. po─Źas v┼íeobecn├Ż na karte si v┼íimnete nasleduj├║ce mo┼żnosti:

Ulo┼żte hist├│riu, ke─Ć s├║ konverz├ície uzavret├ę

Ak chcete natrvalo odstr├íni┼ą iMessages, mus├şte t├║to vo─żbu zru┼íi┼ą.

Ako odstr├íni┼ą v┼íetky spr├ívy iMess z po─Ź├şta─Źov Mac alebo MacBook 1

To v┼íak nevyrie┼íi probl├ęm so star┼í├şmi spr├ívami, ktor├ę u┼ż boli ulo┼żen├ę v predch├ídzaj├║com nastaven├ş. Na┼í┼ąastie m├┤┼żete natrvalo odstr├íni┼ą cel├║ hist├│riu rozhovorov.

Pou┼żite tento postup:

 1. V├Żchod iMessage app
 2. vytla─Źi┼ą Command + Shift + G, To vedie k vzniku Prejdite do prie─Źinka okno
 3. vst├║pi┼ą ~ / Kni┼żnica / Spr├ívy a stla─Źte goAko odstr├íni┼ą v┼íetky spr├ívy iMess z po─Ź├şta─Źov Mac alebo MacBook 2
 4. Vyberte nasleduj├║ce s├║bory: chat.db, chat.db-wal, chat.db-shma v┼íetko, ─Źo tu n├íjdete
 5. Presu┼łte vybran├ę s├║bory do prie─Źinka trosky zlo┼żka
 6. pr├ízdny odpadkov├Ż k├┤┼í
 7. Otvorte iMessage overi┼ą, ─Źi bola akcia ├║spe┼ín├í

Pozn├ímka: T├Żmto neodstr├ínite z konverz├íci├ş ┼żiadne pr├şlohy, iba spr├ívy. Ak chcete odstr├íni┼ą aj pr├şlohy, mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

 1. V├Żchod iMessage app
 2. vytla─Źi┼ą Command + Shift + G na otvorenie Prejdite do prie─Źinka okno
 3. vst├║pi┼ą ~ / Kni┼żnica / Spr├ívy / Pr├şsady a stla─Źte Cho─Ć ─Ćalej
 4. Vyberte v┼íetky s├║bory, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą, napr├şklad text, arch├şvy, hudobn├ę s├║bory, vide├í at─Ć.
 5. Presu┼łte ich do trosky zlo┼żka
 6. pr├ízdny odpadkov├Ż k├┤┼í

T├Żmto sa natrvalo odstr├ínia v┼íetky va┼íe pr├şlohy okrem spr├ív, ktor├ę ste predt├Żm odstr├ínili.

Alternat├şvne met├│dy

Ak sa chcete vyhn├║┼ą manu├ílnemu v├Żberu s├║borov, ktor├ę sa maj├║ odstr├íni┼ą, m├┤┼żete v┼żdy pou┼żi┼ą termin├íl a spusti┼ą jednoduch├Ż pr├şkazov├Ż riadok, ktor├Ż zlo┼żku ├║plne vypr├ízdni.

Otvorte termin├íl a zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz:

rm ÔÇôr ~ / Kni┼żnica / Spr├ívy / Chat. *

Ako odstr├íni┼ą v┼íetky spr├ívy iMess z po─Ź├şta─Źov Mac alebo MacBook 3

T├Żmto sa natrvalo odstr├ínia v┼íetky iMessages bez toho, aby sa musel vypr├ízdni┼ą K├┤┼í.

Ak chcete odstr├íni┼ą pr├şlohy, zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz:

rm ÔÇôr ~ / Kni┼żnica / Spr├ívy / Pr├şlohy / ??

T├Żmto sa odstr├íni v┼íetko v prie─Źinku Pr├şlohy bez oh─żadu na to, ─Źi ste chat najprv vypr├ízdnili.

Majte na pam├Ąti, ┼że obidve tieto pr├şkazov├ę riadky ved├║ k trvalej ─Źinnosti. ┼Żiadne z odstr├ínen├Żch ├║dajov nie je mo┼żn├ę obnovi┼ą, pokia─ż ste pred vymazan├şm s├║borov nevytvorili z├ílohy.

Odstr├íni┼ą konverz├ície priamo

Spr├ívy z konverz├ície m├┤┼żete tie┼ż odstr├íni┼ą priamo v okne konverz├ície. M├┤┼żete to urobi┼ą tak, ┼że spr├ívu vyberiete jednotlivo. Po dokon─Źen├ş v├Żberu otvorte kontextov├║ ponuku a stla─Źte tla─Źidlo delete,

Akciu potvr─Ćte op├Ątovn├Żm stla─Źen├şm tla─Źidla Odstr├íni┼ą. Pozn├ímka: spr├ívy sa t├Żm natrvalo odstr├ínia a nepresun├║ do ko┼ía.

Pou┼żite funkciu Vymaza┼ą prepis

Inou met├│dou je pou┼żitie funkcie Clear Transcript. Otvorte okno konverz├ície, ktor├ę chcete vy─Źisti┼ą. Na paneli s n├ístrojmi aplik├ície vyberte kartu Upravi┼ą bez toho, aby ste si vybrali bublinu.

Pos├║vajte zoznam nadol, k├Żm sa nedostanete ─îist├í tla─Ź, Kliknite na┼ł a v┼íetky spr├ívy sa odstr├ínia, aj ke─Ć konverz├ícia zostane otvoren├í.

M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą skratku, aby ste to e┼íte r├Żchlej┼íie. vytla─Źi┼ą Option + Command + K, alebo m├┤┼żete klikn├║┼ą prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na pr├ízdne miesto v okne konverz├ície a vyberte mo┼żnos┼ą Vymaza┼ą prepis rozhovoru.

Ako odstr├íni┼ą v┼íetky spr├ívy iMess z po─Ź├şta─Źov Mac alebo MacBook 4

Posledná myšlienka

Ak pou┼ż├şvate po─Ź├şta─Ź Mac, m├íte k dispoz├şcii nieko─żko met├│d na vymazanie hist├│rie rozhovoru. M├┤┼żete odstr├íni┼ą jednotliv├ę spr├ívy, hromadn├ę spr├ívy, pr├şlohy, dokonca aj cel├ę konverz├ície.

Nezab├║dajte v┼íak, ┼że ktor├íko─żvek z t├Żchto met├│d tieto ├║daje natrvalo odstr├íni. Urob to tak trochu v├í┼żne, ne┼ż si mysl├ş┼í, ┼że je skuto─Źne potrebn├ę skry┼ą hist├│riu rozhovoru pred zvedav├Żmi o─Źami.