Ako odstrániť všetky prílohy v iMessage

Rovnako ako vstavaná služba správ spoločnosti Apple, môžete použiť iMessage na akomkoľvek Apple zariadenie vč Apple Hodinky Táto služba má niekoľko zaujímavých funkcií, ako napríklad písanie rukou, animácie obrazovky, emodži tapback a ďalšie.

Služba však funguje, iba ak ju používa aj príjemca Apple zariadenie alebo bude automaticky prevedené na SMS alebo MMS. Na používanie aplikácie iMessage budete potrebovať aj dátové služby, napríklad mobilné alebo Wi-Fi dáta; v opačnom prípade sa textové správy odošlú ako SMS. Všetky prílohy, odoslané a prijaté, sa uložia do vášho iPhone alebo iného zariadenia Apple zariadení.

Príde čas, keď budete musieť začať čistiť miesto na disku. Či už ide o mazanie starých súborov alebo príloh v iMessage, je to relatívne ľahké.

Utieranie miesta na disku

Vymazanie celého priečinka s pamäťou je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako odstrániť všetko okrem aplikácií, ktoré môžu spomaliť vaše zariadenie. Pri použití tejto metódy sa tiež vyhnete odstráneniu správ pripojených k prílohám.

Medzi ďalšie metódy patrí odstránenie celej konverzácie vrátane príloh. Mať veľa možností na uvoľnenie miesta v priečinku úložiska je vždy dobrá vec. Tu je to, čo musíte urobiť, aby ste sa zbavili všetkých príloh zo zariadenia.

 1. dotyková nastavenie aplikácie
 2. vybrať všeobecný, Ďalšie Úložisko IPhoneAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 1
 3. vybrať Pozrite si veľké prílohy pod odporúčanie Oddiel. Možno sa budete musieť dotknúť Ukázať všetko pre Pozrite si veľké prílohy ŠouAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 2
 4. dotyková Editovať
 5. Vyberte prílohy, ktoré chcete odstrániť
 6. V pravom hornom rohu klepnite na ikonu košaAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 3

Problémy používateľov

Správa príloh na papieri vyzerá ľahko. To môže byť pravda, vzhľadom na to, aké ľahké je klasifikovať a mazať fotografie a videá. Ak je to však tak, prečo si toľko používateľov sťažuje?

Je to naozaj jednoduché Pri triedení zoznamu príloh, ktoré sa majú označiť na odstránenie, nemôžete vidieť väčšie zobrazenie. Každá fotografia a video sa musia posudzovať podľa veľmi malej miniatúry.

To nepomôže určiť kvalitu a niekedy ani to, čo sa deje na obrázku. Môžete však vyhodnotiť na základe dátumu a veľkosti súboru.

Odstránenie viacerých príloh iMessage

Ak nechcete vyčistiť celý priestor, môžete odstrániť iba prílohy prijaté v iMessage.

 1. otvor správa aplikácie
 2. Dotknite sa rozhovoru, ktorý obsahuje prílohy, ktoré chcete odstrániť
 3. Dotknite sa profilovej fotografie osoby v hornej časti obrazovky
 4. dotyková výcvik keď sa objavíAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 4
 5. dotyková Zobraziť všetky fotografie v dolnej časti obrazovky
 6. dotyková vybrať a vyberte všetky prílohy z tohto rozhovoru, ktoré chcete odstrániť (môžete vybrať fotografie, videá a dokumenty)
 7. dotyková Odobrať v pravom dolnom rohu obrazovkyAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 5
 8. dotyková Odstrániť správy na potvrdenie vašej akcie

Konfigurácia automatického mazania správ

Ak viete, že nemáte dostatok miesta, môžete vždy nakonfigurovať iMessage tak, aby automaticky odstraňoval správy prijaté po chvíli. Týmto spôsobom budete odstrániť konverzáciu a všetky prílohy, ktoré ste dostali.

 1. Otvorené nastavenie aplikácie
 2. dotyková príspevkyAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 6
 3. Vyhľadajte a vyberte História správ
 4. vybrať Uchovávajte správyAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 7
 5. Dotknite sa obdobia, ktoré vám najviac vyhovujeAko odstrániť všetky prílohy v iMessage 8
 6. vybrať Odobrať

Ďalší trik čistenia pamäte

Správy môžu byť automaticky odstránené iba v prípade, že sú staršie ako 30 dní alebo rok, podľa vášho výberu. Ak chcete automaticky odstrániť zvukové a obrazové správy, môžete nastaviť kratšiu dobu.

 1. Otvorené nastavenie aplikácie
 2. dotyková príspevky
 3. zísť Zvukové správy a Video správy oddiely
 4. dotyková Vypršať pod každým
 5. vybrať po 2 minúty
 6. vybrať nikdy ak chcete znova ukladať zvukové a obrazové správy

Toto je ďalší skvelý spôsob, ako uvoľniť miesto na vašom iPhone alebo iPade. Je to tiež zaujímavá funkcia, ktorú môžete aktivovať, ak sa obávate bombardovania nevyžiadanou poštou alebo zlou narodeninovou správou. Vďaka tomu nemusíte manuálne kopať protokoly, aby ste videli, čo zaberá veľa miesta.

Posledná myšlienka

Bez ohľadu na to, koľko miesta máte, je ľahké po chvíli stratiť priestor. Pri sťahovaní hudby, uskutočňovaní osobných hovorov a sledovaní filmov môžete ľahko zabudnúť, koľko videosúborov, obrázkov alebo zvukových súborov ste uložili z prijatých správ.

Aj keď odstránenie príloh nie je komplikované, nie je dobré udržiavať zariadenie v plnej kapacite. Čo ak chcete zachytiť prvé kroky dieťaťa, ale fotoaparát ho nemôže uložiť?

Používanie niektorých trikov opísaných v tomto článku, ako napríklad automatické mazanie správ, vám môže z dlhodobého hľadiska ušetriť veľa problémov.