Ako odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage

Rovnako ako vstavan├í slu┼żba spr├ív spolo─Źnosti Apple, m├┤┼żete pou┼żi┼ą iMessage na akomko─żvek Apple zariadenie v─Ź Apple Hodinky T├íto slu┼żba m├í nieko─żko zauj├şmav├Żch funkci├ş, ako napr├şklad p├şsanie rukou, anim├ície obrazovky, emod┼żi tapback a ─Ćal┼íie.

Slu┼żba v┼íak funguje, iba ak ju pou┼ż├şva aj pr├şjemca Apple zariadenie alebo bude automaticky preveden├ę na SMS alebo MMS. Na pou┼ż├şvanie aplik├ície iMessage budete potrebova┼ą aj d├ítov├ę slu┼żby, napr├şklad mobiln├ę alebo Wi-Fi d├íta; v opa─Źnom pr├şpade sa textov├ę spr├ívy odo┼íl├║ ako SMS. V┼íetky pr├şlohy, odoslan├ę a prijat├ę, sa ulo┼żia do v├í┼ího iPhone alebo in├ęho zariadenia Apple zariaden├ş.

Pr├şde ─Źas, ke─Ć budete musie┼ą za─Źa┼ą ─Źisti┼ą miesto na disku. ─îi u┼ż ide o mazanie star├Żch s├║borov alebo pr├şloh v iMessage, je to relat├şvne ─żahk├ę.

Utieranie miesta na disku

Vymazanie cel├ęho prie─Źinka s pam├Ą┼ąou je najjednoduch┼í├ş a najr├Żchlej┼í├ş sp├┤sob, ako odstr├íni┼ą v┼íetko okrem aplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żu spomali┼ą va┼íe zariadenie. Pri pou┼żit├ş tejto met├│dy sa tie┼ż vyhnete odstr├íneniu spr├ív pripojen├Żch k pr├şloh├ím.

Medzi ─Ćal┼íie met├│dy patr├ş odstr├ínenie celej konverz├ície vr├ítane pr├şloh. Ma┼ą ve─ża mo┼żnost├ş na uvo─żnenie miesta v prie─Źinku ├║lo┼żiska je v┼żdy dobr├í vec. Tu je to, ─Źo mus├şte urobi┼ą, aby ste sa zbavili v┼íetk├Żch pr├şloh zo zariadenia.

 1. dotyková nastavenie aplikácie
 2. vybra┼ą v┼íeobecn├Ż, ─Äal┼íie ├Ülo┼żisko IPhoneAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 1
 3. vybra┼ą Pozrite si ve─żk├ę pr├şlohy pod odpor├║─Źanie Oddiel. Mo┼żno sa budete musie┼ą dotkn├║┼ą Uk├íza┼ą v┼íetko pre Pozrite si ve─żk├ę pr├şlohy ┼áouAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 2
 4. dotykov├í Editova┼ą
 5. Vyberte pr├şlohy, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą
 6. V pravom hornom rohu klepnite na ikonu ko┼íaAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 3

Probl├ęmy pou┼ż├şvate─żov

Spr├íva pr├şloh na papieri vyzer├í ─żahko. To m├┤┼że by┼ą pravda, vzh─żadom na to, ak├ę ─żahk├ę je klasifikova┼ą a maza┼ą fotografie a vide├í. Ak je to v┼íak tak, pre─Źo si to─żko pou┼ż├şvate─żov s┼ąa┼żuje?

Je to naozaj jednoduch├ę Pri trieden├ş zoznamu pr├şloh, ktor├ę sa maj├║ ozna─Źi┼ą na odstr├ínenie, nem├┤┼żete vidie┼ą v├Ą─Ź┼íie zobrazenie. Ka┼żd├í fotografia a video sa musia posudzova┼ą pod─ża ve─żmi malej miniat├║ry.

To nepom├┤┼że ur─Źi┼ą kvalitu a niekedy ani to, ─Źo sa deje na obr├ízku. M├┤┼żete v┼íak vyhodnoti┼ą na z├íklade d├ítumu a ve─żkosti s├║boru.

Odstr├ínenie viacer├Żch pr├şloh iMessage

Ak nechcete vy─Źisti┼ą cel├Ż priestor, m├┤┼żete odstr├íni┼ą iba pr├şlohy prijat├ę v iMessage.

 1. otvor správa aplikácie
 2. Dotknite sa rozhovoru, ktor├Ż obsahuje pr├şlohy, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą
 3. Dotknite sa profilovej fotografie osoby v hornej ─Źasti obrazovky
 4. dotykov├í v├Żcvik ke─Ć sa objav├şAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 4
 5. dotykov├í Zobrazi┼ą v┼íetky fotografie v dolnej ─Źasti obrazovky
 6. dotykov├í vybra┼ą a vyberte v┼íetky pr├şlohy z tohto rozhovoru, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą (m├┤┼żete vybra┼ą fotografie, vide├í a dokumenty)
 7. dotykov├í Odobra┼ą v pravom dolnom rohu obrazovkyAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 5
 8. dotykov├í Odstr├íni┼ą spr├ívy na potvrdenie va┼íej akcie

Konfigur├ícia automatick├ęho mazania spr├ív

Ak viete, ┼że nem├íte dostatok miesta, m├┤┼żete v┼żdy nakonfigurova┼ą iMessage tak, aby automaticky odstra┼łoval spr├ívy prijat├ę po chv├şli. T├Żmto sp├┤sobom budete odstr├íni┼ą konverz├íciu a v┼íetky pr├şlohy, ktor├ę ste dostali.

 1. Otvoren├ę nastavenie aplik├ície
 2. dotykov├í pr├şspevkyAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 6
 3. Vyh─żadajte a vyberte Hist├│ria spr├ív
 4. vybra┼ą Uchov├ívajte spr├ívyAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 7
 5. Dotknite sa obdobia, ktor├ę v├ím najviac vyhovujeAko odstr├íni┼ą v┼íetky pr├şlohy v iMessage 8
 6. vybra┼ą Odobra┼ą

─Äal┼í├ş trik ─Źistenia pam├Ąte

Spr├ívy m├┤┼żu by┼ą automaticky odstr├ínen├ę iba v pr├şpade, ┼że s├║ star┼íie ako 30 dn├ş alebo rok, pod─ża v├í┼ího v├Żberu. Ak chcete automaticky odstr├íni┼ą zvukov├ę a obrazov├ę spr├ívy, m├┤┼żete nastavi┼ą krat┼íiu dobu.

 1. Otvoren├ę nastavenie aplik├ície
 2. dotykov├í pr├şspevky
 3. z├şs┼ą Zvukov├ę spr├ívy a Video spr├ívy oddiely
 4. dotykov├í Vypr┼ía┼ą pod ka┼żd├Żm
 5. vybra┼ą po 2 min├║ty
 6. vybra┼ą nikdy ak chcete znova uklada┼ą zvukov├ę a obrazov├ę spr├ívy

Toto je ─Ćal┼í├ş skvel├Ż sp├┤sob, ako uvo─żni┼ą miesto na va┼íom iPhone alebo iPade. Je to tie┼ż zauj├şmav├í funkcia, ktor├║ m├┤┼żete aktivova┼ą, ak sa ob├ívate bombardovania nevy┼żiadanou po┼ítou alebo zlou narodeninovou spr├ívou. V─Ćaka tomu nemus├şte manu├ílne kopa┼ą protokoly, aby ste videli, ─Źo zaber├í ve─ża miesta.

Posledná myšlienka

Bez oh─żadu na to, ko─żko miesta m├íte, je ─żahk├ę po chv├şli strati┼ą priestor. Pri s┼ąahovan├ş hudby, uskuto─Ź┼łovan├ş osobn├Żch hovorov a sledovan├ş filmov m├┤┼żete ─żahko zabudn├║┼ą, ko─żko videos├║borov, obr├ízkov alebo zvukov├Żch s├║borov ste ulo┼żili z prijat├Żch spr├ív.

Aj ke─Ć odstr├ínenie pr├şloh nie je komplikovan├ę, nie je dobr├ę udr┼żiava┼ą zariadenie v plnej kapacite. ─îo ak chcete zachyti┼ą prv├ę kroky die┼ąa┼ąa, ale fotoapar├ít ho nem├┤┼że ulo┼żi┼ą?

Pou┼ż├şvanie niektor├Żch trikov op├şsan├Żch v tomto ─Źl├ínku, ako napr├şklad automatick├ę mazanie spr├ív, v├ím m├┤┼że z dlhodob├ęho h─żadiska u┼íetri┼ą ve─ża probl├ęmov.