Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom

Existuje v telef├│noch s Androidom skuto─Źne nie─Źo tak├ę ako v├şrusy? S├║ dos┼ą zriedkav├ę (term├şn v├şrus sa pou┼ż├şva ako v┼íeobecn├Ż pojem), ale to neznamen├í, ┼że nie je mo┼żn├ę vyzdvihn├║┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr vo forme nechutnej aplik├ície tretej strany. Alebo bol pravdepodobne nain┼ítalovan├Ż, ke─Ć ste vo svojom prehliada─Źi klikli na z├íludn├ę odkazy. Dost├ívate podvodn├ę, tienist├ę a nevy┼żiadan├ę texty? Kliknite na odkazy v nich a riskujete stiahnutie ┼íkodlivej aplik├ície ─Źasto skrytej pod nevinne znej├║cim n├ízvom, ako je PhotoViewer.

Ke─Ć┼że je ┼íkodliv├Ż softv├ęr ve─żmi vz├ícny a m├┤┼że by┼ą nen├ípadn├Ż, ako zist├şte, ─Źi m├í v├í┼í Android v├şrus? N├íhly n├írast spotreby d├ít a zn├ş┼żenie v├Żdr┼że bat├ęrie, z├íhadne sa vyskytuj├║ce nechcen├ę alebo nezn├íme aplik├ície alebo nevysvetlite─żn├ę faktur├ície/poplatky.

Sofistikovan├Ż malware m├┤┼że by┼ą schopn├Ż ukradn├║┼ą s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőinform├ície, pok├║si┼ą sa vydiera┼ą peniaze uzamknut├şm zariadenia a po┼żadova┼ą v├Żkupn├ę alebo si predplati┼ą pr├ęmiov├ę slu┼żby. M├┤┼że to znie┼ą stra┼íidelne, ale k─ż├║─Źom je, ┼że si mus├şte nain┼ítalova┼ą tento softv├ęr, aby sa stal hrozbou pre va┼íe zariadenie.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Vyberte si najlep┼íiu antiv├şrusov├║ aplik├íciu pre Android, aby boli va┼íe osobn├ę ├║daje v bezpe─Ź├ş

Met├│da 1 – Ako odstr├íni┼ą v├şrus Android pomocou antiv├şrusovej aplik├ície

Ak nem├íte ─Źas alebo nem├íte n├íladu ru─Źne vyh─żad├íva┼ą a odstra┼łova┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr vo svojom zariaden├ş, existuj├║ mnoho aplik├íci├ş pre Android, ktor├ę v tomto procese pom├┤┼żu. Majte v┼íak na pam├Ąti, ┼że ke─Ć┼że sa kybernetick├ş zlo─Źinci musia na v├ís pri in┼ítal├ícii svojho ┼íkodliv├ęho softv├ęru spolieha┼ą, neust├íle musia prich├ídza┼ą s nov├Żmi n├ípadmi, ako v├ís oklama┼ą pri na─Ź├ştan├ş tohto s├║boru.

Ak dostanete vyskakovacie spr├ívy s tvrden├şm, ┼że m├íte v├şrus, a pon├║kate odkaz, ktor├Ż v├ím ho pom├┤┼że odstr├íni┼ą, neberte n├ívnadu. Je ir├│niou, ┼że tieto odkazy ─Źasto obsahuj├║ samotn├Ż malware.

Existuj├║ na v├Żber ve─ża a mnoho aplik├íci├ş proti malwaru v Google Play; a cel├Ż tento ─Źl├ínok by sme mohli ─żahko venova┼ą iba tejto t├ęme, ale kv├┤li stru─Źnosti pou┼żijeme ako pr├şklad iba jeden. Comodo Antivirus je k dispoz├şcii prostredn├şctvom vlastnej webovej str├ínky alebo prostredn├şctvom slu┼żby Google Play. Comodo je prevent├şvny aj boj proti malv├ęru.

1. Nainštalujte si Comodo Antivirus pre Android

Comodo bol vybran├Ż pre svoju u┼ż├şvate─żsk├║ pr├şjemnos┼ą a mo┼żnosti/ovl├ídanie.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 2Logo aplik├ície
Google Play

2. Spustite antiv├şrusov├║ kontrolu

To by malo odhali┼ą v┼íetky hrozby pre va┼íe zariadenie Android, aby ste sa s nimi mohli vysporiada┼ą.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 3Antiv├şrusov├í kontrola

3. Odstr├í┼łte ┼íkodliv├Ż softv├ęr

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 4Odstr├í┼łte podozriv├ę aplik├ície

Pozrite sa na ─Ćal┼íie funkcie

Comodo m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na z├ílohovanie ├║dajov, dia─żkov├ę uzamknutie a vymazanie zariadenia, vzdialen├ę vyh─żad├ívanie, kontrolu stavu syst├ęmu, obmedzenie neopr├ívnen├Żch hovorov a ochranu va┼íich s├║kromn├Żch inform├íci├ş. Je to jednoduch├Ż sp├┤sob, ako odstr├íni┼ą v├şrusy a opravi┼ą chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom.

Met├│da 2 – Ako odstr├íni┼ą v├şrus Android v n├║dzovom re┼żime

N├║dzov├Ż re┼żim v├ím umo┼ż┼łuje odin┼ítalova┼ą otravn├Ż softv├ęr, ktor├Ż v┼żdy be┼ż├ş na pozad├ş. V skuto─Źnosti to zabr├íni v├í┼ímu zariadeniu v├┤bec na─Ź├şta┼ą ak├Żko─żvek softv├ęr tret├şch str├ín. Bu─Ćte pripraven├ş ma┼ą obmedzen├Ż pr├şstup iba k t├Żm aplik├íci├ím, ktor├ę boli p├┤vodne dodan├ę s va┼íim zariaden├şm.

Toto je s├║─Źas┼ą kr├ísy n├║dzov├ęho re┼żimu-budete ma┼ą mo┼żnos┼ą v├şrus odin┼ítalova┼ą, ke─Ć nie je spusten├Ż, a zisti┼ą, ako sa va┼íe zariadenie spr├íva bez ru┼íenia aplik├íci├ş tret├şch str├ín.

1. Vst├║pte do n├║dzov├ęho re┼żimu

Na mnoh├Żch androidoch v┼íetko, ─Źo je potrebn├ę pre vstup do N├║dzov├ęho re┼żimu je dlho stla─Źi┼ą zariadenie Moc na nieko─żko sek├║nd, k├Żm sa nezobraz├ş mo┼żnos┼ą Vypn├║┼ą. Teraz stla─Źte a nieko─żko sek├║nd podr┼żte mo┼żnos┼ą Vypn├║┼ą, k├Żm sa nezobraz├ş va┼íe zariadenie s v├Żzvou na potvrdenie, ┼że chcete vst├║pi┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu. Stla─Źte OK, a v├í┼í telef├│n urob├ş ostatn├ę.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 5Spustite n├║dzov├Ż re┼żim

2. Cho─Ć do nastaven├ş

V z├ísuvke aplik├ície kliknite na ikonu, ktor├í vyzer├í ako ozuben├ę koleso.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 6Cho─Ć do nastaven├ş

3. Vyberte polo┼żku Aplik├ície

Pristanete na Stiahnut├ę tab.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 7Prejdite na polo┼żku Stiahnut├ę aplik├ície

4. Vyberte polo┼żku Podozriv├ę aplik├ície a odin┼ítalujte ich

Je ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że na vine bude aplik├íciu, ktor├║ ste nain┼ítalovali ru─Źne ako s├║bor APK, prostredn├şctvom zdroj tretej strany. Aplik├ície Google Play s├║ zvy─Źajne bezpe─Źn├ę.

5. Prejdite na Zabezpe─Źenie

Niektor├ę aplik├ície vy┼żaduj├║, aby odin┼ítalovanie zo zariadenia vykonal iba spr├ívca. Chyst├íme sa umiestni┼ą tieto aplik├ície na svoje miesto.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 8Vyberte polo┼żku Zabezpe─Źenie

6. Klepnite na spr├ívcov zariaden├ş

Tu n├íjdete zoznam aplik├íci├ş pre v├í┼í Android so stavom spr├ívcu.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 9

7. Zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka Aplik├ícia/V├şrus a deaktivujte

Takto m├┤┼żete prekona┼ą ka┼żd├║ aplik├íciu, ktor├í odmieta odin┼ítalova┼ą. Upozor┼łujeme, ┼że niektor├ę aplik├ície vy┼żaduj├║ tento typ pr├şstupu, ale vyhodnotte tie, ktor├ę s├║ tu uveden├ę, ─Źi ich skuto─Źne potrebuj├║, s├║ z d├┤veryhodn├ęho zdroja a ─Źi v├ím daj├║ povolenie.

8. Reštartujte zariadenie

Dlho stla─Źte tla─Źidlo Moc tla─Źidlo, k├Żm sa telef├│n nere┼ítartuje.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 10

(Volite─żn├ę) Nain┼ítalujte si antiv├şrusov├║ aplik├íciu

Ak si nein┼ítalujete ve─ża aplik├íci├ş mimo Google Play, pravdepodobne antiv├şrusov├║ aplik├íciu skuto─Źne nepotrebujete. Ak je in┼ítal├ícia aplik├íci├ş tret├şch str├ín pre v├ís be┼żn├í, zv├í┼żte jednu z nich. Rozhodne neza┼íkod├ş po┼żiada┼ą o pomoc aplik├ícia na odstr├ínenie v├şrusov a opravu ch├Żb vo va┼íom zariaden├ş s Androidom.

Met├│da 3 – Ako odstr├íni┼ą v├şrus Android odstr├ínen├şm ransomwaru

Ak niekedy dostanete upozornenie so ┼żiados┼ąou o zaplatenie v├Żkupn├ęho za obnovu va┼íich osobn├Żch s├║borov a zabezpe─Źenie s├║kromia alebo podobn├║ spr├ívu, neposielajte ┼żiadne peniaze.

Odosielate─ż spr├ívy ─Źasto tvrd├ş, ┼że je nejak├Żm vl├ídnym alebo z├íkonn├Żm org├ínom, ale t├║to ┼żiados┼ą o v├Żkupn├ę nikdy neposiela ┼żiadna legit├şmna agent├║ra. Ak├íko─żvek z├íkonn├í osoba alebo subjekt nepracuje t├Żmto sp├┤sobom. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov.

1. Zatvorte v┼íetky ned├ívno pou┼żit├ę aplik├ície

Ukon─Źite v┼íetky otvoren├ę aplik├ície.

2. Zastavte spustenie aplik├íci├ş

├Źs┼ą do Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetky aplik├ície. Ak s├║ niektor├ę z aplik├íci├ş, ktor├ę ste sa pok├║sili zavrie┼ą, st├íle spusten├ę, klepnite na aplik├íciu a stla─Źte tla─Źidlo Vynutene zastavenie tla─Źidlo.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 11

3. Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş

Ak v┼íetko ostatn├ę zlyh├í, cho─Ćte na Nastavenia> Z├ílohovanie a obnovenie> Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 12

Met├│da 4 – Ako odstr├íni┼ą v├şrus Android odstr├ínen├şm adwaru

Je dos┼ą zriedkav├ę n├íjs┼ą nie─Źo skuto─Źne zadarmo. Cena niektor├Żch ÔÇ×bezplatn├ŻchÔÇť aplik├íci├ş je ─Źasto nechcen├ę reklamy a kontextov├ę okn├í. K─ż├║─Źov├Żm indik├ítorom je, ┼że tieto reklamy vid├şte, aj ke─Ć nepou┼ż├şvate prehliada─Ź. Najlep┼íou prevenciou je s┼ąahovanie aplik├íci├ş iba z d├┤veryhodn├Żch zdrojov.

1. Spusti┼ą v n├║dzovom re┼żime

N├║dzov├Ż re┼żim v├ím umo┼ż┼łuje pou┼żi┼ą proces elimin├ície na zistenie, ktor├í aplik├ícia zamoruje v├í┼í syst├ęm nechcen├Żmi reklamami.

2. Odin┼ítalujte podozriv├ę aplik├ície

Naopak, vo svojom zariaden├ş m├┤┼żete zavrie┼ą v┼íetky nepotrebn├ę aplik├ície a za─Źa┼ą ich jeden po druhom, ak chcete. N├║dzov├Ż re┼żim vyvedie v┼íetky aplik├ície tret├şch str├ín z rovnice a umo┼żn├ş v├ím zisti┼ą, ─Źi va┼íe zariadenie funguje bez nich lep┼íie. St├íle m├íte mo┼żnos┼ą bu─Ć odin┼ítalova┼ą aplik├ície jednotlivo, alebo hromadne odin┼ítalova┼ą a postupne prid├íva┼ą aplik├ície. Prirodzene, v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş sa rozhodne pre prv├║ mo┼żnos┼ą, ale niektor├ş pri rie┼íen├ş v├şrusu zvolia drastickej┼í├ş pr├şstup.

3. Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą syst├ęmu pomocou obnovy

Pr├şstup k re┼żimu obnovenia sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą pod─ża zariadenia, ale je tu jeden sp├┤sob: vypnite Android. Dlho stla─Źte kombin├íciu kl├ívesov pre va┼íe konkr├ętne zariadenie (napr├şklad: Zv├Ż┼íenie hlasitosti, Domov a Nap├íjanie) a podr┼żte. Uvo─żnite tla─Źidl├í v porad├ş pod─ża zariadenia (napr├şklad: ke─Ć vibruje telef├│n, uvo─żnite iba tla─Źidlo nap├íjania a po zobrazen├ş obrazovky obnovenia v┼íetky ostatn├ę kl├ívesy). Potom pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti prech├ídzajte medzi mo┼żnos┼ąami a stla─Źen├şm vyp├şna─Źa vyberte Vymaza┼ą oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 13

4. Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş

Prejs┼ą cez Nastavenia> Syst├ęm> ├Ülo┼żisko.

Ako odstr├íni┼ą v├şrus & amp; Opravte chyby na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom 14

─îo sa p├Żtaj├║ in├ş ─żudia

─îo je to v├şrus Android?

Pojem v├şrus Android sa pou┼ż├şva na ozna─Źenie ┼íkodliv├ęho softv├ęrov├ęho programu, ktor├Ż je vyroben├Ż tak, aby po┼íkodil v├í┼í smartphone, ukradol va┼íe inform├ície alebo prin├║til zariadenie spr├íva┼ą sa podozrivo alebo nechcene.

Ako z├şskate v├şrus Android?

In┼ítal├ícia ┼íkodliv├Żch aplik├íci├ş z nebezpe─Źn├Żch zdrojov, prehliadanie nebezpe─Źn├Żch webov├Żch str├ínok alebo pou┼ż├şvanie nechr├ínen├ęho internetov├ęho pripojenia – to s├║ obvykl├ş vinn├şci.

Ako rozozn├ím, ┼że m├íte v├şrus Android?

Ak v├Żkon v├í┼ího telef├│nu v priebehu kr├ítkeho ─Źasu v├Żrazne klesol, ak v├ím bat├ęria vydr┼ż├ş podstatne menej ako predt├Żm alebo sa v├ím zd├í, ┼że v├í┼í telef├│n m├í niekedy vlastn├║ myse─ż, mali by ste v├í┼żne zv├í┼żi┼ą, ┼że je va┼íe zariadenie infikovan├ę.

Ako odstr├íni┼ą v├şrusy Android – zosta┼łte v bezpe─Ź├ş online

Tieto met├│dy by mali odstr├íni┼ą v┼íetok malware. Ak st├íle m├íte pr├şznaky v├şrusu, ako napr├şklad zlyhanie aplik├íci├ş, vybitie bat├ęrie alebo prehriatie; majte na pam├Ąti, ┼że tieto veci m├┤┼żu tie┼ż poch├ídza┼ą z nev├şrusov├Żch pr├ş─Źin. Roz┼í├şrte svoje rie┼íenie probl├ęmov o ─Ćal┼íie mo┼żn├ę zdroje.

─îo v├ím pomohlo prekona┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr? Ak├Ż je v├í┼í ob─ż├║ben├Ż antiv├şrus? Po┼ílite n├ím svoje my┼ílienky.

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok