Ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr z telef├│nu s Androidom [2 Methods]

Ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr z telef├│nu s Androidom [2 Methods] 1

Chcete vedie┼ą tajomstvo? Internet je temn├Ż a pln├Ż hr├┤zy – aspo┼ł niekedy. Je v├í┼í smartphone pomal┼í├ş ako po─Ź├şta─Ź z detstva? Iste, m├┤┼że to by┼ą star├í upchat├í pam├Ą┼ą, ale pravdepodobne nie je. Odpove─Ć je bohu┼żia─ż malware alebo v├şrus. Ale neprepadajte panike! Sme tu, aby sme v├ím uk├ízali, ako sa ho zbavi┼ą a dosta┼ą v├í┼í smartphone op├Ą┼ą do bojovej formy!

S├║visiace:

15 najlep┼í├şch n├ístrojov na odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru pre Android v roku 2021: definit├şvna pr├şru─Źka

POZOR !!! Odborn├şci varuj├║ pred bankov├Żm malv├ęrom Androidu, ktor├Ż kradne prihlasovacie ├║daje pou┼ż├şvate─żov

Roz┼í├şrenie Microsoft Edge s n├ízvom ÔÇ×The Great SuspenderÔÇť je ozna─Źen├ę ako malware

Existuj├║ dva sp├┤soby, ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr Android.

    Pou┼ż├şvanie nastaven├ş zariadenia Pou┼ż├şvanie aplik├íci├ş tret├şch str├ín

Met├│da 1: Ako odstr├íni┼ą malware z Androidu pomocou nastaven├ş zariadenia

Krok 1: Vypnite telef├│n

Ak viete, ┼że va┼íe zariadenie je napadnut├ę ┼íkodliv├Żm softv├ęrom, najlep┼íou prvou reakciou je jeho vypnutie. Mo┼żno to nezabr├íni ┼í├şreniu ┼íkodliv├ęho softv├ęru, ale prinajmen┼íom to nenech├í veci e┼íte zhor┼íi┼ą. Z├şskate tak ─Źas na v├Żskum, h─żadanie rie┼íen├ş online a podobne.

Krok 2: Switch do N├║dzov├ęho re┼żimu

Potom, ─Źo ste urobili prieskum a mohli by ste vedie┼ą, v ─Źom je probl├ęm, spustite telef├│n do n├║dzov├ęho re┼żimu a pracujte na rie┼íen├ş. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o tomto n├║dzovom re┼żime a o tom, ─Źo s n├şm m├┤┼żete robi┼ą, odpor├║─Źame v├ím pre─Ź├şta┼ą si n├í┼í ─Źl├ínok: N├║dzov├Ż re┼żim – diagnostick├Ż re┼żim pre Android.

Krok 3: Cho─Ć do nastaven├ş

V n├║dzovom re┼żime by ste mali prejs┼ą na nastavenia. Hne─Ć ako sa tam dostanete, cho─Ćte na Aplik├ície sekcii. Odtia─ż posu┼łte zobrazenie, k├Żm nen├íjdete infikovan├║ aplik├íciu – ned├ívno nain┼ítalovan├║, napr├şklad predt├Żm, ako sa telef├│n za─Źal spr├íva┼ą – ÔÇőÔÇőa odin┼ítalujte ju.

Met├│da 2: Ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr Android pomocou aplik├ície tretej strany

Existuje mnoho aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím s t├Żm m├┤┼żu pom├┤c┼ą, a to ako pri odstra┼łovan├ş, tak aj pri prevencii. Ale na ├║─Źely tohto ─Źl├ínku uvedieme zoznam 2 tie hore, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu! Tak┼że tu s├║:

1. Malwarebytes-Frew s nákupmi v aplikácii

Ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr z telef├│nu s Androidom [2 Methods] 2Logo aplik├ície

Toto je jedna z najlep┼í├şch aplik├íci├ş proti malwaru, ktor├í sa pr├íve nach├ídza v Obchode Play. M├┤┼że blokova┼ą podvody, ako napr├şklad ransomware alebo phishing, ktor├ę m├┤┼żu napadn├║┼ą v├í┼í telef├│n a zabr├íni┼ą ┼íkodliv├ęmu softv├ęru po┼íkodi┼ą zariadenie Android. Aplik├ícia m├┤┼że okrem odstr├ínenia u┼ż existuj├║ceho ┼íkodliv├ęho softv├ęru identifikova┼ą v┼íetky privil├ęgi├í, ktor├ę aplik├ície v├í┼ího smartf├│nu po┼żaduj├║, a upozorni┼ą v├ís, ak sa vyskytne nie─Źo podozriv├ę.

Av┼íak bohu┼żia─ż, ak chcete od aplik├ície viac, budete si musie┼ą k├║pi┼ą pr├ęmiov├ę predplatn├ę. Z├şskate 30 dn├ş zadarmo a niektor├ę ─Ćal┼íie funkcie, ako napr├şklad skenovanie webov├Żch str├ínok, ktor├ę prezer├íte, a ─Źi neobsahuj├║ podvody typu phishing, ktor├ę by v├ís mohli postihn├║┼ą, bez toho, aby ste si to v┼íimli.

Google Play
Ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr z telef├│nu s Androidom [2 Methods] 3

2. Zabezpe─Źenie a antiv├şrus Norton Mobile-zadarmo k n├íkupom v aplik├ícii

Ako odstr├íni┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr z telef├│nu s Androidom [2 Methods] 4Logo aplik├ície

Aj ke─Ć t├íto aplik├ícia nie je zameran├í priamo na ┼íkodliv├Ż softv├ęr, m├┤┼że v├ís ve─żmi chr├íni┼ą. Dok├í┼że skenova┼ą va┼íe zariadenie a odstr├íni┼ą v┼íetok malware alebo v├şrus, ktor├ę zist├ş. Navy┼íe automaticky vyh─żad├í Wi-Fi a upozorn├ş v├ís, ak pou┼ż├şvate pripojenie, ktor├ę nie je zabezpe─Źen├ę.

https://youtu.be/DXlOBHA9T6g

Napriek tomu, rovnako ako u Malwarebytes, aby ste mohli naplno vyu┼ż├şva┼ą v├Żhody tejto aplik├ície, mus├şte si k├║pi┼ą pr├ęmiov├ę predplatn├ę. M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą pre 30-d┼łov├║ sk├║┼íobn├║ verziu a otestova┼ą ju pred k├║pou. Z├şskate nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş, napr├şklad ochranu proti ransomwaru, webov├║ ochranu a poradcu pre aplik├ície.

Google Play

Navrhovan├ę ─Ź├ştania:

Top 9 Najlep┼íie alternat├şvy obchodu Google Play pre Android App Store – bezplatn├Ż softv├ęr!

Anti-Malware aplik├ície pre Android-uistite sa, ┼że be┼ż├şte hladko

Ako n├íjs┼ą skryt├Ż spyware v syst├ęme Android: 11 sp├┤sobov

─îast├ę ot├ízky

─îo je to ┼íkodliv├Ż softv├ęr?

Je to ┼íkodliv├Ż softv├ęr – softv├ęr, ktor├Ż je navrhnut├Ż tak, aby po┼íkodzoval alebo n├║til syst├ęm – ako je v├í┼í smartphone so syst├ęmom Android – vykon├íva┼ą nechcen├ę akcie.

Ak├í je najlep┼íia aplik├ícia na odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru Android?

Povedali by sme, ┼że Malwarebytes je to aplik├ícia, ktor├í je navrhnut├í ┼ípeci├ílne na ochranu v├í┼ího zariadenia Android pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom.

Ako z├şskate ┼íkodliv├Ż softv├ęr pre Android?

Existuje mnoho sp├┤sobov, ale najbe┼żnej┼íie s├║ s┼ąahovanie ┼íkodliv├Żch aplik├íci├ş, otv├íranie podozriv├Żch e-mailov alebo pou┼ż├şvanie nebezpe─Źn├Żch pripojen├ş Wi-Fi. D├ívajte si pozor na to, ─Źo rob├şte online!

Odstr├í┼łte ┼íkodliv├Ż softv├ęr zo zariadenia Android – znova sa c├ştite bezpe─Źne

D├║fame, ┼że v├ím tieto kroky pomohli a boli pou─Źn├ę a ┼że ste sa nakoniec zbavili probl├ęmu, ktor├Ż ste mali. Skuto─Źn├Żm funk─Źn├Żm rie┼íen├şm je v┼íak nain┼ítalova┼ą si niektor├ę aplik├ície Anti-Malware alebo Anti-Virus, ktor├ę v├ís dlhodobo ochr├ínia, inak sa na Safe Safe spust├şte zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa telef├│n za─Źne spr├íva┼ą!

Ak├ę boli teda va┼íe sk├║senosti? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie!