Ako odstrániť mriežky v Tabuľkách Google?

Všetci vieme, ako Tabuľky Google alebo Tabuľky pomáhajú v dnešný deň aj pri oficiálnej práci. Vďaka tomu bol náš pracovný tok oveľa jednoduchší a prepojenejší. Predtým, ako sa pustíme do toho a budeme hovoriť o tom, ako odstrániť mriežky v Tabuľkách Google, pozrime sa na niekoľko dôvodov, prečo používať Tabuľky Google.

Tu sú 8 dôvody, prečo musíte používať Tabuľku alebo Tabuľku Google:

  1. Tabuľky Google sú v porovnaní s kanceláriou Microsoft zadarmo.
  2. Tabuľky Google alebo Tabuľky sú založené na cloude, čo poskytuje oveľa väčšiu prístupnosť.
  3. Google poskytuje neobmedzené úložisko pre tabuľku; nevyžaduje, aby ste verziu uložili na plochu.
  4. Tabuľka umožňuje spoluprácu a súčasne môže pristupovať a upravovať viac ako jedna osoba.
  5. Tabuľka poskytuje výkonnejšie nástroje s grafmi a tabuľkami.
  6. Keďže ide o cloudovú platformu, ktorá sa googluje, integruje sa aj s inými službami Google.
  7. Ak hľadáte vo svojich množinách údajov viac údajov, tabuľka je najlepšou voľbou, pretože poskytuje a 2 milión buniek.
  8. Tabuľky Google tiež umožňujú používať skripty aplikácií a VBA.

Čo sú mriežky v Tabuľkách Google?

Mriežky sú čiary, ktoré sa nachádzajú v hárku Google, vďaka čomu vyzerá čistejšie. Pomáhajú poskytnúť hárku štruktúru a sú tiež známe ako oddeľovače riadkov alebo oddeľovače stĺpcov v hárku. Mriežky pomáhajú odlíšiť bunky v tabuľke.

Poskytujú užívateľovi tabuľky jednoduchú navigáciu v hárku. Mriežky pomáhajú organizovať naše údaje. V hárku Google sa predvolene pridávajú do mriežky. Niekedy tieto mriežky nechceme. Niekedy môžu byť mätúci.

Pri použití obrázkov zvyčajne spôsobujú zmätok. Napriek tomu, že niekedy poskytujú čistú štruktúru, nepotrebujeme ich. Nevyžadujeme všade riadky a stĺpce. Keďže ich nepotrebujeme, mriežky môžeme buď odstrániť, alebo skryť. V tomto spise sa teda pozrieme ako odstrániť mriežku v hárku Google.

Prečo musíme odstrániť mriežky v Tabuľkách Google?

Sťažuje prítomnosť dodatočných mriežok splnenie vašich očakávaní vzhľadu pre váš hárok?

Chamtivosť nám pomáha systematicky vytvárať a organizovať naše údaje, ale pokiaľ ide o prezentáciu, mriežka nevyzerá dobre. Odstránenie mriežky z celého listu alebo konkrétnej bunky nám pomôže dostať sa z požadovaného vzhľadu.

Pretože používame Tabuľky Google, poskytuje oveľa väčšiu flexibilitu pri prezentácii našich údajov, takže tabuľky poskytujú nielen funkciu odstraňovania mriežok, ale môžeme tiež upravovať a meniť farbu celého listu mriežky alebo jednej bunky.

Ako odstrániť mriežky v Tabuľkách Google?

Nebojte sa; tu sú kroky pre ako odstrániť mriežku v hárku Google.

Krok 1: Hneď ako otvoríte tabuľku v hornej časti, nájdete panel s nástrojmi, ako je to znázornené na obrázku.

Krok 2: Kliknite na sekciu zobrazenia na tomto paneli s nástrojmi.

Krok 3: Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka, ktorá obsahuje tlačidlo mriežky, ako je uvedené nižšie. Zrušte začiarknutie tlačidla mriežky.

Kroky na odstránenie mriežok v mobilnej aplikácii

Pomocou vyššie uvedených krokov môžete z webového prehliadača odstrániť mriežku. Pri používaní mobilných aplikácií môžeme tiež odstrániť mriežku. Tu sú jednoduché kroky pre ako odstrániť mriežku v hárku Google pri použití google listu.

Krok 1: Karty nájdete v hárku Google. Vyberte jednu kartu. Okrem vybratej karty nájdete aj šípku nadol. Kliknite na šípku nadol, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Krok 2: Keď kliknete na šípku, nájdete rozbaľovaciu ponuku, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Posúvajte sa v rozbaľovacom zozname, kým nenájdete možnosť mriežky. Teraz môžete mriežky odstrániť tým, že prepnete mriežky.

Kroky na tlač tabuľky bez mriežky

Aj keď pomocou vyššie uvedených krokov odstránite mriežky, budú počas tlače stále prítomné. V prípade, že počas tlače nechcete mriežku, musíte postupovať podľa nasledujúcich krokov.

Krok 1: Na paneli s nástrojmi v hornej časti tabuľky nájdete ponuku „SÚBOR“.

Otvorte ponuku súborov. Tu vidíte možnosť tlače. Kliknite na možnosť tlače.

Krok 2: Keď kliknete na možnosť tlače, zobrazí sa vám tam „FORMÁTOVANIE“. Rozbaliť „Formátovanie“.

Po rozbalení nájdete tlačidlo „Zobraziť mriežky“. Zrušte výber možnosti Zobraziť mriežky, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Krok 3: Potom kliknite na tlačidlo „NEXT“ v pravom hornom rohu stránky, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Kliknutím na ďalšie tlačidlo sa zobrazí stránka tlače, na ktorej bude možnosť tlače, ako je to znázornené na obrázku. Pomocou tohto môžete vytlačiť list požadovaným spôsobom.

Odstráňte vybraté mriežky

V hárku nechceme odstrániť všetky mriežky. Na niektorých miestach ich chceme pridať. Tabuľky Google túto možnosť dokonca poskytujú. V tabuľke občas chceme zvýrazniť niektoré veci. Na tento účel môžete použiť tieto selektívne mriežky. Aj keď tieto selektívne mriežky používate na miestach, na ostatných miestach môže byť voľne tečúci text.

Pred použitím mriežky na selektívne miesta musíte najskôr mriežky úplne zakázať. Kroky pre ako odstrániť mriežku v hárku Google. Potom môžete podľa nižšie uvedených krokov použiť mriežku na vybraných miestach.

Krok 1: Vyberte bunky v hárku, pre ktoré chcete použiť mriežku, ako je to znázornené na obrázku.

Krok 2: Potom kliknite na tlačidlo okrajov na paneli s nástrojmi, ako je to znázornené nižšie.

Krok 3: Po kliknutí na ohraničenie tlačidlo klikne na tlačidlo pod orámovaním. Akonáhle to vyberiete, použije to orámovanie pre vybraté bunky.

V tomto článku ste videli ako odstrániť mriežky v hárku Google a vytlačte list bez mriežky. Môžete tiež zistiť, ako pridať mriežky pre konkrétne bunky. Podľa týchto jednoduchých krokov môžete svoj hárok bez problémov upraviť. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a splňte požiadavky na dizajn listu.

Upravte šírku okraja v Tabuľkách Google

Rovnako ako väčšina úloh v Tabuľkách Google je zmena šírky okraja celkom základná. Možnosti rozšírenia šírky okraja sú obmedzené. Napriek tomu existuje dostatok rozhodnutí, ktoré vám umožnia vyniknúť.

 1. Vyberte bunku, pre ktorú chcete vytvoriť šírku orámovania.
 2. V ponuke horného panela vyberte možnosť Okraj.
 3. Vyberte možnosť štýlu orámovania.
 4. V rozbaľovacej ponuke vyberte požadovaný okraj.

To je všetko, čo musíte urobiť! Vybraté bunky by teraz mali mať okolo seba alternatívny štýl okrajov. Tieto prostriedky môžete prepracovať pre ľubovoľný výber bunky akéhokoľvek tvaru, ktorý sa vám páči.

Zmeňte farbu okraja v Tabuľkách Google

Ďalším spôsobom, ako zatraktívniť tabuľku, je zmeniť farbu okraja bunky zo štandardnej čiernej. Umožňuje bunke vyskočiť z obrazovky a zamerať sa na ňu. Je to ideálne, ak máte kľúčové údaje, ktoré potrebujete ukázať a zdôrazniť navonok.

 1. V prípade potreby upravte rozsah buniek, ktorý chcete rozšíriť.
 2. Vyberte Okraje z ponuky panela s nástrojmi v hornej časti tabuľky.
 3. V pravej časti rozbaľovacej ponuky vyberte farbu orámovania.

Váš stôl by teraz mal mať alternatívne zafarbenie a mal by sa oddeľovať od zvyšku listu. Je to slušný prístup, ako zaistiť, aby údaje, ktoré potrebujete, získali potrebnú príťažlivosť.

Záver

Používanie služieb Google, ako sú Tabuľky Google alebo Tabuľky, pomáha pri každodennej aj oficiálnej práci. Napriek tomu, že sú čiary mriežky ďalším prínosom, niekedy sa zdajú byť prekážkou v našej práci a odpútavajú našu pozornosť. Preto je pre lepšiu prezentáciu lepšie odstrániť mriežky na hárkoch Google.

Postupujte teda podľa toho, ako môžete mriežku z listu zobraziť alebo skryť/odstrániť. Stačí si vybrať jednu z vyššie uvedených metód, aby najlepšie vyhovovala vašim potrebám.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3iBap1h