Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 1

Va┼íe s├║kromie je d├┤le┼żit├ę nielen v skuto─Źnosti, ale aj v soci├ílnych m├ędi├ích. Facebook m├í funkciu na vyh─żad├ívanie v┼íetk├ęho, ─Źo chcete, a niekedy niekto pozeraj├║ci sa na v├í┼í telef├│n m├┤┼że riskova┼ą vystavenie va┼íej hist├│rii vyh─żad├ívania. Preto m├┤┼że by┼ą lep┼íie vymaza┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania Facebook ak nechcete, aby niekto vedel, ─Źo h─żad├íte.

FacebookInform├ície o hist├│rii vyh─żad├ívania s├║ k─ż├║─Źov├ę pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov. V┼íetky reklamn├ę agent├║ry m├┤┼żu tieto inform├ície pou┼żi┼ą na vyplnenie v├í┼ího telef├│nu reklamn├Żmi spr├ívami s├║visiacimi s va┼í├şm vyh─żad├ívan├şm. Nikdy nevieme, ktor├í aplik├ícia sleduje, ─Źo je na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş s Androidom, a do┼ílo k nieko─żk├Żm spr├ívam Facebook pred├íva svoje pou┼ż├şvate─żsk├ę ├║daje. Preto je najlep┼íie vy─Źisti┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania Facebook a zosta┼łte v bezpe─Ź├ş ─Źo najviac. V tomto ─Źl├ínku v├ís prevedieme procesom vymazania hist├│rie vyh─żad├ívania na Facebooku.

Odstr├ínenie hist├│rie vyh─żad├ívania:

Na smartf├│ne:

Odstr├ínenie hist├│rie vyh─żad├ívania sa zastav├ş Facebook od pou┼żitia algoritmu na zobrazovanie v├Żsledkov a rekl├ím v z├ívislosti od va┼íich ned├ívnych vyh─żad├ívan├ş. T├║to met├│du m├┤┼żete pou┼żi┼ą na svojom zariaden├ş so syst├ęmom iOS alebo Android a v┼íetko, ─Źo potrebujete, je najnov┼íia verzia Facebook mobiln├í aplik├ícia.

Otvoren├ę Facebook aplik├ície na va┼íom zariaden├ş. Klepnite na ikonu profilu v pravom hornom rohu. Toto je ikona s profilov├Żm obr├ízkom. Teraz pod va┼íou profilovou fotografiou vid├şte ve─ża mo┼żnost├ş. Ved─ża polo┼żky ÔÇ×Upravi┼ą profilÔÇť sa nach├ídza ikona ÔÇ×ViacÔÇť s tromi bodkami. Kliknite na┼ł. Zobraz├ş sa nov├í ponuka. Vyberte mo┼żnos┼ą Protokol ─Źinnosti.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 2

Tu n├íjdete zoznam v┼íetk├Żch va┼íich ned├ívnych aktiv├şt Facebook, vr├ítane nov├Żch roz┼í├şren├ş obratu, nov├Żch zna─Źiek, nov├Żch koment├írov at─Ć. V hornej ─Źasti je mal├í mo┼żnos┼ą, ktor├í znie ÔÇ×kateg├│riaÔÇť. Kliknite na┼ł. Zobraz├ş sa rozba─żovacia ponuka a uvid├şte zoznam v┼íetk├Żch typov Facebook ─Źinnos┼ą. Odtia─ż vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Hist├│ria vyh─żad├ívaniaÔÇť.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 3

Teraz uvid├şte zoznam v┼íetk├Żch va┼íich ned├ívnych vyh─żad├ívan├ş. Ved─ża ka┼żd├ęho vyh─żad├ívania je kr├ş┼żik. Ak chcete odstr├íni┼ą konkr├ętneho jednotlivca, kliknite na kr├ş┼żik ved─ża tohto vyh─żad├ívania. Ak chcete vymaza┼ą cel├║ hist├│riu, klepnite na mo┼żnos┼ą Vymaza┼ą vyh─żad├ívanie v hornej ─Źasti. T├Żmto sa vyma┼że cel├Ż zoznam.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 4

V prehliada─Źi (pre pou┼ż├şvate─żov klasick├Żch t├ęm):

n├ív┼íteva Facebook webov├ę str├ínky. Ak ste tak e┼íte neurobili, prihl├íste sa do svojho profilu. Kliknite na ikonu profilu v ─żavom hornom rohu hlavnej str├ínky. Na str├ínke profilu, vn├║tri va┼íej titulnej fotografie, vpravo dole sa zobraz├ş mo┼żnos┼ą Denn├şk aktiv├şt. Kliknite na┼ł.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 5

Nach├ídzate sa na str├ínke denn├şka aktiv├şt. Kliknite na mal├║ mo┼żnos┼ą ÔÇ×viacÔÇť v ─żavej ─Źasti str├ínky, vpravo pod polo┼żkou ÔÇ×P├í─Źi sa mi a reakciaÔÇť a ÔÇ×Koment├íreÔÇť.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 6

Tu v roz┼í├şrenom zozname n├íjdete ÔÇ×Hist├│ria vyh─żad├ívaniaÔÇť. Kliknite na┼ł.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 7

Teraz uvid├şte cel├Ż zoznam hist├│rie vyh─żad├ívania. Ak chcete tieto vyh─żad├ívania odstr├íni┼ą jednotlivo, jednoducho kliknite na tla─Źidlo Upravi┼ą napravo od t├Żchto vyh─żad├ívan├ş a vyberte mo┼żnos┼ą Odstr├íni┼ą. Ak sa zobraz├ş kontextov├ę okno, potvr─Ćte akciu. Ak chcete vymaza┼ą cel├Ż zoznam, kliknite na mo┼żnos┼ą Vymaza┼ą hist├│riu v hornej ─Źasti zoznamu.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 8

Ak sa zobraz├ş kontextov├ę okno, potvr─Ćte akciu.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 9

V prehliada─Źi (pre nov├Ż) Facebook t├ęma pou┼ż├şvate─ża):

n├ív┼íteva Facebook webov├ę str├ínky. Ak ste tak e┼íte neurobili, prihl├íste sa do svojho profilu. Kliknite na mal├║ ┼í├şpku nadol v pravom hornom rohu. Kliknite na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Nastavenia a ochrana osobn├Żch ├║dajovÔÇť.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 10

Kliknite na ÔÇ×Denn├şk aktiv├ştÔÇť.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 11

V ponuke na─żavo kliknite na mo┼żnos┼ą filtra a vyberte mo┼żnos┼ą Hist├│ria vyh─żad├ívania.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 12

V─żavo vid├şte vo─żbu Vymaza┼ą vyh─żad├ívanie. Kliknite na┼ł a vyma┼żete cel├║ hist├│riu vyh─żad├ívania.

Ako odstr├íni┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania na Facebook 13

Tak┼że teraz viete, ako jasne vyzer├íte v hist├│rii pomocou smartf├│nu alebo po─Ź├şta─Źa. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa tejto pr├şru─Źky, komentujte ni┼ż┼íie. ─Äal┼íie u┼żito─Źn├ę inform├ície n├íjdete aj v na┼íich ─Ćal┼í├şch ─Źl├ínkoch o tipoch a trikoch pre iPhone, tipoch a trikoch pre Android, tipoch a trikoch pre po─Ź├şta─Źe a ove─ża viac.