Ako odstr├íni┼ą adware zo zariaden├ş Android

Spr├íval sa v├í┼í smartphone v poslednom ─Źase zvl├í┼ítne? Alebo ste si v┼íimli otravn├ę vyskakovacie reklamy, ktor├ę nar├║┼íaj├║ z├í┼żitok z Androidu? Nebojte sa, m├┤┼żeme v├ím pom├┤c┼ą! Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou tohto druhu spr├ívania je to, ┼że m├íte v zariaden├ş nejak├Ż adware. Aj ke─Ć to m├┤┼że znie┼ą stra┼íidelne, existuj├║ sp├┤soby, ako odstr├íni┼ą adware zo zariadenia Android, tak┼że sa nemus├şte znepokojova┼ą! Uk├í┼żeme v├ím, ako to urobi┼ą ve─żmi jednoduch├Żmi krokmi.

Met├│da 1: Ako odstr├íni┼ą Adware z Androidu odin┼ítalovan├şm aplik├íci├ş

V├Ą─Ź┼íinou je na vine aplik├ícia. Najlogickej┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ mus├şte urobi┼ą, je zisti┼ą, ktor├í aplik├ícia je infikovan├í, a odstr├íni┼ą ju zo zariadenia. Ak chcete n├íjs┼ą aplik├íciu, ktor├║ chcete odin┼ítalova┼ą, je dobr├ę skontrolova┼ą ned├ívno nain┼ítalovan├ę a vyh─żada┼ą povolenia, ktor├ę po┼żaduj├║. Ak je nie─Źo podozriv├ę, odstr├í┼łte aplik├íciu!

Krok 1: Cho─Ć do nastaven├ş

Prejdite na nastavenia telef├│nu a potom sa trochu posu┼łte, k├Żm sa nedostanete do z├ísuvky s aplik├íciami. V z├ívislosti od zariadenia m├┤┼że ma┼ą in├Ż n├ízov. V z├ísade s├║ tam uveden├ę v┼íetky aplik├ície, ktor├ę ste si nain┼ítalovali do telef├│nu, a m├┤┼żete o nich vidie┼ą podrobnosti.

Krok 2: Odinštalujte aplikáciu

Klepnite na aplik├íciu a n├íjdite Odin┼ítalova┼ą tla─Źidlo. To by malo zbavi┼ą v┼íetky va┼íe probl├ęmy!

Bonusov├Ż tip!

Ak sa v├ím aplik├ícia skuto─Źne p├í─Źi, ale nen├ívid├şte reklamy, s ktor├Żmi sa dod├íva, k v├Ą─Ź┼íine aplik├íci├ş si m├┤┼żete k├║pi┼ą iba pr├ęmiov├║ verziu. Nielen, ┼że v├ím poskytne lep┼í├ş z├í┼żitok, ale tie┼ż pom├┤┼że v├Żvoj├írom vytv├íra┼ą ├║┼żasnej┼íie aplik├ície pre pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android!

Met├│da 2: Ako odstr├íni┼ą adware zo zariaden├ş Android pomocou aplik├íci├ş tret├şch str├ín

Na tento ├║─Źel s├║ va┼íou najlep┼íou vo─żbou blokova─Źe rekl├ím a odstra┼łova─Źe kontextov├Żch rekl├ím. Existuje mnoho aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím s t├Żm m├┤┼żu pom├┤c┼ą, ale na ├║─Źely tohto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme jeden blokova─Ź rekl├ím a jeden n├ístroj na odstra┼łovanie kontextov├Żch rekl├ím. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o tomto druhu aplik├íci├ş, odpor├║─Źame v├ím pre─Ź├şta┼ą si na┼íe nasleduj├║ce ─Źl├ínky:

Pri ─Ź├ştan├ş nasleduj├║cich ─Źl├ínkov n├íjdete ─Ćal┼íie aplik├ície, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą s probl├ęmom s adware!

1. Zablokujte to! – Zadarmo

Ako odstr├íni┼ą adware zo zariaden├ş Android 2Zablokujte to! Logo

T├íto aplik├ícia adblocker je open-source a rob├ş ove─ża viac, ne┼ż len blokuje otravn├ę reklamy. Skuto─Źnos┼ą, ┼że je zalo┼żen├í na sie┼ąach VPN a DNS, znamen├í, ┼że v├ím tie┼ż pom├┤┼że chr├íni┼ą va┼íe s├║kromie online – ─Źo v├ím m├┤┼że zabr├íni┼ą v zachyt├ívan├ş ┼íkodliv├ęho softv├ęru alebo ransomwaru pri prehliadan├ş internetu na va┼íom zariaden├ş s Androidom. Navy┼íe m├┤┼że blokova┼ą aj reklamy z aplik├íci├ş, a to nielen z prehliada─Źov, tak┼że n├ím to pripad├í celkom u┼żito─Źn├ę.

Ako odstr├íni┼ą adware zo zariaden├ş Android 3Zablokujte to!
Ako odstr├íni┼ą adware zo zariaden├ş Android 4

2. AdGuard

Ikona AdGuardLogo AdGuard

Je to aplik├ícia, ktor├í vo v┼íeobecnosti funguje dobre v prehliada─Źoch Yandex alebo Samsung, ale ak si stiahnete apk a nain┼ítalujete ho do svojho zariadenia, mala by fungova┼ą skvele v ka┼żdom prehliada─Źi, ktor├Ż pou┼ż├şvate. Pom├┤┼że v├ím to vyhn├║┼ą sa reklam├ím z v├í┼ího prehliada─Źa, ako aj ve─żmi nepr├şjemn├Żm kontextov├Żm reklam├ím, ktor├ę v├ím skuto─Źne br├ínia ma┼ą sa online dobre. Ak chcete z├şska┼ą apk, mus├şte prejs┼ą na ofici├ílnu webov├║ str├ínku kliknut├şm na tla─Źidlo ni┼ż┼íie.

Ako odstr├íni┼ą adware zo zariaden├ş Android 4

─îast├ę ot├ízky

─îo je to Adware?

V z├ísade je to program, ktor├Ż je navrhnut├Ż tak, aby zobrazoval reklamy na va┼íom mobilnom zariaden├ş. M├┤┼że tie┼ż naru┼íi┼ą va┼íe s├║kromie a presmerova┼ą va┼íe vyh─żad├ívania na reklamn├ę spolo─Źnosti alebo odosiela┼ą va┼íe s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőinform├ície ─żu─Ćom, ktor├ş z toho m├┤┼żu profitova┼ą.

Ako z├şskate adware na zariadeniach s Androidom?

Obvykle zo zamoren├Żch aplik├íci├ş, ale aj z prehliadania internetu a n├íhodn├ęho kliknutia na podozriv├║ reklamu. Existuje mnoho sp├┤sobov, ako m├┤┼żete do telef├│nu dosta┼ą nechcen├Żch host├ş, preto je dobr├ę ma┼ą k dispoz├şcii nieko─żko ochrann├Żch opatren├ş.

Ak├Ż je najlep┼í├ş sp├┤sob odstr├ínenia softv├ęru Adware zo zariaden├ş s Androidom?

V prvom rade si d├ívajte pozor, ─Źo rob├şte online! Ale ak ste u┼ż v n├íleve, povieme si, ┼że po odin┼ítalovan├ş zamoren├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę u┼ż s├║ vo va┼íom telef├│ne, m├┤┼że by┼ą naju┼żito─Źnej┼íia in┼ítal├ícia ochrannej aplik├ície tretej strany.

Odstr├í┼łte zo svojho zariadenia s Androidom adware – zlep┼íite svoje sk├║senosti s Androidom

Adware m├┤┼że by┼ą skuto─Źne nepr├şjemn├Ż, ale je e┼íte nebezpe─Źnej┼í├ş. M├┤┼że naru┼íi┼ą va┼íe s├║kromie a preda┼ą va┼íe osobn├ę inform├ície reklamn├Żm spolo─Źnostiam, ─Źo sa z dlhodob├ęho h─żadiska m├┤┼że sta┼ą skuto─Źnou nepr├şjemnos┼ąou. Preto ak m├íte pocit, ┼że niektor├í z aplik├íci├ş, ktor├ę m├íte v telef├│ne, je podozriv├í, nev├íhajte ich odin┼ítalova┼ą. Tie┼ż aplik├ície adblocker s├║ skuto─Źne dobr├Żm ochrann├Żm opatren├şm a m├┤┼żu skuto─Źne zlep┼íi┼ą v├í┼í z├í┼żitok bez toho, aby ste neust├íle videli to─żko rekl├ím!

Pomohli sme v├ím? Ak├║ met├│du ste vysk├║┼íali? Dajte n├ím vedie┼ą svoje sk├║senosti v koment├íroch ni┼ż┼íie!

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok