Ako odosielať alebo zdieľať kontakty s Androidom iným

Pamätáte si staré časy, keď ste si museli zapísať číslo, aby ste ho mohli zdieľať s ostatnými? Tieto časy sú už dávno preč a kontakty v systéme Android môžete bez problémov posielať iným. Viem, že je to celkom základná funkcia systému Android, o ktorej vie takmer každý. Niektorí naši čitatelia však Android začínajú skúmať, táto príručka je pre nich.

Chcel som napísať tento článok, pretože pred pár dňami som učil svojho strýka, ako odosielať kontakty Androidu iným. V tomto procese som našiel veľmi jednoduché aj odosielanie kontaktov z Androidu.

Poznámka: Obsah tejto príručky je možné použiť takmer na každom zariadení s Androidom. Aj keď sa vzhľad a rozhranie môžu líšiť v závislosti od zariadenia, základný predpoklad zostáva v zásade rovnaký. Prvú metódu som použil odo dňa, keď som dostal svoj prvý smartphone s Androidom, funguje naozaj dobre na odoslanie niekoľkých kontaktov iným.

Metóda 1: Predvolená metóda

K vášmu zariadeniu Android bude vždy priložená kontaktná kniha. Bez ohľadu na to, ktorý výrobca vyrobil váš telefón a bez ohľadu na to, ktorá verzia operačného systému Android je na ňom, vždy bude k dispozícii kontaktná kniha. Niektorí to môžu nazvať jednoducho kontakty, iní to môžu nazvať kontaktná kniha. Ale bude tam. Odporúčam vám použiť vynikajúcu funkciu vyhľadávania na nájdenie vlastnej aplikácie kontaktnej knihy, ak ju nikde neuvidíte.

Krok 1:

Nájdite svoju aplikáciu kontaktných kníh alebo si nainštalujte jednu z najlepších kontaktných kníh. Tu môj pohodlne sedí v doku pre domácu obrazovku.

1

Krok 2:

Na obrazovke uvidíte všetky svoje kontakty. Dlho stlačte ten, ktorý chcete odoslať. Zobrazí sa ďalšie menu.

2

Ak sa tak nestane, klepnutím na kontakt a potom stlačením tlačidla ponuky získate prístup k rovnakým možnostiam.

3

Krok 3:

Ak chcete odoslať iba telefónne číslo kontaktu, môžete vybrať možnosť zdieľať kontaktné informácie. Ak však potrebujete odoslať adresy domova, e -mailovú adresu alebo viac čísel, navrhujem odoslať informácie o kontaktnej karte. Tu mi posielam telefónne číslo priateľa prostredníctvom SMS.

Ako posielať kontakty Android iným

Krok 4:

Našťastie existuje veľa možností na odoslanie informácií. Novšie verzie systému Android vám umožňujú použiť takmer všetky spôsoby odosielania kontaktných informácií. Nasledujúca snímka obrazovky tento bod ďalej rozpracováva.

Ako posielať kontakty Android iným

Krok 5:

Teraz stačí vybrať metódu a máte hotovo. Bola to jedna z najjednoduchších metód a je k dispozícii na každom zariadení s Androidom.

Metóda 2: Použite aplikáciu Share Contact

Na dosiahnutie rovnakých výsledkov môžete použiť aj špeciálnu aplikáciu. Keďže používate zariadenie s Androidom, je vždy skvelé, keď máte k dispozícii viacero možností. Aplikácia, ktorú budem odporúčať, nie je najlepšia ani najlepšie vyzerajúca. Ale robí to svoju prácu pomerne jednoduchým spôsobom a to je to, čo požadujeme.

Krok 1:

Stiahnite si aplikáciu z nižšie uvedeného odkazu. Jedná sa o bežný proces sťahovania, o ktorý sa stará Google Play Store.

Stiahnuť na Google Play

Krok 2:

Po stiahnutí aplikácie ju jednoducho spustite a zobrazí sa vám takmer prázdna obrazovka. Nebojte sa, aplikácia nemá chybu, má tak vyzerať.

Snímka obrazovky_2015-05-25-22-44-51

Krok 3:

Na hlavnej obrazovke kliknite na tlačidlo pridať a pridajte toľko kontaktov, koľko chcete odoslať. Počas testovania som pridal asi 10 kontaktov a aplikácia ich zvládla dobre.

Ako posielať kontakty Android iným

Krok 4:

Po pridaní kontaktov vyberte spôsob prenosu klepnutím na tlačidlo odoslať. Vďaka otvorenej povahe Androidu bude z čoho vyberať. Vyberte vhodný spôsob zdieľania kontaktov v systéme Android.

Ako posielať kontakty Android iným

Záver

Toto boli niektoré z najľahších spôsobov zdieľania kontaktov s ostatnými. Skombinujte to s aplikáciou na vytáčanie a máte niečo skvelé. Viem, že existuje mnoho ďalších aplikácií, ktoré môžu v zásade dosiahnuť rovnaké výsledky, ale tieto metódy od vás vyžadujú malý alebo žiadny vstup. Ak máte akékoľvek otázky alebo samozrejme návrhy, porozprávajte sa so mnou v nižšie uvedených komentároch.