Ako odomknúť Samsung Galaxy Bootloader A5

Existuje niekoľko dôvodov na odomknutie bootloadera telefónu, ale ten najvýznamnejší je ten, že chcete rootovať. Pred rootovaním zariadenia budete potrebovať odomknutý bootloader, aby ste mohli blikať potrebné súbory. Okrem toho budete potrebovať odblokovaný bootloader pre vlastné obnovy a pamäte ROM.

Ak teda odomknutie bootloadera vedie k toľkým novým cestám, prečo by ste nechceli odomknúť telefón?

Prečo by som nemal odomknúť svoj bootloader?

Zamknete niekedy predné dvere, vozidlo, zadné dvere alebo podozrivý vchod? Ak nechcete, aby sa niekto iný dostal dovnútra a ukradol vám veci, pravdepodobne. Toto je rovnaký koncept pri práci s vašim bootloaderom. Ak je váš bootloader odomknutý a vy nemôžete svoj prístroj nijako inak chrániť, pozývate k pobytu malvér a vírusy.

Ak však máte na prahu riadneho osobného strážcu, každý vírus, ktorý sa pokúsi preniknúť dovnútra, bude vyhodený skôr, ako bude môcť predstierať, že klope.

Už som spomenul, prečo by ste chceli odomknúť bootloader, takže sa poďme pozrieť na to, čo budete potrebovať.

Čo budete potrebovať na odblokovanie:

Zamknutý Samsung Galaxy A5. Blahoželáme, ak je už odomknutý, aj keď sa budem musieť opýtať, prečo ste tu. Kábel USB na pripojenie Galaxy A5 na PC alebo Mac. Je potrebné nainštalovať správne ovládače.

Ovládače nájdete na webovej stránke podpory spoločnosti Samsung.

Posledná vec, ktorú budete potrebovať, je 20 až 30 minút vášho času a trpezlivosti.

Ako upozornenie: Odomknutie od výrobcu OEM úplne vymaže všetky údaje vo vašom zariadení. Predtým, ako sa o to pokúsite, urobte zálohu všetkých dôležitých informácií.

1. Pretože chyba v procese odomknutia môže spôsobiť, že sa z vášho A5 stane A-tehla, prevediem všetky nevyhnutné kroky potrebné na odomknutie OEM.

Začnime sťahovaním potrebných ovládačov. Na tento krok použijem webovú stránku Samsung, nie priamy odkaz v sekcii vyššie. Nasmerujte svoju pozornosť na mobilnú sekciu.

mobil samsung

V tejto sekcii vyberte Mobilné telefóny a buďte pripravení zadávať informácie. Budete potrebovať meno operátora a číslo modelu telefónu.

modelová stránka samsung

Po zadaní požadovaných informácií si podľa pokynov na obrazovke stiahnite potrebné ovládače.

2. Ďalej budete potrebovať nástroje Android SDK, ak ich ešte nemáte.

nástroje sdk

Úplný balík, ktorý sa odporúča stiahnuť, je veľký súbor, takže ak nemáte k dispozícii šírku pásma, buďte opatrní. Ty nepotrebujú na stiahnutie celého Android Studia, pretože všetko, čo skutočne potrebujete, sú nástroje SDK.

Inštalácia nástrojov ADB a naučiť sa, ako fungujú, môže chvíľu trvať, preto si prečítajte úplnú príručku inštalácie.

3. Ďalej sa uistite, že je váš telefón nepripojený do počítača a je úplne vypnuté. Pripojíte ho čoskoro, ale zatiaľ ho budete potrebovať vypnutý a až potom vstúpiť do bootloadera.

4. Odteraz budete musieť ovládať príkazový riadok alebo príkazový riadok. Nebudete robiť nič také zložité, ako keby ste svojmu zariadeniu dali pokyn, aby si išiel upiecť koláč. Na pokračovanie však budete musieť zadať aspoň niekoľko krátkych príkazov.

cmd

Prejdite do svojho priečinok nástrojov platformy. Toto bude priečinok, ktorý má váš fastboot.exe a adb.exe na PC.

5. Raz vo svojom priečinok nástrojov platformy, otvorte príkazové okno. Môžete to urobiť v samotnom priečinku stlačením shift + kliknutie pravým tlačidlom myši na otvorenie nového menu. V tejto ponuke vyberte: tu otvorte príkazové okno.

nástroje platformy

Ďalej budete musieť pred pokračovaním otestovať svoje rýchle spustenie a pripojenie ADB. Akonáhle to urobíte, budete môcť odomknúť bootloader niekoľkými príkazmi.

6. Keď je telefón vypnutý, pripojte ho k počítaču pomocou kábla USB. Po pripojení:

Keď je telefón znova zapnutý, prepnite sa na príkazový riadok a zadajte príkaz:

Zadajte tento príkaz presne tak, ako je to uvedené vyššie, a za chvíľu by sa mal váš telefón zaviesť do zavádzača.

7. Teraz, keď ste v bootloaderi, musíme vykonať ešte dve kontroly, aby sme zistili, či všetko funguje správne.

Zadajte príkaz:

adb návrat

Výsledkom by malo byť, že v príkazovom riadku sa zobrazí verzia ADB, ktorú ste aktuálne nainštalovali.

Ďalej zadajte príkaz:

Po zadaní tohto príkazu by sa v príkazovom riadku malo zobraziť vaše sériové číslo. Ak nevidíte svoje sériové číslo, nedokončili ste inštaláciu správne a zopakujte vyššie uvedené kroky.

Po dokončení tejto poslednej kontroly môžete teraz vykonať odblokovanie OEM.

8. Jedno varovanie na záver!

Zadaním týchto ďalších príkazov úplne vymažete údaje celého telefónu. Toto je tvoja posledná šanca vrátiť sa a aktualizujte svoje zálohy.

Ako dodatočné varovanie, odomknutie bootloadera urobí vaše zariadenie zraniteľnejším na škodlivý softvér.

Keď sa ubezpečíte, že sú všetky vaše dôležité údaje v bezpečí a sú zálohované, zadajte tento príkaz:

Pretože ide o veľmi vážne rozhodnutie, budete požiadaní o jeho potvrdenie vo svojom telefóne. Na posúvanie a výber svojho rozhodnutia môžete použiť klávesy hlasitosti. Môže to chvíľu trvať, ale akonáhle sa proces dokončí, zadajte príkaz:

Keď sa váš telefón reštartuje, úspešne ste odomkli bootloader.

Záver

Väčšinu času potrebného na odomknutie bootloadera Samsung A5 strávi sťahovaním požadovaných súborov. Samotný proces odomykania, hoci je zastrašujúci, bude trvať prinajlepšom iba niekoľko minút. Keď sa odomkne váš bootloader, otvoria sa aj dvere príležitosti. Teraz, keď sú dvere dokorán, si so svojim telefónom môžete robiť, čo chcete, kedy chcete.

Ak máte problémy s odomknutím bootloadera alebo ste stále zvedaví, čo robiť ďalej, zanechajte komentár nižšie. Ozveme sa vám čo najskôr s pomocou.

Odporúčaný kredit obrázku