Ako odomkn├║┼ą iPhone pri nosen├ş r├║┼íka po novom iOS 14.5 aktualizova┼ą

Spolo─Źnos┼ą APPLE v pondelok za─Źala glob├ílne zav├ídzanie najnov┼íej ve─żkej aktualiz├ície softv├ęru pre iPhone.

IOS14.5 aktualiz├ícia obsahuje mo┼żnos┼ą odomkn├║┼ą mobil pomocou Apple Watch pri nosen├ş tv├írovej masky.

T├íto funkcia je chytr├Żm sp├┤sobom, ako sa dosta┼ą okolo dnes be┼żne pou┼ż├şvan├Żch masiek-ktor├ę zvy─Źajne nar├║┼íaj├║ skener Face ID v├í┼ího iPhone.

Predt├Żm, ako budete m├┤c┼ą t├║to funkciu pou┼ż├şva┼ą, mus├şte si stiahnu┼ą iOS 14.5. Prejdite na nastavenia> v┼íeobecn├ę> aktualiz├ícia softv├ęru> stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą.

Ako odomkn├║┼ą iPhone s nasadenou tv├írovou maskou

Ak pou┼ż├şvate Face ID a m├íte na mobiln├Żch telef├│noch zakryt├ę ├║sta a nos, ─Źoskoro ho budete m├┤c┼ą odomkn├║┼ą pomocou svojho Apple Watch, namiesto.

Gadget na nosenie mus├ş by┼ą na z├íp├Ąst├ş a tie┼ż odomknut├Ż.

Zobu─Ćte svoj iPhone zdvihnut├şm a potom hodinky presu┼łte k telef├│nu. Ak ho chcete odomkn├║┼ą, pozrite sa na svoj iPhone.

Hodinky v├ím trocha zabzu─Źia, aby potvrdili, ┼że v├í┼í telef├│n bol odomknut├Ż, a otvor├ş sa z├ímok na obrazovke v├í┼ího mobiln├ęho telef├│nu.

Syst├ęm je prihl├ísen├Ż prostredn├şctvom nastaven├ş, tak┼że v predvolenom nastaven├ş nebude zapnut├Ż.

Ak chcete t├║to funkciu aktivova┼ą, prejdite na nastavenia> Face ID a heslo.

Pod ÔÇ×odomkn├║┼ą pomocou Apple WatchÔÇť, zasu┼łte zna─Źku pod hodinkami, ktor├ę chcete odomkn├║┼ą, aby sa zmenila na zelen├║.

Na pou┼ż├şvanie tejto funkcie budete potrebova┼ą:

IPhone, ktor├Ż pou┼ż├şva Face ID (iPhone X alebo nov┼í├ş) a m├í iOS 14.5 alebo nesk├┤r An Apple Watch S├ęria 3 alebo nesk├┤r s watchOS 7.4 alebo nesk├┤r

─îo je iOS 14.5?

Apple pravidelne vyd├íva aktualiz├ície softv├ęru pre opera─Źn├Ż syst├ęm iOS, ktor├Ż poh├í┼ła telef├│ny iPhone po celom svete.

S┼ąahovanie, opravy ch├Żb a opravy bezpe─Źnostn├Żch dier, prin├í┼ía aj nov├ę funkcie, ktor├ę AppleIn┼żinieri na ktorom pracovali.

Najnov┼íia ve─żk├í aktualiz├ícia je iOS 14.5.

Apple za─Źal s aktualiz├íciou 26. apr├şla o 18:00 BST (13:00 ET).

─îo je e┼íte nov├ę v syst├ęme iOS 14.5?

Jedna z najv├Ą─Ź┼í├şch zmien zaveden├Żch v syst├ęme iOS 14.5 je fakt, ┼że v├í┼í iPhone v├ím umo┼żn├ş zablokova┼ą konkr├ętne aplik├ície, aby v├ís sledovali na internete.

To sp├┤sobilo ve─żk├║ kontroverziu, najm├Ą medzi firmami, ktor├ę ┼ąa┼żk├Żm pohybom sleduj├║ Facebook.

Pr├íve teraz v├ím aplik├ície m├┤┼żu priradi┼ą jedine─Źn├Ż reklamn├Ż identifik├ítor.

To v├ís m├┤┼że sprev├ídza┼ą na internete – a v r├┤znych aplik├íci├ích.

├Üdajne je navrhnut├Ż tak, aby boli reklamy pre v├ís relevantnej┼íie, ale rozsah zhroma┼ż─Ćovania ├║dajov znamen├í, ┼że je to ┼íkodliv├ę pre va┼íe s├║kromie.

Apple u┼ż toto sledovanie preru┼íil vo webovom prehliada─Źi Safari, ktor├Ż u┼ż nejak├Ż ─Źas dok├í┼że blokova┼ą sledovanie naprie─Ź webom.

Ale nov├Ż iOS 14.5 aktualiz├ícia rob├ş to ist├ę pre aplik├ície vo va┼íom iPhone.

Pod─ża spr├ívy AdWeek sa o─Źak├íva, ┼że pribli┼żne dve tretiny pou┼ż├şvate─żov iPhone sa z d├┤vodu ochrany svojho s├║kromia odhl├ísia zo sledovania aplik├íci├ş, aby si chr├ínili svoje s├║kromie.

M├┤┼że to ma┼ą vplyv na bezplatn├ę aplik├ície, ako napr Facebook a Instagram ktor├ę pri vytv├íran├ş v├Żnosov vo ve─żkej miere spoliehaj├║ na hromadenie pou┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov.

Aktualiz├ícia tie┼ż prid├íva podporu pre Applenov├ę vzduchov├ę zna─Źky.

Zna─Źky AirTag, ktor├ę sa prip├íjaj├║ k va┼íim veciam a je ich mo┼żn├ę sledova┼ą pomocou zariadenia iPhone, bud├║ fungova┼ą iba so zariadeniami so syst├ęmom iOS 14.5 alebo vy┼í┼íie.

Vy┼íli 30. apr├şla a na ur─Źenie polohy va┼íich vec├ş pou┼ż├şvaj├║ technol├│giu GPS kombinovan├║ s ├║dajmi z bl├şzkych telef├│nov iPhone.

Medzi ─Ćal┼íie zmeny zaveden├ę spolo─Źnos┼ąou Apple s├║ aktualiz├ície pre Apple Mapy, nov├ę hlasy pre Siri a predstavenie ┼íiestich nov├Żch emod┼żi.

─Äal┼íie zmeny prich├ídzaj├║ s iOS 14.5 zahrn├║┼ą aktualiz├ície do Apple Mapy, nov├ę hlasy pre Siri a predstavenie ┼íiestich nov├Żch emod┼żi.

Apple predstavuje ├║plne nov├Ż fialov├Ż iPhone

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple experti zverejnili nieko─żko zauj├şmav├Żch podrobnost├ş o rade iPhone 2022.

Facebook testuje aplik├íciu na zoznamovanie s r├Żchlos┼ąou videohovorov s n├ízvom Sparked.

A spolo─Źnos┼ą Google prin├í┼ía funkciu, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android predch├ídza┼ą kol├şzi├ím pri odosielan├ş textov├Żch spr├ív a ch├┤dzi.

Stiahli ste si iOS 14.5 e┼íte? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu