Ako odomkn├║┼ą bootloader Nexus 5X

Pred pokusom o root je potrebn├ę odomkn├║┼ą bootloader na akomko─żvek zariaden├ş a nie je tomu inak ani v pr├şpade Nexus 5X. V s├║─Źasnosti je bohu┼żia─ż jedin├Żm sp├┤sobom, ako to na zariaden├ş Nexus 5X spravova┼ą, pomocou pr├şkazov r├Żchleho spustenia ADB prostredn├şctvom odomknutia OEM.

Mo┼żnos┼ą odomknutia zariadenia Nexus 5X OEM

T├íto met├│da bude pri odomknut├ş bootloadera ├║plne vyma┼żte v┼íetky svoje ├║daje. Predt├Żm, ako sa pok├║site o tento sp├┤sob odomknutia, skontrolujte, ─Źi ste z├ílohovali v┼íetko mo┼żn├ę. Zopakujem to e┼íte raz; t├Żmto vyma┼żete v┼íetky ├║daje pr├ştomn├ę vo va┼íom telef├│ne.

Existuje nieko─żko predpokladov na pou┼ż├şvanie pr├şkazov ADB, o ktor├ę sa mus├şte postara┼ą pred pokusom o odomknutie.

─îo budete potrebova┼ą:

D├ítov├Ż k├íbel na pripojenie zariadenia k po─Ź├şta─Źu. Spr├ívne OEM USB ovl├ída─Źe pre rozpoznanie v├í┼ího zariadenia a pou┼żitie r├Żchleho spustenia. N├ístroje r├Żchleho spustenia ABD prostredn├şctvom s├║pravy Android SDK a po┼żadovan├ę pr├şkazy (pr├şkazy bud├║ uveden├ę v tomto n├ívode). Trpezlivos┼ą a d├║fajme nemus├şte sa b├í┼ą zad├ívania k├│dov do pr├şkazov├ęho riadka.

V prv├Żch krokoch sa podrob├şm predpokladom, ak u┼ż m├íte v┼íetko, ─Źo potrebujete, presko─Źte na Krok 4.

Ako v┼íeobecn├ę varovanie pred vykonan├şm niektor├ęho z t├Żchto krokov urobte z├ílohu zariadenia a d├ívajte pozor, aby ste nesp├┤sobili ┼żiadne ┼íkody.

S├║visiace ─Źl├ínky: ─îo je to Android Bootloader? Stru─Źn├Ż sprievodca

Krok 1:

Ak pou┼ż├şvate a Windows po─Ź├şta─Ź, podobne ako tieto kroky bud├║ predpoklada┼ą, budete potrebova┼ą OEM ovl├ída─Źe USB pre v├í┼í po─Ź├şta─Ź. Ak chcete z├şska┼ą tieto ovl├ída─Źe, budete musie┼ą n├íjs┼ą pr├şslu┼ín├Ż odkaz spolo─Źnosti na podporu.

oem-list

Preto┼że m├íme do ─Źinenia s Nexus 5X, na odomknutie bootloadera budete chcie┼ą prejs┼ą do sekcie podpory LG s ─Ź├şslom modelu, ktor├ę m├íte poruke. Ako dodato─Źn├║ mo┼żnos┼ą tu n├íjdete samostatn├ę odkazy na ovl├ída─Źe Nexus.

Krok 2:

In┼ítal├ícia ovl├ída─Źov OEM sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od va┼íej verzie windows, ale viac -menej sa riadi podobn├Żm vzorcom. Ak e┼íte nem├íte existuj├║cu verziu t├Żchto ovl├ída─Źov:

Najprv pripojte zariadenie Android k zapnut├ęmu po─Ź├şta─Źu. V├í┼í po─Ź├şta─Ź by sa mal pok├║si┼ą zisti┼ą nov├Ż hardv├ęr a m├┤┼że v├ím poskytn├║┼ą mo┼żnos┼ą vyh─żadajte a nain┼ítalujte softv├ęr ovl├ída─Źa. Vyberte a vyh─żadajte softv├ęr ovl├ída─Źa, ak namiesto toho m├íte mo┼żnos┼ą vyh─żada┼ą softv├ęr ovl├ída─Źa online, poprie┼ą toto. Ak sa zobraz├ş v├Żzva na zadanie disku, urobte v├Żber uk├íza┼ą v├ím ─Ćal┼íie mo┼żnosti.Teraz vyberte Prehliada┼ą n├íjs┼ą stiahnut├ę ovl├ída─Źe a nain┼ítalova┼ą ich.

Ak sa v├í┼í po─Ź├şta─Ź po pripojen├ş zariadenia Android s├ím nep├Żta na ovl├ída─Źe, m├┤┼żete:

Kliknite prav├Żm tla─Źidlom na Po─Ź├şta─Ź v┼żdy, ke─Ć je to mo┼żn├ę, a potom vyberte Spravova┼ą.

spravova┼ą

Na ─żavom paneli vyberte Zariadenia, a potom rozba─żte In├ę zariadenie napravo. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom na zobrazovan├Ż n├ízov zariadenia a potom vyberte Aktualizujte softv├ęr ovl├ída─Źa. Odtia─żto spust├şte sprievodcu aktualiz├íciou a budete m├┤c┼ą Vyh─żadajte softv├ęr ovl├ída─Źa. Teraz prejdite na a vyberte ovl├ída─Źe Google USB.

Ak aktualizujete ovl├ída─Źe namiesto ich novej in┼ítal├ície:

Namiesto otv├írania zariaden├ş pomocou Spravova┼ą, cho─Ćte na Spr├ívca zariaden├şN├íjdite Rozhranie ADBÔÇ×Zariadenie Android mo┼żno budete musie┼ą roz┼í├şri┼ą, ak ho nevid├şte. Ke─Ć to n├íjdete, kliknite na┼ł prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte Aktualizujte softv├ęr ovl├ída─Źa.

Odtia─żto vyh─żadajte a vyh─żadajte ovl├ída─Źe Google USB rovnako ako v in├Żch in┼ítanci├ích.

Krok 3:

─Äalej si budete musie┼ą stiahnu┼ą n├ístroje Android SDK z ofici├ílneho zdroja, ak ste to e┼íte neurobili.

sdk-tools

Odpor├║─Źame v├ím vykona┼ą ├║pln├ę stiahnutie pre Android Studio, ale na pou┼żitie r├Żchleho spustenia ADB budete skuto─Źne potrebova┼ą iba n├ístroje SDK.

├Üpln├ę inform├ície o nastaven├ş s├║pravy Android SDK a ADB n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke.

Krok 4:

Teraz, ke─Ć m├íte nain┼ítalovan├ę ovl├ída─Źe Google a n├ístroje Android SDK s├║ v poriadku, budete musie┼ą otvori┼ą pr├şkazov├Ż riadok v prie─Źinku s n├ístrojmi platformy. Ak ste sa predt├Żm nezozn├ímili s pr├şkazov├Żm riadkom, o─Źak├ívajte to teraz.

cmd

Aby ste sa uistili, ┼że je v┼íetko spr├ívne nastaven├ę, budete musie┼ą zada┼ą nieko─żko pr├şkazov. V prie─Źinku s n├ístrojmi platformy otvorte pr├şkazov├Ż riadok (Shift + prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a potom vyberte tu otvorte pr├şkazov├ę okno).

platformov├ę n├ístroje

Zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz:

pr├şkaz-pr├şklad

Mali by ste z├şska┼ą v├Żsledok podobn├Ż tomu, ktor├Ż m├ím vy┼í┼íie, ak nie, va┼íe n├ístroje na r├Żchle spustenie SDK nemusia by┼ą spr├ívne nastaven├ę.

─Äalej by sme mali zisti┼ą, ─Źi je va┼íe pripojen├ę zariadenie s Androidom pripraven├ę na ADB. Ak to chcete urobi┼ą, zadajte pri spusten├ş, odomknut├ş a so zapnut├Żm laden├şm USB nasleduj├║ci pr├şkaz:

Ak ste zadali tento pr├şkaz spr├ívne, malo by sa v├ím zobrazi┼ą s├ęriov├ę ─Ź├şslo zariadenia, ktor├ę potvrd├ş, ┼że je va┼íe zariadenie pripraven├ę na odomknutie.

Krok 5:

─Äalej budete musie┼ą zavies┼ą zariadenie do bootloadera. Robi┼ą to:

Zariadenie ├║plne vypnite. Teraz podr┼żte moc a zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą k├Żm sa v├í┼í telef├│n znova nespust├ş.

Navy┼íe, ke─Ć je v telef├│ne povolen├Ż ADB, m├┤┼żete zada┼ą nasleduj├║ci pr├şkaz:

Zav├ídzanie do bootloadera nebude trva┼ą dlho.

Krok 6:

Akon├íhle ste v zav├ídza─Źi, potvr─Ćte svoje r├Żchle spustenie pomocou nasleduj├║ceho pr├şkazu:

Ak sa v pr├şkazovom riadku zobraz├ş va┼íe s├ęriov├ę ─Ź├şslo, pokra─Źujte a zadajte posledn├Ż pr├şkaz.

Krok 7:

Pred zadan├şm tohto pr├şkazu by som v├ís chcel varova┼ą e┼íte raz. Dokon─Źen├şm tohto kroku ├║plne vyma┼żete intern├ę aj extern├ę ├║lo┼żisko telef├│nu. Ak ste svoje zariadenie nez├ílohovali, pr├şdete o v┼íetky tieto ├║daje nav┼żdy.

pozor

Okrem toho odomknete a nech├íte odomknut├Ż bootloader urob├ş va┼íe zariadenie zranite─żnej┼íie vo─Źi ├║toku, ak nebud├║ n├ísledne prijat├ę ─Ćal┼íie opatrenia. S oh─żadom na to si pros├şm pripome┼łte, pre─Źo odomyk├íte bootloader.

Posledn├Ż pr├şkaz, ktor├Ż mus├şte zada┼ą do pr├şkazov├ęho riadka, je:

Budete po┼żiadan├ş o potvrdenie tohto rozhodnutia pomocou pos├║vania pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti a potvrdenia v├Żberu pomocou vyp├şna─Źa. Po dokon─Źen├ş postupu zadajte pr├şkaz:

Po dokon─Źen├ş re┼ítartu m├┤┼żete bezpe─Źne odpoji┼ą k├íbel USB a u┼ż├şva┼ą si odomknut├Ż Nexus 5X.

Bu─Ćte vopred varovan├ş, nezamykajte bootloader, pokia─ż nie je v├í┼í firmv├ęr ├║plne na sklade. Ak tak urob├şte, vystavujete sa ve─żk├ęmu riziku, ┼że zariadenie zamurujete.

Záver

Aj ke─Ć m├íte na odomknutie zariadenia Nexus 5X iba jednu mo┼żnos┼ą, je to r├Żchla oper├ícia, pri ktorej sa v├Ą─Ź┼íina ─Źasu vopred priprav├ş. Po odomknut├ş bootloadera m├┤┼żete slobodne presk├║ma┼ą mnoh├ę pr├şle┼żitosti, ktor├ę v├ím uzamknut├Ż bootloader neumo┼żnil.

Ak chcete rootova┼ą svoj Nexus 5X, potom je po odomknut├ş bootloadera ide├ílny ─Źas na to, aby bol v├í┼í Nexus 5X jedine─Źn├Ż.

Teraz, ke─Ć ste odomkli bootloader, pre─Źo n├ím v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch nepoveda┼ą, ─Źo urob├şte ako prv├ę? Ak m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa procesu odomykania, radi v├ím ich zodpovieme.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku