Ako obr├íti┼ą vyh─żad├ívanie obr├ízkov v syst├ęme Android [6 Quick Methods!]

Ako obr├íti┼ą vyh─żad├ívanie obr├ízkov v syst├ęme Android [6 Quick Methods!] 1

Zamysleli ste sa niekedy nad jednou tapetou, ktor├í sa za tie roky stala tak popul├írnou? Ako zist├şme kore┼łov├Ż p├┤vod fotografie? Je to v├┤bec ┼żivotaschopn├í mo┼żnos┼ą vedie┼ą, kde bol konkr├ętny obr├ízok pou┼żit├Ż ako prv├Ż?

Odpove─Ć je ├íno, ├íno a ├üNO!

Tento proces sa naz├Żva obr├íten├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov. Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov je proces, ktor├Ż n├ím to umo┼ż┼łuje.

Google n├ím v┼żdy pomohol n├íjs┼ą ak├Żko─żvek obr├ízok, ktor├Ż potrebujeme. M├┤┼że tie┼ż sp├Ątne sledova┼ą cestu, odkia─ż poch├ídza obr├ízok. Je mo┼żn├ę, ┼że ste to u┼ż urobili na prenosnom po─Ź├şta─Źi alebo po─Ź├şta─Źi.

reverzn├Ż obr├ízok-vyh─żad├ívanie-googleNa Google nem├┤┼żete da┼ą tis├şc slov!

Ale nevieš?

Vyh─żad├ívanie je mo┼żn├ę vykona┼ą aj pomocou mobiln├ęho telef├│nu so syst├ęmom Android.

Pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş, aby ste sa dozvedeli viac.

Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov

Je ve─żmi jednoduch├ę nap├şsa┼ą t├ęmu do vyh─żad├ívacieho panela Google a pre─Ź├şta┼ą si v├Żsledky. V takom pr├şpade je vstupn├Żm dotazom text. Pri sp├Ątnom vyh─żad├ívan├ş obr├ízkov je v┼íak v├í┼í vstupn├Ż dotaz zalo┼żen├Ż na obr├ízku.

sp├Ątn├Ż obr├ízok-vyh─żad├ívanie-pcObr├ízok nemus├şte h─żada┼ą v po─Ź├şta─Źi!

Na z├íklade vybrat├ęho obr├ízku m├┤┼żete z├şska┼ą podrobn├ę v├Żsledky. Tieto v├Żsledky zah┼Ľ┼łaj├║ zdroj obr├ízku, dostupnos┼ą rovnak├ęho obr├ízku v r├┤znych rozl├ş┼íeniach a mo┼żnos┼ą z├şska┼ą viac ├║dajov o tomto konkr├ętnom obr├ízku. M├┤┼żete tie┼ż objavi┼ą zoznam webov├Żch str├ínok, na ktor├Żch je zobrazen├Ż cie─żov├Ż obr├ízok.

Okrem toho sa m├┤┼żete pozrie┼ą na podobn├ę z├ípasy.

Ako je to mo┼żn├ę v syst├ęme Android?

Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov v po─Ź├şta─Źi znie pohodlne. To ist├ę sa m├┤┼że zda┼ą ako dos┼ą technick├Ż proces na telef├│ne s Androidom.

reverzn├ę obr├ízky-vyh─żad├ívanie-fotkySk├║ste odfoti┼ą a vyh─żada┼ą na Googli!

Ale h├ídajte ─Źo?

Ke─Ć sa nau─Ź├şte kroky, postup budete ma┼ą na dosah ruky. N├í┼í postup krok za krokom z neho urob├ş u┼ż├şvate─żsky pr├şjemn├Ż proces.

Tak┼że u┼ż viac nehovorte a po─Ćme na vec!

Ako obr├íti┼ą vyh─żad├ívanie obr├ízkov v syst├ęme Android

Met├│da 1: Sp├Ątn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízka pomocou prehliada─Źa Google Chrome

Je to u┼ż├şvate─żsky najpr├şjemnej┼í├ş sp├┤sob sp├Ątn├ęho vyh─żad├ívania obr├ízka. Tu s├║ uveden├ę jednoduch├ę kroky:

  Vyh─żadajte obr├ízok pod─ża k─ż├║─Źov├ęho slova v obr├ízkoch Google. Dlho klepnite a podr┼żte. Zobraz├ş sa rozba─żovacia ponuka. V mo┼żnostiach kliknite na polo┼żku ÔÇ×H─żada┼ą tento obr├ízok na GoogliÔÇť.
h─żada┼ą v google tento obr├ízokReverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov

U┼żite si v├Żsledky.

Met├│da 2: Switch pri pou┼żit├ş prehliada─Źa Chrome na webov├║ str├ínku pre po─Ź├şta─Źe

V pr├şpade, ┼że v├ím vy┼í┼íie uveden├ę kroky nefunguj├║, m├íte ─Ćal┼íie mo┼żnosti. Za t├Żmto ├║─Źelom sa mus├şte nau─Źi┼ą pou┼ż├şva┼ą prehliada─Ź Chrome ako webov├║ str├ínku pre po─Ź├şta─Źe. Spom├şname jednoduch├ę kroky, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri prvom spusten├ş.

  Otvorte prehliada─Ź Google Chrome. V otvorenom okne kliknite na tri bodky, ktor├ę vid├şte v pravom hornom rohu. N├íjdete ich ved─ża po─Źtu otvoren├Żch kariet. Zobraz├ş sa ponuka. Za─Źiarknite pol├ş─Źko vyroben├ę na str├ínke ÔÇ×DesktopÔÇť.
desktopová stránkaDesktop

Kliknut├şm inde skryjete rozba─żovaciu ponuku. Existuje verzia prehliada─Źa Google Chrome pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe. Teraz m├┤┼żete vykon├íva┼ą reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov, ako by ste to robili vo svojom po─Ź├şta─Źi.

Met├│da 3: Na obr├ítenie vyh─żad├ívania obr├ízkov pou┼żite URL obr├ízku

Ke─Ć m├íte v telef├│ne s Androidom otvoren├║ webov├║ str├ínku prehliada─Źa Chrome, m├┤┼żete pomocou nasleduj├║ceho postupu pou┼żi┼ą adresu URL obr├ízka na sp├Ątn├ę vyh─żad├ívanie. Tu je postup:

  Vyh─żadajte obr├ízok pod─ża k─ż├║─Źov├ęho slova v obr├ízkoch Google. Dlho klepnite na obr├ízok. Tu m├íte obr├ízok otvoren├Ż spolu s rozba─żovacou ponukou. V mo┼żnostiach kliknite na ÔÇ×skop├şrova┼ą adresu odkazuÔÇť.
skop├şrova┼ą webov├║ adresuSkop├şrova┼ą webov├║ adresu

Pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch krokov otvorte verziu prehliada─Źa Google Chrome pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe. Kliknite na mal├║ ikonu fotoapar├ítu, ktor├í sa zobrazuje na pravom okraji vyh─żad├ívacieho panela. Tu sa v├ím zobrazia dve mo┼żnosti. Prv├í z nich je ÔÇ×Prilepi┼ą adresu URL obr├ízkuÔÇť. Tu vlo┼żte skop├şrovan├║ adresu URL a kliknite na ÔÇ×H─żada┼ą pod─ża obr├ízkuÔÇť.

paste-image-URLPrilepte adresu URL obrázku

V├Żsledky s├║ uveden├ę priamo tam.

Met├│da 4: Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov pomocou ulo┼żenej fotografie

Na reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov m├┤┼żete pou┼żi┼ą obr├ízok z ulo┼żen├Żch fotografi├ş z telef├│nu s Androidom. Ak chcete z├şska┼ą podrobn├║ met├│du krok za krokom, vykonajte s nami nasleduj├║ce kliknutia:

  Otvorte prehliada─Ź Chrome pre po─Ź├şta─Ź. Do prehliada─Źa telef├│nu zadajte adresu google.images.com. Kliknite na mal├║ ikonu fotoapar├ítu, ktor├í je tam uveden├í. Vyh─żadajte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Nahra┼ą obr├ízokÔÇť. Nach├ídza sa ved─ża karty ÔÇ×Vlo┼żi┼ą adresu URL obr├ízkuÔÇť.
upload-reverse-image-searchKliknite na pole ÔÇ×Vybra┼ą s├║borÔÇť

Kliknite na uveden├║ mo┼żnos┼ą. Vyberte obr├ízok kliknut├şm na ÔÇ×Vybra┼ą s├║borÔÇť. Ak sa gal├ęria nezobrazuje ako predvolen├í, vyberte ako zdroj ÔÇ×DokumentyÔÇť.

dokumenty-reverzn├ę-vyh─żad├ívanie obr├ízkovVyberte s├║bor z prie─Źinka Dokumenty.

Kliknut├şm na tri horn├ę riadky v─żavo hore zobraz├şte zoznam mo┼żnost├ş. Vyberte polo┼żku Obr├ízky. Zobraz├ş sa gal├ęria v├í┼ího telef├│nu vr├ítane v┼íetk├Żch albumov. Vyberte obr├ízok. Nahraje sa za nieko─żko sek├║nd. Pozrite sa na v├Żsledky.

Met├│da 5: Sp├Ątn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov pomocou str├ínok Sebsite

Existuje nieko─żko webov├Żch str├ínok, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri sp├Ątnom vyh─żad├ívan├ş obr├ízkov. Jeden tak├Ż web je ctrlq.org/google/images. ─Äal┼í├şm je tineye.com. Oba tieto n├ístroje sl├║┼żia na reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov. Tu zdie─żame kroky na pou┼ż├şvanie tineye.com s podrobn├Żmi podrobnos┼ąami.

  Otvorte prehliada─Ź. Zobraz├ş sa domovsk├í str├ínka str├ínky s dvoma mo┼żnos┼ąami vyh─żad├ívania. Jednou je ┼í├şpka a druhou vyh─żad├ívac├ş panel.
c├şnov├ę oko-reverzn├ę-vyh─żad├ívanie obr├ízkovKliknite na logo ÔÇ×nahra┼ąÔÇť ved─ża vyh─żad├ívacieho po─ża.

Kliknut├şm na ┼í├şpku nahr├íte s├║bor z pam├Ąte telef├│nu s Androidom.

Pr├şpadne vlo┼żte skop├şrovan├║ adresu URL obr├ízku do vyh─żad├ívacieho panela. Kliknite na mo┼żnos┼ą vyh─żad├ívania.

V├Żsledky s├║ tam uveden├ę.

Met├│da 6: Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov pomocou aplik├ície

Pri ─Źastom sp├Ątnom vyh─żad├ívan├ş v├ím m├┤┼że pripada┼ą o nie─Źo dlh┼íie opakova┼ą vy┼í┼íie uveden├ę kroky zaka┼żd├Żm. Pre pohodlie pou┼ż├şvate─żov je k dispoz├şcii mnoho aplik├íci├ş.

Jednou z najzn├ímej┼í├şch aplik├íci├ş na tento ├║─Źel je ÔÇ×Vyh─żad├ívanie pod─ża obr├ízkovej aplik├ície. ÔÇŁ

logo pod─ża obr├ízka

Stiahnite si aplik├íciu kliknut├şm sem:

Ako obr├íti┼ą vyh─żad├ívanie obr├ízkov v syst├ęme Android [6 Quick Methods!] 2

Ke─Ć si aplik├íciu stiahnete zo slu┼żby Google Play, otvorte ju a postupujte pod─ża t├Żchto pokynov:

  Na domovskej str├ínke kliknite na biely znak plus na ru┼żovom kruhu.
rozhranie searc-by-image-interfaceT├║to aplik├íciu pou┼żite na sp├Ątn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov.

Ako zdroj vyberte ÔÇ×gal├ęriu obr├ízkovÔÇť.

gal├ęria obr├ízkovVyberte si jednu z dvoch mo┼żnost├ş.

N├íjdite cie─żov├Ż obr├ízok a kliknite na┼ł. Klepnite na tla─Źidlo H─żada┼ą v spodnej ─Źasti obrazovky. Dostanete po┼żadovan├ę v├Żsledky.

Je to tak├ę r├Żchle.

M├┤┼żete tie┼ż n├íjs┼ą rovnak├Ż obr├ízok v r├┤znych rozmeroch, kvalite a form├íte. Je to vynikaj├║ca met├│da h─żadania vidite─żne podobn├Żch obr├ízkov. Tie┼ż zobrazuje relevantn├ę v├Żsledky bez toho, aby ste museli h─żada┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í.

─îast├ę ot├ízky

─îo znamen├í reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov?

Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov znamen├í, ┼że sa chyst├íte vykona┼ą vyh─żad├ívanie Google zadan├şm fotografi├ş namiesto textov├Żch dotazov.

Ako funguje reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov?

Reverse Image Search funguje tak, ┼że analyzuje vami odoslan├Ż obr├ízok a zostav├ş jeho matematick├Ż model pomocou algoritmov.

Je reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov presn├ę?

Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov m├┤┼że by┼ą len tak├ę presn├ę a m├┤┼że ├şs┼ą len tak ─Ćaleko, ako je po─Źet obr├ízkov, ktor├ę indexovali.
Nem├┤┼żete v┼żdy o─Źak├íva┼ą rovnak├ę v├Żsledky pri ka┼żdom sp├Ątnom vyh─żad├ívan├ş obr├ízkov. Jeden obr├ízok m├┤┼że prinies┼ą stovky alebo dokonca tis├şce v├Żsledkov, zatia─ż ─Źo jeden nevytvor├ş ani jeden v├Żsledok. St├íle to teda z├ívis├ş od toho, ako ─Źasto alebo ako ─Źasto sa obr├ízok na internete vyskytuje.

Reverzn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov – jednoduch├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov!

Na telef├│ne s Androidom m├┤┼żete vykon├íva┼ą webov├ę vyh─żad├ívanie pomocou obr├ízka ako dopytu. Podrobn├Żmi met├│dami krok za krokom sme vysvetlili, ako to urobi┼ą, pomocou nieko─żk├Żch mo┼żnost├ş. Vyberte si najvhodnej┼íiu met├│du pod─ża svojho najlep┼íieho porozumenia.

Proces, v ktorom n├ím Google pomohol ma┼ą to─żko ├║dajov tak bl├şzko k n├í┼ímu pr├şstupu, podobne funguje reverzn├ę vyh─żad├ívanie. Mo┼żnosti, kde by sme mohli potrebova┼ą sp├Ątn├ę vyh─żad├ívanie obr├ízkov, s├║ nekone─Źn├ę. Je to fascinuj├║cej┼íie, ke─Ć jednoducho h─żad├íme pomocou telef├│nu bez probl├ęmov so zap├şnan├şm po─Ź├şta─Źa.

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok