Ako obnoviť zmazané súbory na Mac

Všetci sme tam boli; omylom odstránite súbor, aby ste si uvedomili, že je to dôležité neskôr. To, že ste skľučovali súbor z pracovnej plochy alebo priečinka, ešte neznamená, že je skutočne preč. Z dokumentov na rodinné fotografie môžu údaje na vašom počítači Mac trvať dlho potom, čo boli odstránené.

Nižšie uvádzame niekoľko spôsobov, ako priniesť súbory z mŕtvych.

Ako obnoviť zmazané súbory na Mac

1, Skontrolujte Kôš

Tento je samozrejmosťou, ale spomenieme to len pre prípad. Keď z počítača Mac odstránite súbor, automaticky prejde do priečinka „Kôš“. Toto je ikona koša na pracovnej ploche. Kliknutím na toto tlačidlo môžete prehľadávať zoznam všetkých súborov, ktoré ste sa zbavili. Ak tam nájdete súbor, môžete ho ľahko obnoviť pretiahnutím na plochu. Zamyslite sa nad tým ako s počítačovým očistcom.

Nezabudnite, že v závislosti od vašich preferencií môže byť váš Kôš nastavený tak, aby sa automaticky vyprázdňoval každých 30 dní alebo keď je nedostatok úložného priestoru.

2, Skontrolujte Time Machine and cloud storage

Ak váš súbor už nie je v koši, bude nasledujúcim portom hovoru záloha pevného disku. Počítače Mac sú vybavené funkciou Time Machine, ktorú je možné použiť na vytvorenie kópie všetkých vašich súborov vrátane aplikácií, hudby, fotografií, e-mailov, dokumentov a systémových súborov. Je to ako snímka počítača v konkrétnom čase, ktorú si neskôr môžete vyvolať.

Na obnovenie všetkých súborov však musíte mať predtým vytvorený stroj Time Machine. Nestáva sa to automaticky, aspoň nezačína a vyžaduje si externé úložné zariadenie, ktoré uchováva všetky údaje. Viac informácií o zálohovaní počítača Mac týmto spôsobom sa dozviete prostredníctvom Apple, Ale v skratke musíte pripojiť externý pevný disk a povedzte spoločnosti Time Machine, aby s ňou zaobchádzala ako so záložným diskom.

Dobrou správou je, že ak máte zálohu na stroj Time Machine na externom pevnom disku, môžete svoje zariadenie pomocou týchto údajov obnoviť. Môžete buď obnoviť svoje súbory, alebo úplne obnoviť operačný systém Mac spolu so súbormi. Ak to chcete urobiť, prejdite do časti Aplikácie> Pomôcky> Migration Assistant a postupujte podľa pokynov na prenos informácií. Vyberte možnosť prenosu z Mac, záložného počítača Time Machine alebo spúšťacieho disku.

Odtiaľ vyberte záložku Time Machine – uistite sa, že máte k počítaču Mac pripojené externé úložisko – a vyberte čas a dátum, z ktorého chcete obnoviť. Potom budete mať na výber, ktoré informácie chcete preniesť.

Zlá správa o tom všetkom je, že ak nemáte nastavenú zálohu nástroja Time Machine, nebudete mať zálohu, z ktorej by ste ju mohli obnoviť.

Skôr ako budete pokračovať, pravdepodobne budete chcieť skontrolovať, či je hľadaný súbor uchovaný v akejkoľvek službe cloudového úložiska, či už ide o iCloud, Disk Google alebo Dropbox. Môže sa stať, že ste súbor odstránili z pevného disku počítača, ale odovzdali ste ho do cloudu. V závislosti od služby, ktorú používate, sa rýchlo vyhľadá súbor, ak je k dispozícii, a potom ho môžete stiahnuť späť do svojho počítača.

3, Použite aplikáciu tretej strany

Ak váš odstránený súbor nie je v koši, nie je uložený nikde v cloude a nemáte zálohu aplikácie Time Machine, stále môže existovať nádej. Súbor na vašom pevnom disku nie je technicky „preč“, kým ho neprepíše niečo iné, čo znamená, že aj keď nikde na počítači nie je vidieť, môže stále existovať – ​​počítač je označený ako voľné miesto, ale ešte nie je nahradený. ,

Existuje niekoľko aplikácií, ktoré dokážu prečítať tieto súbory z pevného disku a ktoré umožňujú ich obnovenie, ak je to možné. Možno však budete musieť za privilégium zaplatiť. Nezabudnite tiež, že stiahnutím ľubovoľnej z týchto aplikácií by sa mohlo ironicky prepísať samotné súbory, ktoré sa snažíte obnoviť. Najlepším riešením by mohlo byť ich stiahnutie z iného počítača na jednotku USB, ktorá sa potom dá pripojiť k vášmu zariadeniu.

Hlavným prvkom tejto arény je Disk Drill. Jeho používanie je jednoduché a všeobecne známe a dokonca je k dispozícii bezplatná „základná“ verzia na stiahnutie. Je to však trochu zavádzajúce, pretože bezplatná verzia vám umožní nájsť iba obnoviteľné súbory, ktoré neboli zálohované, ale nie ich skutočne obnoviť. Ak to chcete urobiť, budete musieť inovovať na verziu „Pro“, ktorá stojí 84,47 GBP. Napriek tomu si aspoň môžete overiť, či je súbor ešte pred zaplatením.

Alternatívou je Sprievodca obnovením údajov EaseUS, ktorý sa podobne dodáva spolu s bezplatnými a programami, ale v prvom rade vám umožňuje obnoviť až 2 GB údajov pomocou prvého.

Bez ohľadu na to, aký softvér používate, presunie váš pevný disk na obnoviteľné súbory. Čím viac času uplynulo, tým väčšia je pravdepodobnosť, že váš súbor bude prepísaný a tým menej bude stále v počítači.

Related Articles

Back to top button