Ako obnoviť Windows 10 na výrobné nastavenia

Je tvoj Windows 10 notebookov alebo počítačov, ktoré vám spôsobujú problémy? Či to trvá viac času na reštartovanie alebo často obsahuje chybové správy, možno budete chcieť obnoviť Windows 10 na výrobné nastavenia. To znamená, že všetky informácie na pevnom disku ste vymazali a začali znova čistou tabuľou.

ONE Windows Obnovenie je určite dobrým spôsobom, ako vyriešiť veľa problémov s aktualizáciou zariadenia a chybami v registri. Musíte však byť trpezliví, pretože tento proces môže vyžadovať veľa času, preto na túto činnosť vyčleňte aspoň niekoľko hodín. Tento článok popisuje rôzne kroky obnovenia továrenských nastavení na jednom Windows 10 laptop.

Vždy si najprv vytvorte zálohu

Pretože čistý reset vymaže všetky informácie, ktoré máte v počítači, je potrebné vykonať zálohu inde. Môžete vytvoriť zálohu na sieťovú jednotku alebo skopírovať súbory jednotlivo na externý pevný disk.

Ja osobne rád ukladám zálohu v cloude. Z tohto dôvodu dávam prednosť Microsoft OneDrive, pretože je pevne integrovaný do Windows, Súbory a priečinky v OneDrive sa dajú navyše nahrávať a sťahovať presne podľa vašich predstáv Windows PC vzhľad.

Obnovte výrobné nastavenia Windows 10 Vykonajte zálohovanie

Akékoľvek metódy, ktoré považujete za jednoduché, nezabudnite na fázu zálohovania, pretože zriedka obnovíte továrenské nastavenia. Obrazovka zamrzne a nekonečné reštartovanie nie je známe. Ak sa počas výrobného nastavenia vyskytnú takéto problémy, tvrdým stlačením vypínača vykonajte studený reštart.

Aktivujte možnosť resetovania

oni Windows 10 možností resetovania je možné aktivovať jednoducho z ponuky Štart. Môžete k nemu získať prístup aj z časti „Nastavenia“.

Obnovenie predvolených nastavení systému Windows10 Obnovenie pôvodného nastavenia tohto počítača

Počítač obnovíte kliknutím na tlačidlo „Začíname“. K tejto možnosti máte prístup aj z ponuky „Pokročilý štart“, ktorá je uvedená nižšie.

Obnovenie predvolených výrobných nastavení systému Windows10

Dostanete dve možnosti na obnovenie Windows 10. Môžete si ponechať svoj osobný súbor a odstrániť aplikácie a nastavenia alebo jadro a odstrániť všetko.

Obnovenie predvolených výrobných nastavení systému Windows10 Odstráňte všetko z počítača

Pred vymazaním údajov sa zobrazí posledná otázka, či chcete súbory iba odstrániť. Trvá tiež menej času ako úplné zotavenie. Ak chcete radu ignorovať, kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Obnovenie predvolených nastavení systému Windows10 Ignorujte ďalšie nastavenia

Trvá len niekoľko minút, kým sa aktivuje možnosť resetovania Windows PC.

Obnovenie továrenských nastavení systému Windows10 Pripravte sa

V ďalšom kroku vy Windows 10 počítačov sa pripraví na obnovenie všetkého. Tento proces môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví.

obnovenie továrenského nastavenia Windows 10 Pripravte sa na obnovenie 100 percent

Ak bude úspešný, počítač sa pripraví na reštart a pokračuje ďalej.

obnovenie továrenského nastavenia Windows Príprava na vynulovanie "class =" responzívnej latky wp-image-338548

Počítač je teraz obnovený na pozadie. Je to pomalý, časovo náročný proces. Windows bude preinštalovaná na pozadí. Všetky nainštalované aplikácie budú odstránené. Iba aplikácie, ktoré boli predinštalované Windows bude vložený. Počkajte, kým sa proces dokončí, budete mať podobnú pracovnú plochu a aktualizáciu späť na pôvodnú verziu Windows kúpa.

obnovenie továrenského nastavenia Windows 10 Reset 12% "class =" responzívny-lat wp-image-338553

Metóda "Reset" pre pokročilý štart

Ďalšou možnosťou je obnovenie Windows PC v bezpečnom režime. Toto je preferované, ak ste nekonečne zaseknutí v možnosti „Pripraviť sa na obnovenie“ vo vyššie uvedenej časti. Je to väčšinou chyba GUI. Rovnaký postup sa používa v bezpečnom režime, ale kroky sa mierne líšia, ako je uvedené nižšie.

Obnoviť Windows 10 v Núdzovom režime prejdite na „Rozšírené spustenie“ v ponuke Štart. Po spustení modrej obrazovky prejdite na časť „Riešenie problémov“ a potom položku „Obnoviť tento počítač“. Tu máte na výber iba obnoviť ovládač Windows je nainštalovaný alebo všetky zariadenia. Vyberte ho neskôr a získajte úplné využitie.

obnovenie továrenského nastavenia Windows 10 Resetujte všetky jednotky "class =" responzívny-lat wp-image-338556

V ďalšom kroku získate možnosť „úplne vyčistiť pevný disk“ alebo iba „odstrániť súbory“.

obnovenie továrenského nastavenia Windows 10 Zariadenie úplne vyčistite „class =“ responzívne-lat wp-image-338557

Krok obnovy je dokončený. Po kliknutí na tlačidlo „Reset“ sa počítač reštartuje. tiež a Windows Na pozadí sa uskutoční 10 resetov.

obnovenie továrenského nastavenia Windows 10 možnosť resetovania "class =" responzívny-wp-image-338560

Reset Windows S 10 počítačmi by sa malo zaobchádzať ako s poslednou možnosťou, pretože pri týchto problémoch nie je neobvyklé. Najlepšie je najskôr vyriešiť problémy, či už je to jeden Windows Chyby pri ukladaní, poškodená kritická chyba štruktúry alebo nesprávna konfigurácia systému. Počítač resetujte, iba ak nefunguje žiadne z riešení.

Foto Credit: Tlačidlá resetovania kotla

Čítať ďalej:

Je tento článok užitočný?