Ako obnoviť tlačidlo Získať odkaz vo WordPress

Chcete vytvoriť krátky odkaz na vaše príspevky alebo stránky blogu WordPress? Krátke odkazy WordPress sú užitočné na zdieľanie e-mailových správ, Facebook alebo dokonca textové správy. Až do verzie WordPress to bola štandardná funkcia 4,4, Nedávno sa jeden z našich čitateľov opýtal, ako načítať funkciu získania odkazu v programe WordPress. V tomto návode sa budeme zdieľať, ako obnoviť tlačidlo Získať odkaz vo WordPress.

Ako získať tlačidlo Získať odkaz v programe WordPress

Čo je tlačidlo Získať odkaz v programe WordPress?

Tlačidlo Získať krátky odkaz je funkcia WordPress, ktorá vám umožňuje ľahko získať krátky odkaz na váš príspevok alebo stránku blogu WordPress. Zvyčajne sa nachádzal vedľa permalinkovej oblasti na obrazovke po úprave.

Získajte tlačidlo Shortlink

Ak ste však nedávno spustili svoj blog, táto funkcia sa na vašich stránkach WordPress nezobrazí, pretože bola odstránená po verzii WordPress. 4,4,

Túto funkciu považujeme za veľmi užitočnú na jednoduché získanie krátkych odkazov na naše blogové príspevky, ktoré vyzerajú takto:

http://wpbeg.in/2csN1pj

Ak chcete na svojom webe WordPress získať funkciu krátkych odkazov, ste na správnom mieste.

Pozrime sa, ako načítať tlačidlo Získať odkaz v programe WordPress.

metóda 1: pomocou doplnku WP Bitly pridajte tlačidlo Get Shortlink

Táto metóda je pre väčšinu používateľov jednoduchšia a odporúčaná. Táto metóda vám tiež umožňuje vytvárať krátke, vlastné značkové adresy URL pre vaše webové stránky.

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok WP Bitly. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii tento doplnok automaticky pridá Získajte krátky odkaz na obrazovke úprav publikácie.

Získajte tlačidlo Shortlink

Po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí krátky odkaz na vaše príspevky a stránky WordPress. Tento krátky odkaz je možné zdieľať vo vašich e-mailoch a správach, aby vaše publikum malo prístup na stránku priamo.

Krátky odkaz na stránku

Doplnok WP Bitly môžete tiež použiť na vytvorenie personalizovaných krátkych odkazov na značku pre svoje blogové príspevky, ako to robíme na WPBeginner. Pozrite si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako vytvoriť vlastnú krátku webovú adresu v službe WordPress.

metóda 2: Ručné pridajte tlačidlo Získať odkaz

Táto metóda vyžaduje, aby ste do svojich súborov WordPress pridali kód. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si našu príručku o tom, ako skopírovať a prilepiť kód v programe WordPress.

Budete musieť pridať nasledujúci kód do súboru function.php na tému WordPress alebo do doplnku pre konkrétny web:

add_filter (‘get_shortlink’, function ($ shortlink) {return $ shortlink;});

Tento kód pridá filter krátkych odkazov na zobrazenie Získajte krátky odkaz na stránkach a príspevkoch WordPress.

Získajte tlačidlo Shortlink

Kliknutím na toto tlačidlo získate krátky odkaz na svoj príspevok alebo stránku.

Dúfame, že vám tento článok pomohol získať späť tlačidlo Získať odkaz na WordPress. Môžete si tiež pozrieť náš zoznam základných doplnkov WordPress pre komerčné webové stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,