Ako obnoviť svoje napadnuté Twitter účet?

Ako obnoviť svoje napadnuté Twitter účet? 1

Kliknite na náhodný odkaz, o ktorom ste si mysleli, že je zabezpečený, čím získate prístup k svojmu účtu na stránky, ktoré považujete za legitímne alebo podobné, a na svoje Twitter účet sa stáva kompromisom. Takto sa hackeri dostanú do vášho účtu. Nie iným spôsobom, ako využitím chyby, ktorá poskytuje prístup k falošnému odkazu alebo webovej stránke.

Ako spoznať svoje Twitter bol hacknutý?

Ak vás vaši priatelia informujú o tom, že z vášho účtu dostali odkazy na spam, je pravdepodobné, že vás napadli hackermi. Hackerské účty poslali správy alebo príspevky informujúce svojich sledovateľov o fotografii alebo produkte online. Ale ak kliknete na tento odkaz a povolíte prístup, bude to koniec vašej bezpečnosti pred hackermi.

V súčasnosti sú si však ľudia vedomí týchto spamových odkazov a vlastne ich e-mailom posielajú alebo iným spôsobom informujú ich účet bol napadnutý, Môže to veľa pomôcť v boji proti hackerom ako celku. Ak si teda všimnete, že niekto zverejňuje odkazy na spam, okamžite o tom informujte túto osobu, aby mohla obnoviť svoj účet.

Ako sa vyhnúť hackerom?

Na ochranu seba existuje niekoľko základných krokov.

Môžete použiť zabezpečené heslá, ktoré sú komplikované a skutočne jedinečné, a to niečo, o čom viete len vy. Nastavte si dvojité overenie svojho Twitter účet, ktorý spolu s prihlásením vyžaduje prístup aj cez mobilné zariadenie. Pozostáva zo skrátených odkazov z TinyURL, a tak, keď zakrývajú skutočnú adresu, a nikdy nebudete vedieť, čo dostanete, keď kliknete na tieto odkazy, dostanete sa na Twitter, Ak adresa URL vyzerá dobre a nedáva zmysel, je pravdepodobné, že ide o odkaz na spam. Nikdy naň neklikajte. Rybárske potreby, v ktorých ich odkazy propagujú, sú niečo iné, ale v skutočnosti to vedie k niečomu úplne inému. Pri používaní verejného počítača alebo verejnej siete Wi-Fi buďte opatrní, pretože je ľahko dostupný pre mnohých. Používanie VPN bude v tejto situácii perfektné.

Čo robiť, keď váš Twitter účet dostane napadnutý?

Nie vždy sa celebrity stávajú obeťou jedného Twitter hack. Niekedy ani nikto nemôže byť hacknutý. Dôvodom je skutočnosť, že hackeri nemajú vždy v úmysle používať účet na zverejňovanie náhodných vecí, ako to niektorí robia s účtami celebrít. Niekedy len hľadajú prístup k súkromným informáciám a predávajú ich organizácii za lacné ceny. Toto je v skutočnosti veľmi bežné a dokonca aj veľké spoločnosti Facebook sú povinní urobiť niečo podobné. Čo teda môžete urobiť, keď bude váš účet napadnutý? Ako ho obnovíte?

Ak sa stále môžete prihlásiť:

Zmeň si heslo bezodkladne Twitter kompromis účtu? Uistite sa, že sa e-mailová adresa spojená s vaším účtom nezmenila. Ak sa e-mail zmení podľa chuti hackera, zmena hesla nebude mať žiadny význam, pretože heslo je možné znova zmeniť pomocou e-mailovej adresy priradenej k účtu. Odvolať prístup ku všetkým aplikáciám tretích strán priradeným k vášmu účtu. Zmena hesla nezmení prístup vášho účtu k aplikáciám tretích strán, takže pri opätovnom prihlásení do účtu budete musieť prístup zrušiť manuálne. Nastavte verifikáciu v dvoch krokoch, ktorá spolu s bežným protokolom vyžaduje prístup aj prostredníctvom mobilného zariadenia. Informujte všetkých, ktorých sa to týka, a ospravedlňte sa. Požiadajte ich, aby neotvorili žiadny odkaz, ktorý im bol zaslaný počas funkčného obdobia, keď bol váš účet napadnutý.

Ak sa nemôžete prihlásiť:

Ak sa nemôžete prihlásiť, môžete skúsiť obnoviť svoje kancelárske heslo. Existuje však šanca, že sa zmení aj vaša e-mailová adresa spojená s týmto účtom. V takom prípade nie je možné heslo resetovať.

Ak sa vaša e-mailová adresa a heslo zmenili, budete ich musieť zadať Twitter napadnutý formulár účtu. Kliknutím na tento formulár otvoríte odkaz, Po vyplnení formulára počkajte, kým sa tím služby Twitter vráti k vám. Existuje veľká šanca, že budete mať znova prístup k svojmu účtu.

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte podporu

Ak sa stále nemôžete prihlásiť, kontaktujte nás zaslaním jedného podpora Vyšetrovanie, V zozname možností vyberte možnosť „Hacked account“, Nezabudnite použiť e-mailovú adresu, ktorú ste prepojili s hacknutou Twitter účet; potom na túto e-mailovú adresu pošleme ďalšie informácie a pokyny. Uveďte svoje používateľské meno aj dátum, kedy ste mali naposledy prístup k svojmu účtu.

Prečítajte si viac o tom, čo môžete urobiť, ak ste tak urobili stratil prístup k e-mailovému účtu priradenému k vášmu Twitter účet,

Keď budete mať prístup k svojmu účtu, uistite sa, že v budúcnosti podniknete preventívne opatrenia, aby sa vám to už znova nestalo.