Ako obnoviť odstránené ikony aplikácií pre Android (7 metódy)

deleted-android-app-ikony vybavený-image

Odstránili ste náhodne niektoré ikony aplikácií pre Android vo svojom zariadení?

Možno ste preskočili tlkot srdca alebo ste boli nervózni, však? Nemajú sa však čoho báť, pretože sa to deje!

Našťastie existuje veľa spôsobov, ako sa dostať späť. Závisí to však od vášho zariadenia, verzie operačného systému Android, ktorý používate, a od typu ikony, ktorú chcete načítať.

súvisiace: Najlepšie Android softvér pre obnovu dát

Pokiaľ ste zariadenie náhodou neodstránili, obnovenie odstránených ikon aplikácií nie je problém. Existuje veľa metód, ako to urobiť a vyriešiť problém za pár minút.

Je to tvoj šťastný deň!

Aby sme vám pomohli, zostavili sme pre vás niekoľko riešení, ktoré môžete vyskúšať bez ohľadu na to, aký máte operačný systém Android a aký typ ikony musíte získať. Testovali sme každú z týchto metód a každá z nich funguje.

Viete, čo je najlepšia časť?

Dokončenie každej metódy nebude trvať ani dve minúty. To znamená, že môžete vyskúšať všetky naše tipy a obnoviť odstránené ikony aplikácií pre Android bez toho, aby ste prelomili pot!

Takže, bez ďalších okolkov, začnime.

Ako obnoviť odstránené a chýbajúce ikony aplikácií

 1. Skontrolujte zásuvku aplikácie

  Zásuvka aplikácie je zvyčajne najlepším miestom, kde začať, ak na zariadení nemáte základné ikony. Ak si nie ste istí, zásuvka aplikácie je ikona v strede spodného doku, ktorá otvorí ponuku, ktorá obsahuje väčšinu aplikácií nájdených na vašom zariadení.

  deleted-android-app-ikony-app-zásuvka

  Ikona zásuvky na aplikáciu

  1, Klepnite na ikonu Zásuvka na aplikáciu na zariadení. (Vyzerá to ako šesť štvorcov alebo kruhov.) Ak tak urobíte, zobrazí sa zoznam všetkých aplikácií v telefóne. Ak chcete zobraziť ďalšie položky, môžete listovať po stránkach.

  2, Nájdite aplikáciu, ktorú chcete vytvoriť. (Ak ju nenájdete, všetky zariadenia by mali mať v tejto ponuke umiestnenú funkciu vyhľadávania.)

  3, Podržte ikonu a otvorí sa Domovská obrazovka,

  4, Odtiaľto môžete ikonu nechať kdekoľvek. Táto metóda vytvorí novú skratku na vašom zariadení a dúfajme, že by mohla problém vyriešiť.

  Zásuvka aplikácie na ploche

  Obrazovka nainštalovanej aplikácie

  Ak ste omylom odstránili odkaz na zásuvku aplikácie, nemusíte sa obávať. Zaistíte to tak, že v tomto zozname skontrolujete metódu sedem.

 2. Dlhé stlačenie medzery na ploche

  Získať väčšinu ikon späť na vašom zariadení by malo byť dosť ľahké. Možno ich nebudete musieť použiť ani na zásuvku aplikácie, aby ste ich znova získali.

  deleted-android-app-ikony-add-to-home-obrazovky

  Vyberte, čo chcete pridať na plochu

  1, Najjednoduchší spôsob obnovenia stratenej alebo odstránenej ikony / miniaplikácie aplikácie je dotknúť sa a podržať medzeru Domovská obrazovka, Táto metóda by mala spôsobiť otvorenie novej ponuky s prispôsobiteľnými možnosťami pre vaše zariadenie.

  2, Ďalej vyberte Widgety a aplikácie otvoriť nové menu.

  3, kohútik aplikácie, Odtiaľ si môžete vybrať ikonu aplikácie, ktorú ste omylom predtým odstránili.

  4, Podržte ikonu a presuňte ju na miesto vo vašom zariadení. (Vždy ju môžete usporiadať neskôr.)

  5, Vaša aplikácia by teraz mala byť presne tam, kde chcete, a bude pripravená na okamžité použitie.

 3. Pridanie nového spúšťača

  Ak máte problémy so spúšťačom, je dobré nainštalovať úplne nový. V Obchode Play máte na výber veľa možností a všetky majú niekoľko rôznych funkcií na prispôsobenie vášho zariadenia.

  deleted-android-app-ikony-google-play

  Dostupné spúšťače v obchode Google Play

  V prípade, že sú pre vás všetky nové, spúšťač je aplikácia, ktorá riadi rozloženie a vzhľad plochy a zásuvky vašej aplikácie.

  1, Nainštalujte spúšťač do svojho zariadenia. Otvorte ho stlačením tlačidla Domov potom.

  2, Vyberte spúšťač a teraz by ste mali mať inú plochu, podľa toho, ktorú ste sa rozhodli použiť.

  3, Mali by ste byť schopní nájsť a usporiadať aplikácie a ich ikony zvnútra internetu spúšťač,

  Ak sa vám nepáči vzhľad nového spúšťača, môžete sa kedykoľvek vrátiť k možnosti zásoby alebo vyskúšať nový.

  Ak chcete vidieť niečo v akcii, je tu článok najlepšieho ľahkého spúšťača Android.

 4. Opätovné povolenie zakázaných aplikácií alebo hľadanie skrytých aplikácií

  Ak ste na svojom zariadení zakázali alebo skryli akékoľvek aplikácie, mohlo by to byť príčinou ikony aplikácie, ktorá na vašom zariadení s Androidom chýba. Ak to znie dobre, môžete sa uistiť v ponuke aplikácií.

  1, Otvor aplikácie alebo Ponuka aplikácií z ponuky Nastavenia.

  2, Klepnite na aplikáciu, ktorej ikonu by ste chceli vidieť znova.

  3, Ak vidíte tlačidlo, ktoré hovorí Povoliť / Spustiť, pravdepodobne to bude zdrojom vášho problému. Stlačením prepínača znova získate ikony.

  deleted-android-app-ikony-app-info

  Obrazovka s informáciami o aplikácii

 5. Skontrolujte, či ste odstránili celú aplikáciu

  Je možné, že ste aplikáciu úplne odstránili zo svojho zariadenia, nielen zo zástupcu na ploche? Zálohovanie v Obchode Play môžete vždy skontrolovať.

  Ak to hovoríinstall (namiestoaktualizovaťaleboOtvorené), pravdepodobne ste omylom odstránili celú aplikáciu.

  deleted-android-app-ikony-Odinštalácia

  Odinštalovanie aplikácie

  Odstránili ste aplikáciu a zabudli ste to? Aplikáciu môžete kedykoľvek preinštalovať, ak ste ju dostali z obchodu, pričom je k dispozícii aj niekoľko aplikácií na sklade.

  Obnovenie továrenských nastavení je tiež ďalšou možnosťou, ako obnoviť normálne fungovanie vášho zariadenia, je to však drastická možnosť, preto pred zvážením skontrolujte jednu z ďalších metód.

 6. Načítanie vlastných ikon zmizlo

  Na odlíšenie telefónu môžu slúžiť vlastné ikony, ale aktualizácia môže neočakávane spôsobiť, že zmiznú z vášho zariadenia.

  deleted-android-app-ikony-prispôsobené-ikony

  Prispôsobené ikony

  Ak máte problémy s vlastnými ikonami alebo vlastným spúšťačom, obnovenie zariadenia alebo spúšťača by malo vyriešiť vaše problémy, alebo môžete kedykoľvek vyskúšať niektorú z ďalších metód v tomto zozname.

  Ak sa chcete dozvedieť viac o vlastných ikonách v systéme Android, tu nájdete ďalšie informácie, ktoré vám pomôžu začať.

 7. Ak ste odstránili ikonu zásuvky aplikácií

  Ak ste omylom odstránili ikonu zásuvky aplikácie na vašom systéme Android, nemusíte sa zdôrazňovať. Zásuvku na ikonu aplikácie by malo byť ľahké obnoviť, ale kroky sa môžu mierne líšiť v závislosti od vášho zariadenia.

  deleted-android-app-ikony-Solo-akcie

  Obrazovka so samostatnými akciami

  Tu je niekoľko spôsobov, ako získať zásuvku aplikácie späť:

  1, Zamierte na statický spodný panel na vašom zariadení, známy ako Lower Dock, (Toto je ten, ktorý zostane rovnaký bez ohľadu na to, na ktorej domovskej stránke ste.)

  2, Ak v nej nie je medzera, budete musieť presunúť jednu z aplikácií na tomto paneli, aby ste vytvorili priestor pre zásuvku aplikácie. Jedna z týchto aplikácií môžete odstrániť tak, že ju podržíte stlačenú a potvrdíte odstránenie alebo presuniete do nevyužitého otvoru na svojej Domovská obrazovka,

  3, Mala by sa zmeniť na znamienko plus.

  4, Ak klepnete na túto ikonu, mala by sa objaviť zoznam možností, z ktorých môžete vyplniť medzeru.

  5, Vyberte ikonu ikona zásuvky aplikácie dostať ho späť na plochu.

  6, Ak nevidíte znamienko plus alebo sa aplikácie zarovnajú tak, aby sa zmestili do nového priestoru, dlho stlačte kláves Lower Dock a klepnite na predvolená ikona, Odtiaľ by ste mali mať možnosť nájsť a vybrať možnosť zásuvky na aplikáciu.

  Keď budete mať prístup k zásuvke aplikácie, bude ľahšie obnoviť všetky odstránené alebo skryté ikony.

Súvisiace otázky Ostatní ľudia sa pýtajú

Prečo zmiznú ikony aplikácií?

Chýbajúce ikony môžu byť spôsobené chybným spúšťačom systému Android, neúmyselne odstránenými aplikáciami alebo skrytými aplikáciami. V každom prípade ju môžete rýchlo dostať späť bez problémov, pokiaľ ste ju ešte neodstránili.

Trvá obnovenie ikony aplikácie nejaký čas?

Nie, obnova ikony aplikácie nebude trvať ani päť minút. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je skontrolovať zásuvku aplikácie, podržať aplikáciu, ktorú chcete skopírovať, a umiestniť ju na plochu.

Kde nájdem ikony chýbajúcich aplikácií?

Pokiaľ ste aplikáciu nezakázali ani neodstránili, môžete ich ľahko nájsť v zásuvke aplikácie. Vyhľadajte aplikáciu, ktorú potrebujete načítať, podržať a umiestniť na plochu.


Zhrnúť to všetko

Neúmyselné odstránenie ikon aplikácií môže byť bolesť. Našťastie existuje niekoľko slušných riešení, ak niektoré z nich zo zariadenia odstránite a tieto odstránené aplikácie môžete rýchlo obnoviť.

Pomocou týchto niekoľkých tipov, ktoré sme spomenuli vyššie, by ste teraz mali mať možnosť obnoviť do zariadenia takmer akúkoľvek ikonu aplikácie vrátane samotnej zásuvky na aplikáciu. Aspoň nezáleží na tom, či sa váš prst znova skĺzne.

Ak ste zmeškali jednoduchý spôsob obnovenia ikon odstránených aplikácií alebo ak máte otázky týkajúce sa jedného z krokov v tomto zozname, dajte nám vedieť zanechaním správy v sekcii s komentármi nižšie!

Odporúčaný obrázok