Ako obnoviť heslo systému Bios na notebooku Toshiba

Heslo BIOS na vašom prenosnom počítači Toshiba môže byť užitočné pri znižovaní rizika, že niekto bude manipulovať s nastaveniami systému. Predtým, ako je možné vykonať akékoľvek zmeny, musí účastník používajúci počítač poskytnúť správne heslo. Avšak v prípade, že ste zabudli heslo alebo ste pomohli priateľovi, môžete si na notebooku Toshiba resetovať heslo systému BIOS.

Obnovte heslo systému BIOS odstránením batérie systému BIOS

Niektoré notebooky Toshiba majú systém BIOS, ktorý sa dodáva s batériou malého druhu kruhového tvaru. Jeho odstránením môžete resetovať systém BIOS. Je to relatívne ľahká úloha, ale mali by ste sa o ňu pokúsiť iba vtedy, ak máte technické znalosti a ste kvalifikovaní na manipuláciu s krehkým hardvérom.

Je potrebné poznamenať, že pokus o neoprávnené zásahy do základnej dosky a bez uzemnenia môže poškodiť vás a počítač. Bol si varovaný.

1, Začnite odstránením balenie batérií a odpojenie AC adaptér, Niekoľkokrát stlačte tlačidlo napájania a uvoľnite zostatok.

2, Odstrániť spodná doska na dosiahnutie batérie systému BIOS.

3, Vyhľadajte Batéria BIOS a vyberte batériu z postele. Každý model má iný spôsob vybratia batérie, napríklad uzamykací mechanizmus alebo jazýček, s ktorým môžete manipulovať.

Note: Tu môže byť užitočné použitie vyhľadávacieho nástroja s vaším modelom.

4, Batériu BIOS nechajte vybratú asi 30 minút. Potom môžete batériu znova vložiť a zaistiť na svojom mieste.

5, Zaviesť do systému BIOS a mal by vám poskytnúť voľný prístup.

Obnovte heslo systému BIOS vymazaním prepojky CMOS

S určitými technickými znalosťami môžete v skutočnosti vymazať heslo systému BIOS tak, že prídete do kontaktu so základnou doskou. Existuje niekoľko pinov (zvyčajne označených ako B500), ktoré sú priamo zodpovedné za dodržiavanie hesla systému BIOS. Ak použijete plochý skrutkovač, drôt alebo iný plochý kovový nástroj, môžete cez kolíky poslať prúd a skrátiť ich. Vymaže heslo systému BIOS.

Teraz treba poznamenať, že to môže byť nebezpečné. Bez technických znalostí alebo správneho uzemnenia môžete poškodiť seba a svoj systém. Tieto kroky by ste v žiadnom prípade nemali vykonávať, pokiaľ nemáte kvalifikáciu. Bol si varovaný,

1, Začnite odstránením balenie batérií z prenosného počítača Toshiba. Niekoľkokrát stlačte tlačidlo napájania, aby ste sa uistili, že došlo k uvoľneniu náboja.

2, Na spodnej strane prenosného počítača vyberte spodná doska takže sa dostanete na základnú dosku alebo skôr do priehradky, v ktorej je umiestnená vaša RAM. Alebo v niektorých modeloch stačí dosiahnuť batériu BIOS.

Note: Modely, ktoré obsahujú batériu BIOS, majú zvyčajne samostatnú platňu, ktorú môžete vybrať. Ak je to to, s čím sa zaoberáte, nemusíte sa dostať na základnú dosku.

3, Odstrániť palice RAM, Uistite sa, že ste ich pred vybratím vytiahli.

4, Vyhľadajte špendlíky zodpovedný za vaše nastavenia systému BIOS. Pamätajte: toto obnoví pôvodné nastavenie systému BIOS.

5, Pripojte AC adaptér do notebooku. Teraz sa dotknite kolíkov pomocou plochého skrutkovača. Musíte sa ich dotknúť naraz.

6, Zapnite prenosný počítač. Systém BIOS by sa teraz mal odstrániť.

7, Teraz vypnite prenosný počítač a znova vložte palice RAM a normálne spustite počítač.