Ako obnoviť dáta s nefunkčnou obrazovkou

Ako obnoviť dáta s nefunkčnou obrazovkou 1Ako obnoviť dáta s nefunkčnou obrazovkou

Ako obnovím údaje, fotografie a videá, ak je obrazovka poškodená? Pretože pohľad všetkých smartphones pokrývať väčšinu prednej oblasti, nie je vôbec ťažké rozbiť obrazovku telefónu. Hovoríme nielen o vizuálnom aspekte (ktorý je sám osebe dosť nudný), ale aj o hmatovej reakcii.

Keď smartphone spadne, membrána dotykovej obrazovky stratí kontrolu alebo je úplne poškodená. To znamená, že nebude možné ovládať jednotku, ako sme to vždy robili. Ak teda rozbijete obrazovku, ako môžete obnoviť údaje z mobilného telefónu? Ak nemáte prístup k nastaveniam, ktoré by ste normálne robili?

Venujte pozornosť nasledujúcemu článku, pretože vás naučíme, ako obnoviť údaje z mobilného telefónu pomocou nefunkčnej obrazovky. Ďalej uvádzame niekoľko tipov na obnovenie údajov z mobilného telefónu s rozbitými obrazovkami.

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob obnovenia údajov je vyberte pamäťovú kartu micro SD, Ak ich neuložíte alebo ak chcete obnoviť údaje aj z vnútornej pamäte, čítajte ďalej.

Ako obnoviť dáta s nefunkčnou obrazovkou

Na obnovenie údajov použite ďalšiu obrazovku

Použite príslovie doslovne Keď je mŕtvy jeden kráľ, urobí sa ďalší, myslíme napríklad na pripojenie nášho zariadenia s Androidom k televízoru. Týmto spôsobom môžeme použiť techniky ako Tenký port alebo MHL robiť odraz v našej televízii, a preto môžete resetovať, čo chceme.

Logicky sa však obmedzí na ľudí, ktorí skutočne implementovali jednu z týchto techník do svojho zariadenia. Ak vaše zariadenie nemá v zariadení nainštalovanú žiadnu z týchto možností, pokračujte,

Kde kúpiť čínske telefóny?

Pomocou ADB

Ďalšou možnosťou je použite ADB na našom počítači, Táto možnosť nám umožňuje používať Ladenie Android Brigde na diaľkové pripojenie k nášmu mobilnému telefónu s našim zariadením pripojeným k počítaču pomocou kábla USB.

Povedzme, že už máte nainštalovaný ADB (ak ho nemáte, môžete si napríklad stiahnuť súpravu SDK) a ovládače svojich zariadení. Na kopírovanie súborov do nášho počítača môžeme použiť príkaz Adb pull, Pozrime sa napríklad, ako môžeme prenášať súbory z kamery Nexus do lokálneho priečinka v počítači:

adb pull / storage / emulated /0/ DCIM / kamera / * C: / fotón

Ak nepoznáme adresár, ktorý chceme kopírovať, môžeme ho vždy použiť Adb shell na prechádzanie stromom adresárov systému Android. Stále odporúčame zvážiť niektoré z užitočnejších príkazov pre ADB. Príkazom môžete skontrolovať všetky dostupné súbory ADP znamená.

Ktorý smartphone si môžete kúpiť za 150 € | Január 2018

Používanie obrazovky Droid @

Ak sa niečo Android môže pochváliť, je to komunita za tým. V tomto prípade používateľ vývojárov xda vyvinul aplikáciu, ktorá nám umožňuje veľmi intuitívnym spôsobom a vďaka ADB ovládajte naše zariadenie Android pomocou myši a klávesnice,

Aby sme to dosiahli, musíme si tu stiahnuť program a spustiť ho pomocou zariadenia pripojeného cez USB k počítaču. Odtiaľto môžeme vidieť obrazovku nášho zariadenia a ovládať ju z toho istého programu. Tento program nám umožňuje spúšťať príkazy ADB na pozadí, ale z grafického rozhrania, vďaka ktorému je pre používateľa intuitívnejší.

Reštartujete telefón s Androidom? Vyriešiť to ľahko

Odneste ho do servisného strediska?

Ak hovoríme o veľmi citlivých údajoch alebo súboroch, najlepším spôsobom, ako obnoviť údaje, je prejsť na jeden stredisko technickej pomoci a vysvetliť, čo sa stalo. Bude to potrebné, pretože na zariadení musia vykonávať určité postupy, ktoré si vyžadujú programovacie zručnosti.

Najbežnejšie používanou „pokročilou“ metódou je prístup k zariadeniu prostredníctvom jednej Kábel micro USB a program SDK, Potom nejaké príkazy sú spustené na prístup k uzamknutému zariadeniu, a preto majú prístup k súborom uloženým vo vnútornej pamäti.

Porovnanie Xiaomi Redmi 5 a Xiaomi Redmi 4

Ďalšie metódy na obnovenie údajov z mobilných zariadení s poškodenou obrazovkou

Inou metódou, ktorá sa stala veľmi populárnou, je jej použitie myš, pripojené k jednotke pomocou a Kábel USB OTG, Toto sa bude riešiť ukazovateľ z myš na obrazovke zariadenia. Preto ho môžete odomknúť a / alebo obnoviť potrebné údaje.

Videli sme, že to nevyhnutne neznamená rozbitie obrazovky telefónu stratiť všetky svoje údaje, Takže nezúfajte bez toho, aby ste najskôr vyskúšali vyššie uvedené tipy. Po obnovení údajov môžete obnoviť aj chaty WhatsApp.

Samsung Galaxy J5 2017, Huawei P8 Lite 2017 alebo Xiaomi Mi A1: Sprievodca nákupom

Posledná rada

Súčasné mobilné telefóny majú schopnosť ukladať stovky súborov všetkých typov (obrázky, videá, audio …).

Osobné informácie, spomienky alebo hudba, ktoré, aj keď niekedy zabudneme, sú výsledkom správneho fungovania nášho zariadenia, ktoré rovnako ako všetky ostatné zariadenia môže spôsobiť, že „stratíme všetko“.

V takom prípade môže byť pre používateľa traumatické, ak nemá zálohu súborov.

Čo sa dá urobiť?

Existuje niekoľko programov na obnovu súborov na zariadeniach s Androidom a iOS.

Ak zariadenie nefunguje správne alebo sa domnievame, že je nefunkčné, dobrým riešením je pripojenie k počítaču a vyskúšanie súboru užitočných programov na obnovenie súborov.

Medzi najobľúbenejšie aplikácie patria Remo Recover, Wondershare MobileGo Android a Recuva.

Všetky sú ľahko použiteľné, podľa Androidpit.

S programami Wondershare MobileGo Android a Remo Recover jednoducho pripojíte terminál k počítaču, vyberiete miesto na uloženie údajov a potom súbory, ktoré chcete preniesť, a čakajú na dokončenie prenosu.

Recuva je výkonnejší a proces si vyžaduje ďalší krok: vyberte, ktorý typ súboru chcete obnoviť a priečinok, ktorý chcete vyhľadať.

Potom vyberte údaje, ktoré sa majú obnoviť z poškodeného zariadenia, a resetujte na spustenie operácie.

Čo robiť, keď sa váš telefón navlhčí?

Režim ladenia USB

Nie všetko môže byť dokonalé. Aj keď sme diskutovali o možnostiach ukladania údajov, tieto majú obmedzenia.

V prvom prípade sme videli, že naše zariadenie musí mať implementovanú technológiu, ktorá nám umožňuje vidieť obrazovku telefónu na TV alebo na počítači.

Čo sa však stane v ostatných dvoch prípadoch?

Veľmi jednoduchý: jediný spôsob použitia ADB je naše zariadenie má aktívny režim ladenia USB (pre ktoré musíme mať aktívne vývojové alternatívy aktívne).

Inak tieto dve možnosti nie sú chránené, pretože keď spustíme príkaz Zariadenia ADB nevidíme naše zariadenie pripojené k počítaču (v najlepšom prípade to bude vyzerať) off-line).

tak rada že vám môžem dať, ak chceme, aby dve z vyššie uvedených metód boli skontrolované, či je naša jednotka vybavená odraz alebo okamžite aktivujte režim ladenia.

Alebo máme riešenie všetkých našich problémov … oblak!

Ako vytvorím zálohu Nandroid môjho systému Android