Ako obmedziť stránky WordPress podľa užívateľskej roly

Chcete obmedziť stránky WordPress podľa užívateľskej role? Mnoho spoločností WordPress musí kontrolovať, ktorí používatelia majú prístup k určitým stránkam na svojich webových stránkach. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko obmedziť prístup k určitým stránkam WordPress podľa užívateľskej roly.

Obmedzenie stránky WordPress podľa role používateľa

WordPress je štandardne dodávaný s obmedzenou sadou nástrojov na obmedzenie obsahu vašich webových stránok. Môžete vytvárať súkromné ​​príspevky a príspevky chránené heslom, ale tieto funkcie vám neumožňujú obmedziť prístup podľa role používateľa.

Našťastie existuje niekoľko doplnkov WordPress, ktoré vám umožňujú presne to urobiť. Môžete si vybrať jednu z nich, aby ste stránky obmedzili na určitých používateľov, skupiny používateľov alebo role používateľov.

Pomocou týchto doplnkov môžete vytvoriť webovú stránku pre členov, webové stránky s platbami za zobrazenie alebo rodinné blogy. Svoj obsah môžete speňažiť aj pridaním platených odberov.

Po tomto sa pozrime na to, ako správne obmedziť stránky WordPress podľa užívateľskej roly. Ukážeme vám rôzne doplnky, môžete si vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

1, Obmedzte obsah Pro

Obmedzte obsah Pro

Obmedziť obsah Pro je vynikajúcou možnosťou kontroly toho, kto má prístup k obsahu vašich webových stránok. Umožňuje vám tiež pridávať platené predplatné a zarábať peniaze online zo svojej členskej webovej stránky.

Najskôr je potrebné nainštalovať a aktivovať doplnok Obmedziť obsah Pro. Viac informácií nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Obmedziť »Konfigurácia zadajte licenčný kľúč. Tento kľúč môžete získať zo svojho účtu na webovej stránke Obmedziť obsah Pro.

Zadajte licenčný kľúč

Ďalej musíte prepnúť na kartu platby a vybrať platobnú bránu.

Obmedziť obsah Pro vám umožňuje prijímať platby prostredníctvom služieb PayPal, Stripe, 2Checkout, Braintree a Authorize.net.

platby

Po výbere spôsobu platby môžete pre každý spôsob platby pridať poverenia.

Na uloženie nastavení nezabudnite kliknúť na tlačidlo Možnosti uloženia.

Teraz musíte upraviť stránky alebo príspevky, ktoré chcete obmedziť podľa užívateľských rolí.

Na obrazovke úprav prejdite nadol na meta box „Obmedziť tento obsah“ a vyberte možnosť „Členovia s určitou rolou“.

Obmedziť obsah podľa role používateľa

Vyberte úlohu používateľa, ktorú chcete povoliť, a potom aktualizujte alebo publikujte svoj obsah.

Obmedziť obsah Pro tiež umožňuje vytvárať úrovne predplatného. Podrobnejšie pokyny nájdete v našej príručke o obmedzení obsahu na registrovaných používateľov systému WordPress.

2, MemberPress

MemberPress

MemberPress je jedným z najlepších členských doplnkov WordPress na trhu. To vám umožní ľahko vytvárať členské weby s platenými odbermi.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok MemberPress. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii prejdite na stránku MemberPress »Aktivovať zadajte licenčný kľúč. Tieto informácie nájdete vo svojom účte na webovej stránke MembersPress.

Licenčný kľúč MemberPress

Ďalej musíte kliknúť na kartu Pluginy a nainštalovať zásuvný modul „WordPress User Roles“.

Doplnok pre rolu používateľa

Po inštalácii doplnku role používateľa by ste mali ísť na MemberPress »Možnosti str. Kliknutím na kartu platby nastavíte platby.

Nastavte platobnú bránu pre MemberPress

MemberPress podporuje PayPal (Standard, Express a Pro), Stripe a Authorize.net pripravené na použitie. Vyberte spôsoby platby, ktoré chcete použiť, a zadajte požadované poverenia.

Potom musíte navštíviť Členstvo »Členstvo a kliknutím na tlačidlo „Pridať nový“ vytvorte plán členstva.

Vytvorte si členstvo

Začnete zadaním názvu tohto plánu členstva a nastavíte ceny, typ fakturácie a nastavenia vypršania platnosti.

Potom prejdite nadol do meta poľa Možnosti členstva pod editorom príspevkov. Tu môžete nakonfigurovať rôzne možnosti pre tento konkrétny plán členstva.

Možnosti členstva

Kliknite na záložku „Rozšírené“ v časti Možnosti členstva a vyberte úlohu používateľa pre tento plán členstva.

Vyberte rolu používateľa pre plán členstva

Pri výbere užívateľskej role buďte opatrní, pretože každá užívateľská rola v WordPress má svoje vlastné povolenia. Ak potrebujete, môžete tiež vytvoriť vlastnú užívateľskú rolu pre plány členstva na svojom webe.

Teraz môžete zverejniť svoj plán členstva.

Ak chcete pridať ďalšie plány členstva, môžete postup opakovať a pridať ich.

Po vytvorení plánov členstva. Je čas stanoviť pravidlá na obmedzenie prístupu k obsahu.

Ísť do MemberPress »Pravidlá a kliknite na tlačidlo Pridať nový v hornej časti.

Tým sa dostanete na stránku úpravy pravidiel, kde môžete vybrať rôzne podmienky a priradiť ich k plánu členstva.

Stanovte pravidlá

Napríklad môžete vybrať všetok obsah, ktorý sa zhoduje s konkrétnou značkou alebo kategóriou, ktorý bude k dispozícii iba pre členov s predtým vytvoreným plánom členstva.

Nakoniec musíte upraviť obsah, ktorý chcete obmedziť, a pridať ho do tejto konkrétnej kategórie alebo značky.

To je všetko, úspešne ste obmedzili stránky WordPress podľa užívateľskej roly a členstva.

3, LearnDash

LearnDash

LearnDash je najlepší doplnok LMS pre WordPress. Umožňuje vám vytvárať a predávať kurzy online.

Je dodávaný so vstavanými predplatnými, ktoré umožňujú používateľom prihlásiť sa do kurzu predtým, ako uvidia jeho obsah. To vám umožní obmedziť prístup na stránky kurzov a speňažiť vaše webové stránky.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok LearnDash. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť LearnDash LMS »Konfigurácia kliknite na záložku LMS License. Zadajte e-mailovú adresu a licenčný kľúč pre svoj účet LearnDash a uložte ho kliknutím na tlačidlo „Aktualizovať licenciu“.

Licencia LearnDash

Ďalej musíte prejsť na kartu „Nastavenia PayPal“ a zadať svoju e-mailovú adresu PayPal.

Platba LearnDash

V predvolenom nastavení LearnDash ponúka iba platobnú bránu PayPal. Stripe a 2Checkout sú k dispozícii ako rozšírenia.

Teraz môžete ísť na LearnDash LMS »Kurzy a kliknutím na tlačidlo „Pridať nový“ pridajte svoj prvý kurz.

Pridajte nový kurz

Zadajte názov a popis kurzu. Popisná časť bude viditeľná pre všetkých používateľov, aby vysvetlili, o čom je tento kurz.

Pridajte názov a popis kurzu

Potom musíte prejsť nadol do políčka meta možností kurzu. Vo voľbe typu ceny kurzu môžete zvoliť spôsob prístupu k kurzu.

Doplnok vám umožňuje vytvárať bezplatné (uzavreté) alebo otvorené (verejné) kurzy, kupovať oblúkové a opakujúce sa cenové typy.

Možnosti kurzu

V prípade bezplatných kurzov sa vaši používatelia budú musieť stále zaregistrovať do kurzu vytvorením účtu.

Teraz môžete svoj kurz uložiť a publikovať na svojom webe.

Ukážka stránky kurzu

Po vytvorení kurzu je kurz stále prázdny. Na jeho dokončenie je potrebné pridať obsah kurzov, ako sú hodiny, kvízy a domáce úlohy.

LearnDash je výkonný nástroj na predaj online kurzov a zároveň obmedzuje prístup k obsahu. S programom MemberPress je skvelé vytvoriť plány predplatného, ​​ktoré používateľom automaticky poskytujú prístup k rôznym kurzom.

To je všetko na teraz. Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako ľahko obmedziť stránky WordPress podľa užívateľskej role. Môžete si tiež pozrieť našu podrobnú príručku zabezpečenia WordPress pre začiatočníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s výukou WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,