Ako obmedzi┼ą str├ínky WordPress pod─ża u┼ż├şvate─żskej roly

Chcete obmedzi┼ą str├ínky WordPress pod─ża u┼ż├şvate─żskej role? Mnoho spolo─Źnost├ş WordPress mus├ş kontrolova┼ą, ktor├ş pou┼ż├şvatelia maj├║ pr├şstup k ur─Źit├Żm str├ínkam na svojich webov├Żch str├ínkach. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko obmedzi┼ą pr├şstup k ur─Źit├Żm str├ínkam WordPress pod─ża u┼ż├şvate─żskej roly.

Obmedzi┼ą obsah pod─ża role pou┼ż├şvate─ża

Obmedzenie str├ínky WordPress pod─ża role pou┼ż├şvate─ża

WordPress je ┼ítandardne dod├ívan├Ż s obmedzenou sadou n├ístrojov na obmedzenie obsahu va┼íich webov├Żch str├ínok. M├┤┼żete vytv├íra┼ą s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőpr├şspevky chr├ínen├ę heslom, ale tieto funkcie v├ím neumo┼ż┼łuj├║ obmedzi┼ą pr├şstup pod─ża role pou┼ż├şvate─ża.

Na┼í┼ąastie existuje nieko─żko doplnkov WordPress, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ robi┼ą len to. M├┤┼żete si vybra┼ą jednu z nich, aby ste str├ínky obmedzili na ur─Źit├Żch pou┼ż├şvate─żov, skupiny alebo role pou┼ż├şvate─żov.

Pomocou t├Żchto doplnkov m├┤┼żete vytvori┼ą ─Źlensk├║ str├ínku, webov├ę str├ínky s platbami za zobrazenie alebo rodinn├ę blogy. Svoj obsah m├┤┼żete spe┼ła┼żi┼ą aj pridan├şm platen├Żch odberov.

Po tomto sa pozrime na to, ako spr├ívne obmedzi┼ą str├ínky WordPress pod─ża u┼ż├şvate─żskej roly. Uk├í┼żeme v├ím r├┤zne doplnky, m├┤┼żete si vybra┼ą ten, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím.

1, Obmedzte obsah Pro

Obmedzte obsah Pro

Obmedzenie obsahu Pro je vynikaj├║cou mo┼żnos┼ąou kontroly toho, kto m├í pr├şstup k obsahu na va┼íich str├ínkach. Umo┼ż┼łuje tie┼ż prid├íva┼ą platen├ę predplatn├ę a zar├íba┼ą peniaze online na webov├Żch str├ínkach asoci├ície.

Najprv budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Obmedzi┼ą obsah Pro. ─Äal┼íie podrobnosti n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Obmedzi┼ą ┬╗Konfigur├ícia zadajte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź. Tento k─ż├║─Ź m├┤┼żete z├şska┼ą zo svojho ├║─Źtu na webovej str├ínke Obmedzi┼ą obsah Pro.

Zadajte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź

Potom mus├şte prejs┼ą na kartu Platby a vybra┼ą platobn├║ br├ínu.

Obmedzi┼ą obsah Pro v├ím umo┼ż┼łuje prij├şma┼ą platby prostredn├şctvom slu┼żieb PayPal, Stripe, 2Checkout, Braintree a Authorize.net.

platby

Po v├Żbere sp├┤sobu platby m├┤┼żete pre ka┼żd├Ż sp├┤sob platby prida┼ą poverenia.

Na ulo┼żenie nastaven├ş nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą mo┼żnosti.

Teraz mus├şte upravi┼ą str├ínky alebo pr├şspevky, ktor├ę chcete obmedzi┼ą pod─ża u┼ż├şvate─żsk├Żch rol├ş.

Na obrazovke ├║prav prejdite nadol na cie─żov├ę pole ÔÇ×Obmedzi┼ą tento obsahÔÇť a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×─îlenovia so ┼ípecifickou ├║lohouÔÇť.

Obmedzi┼ą obsah pod─ża role pou┼ż├şvate─ża

Vyberte rolu pou┼ż├şvate─ża, ktor├║ chcete povoli┼ą a aktualizova┼ą alebo publikova┼ą.

Obmedzenie obsahu Pro tie┼ż umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą ├║rovne predplatn├ęho. Podrobnej┼íie pokyny n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke na obmedzenie obsahu pre registrovan├Żch pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu WordPress.

2, MemberPress

MemberPress

MemberPress je jedn├Żm z najlep┼í├şch ─Źlensk├Żch doplnkov WordPress na trhu. To v├ím umo┼żn├ş ─żahko vytv├íra┼ą ─Źlensk├ę weby s platen├Żmi odbermi.

Najprv mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok MemberPress. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii prejdite na str├ínku MemberPress ┬╗Aktivova┼ą zadajte licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź. Tieto inform├ície n├íjdete vo svojom ├║─Źte na webovej str├ínke MembersPress.

Licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź MemberPress

─Äalej mus├şte klikn├║┼ą na kartu Doplnky a nain┼ítalova┼ą doplnok ‘WordPress User Roles’.

Doplnok pre rolu pou┼ż├şvate─ża

Po nain┼ítalovan├ş doplnku role pou┼ż├şvate─ża mus├şte prejs┼ą na MemberPress ┬╗Mo┼żnosti str. Kliknut├şm na kartu platby nastav├şte platby.

Nakonfigurujte platobnú bránu pre MemberPress

MemberPress podporuje PayPal (Standard, Express a Pro), Stripe a Authorize.net, pripraven├ę na pou┼żitie. Vyberte sp├┤soby platby, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą, a zadajte potrebn├ę poverenia.

Potom mus├şte nav┼ít├şvi┼ą ─îlenstvo ┬╗Asoci├ície a kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├ŻÔÇť vytvorte pl├ín ─Źlenstva.

Vytvorte pridru┼żenie

Za─Źnete zadan├şm n├ízvu tohto pl├ínu ─Źlenstva a definovan├şm cien, typu faktur├ície a nastaven├ş vypr┼íania platnosti.

Potom prejdite nadol na cie─żov├ę pole Mo┼żnosti ─Źlenstva pod editorom pr├şspevkov. Tu m├┤┼żete nakonfigurova┼ą r├┤zne mo┼żnosti pre tento konkr├ętny pl├ín ─Źlenstva.

Mo┼żnosti ─Źlenstva

Kliknite na z├ílo┼żku ÔÇ×Roz┼í├şren├ęÔÇť v ─Źasti Mo┼żnosti ─Źlenstva a vyberte ├║lohu pou┼ż├şvate─ża pre tento pl├ín ─Źlenstva.

Vyberte rolu pou┼ż├şvate─ża pre pl├ín ─Źlenstva

Pri v├Żbere u┼ż├şvate─żskej role bu─Ćte opatrn├ş, preto┼że ka┼żd├í u┼ż├şvate─żsk├í rola v WordPress m├í svoje vlastn├ę povolenia. Ak je to potrebn├ę, m├┤┼żete tie┼ż vytvori┼ą vlastn├║ u┼ż├şvate─żsk├║ rolu pre pl├íny ─Źlenstva na svojej webovej str├ínke.

Teraz m├┤┼żete zverejni┼ą svoj pl├ín ─Źlenstva.

Ak chcete prida┼ą ─Ćal┼íie pl├íny ─Źlenstva, m├┤┼żete postup opakova┼ą a prida┼ą ich.

Po vytvoren├ş pl├ínov ─Źlenstva. Je ─Źas definova┼ą pravidl├í na obmedzenie pr├şstupu k obsahu.

├Źs┼ą do MemberPress ┬╗Pravidl├í a kliknite na tla─Źidlo Prida┼ą nov├ę hore.

T├Żmto sa dostanete na str├ínku ├║prav pravidiel, kde m├┤┼żete vybra┼ą r├┤zne podmienky a priradi┼ą ich k pl├ínu priradenia.

Stanovte pravidlá

Napr├şklad m├┤┼żete vybra┼ą v┼íetok obsah, ktor├Ż zodpoved├í ur─Źitej zna─Źke alebo kateg├│rii, ktor├Ż bude k dispoz├şcii iba ─Źlenom s predt├Żm vytvoren├Żm pl├ínom ─Źlenstva.

Nakoniec mus├şte upravi┼ą obsah, ktor├Ż chcete obmedzi┼ą, a prida┼ą ho do tejto konkr├ętnej kateg├│rie alebo zna─Źky.

To je v┼íetko, ├║spe┼íne ste obmedzili str├ínky WordPress pod─ża u┼ż├şvate─żskej roly a ─Źlenstva.

3, LearnDash

LearnDash

LearnDash je najlep┼í├ş doplnok LMS pre WordPress. Umo┼ż┼łuje v├ím vytv├íra┼ą a pred├íva┼ą online kurzy.

Je dod├ívan├Ż s intern├Żmi predplatn├Żmi, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom zaregistrova┼ą sa na kurz predt├Żm, ako si m├┤┼żu zobrazi┼ą jeho obsah. To v├ím umo┼żn├ş obmedzi┼ą pr├şstup na str├ínky kurzov a generova┼ą pr├şjmy z v├í┼ího webu.

Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok LearnDash. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą LearnDash LMS ┬╗Konfigur├ícia kliknite na z├ílo┼żku LMS License. Zadajte e-mailov├║ adresu a licen─Źn├Ż k─ż├║─Ź ├║─Źtu LearnDash a ulo┼żte ho kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą licenciuÔÇť.

Licencia LearnDash

─Äalej mus├şte prejs┼ą na kartu ÔÇ×Nastavenia PayPalÔÇť a zada┼ą svoju e-mailov├║ adresu PayPal.

Platba LearnDash

LearnDash ┼ítandardne pon├║ka iba platobn├║ br├ínu PayPal. Stripe a 2Checkout s├║ k dispoz├şcii ako roz┼í├şrenia.

Teraz m├┤┼żete ├şs┼ą na LearnDash LMS ┬╗Kurzy a kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├ŻÔÇť pridajte svoj prv├Ż kurz.

Pridajte nov├Ż kurz

Zadajte n├ízov a popis kurzu. Popisn├í ─Źas┼ą bude vidite─żn├í pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov, aby vysvetlili, o ─Źom je tento kurz.

Pridajte názov a popis kurzu

Potom mus├şte prejs┼ą nadol na pole mo┼żnost├ş cie─ża. Vo vo─żbe typu ceny kurzu m├┤┼żete zvoli┼ą sp├┤sob pr├şstupu k kurzu.

Plug-in v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą bezplatn├ę (uzavret├ę) alebo otvoren├ę (verejn├ę) kurzy, kupova┼ą luk a opakuj├║ce sa cenov├ę typy.

Mo┼żnosti kurzu

V pr├şpade bezplatn├Żch kurzov sa va┼íi pou┼ż├şvatelia bud├║ musie┼ą st├íle zaregistrova┼ą do kurzu vytvoren├şm ├║─Źtu.

Teraz m├┤┼żete svoj kurz ulo┼żi┼ą alebo publikova┼ą a zobrazi┼ą ho na svojom webe.

Zobrazenie stránky kurzu

Po vytvoren├ş kurzu je kurz st├íle pr├ízdny. Na jeho dokon─Źenie je potrebn├ę prida┼ą obsah kurzu, napr├şklad hodiny, testy a dom├íce ├║lohy.

LearnDash je v├Żkonn├Ż n├ístroj na predaj online kurzov a z├írove┼ł obmedzuje pr├şstup k obsahu. S programom MemberPress ve─żmi dobre funguje vytv├íranie pl├ínov predplatn├ęho, ÔÇőÔÇőktor├ę pou┼ż├şvate─żom automaticky poskytuj├║ pr├şstup k r├┤znym kurzom.

To je zatia─ż v┼íetko. D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako ─żahko obmedzi┼ą str├ínky WordPress pod─ża u┼ż├şvate─żsk├Żch rol├ş. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą podrobn├ęho sprievodcu zabezpe─Źen├şm WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą videoz├íznamy z programu WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,