Ako obmedziť prístup k multimediálnej knižnici na vlastné zaťaženie používateľa …

WordPress v predvolenom nastavení umožňuje autorom prezerať všetky obrázky v mediálnej knižnici svojich stránok. To by mohlo byť problematické, ak pozývate veľa autorov hosťa. V tomto článku vám ukážeme, ako obmedziť prístup do mediálnej knižnice WordPress na vaše vlastné odovzdané údaje.

Prečo obmedziť prístup do multimediálnej knižnice na vlastné zaťaženie?

WordPress umožňuje autorom prezerať všetky súbory v knižnici médií. Môžu tiež prezerať obrázky odovzdané správcom, editorom alebo inými autormi.

Viac informácií nájdete v našom článku o používateľských rolách a oprávneniach WordPress.

Predpokladajme, že vytvárate nový príspevok na oznámenie pripravovaného produktu alebo ponuky. Autori a hosťujúci autori na vašom webe si budú môcť zobraziť obrázky, ktoré do tohto článku nahráte v knižnici médií.

Vaše odovzdané položky sa tiež zobrazia v rozbaľovacom zozname „Pridať médiá“, ktorý sa používateľom zobrazí pri pridávaní obrázkov do vlastných článkov.

Pre mnoho webových stránok to nemusí byť veľký problém. Ak však prevádzkujete webovú stránku s viacerými autormi, môžete to zmeniť.

Pozrime sa, ako ľahko obmedziť prístup do knižnice médií na vaše vlastné zaťaženie.

metóda 1: obmedziť prístup do knižnice médií pomocou doplnku

Táto metóda je jednoduchšia a je odporúčaná pre všetkých používateľov.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok Obmedziť prístup do mediálnej knižnice. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Tento doplnok funguje hneď po vybalení a nie je možné konfigurovať žiadne nastavenia.

Po aktivácii filtrujte dotaz z knižnice médií, aby ste zistili, či je aktuálnym používateľom správca alebo vydavateľ. Ak rola používateľa nezodpovedá žiadnej z nich, zobrazí iba svoje vlastné zaťaženia.

Používatelia s rolou administrátora alebo editora si budú môcť zobraziť všetky nahrané médiá ako obvykle.

metóda 2: ručne obmedzte prístup k knižnici médií

Prvá metóda by fungovala pre väčšinu webových stránok, pretože obmedzuje prístup do mediálnej knižnice a umožňuje iba správcovi a vydavateľovi vidieť všetky nahrané médiá.

Ak však chcete pridať vlastnú užívateľskú rolu alebo nechcete používať doplnok, môžete túto metódu vyskúšať. Používa rovnaký kód, aký používa doplnok, ale môžete ho upraviť podľa svojich potrieb.

Táto metóda vyžaduje, aby ste do svojich súborov WordPress pridali kód. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako skopírovať a prilepiť kód do WordPress.

Budete musieť pridať nasledujúci kód do súboru WordPress features.php alebo do doplnku pre konkrétnu lokalitu.

// Limit media library access
 
add_filter( 'ajax_query_attachments_args', 'wpb_show_current_user_attachments' );

function wpb_show_current_user_attachments( $query ) {
    $user_id = get_current_user_id();
    if ( $user_id && !current_user_can('activate_plugins') && !current_user_can('edit_others_posts
') ) {
        $query['author'] = $user_id;
    }
    return $query;
} 

Tento kód používa funkciu current_user_can na kontrolu, či má používateľ možnosť aktivovať doplnky alebo upravovať publikácie iných používateľov. Ak tak neurobia, zmení dotaz použitý na zobrazenie mediálnych súborov a obmedzí ho na ID používateľa.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako obmedziť prístup k mediálnej knižnici WordPress na vaše vlastné odovzdané údaje. Autorov môžete tiež obmedziť na svoje vlastné príspevky v oblasti správy WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,