Ako obmedzi┼ą pr├şstup k multimedi├ílnej kni┼żnici na vlastn├ę za┼ąa┼żenie pou┼ż├şvate─ża …

WordPress v predvolenom nastaven├ş umo┼ż┼łuje autorom prezera┼ą v┼íetky obr├ízky v medi├ílnej kni┼żnici svojich str├ínok. To by mohlo by┼ą problematick├ę, ak poz├Żvate ve─ża autorov hos┼ąa. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako obmedzi┼ą pr├şstup do medi├ílnej kni┼żnice WordPress na va┼íe vlastn├ę odovzdan├ę ├║daje.

Pre─Źo obmedzi┼ą pr├şstup do multimedi├ílnej kni┼żnice na vlastn├ę za┼ąa┼żenie?

WordPress umo┼ż┼łuje autorom prezera┼ą v┼íetky s├║bory v kni┼żnici m├ędi├ş. M├┤┼żu tie┼ż prezera┼ą obr├ízky odovzdan├ę spr├ívcom, editorom alebo in├Żmi autormi.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o pou┼ż├şvate─żsk├Żch rol├ích a opr├ívneniach WordPress.

Predpokladajme, ┼że vytv├írate nov├Ż pr├şspevok na ozn├ímenie pripravovan├ęho produktu alebo ponuky. Autori a hos┼ąuj├║ci autori na va┼íom webe si bud├║ m├┤c┼ą zobrazi┼ą obr├ízky, ktor├ę do tohto ─Źl├ínku nahr├íte v kni┼żnici m├ędi├ş.

Va┼íe odovzdan├ę polo┼żky sa tie┼ż zobrazia v rozba─żovacom zozname ÔÇ×Prida┼ą m├ędi├íÔÇť, ktor├Ż sa pou┼ż├şvate─żom zobraz├ş pri prid├ívan├ş obr├ízkov do vlastn├Żch ─Źl├ínkov.

Pre mnoho webov├Żch str├ínok to nemus├ş by┼ą ve─żk├Ż probl├ęm. Ak v┼íak prev├ídzkujete webov├║ str├ínku s viacer├Żmi autormi, m├┤┼żete to zmeni┼ą.

Pozrime sa, ako ─żahko obmedzi┼ą pr├şstup do kni┼żnice m├ędi├ş na va┼íe vlastn├ę za┼ąa┼żenie.

met├│da 1: obmedzi┼ą pr├şstup do kni┼żnice m├ędi├ş pomocou doplnku

T├íto met├│da je jednoduch┼íia a je odpor├║─Źan├í pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Obmedzi┼ą pr├şstup do medi├ílnej kni┼żnice. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Tento doplnok funguje hne─Ć po vybalen├ş a nie je mo┼żn├ę konfigurova┼ą ┼żiadne nastavenia.

Po aktiv├ícii filtrujte dotaz z kni┼żnice m├ędi├ş, aby ste zistili, ─Źi je aktu├ílnym pou┼ż├şvate─żom spr├ívca alebo vydavate─ż. Ak rola pou┼ż├şvate─ża nezodpoved├í ┼żiadnej z nich, zobraz├ş iba svoje vlastn├ę za┼ąa┼żenia.

Pou┼ż├şvatelia s rolou administr├ítora alebo editora si bud├║ m├┤c┼ą zobrazi┼ą v┼íetky nahran├ę m├ędi├í ako obvykle.

met├│da 2: ru─Źne obmedzte pr├şstup k kni┼żnici m├ędi├ş

Prv├í met├│da by fungovala pre v├Ą─Ź┼íinu webov├Żch str├ínok, preto┼że obmedzuje pr├şstup do medi├ílnej kni┼żnice a umo┼ż┼łuje iba spr├ívcovi a vydavate─żovi vidie┼ą v┼íetky nahran├ę m├ędi├í.

Ak v┼íak chcete prida┼ą vlastn├║ u┼ż├şvate─żsk├║ rolu alebo nechcete pou┼ż├şva┼ą doplnok, m├┤┼żete t├║to met├│du vysk├║┼ía┼ą. Pou┼ż├şva rovnak├Ż k├│d, ak├Ż pou┼ż├şva doplnok, ale m├┤┼żete ho upravi┼ą pod─ża svojich potrieb.

T├íto met├│da vy┼żaduje, aby ste do svojich s├║borov WordPress pridali k├│d. Ak ste to e┼íte neurobili, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu o tom, ako skop├şrova┼ą a prilepi┼ą k├│d do WordPress.

Budete musie┼ą prida┼ą nasleduj├║ci k├│d do s├║boru WordPress features.php alebo do doplnku pre konkr├ętnu lokalitu.

// Limit media library access
 
add_filter( 'ajax_query_attachments_args', 'wpb_show_current_user_attachments' );

function wpb_show_current_user_attachments( $query ) {
  $user_id = get_current_user_id();
  if ( $user_id && !current_user_can('activate_plugins') && !current_user_can('edit_others_posts
') ) {
    $query['author'] = $user_id;
  }
  return $query;
} 

Tento k├│d pou┼ż├şva funkciu current_user_can na kontrolu, ─Źi m├í pou┼ż├şvate─ż mo┼żnos┼ą aktivova┼ą doplnky alebo upravova┼ą publik├ície in├Żch pou┼ż├şvate─żov. Ak tak neurobia, zmen├ş dotaz pou┼żit├Ż na zobrazenie medi├ílnych s├║borov a obmedz├ş ho na ID pou┼ż├şvate─ża.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako obmedzi┼ą pr├şstup k medi├ílnej kni┼żnici WordPress na va┼íe vlastn├ę odovzdan├ę ├║daje. Autorov m├┤┼żete tie┼ż obmedzi┼ą na svoje vlastn├ę pr├şspevky v oblasti spr├ívy WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,