Ako nastaviť zoznam mojich firiem na Googli


Moja firma na Googli, optimalizácia vyhľadávacích nástrojov26.11

Ako kľúčový prvok miestneho SEO môže služba Moja firma na Googli (GMB) pomôcť spotrebiteľom vo vašej oblasti miestnych služieb nájsť alebo kontaktovať vašu firmu. Keďže približne polovica spotrebiteľov navštívi obchod alebo firmu v ten istý deň ako miestne vyhľadávanie, je dôležité zabezpečiť, aby informácie o firme (meno, adresa a telefónne číslo), ktoré sa zobrazia, keď ľudia vyhľadávajú na stránkach Google, boli presné, úplné a čo najoptimálnejšie.

Ako odborníci v oblasti digitálneho marketingu chápeme, aké je dôležité vedieť ako nastaviť svoj záznam v službe Moja firma na Googli správne. Preto sme vždy pripravení venovať čas, aby sme našim klientom pomohli pri nastavovaní a správe ich záznamov GMB.

Vytvorte záznam v službe Moja firma na Googli

Ak chcete vytvoriť svoj vlastný účet GMB, postupujte takto:

1, Prihláste sa alebo si vytvorte nový účet

Ak už máte účet Google, ktorý chcete priradiť k svojej firme, prihláste sa do účtu online. Ak nemáte účet Google alebo ak máte účet, ktorý nechcete priradiť k svojej firme, vytvorte nový účet Google. Po prihlásení do účtu Google prejdite na stránku google.com/business/ a v pravom hornom rohu vyberte možnosť „Spustiť teraz“. Záznam v službe Moja firma na Googli spustíte.

2, Zadajte meno

Pri nastavovaní záznamu GMB budete musieť zadať presný názov firmy. Ak firma zdieľa meno s inou firmou vo vašej oblasti, funkcia automatického dopĺňania navrhne obchodné názvy. Umožní vám to zistiť, či už firemný záznam existuje (zabrániť duplikácii záznamov), a pridať nový profil k už existujúcemu podniku, ak sa otvorilo nové umiestnenie.

Naučte sa, ako zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok pomocou príspevkov Google

3, Zadajte adresu

Formulár polohy je možné vyplniť jedným z dvoch spôsobov:

 1. Ak má firma fyzické umiestnenie, ktoré môžu zákazníci navštíviť, pokračujte zadaním adresy, kliknite na políčko v dolnej časti formulára a potom kliknite na tlačidlo „Ďalej“.
 2. Ak ide o oblasť služieb, ktorá nemá fyzickú polohu, ktorú môžu zákazníci navštíviť (inštalatéri, elektrikári, HVAC atď.), Nechajte pole s adresou prázdne, kliknite na políčko v dolnej časti formulára a potom kliknite na Zobrazí sa pole „Skryť moju adresu (nejde o obchod)“.

4, Zadajte oblasti služieb

Ak vaša firma poskytuje tovar a služby priamo zákazníkom, môžete určiť oblasti, ktoré obsluhujete. Umožní to spoločnosti Google potenciálne zobrazovať vašu firmu na vyhľadávanie v týchto oblastiach. Pri vyplňovaní informácií o oblasti služieb nezabudnite zadať jeden alebo viac regiónov, miest alebo PSČ.

5, Vyberte kategóriu firmy

Google umožňuje firmám vybrať viac kategórií, ktoré popisujú firmu; je však možné vybrať iba jednu primárnu kategóriu. Výber primárnej obchodnej kategórie je jedným z najdôležitejších polí, ktoré treba vyplniť, pretože to nielenže výrazne ovplyvní druhy vyhľadávaných výrazov, v ktorých sa firma zobrazuje na stránkach Google, ale bude sa zobrazovať aj v profile GMB. Ak si nie ste istí, ktorá primárna kategória podnikania sa najviac hodí pre vaše podnikanie, urobte prieskum a zistite, čo si konkurenti vybrali. Je tiež dôležité si uvedomiť, že v prípade potreby môžete informácie zmeniť neskôr.

Ako získať viac recenzií Google v zozname GMB

6, Pridajte kontaktné číslo a adresu URL webových stránok

Aby ste mohli v plnej miere využívať funkcie GMB, ako je napríklad sledovanie hovorov, je dôležité zahrnúť do záznamu telefónne číslo a webovú adresu vašej firmy. Ak nemáte aktuálnu webovú stránku, spoločnosť Google vám umožní vytvoriť nový „webovú stránku Google“ na základe poskytnutých informácií; miestne firmy by však mali mať svoje vlastné jedinečné webové stránky, aby zo záznamu Moja firma na Googli získali čo najväčší úžitok.

7, Vyplňte čo najviac ďalších funkcií

Pri optimalizácii vášho záznamu v GMB je dôležité využiť všetky funkcie, ktoré ponúka moja firma na Googli. Medzi ne patria, ale nie sú obmedzené na:

 1. Pridajte logo s vysokým rozlíšením
 2. Pridajte titulnú fotografiu s vysokým rozlíšením
 3. Uveďte obchodný popis
 4. Pridajte fotografie svojej firmy
 5. Vyplňte správne otváracie hodiny
 6. V prípade potreby pridajte odkaz na stretnutie
 7. Ak je to možné, vyplňte služby
 8. V prípade potreby pridajte produkty

Naučte sa, ako optimalizovať záznam v službe Moja firma na Googli

Overte svoju firmu na Googli

Po vytvorení záznamu v službe Moja firma na Googli ho budete musieť overiť. Existuje niekoľko spôsobov, ako je možné overiť zoznam GMB:

Overenie pohľadnice

Overenie záznamu GMB pomocou overenia pohľadnice:

 1. Prihláste sa do svojho účtu GMB a vyberte firmu, ktorú chcete overiť.
 2. Skontrolujte, či je firemná adresa správna. Môžete tiež pridať meno osoby, ktorej bude pohľadnica určená.
 3. Kliknite na položku „Pošta“. Pohľadnica sa potom odošle a mala by sa dostať na uvedenú adresu do piatich dní. V tomto okamihu neupravujte svoje obchodné meno, adresu ani kategóriu, ani nežiadajte nový kód, pretože by to mohlo oddialiť proces prijatia pohľadnice.
 4. Po prijatí pohľadnice sa prihláste späť do služby Moja firma na Googli a vyberte miesto, ktoré chcete overiť. Ak máte iba jedno miesto, jednoducho vyberte možnosť „Overiť teraz“.
 5. Do poľa s kódom zadajte päťciferný overovací kód z pohľadnice a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

V prípade, že pohľadnica nikdy nedorazí alebo ju stratíte, môžete požiadať o nový kód prihlásením sa do svojho účtu a kliknutím na položku „Požiadať o ďalší kód“ v hornej časti obrazovky.

Telefonické overenie

V niektorých prípadoch vám spoločnosť Google môže umožniť overenie firmy telefonicky. Ak na to máte nárok, na začiatku procesu overenia bude možnosť „Overiť telefonicky“. Overenie firmy telefonicky:

 1. Prihláste sa do svojho účtu Moja firma na Googli a vyberte firmu, ktorú chcete overiť.
 2. Skontrolujte, či je telefónne číslo správne a potom vyberte možnosť „Overiť telefónom“.
 3. Zadajte verifikačný kód z prijatého textu.

Overenie e-mailom

Podobne ako pri telefonickom overovaní, spoločnosť Google vám môže umožniť overiť firemný záznam e-mailom. Ak máte nárok na túto možnosť, na začiatku procesu overenia budete môcť vybrať možnosť „Overiť e-mailom“. Overenie záznamu GMB e-mailom:

 1. Prihláste sa do svojho záznamu v službe Moja firma na Googli a vyberte firmu, ktorú chcete overiť.
 2. Skontrolujte, či je zadaná e-mailová adresa správna, a potom vyberte možnosť Overiť e-mailom.
 3. Prejdite do svojej doručenej pošty a otvorte e-mail zo služby Moja firma na Googli. V e-maile kliknite na tlačidlo overenia.

Okamžité overenie

Ak ste už svoju firmu overili pomocou Konzoly Google Search Console, je pravdepodobné, že svoj zoznam GMB budete môcť okamžite overiť prihlásením do toho istého účtu, aký ste použili na overenie firmy pomocou služby Google Search Console; Ak však nedostanete upozornenie požadujúce overenie záznamu (nie všetky kategórie sú vhodné na okamžité overenie), budete musieť použiť iný spôsob overenia.

Správne nastavenie záznamu v službe Moja firma na Googli môže spotrebiteľom uľahčiť hľadanie online. Môže to mať tiež významný vplyv na vaše miestne umiestnenie v Map Pack. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako nastaviť svoj záznam v službe Moja firma na Googli, spojte sa s odborníkmi v oblasti digitálneho marketingu ešte dnes.

Related Articles

Back to top button