Ako nastavi┼ą VLC ako predvolen├║ aplik├íciu pre Mac

Existuje ve─ża presved─Źiv├Żch argumentov v prospech makier, je to kr├ísne, robustn├ę, dobre navrhnut├ę a funguj├║ce. Je pravda, ┼że nen├ívid├şm skuto─Źnos┼ą, ┼że predvolen├Żm prehr├íva─Źom m├ędi├ş v syst├ęme MacOS je prehr├íva─Ź Quick Time Player. Chcel som pou┼ż├şva┼ą VLC ako m├┤j predvolen├Ż prehr├íva─Ź m├ędi├ş pre v┼íetky video s├║bory v mojom po─Ź├şta─Źi Mac. Nastav├şme VLC ako predvolen├║ aplik├íciu.

Jednoducho pou┼ż├şvam VLC, preto┼że je intuit├şvnej┼í├ş ako Quick Time Player, podporuje typy s├║borov ako MKV a poskytuje v├ím ├║pln├║ kontrolu nad prehr├ívan├şm videa z kl├ívesnice.

Nastavi┼ą VLC ako predvolen├║ aplik├íciu pre Mac

1, Otvori┼ą pomocou: Jednoduch├í met├│da

V syst├ęme MacOS je zabudovan├í mo┼żnos┼ą, ktor├í v├ím umo┼żn├ş predvolene nastavi┼ą v┼íetky aplik├ície. Ak chcete nastavi┼ą VLC ako predvolen├║ pre videos├║bor, Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na s├║bor> Kliknite na ÔÇ×Z├şska┼ą inform├ícieÔÇť,

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: VLC For Apple TV: Oprava 3 Be┼żn├Ż probl├ęm

z├şska┼ą inform├ície o s├║bore na Macau

Pod polo┼żkou ÔÇ×Otvori┼ą pomocou, Oddiel, z rozba─żovacej ponuky vyberte mo┼żnos┼ą VLC, Kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Zmeni┼ą v┼íetkoÔÇť, To je v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, otvori┼ą videos├║bor pomocou VLC zaka┼żd├Żm, ke─Ć na┼ł dvakr├ít kliknete alebo stla─Ź├şte CMD + DOWN.

zmeni┼ą v┼íetky s├║bory mp4 tak, aby sa dali prehr├íva┼ą na VLC

Probl├ęm s touto met├│dou je v┼íak v tom, ┼że mus├şte opakova┼ą proces nastavenia VLC ako predvolenej aplik├ície pre ka┼żd├Ż typ videos├║boru. Ak chcete mno┼żinu a zabudnete, ┼że p├ş┼íe opravu, vysk├║┼íajte ─Ćal┼íiu met├│du.

2, R├Żchla ┼ítandardn├í aplik├ícia: efekt├şvna met├│da

Ak chcete nastavi┼ą VLC ako predvolen├║ aplik├íciu pre v┼íetky typy video s├║borov, in┼ítalujeme mal├║ aplik├íciu n├ístrojov, R├Żchle ┼ítandardn├ę aplik├ície, Ide o aplik├íciu v okne s nastaveniami, ktor├í n├ím umo┼ż┼łuje nastavi┼ą ─żubovo─żn├║ aplik├íciu. Stiahnite si aplik├íciu zo str├ínky Github a nain┼ítalujte ju do svojho syst├ęmu.

Po in┼ítal├ícii n├íjdete t├║to aplik├íciu v Nastavenia syst├ęmu, kliknite na ikonu SwiftDefaultApps,nastavenie syst├ęmu

Vyberte aplik├ície z radu kariet, Posu┼łte zobrazenie nadol a vyh─żadajte VLC a skontrolujte v┼íetky medi├ílne s├║bory, ktor├ę chcete prehr├íva┼ą VLC, Teraz jednoducho zatvor├şte syst├ęmov├ę nastavenia a to je v┼íetko. V┼íetky video s├║bory boli teraz nastaven├ę na VLC.

vyh─żadajte VLC a pridajte v┼íetky s├║bory, ktor├ę chcete predvolene nastavi┼ą

Pre─Ź├ştajte si: Ako hra┼ą s├║bory MKV na po─Ź├şta─Źoch Mac

Nastavi┼ą VLC ako predvolen├║ aplik├íciu pre Mac

Toto boli dva jednoduch├ę sp├┤soby, ako nastavi┼ą VLC ako predvolen├Ż prehr├íva─Ź m├ędi├ş. Nezauj├şma ma pou┼żitie prvej met├│dy, ale spotreb├║vam ve─ża videoobsahu a nenastavujem ka┼żd├Ż form├ít na hranie s VLC nie je nie─Źo, ─Źo by som chcel urobi┼ą. SwiftDefaultApps dok├í┼że ove─ża viac, ne┼ż len nastavi┼ą VLC ako predvolen├║ aplik├íciu. ─îo si mysl├şte o t├Żchto met├│dach, dajte mi vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie alebo ma kontaktujte Twitter?

Pre─Ź├ştajte si: Ako skontrolova┼ą stav bat├ęrie na Macbooku