Ako nastaviť vlastné písmo v systéme Android

Zariadenia s Androidom sú často oceňované za úroveň prispôsobenia dostupnú pre používateľov. zatiaľ čo Apple Keďže všetky zariadenia vyzerajú rovnako a fungujú rovnako, používatelia systému Android môžu na prispôsobenie zariadenia a prostredia aplikovať rôzne opravy. Môžu zmeniť estetiku telefónu alebo zmeniť jeho správanie. Jedným z najpopulárnejších spôsobov prispôsobenia zariadenia Android je zmena systémového písma. Našťastie je ľahké použiť odlišné systémové písmo na použitie v ponukách, správach a ďalších položkách.

Niektoré telefóny majú možnosť zmeniť písmo pripravené na použitie

Nie je žiadnym tajomstvom, že rôzni výrobcovia prispôsobujú základný systém Android tak, aby sa ich zariadenia odlišovali od konkurencie. Preto užívateľské rozhranie telefónov Samsung vyzerá a funguje inak ako napríklad Oppo. Okrem všetkých behaviorálnych a kozmetických zmien, ktoré priniesli títo výrobcovia, majú niektorí – ako LG, HTC a Samsung – možnosť okamžite zmeniť zdroj systému Android.

Písmo Android Samsung

Spôsob zmeny písma sa mierne líši v závislosti od zariadenia. Spravidla to však nájdete otvorením aplikácie Nastavenia na svojom zariadení a zakorenením v časti „Video“ alebo „Zjednodušenie ovládania“.

Napríklad takmer každé zariadenie Samsung vám umožňuje zmeniť písmo systému. Obsahujú dokonca niekoľko predinštalovaných alternatívnych typov písma. Ak ich chcete zmeniť, jednoducho spustite aplikáciu Nastavenia, klepnite na Zobraziť a vyberte „Veľkosť a štýl písma“. Tu nájdete zoznam alternatívnych písiem nainštalovaných vo vašom zariadení. Nájdite, čo sa vám páči, a klepnutím na neho nastavíte ako predvolené písmo. Toto písmo sa použije v celom operačnom systéme.

Čo sa stane, ak môj telefón nepovolí zmenu písma?

Ak vám vaše zariadenie s Androidom neumožňuje okamžite zmeniť písmo, nemusíte sa obávať. Stále môžete používať alternatívne zdroje; to si však bude vyžadovať ďalšie mazivo na lakte. Musíte iba nainštalovať spúšťač, ktorý podporuje vlastné písma. Spúšťač systému Android je v podstate nové používateľské rozhranie telefónu. Vlastný spúšťač mení vzhľad domovskej obrazovky a dokonca ovplyvňuje ďalšie komponenty zariadenia, ako sú gestá, panel aplikácií atď.

Vlastná úvodná obrazovka písma

Malo by sa však poznamenať, že zatiaľ čo niektoré vlastné spúšťače umožňujú používateľom meniť písmo, nemusí sa to týkať celého systému. Stále môžu existovať niektoré aplikácie a / alebo prvky rozhrania, ktoré udržiavajú pôvodné predvolené písma. Zmena písma vo vlastnom spúšťači by mala ovplyvniť väčšinu zariadení.

Spúšťač Apexu

Apex Launcher je populárny vlastný launcher pre zariadenia Android. Na ich získanie však musíte minúť nejaké peniaze. Ak chcete zmeniť písma v Apex Launcher, musíte ich nainštalovať a nastaviť ako predvolený launcher. Po dokončení môžete získať prístup k nastaveniam Spúšťača Apex a začať meniť písma.

Vlastný iniciátor vrcholu

Ak chcete zmeniť písmo na domácej obrazovke, klepnite na „Domovská obrazovka -> Rozloženie a štýl -> Menovka písma“. Okrem toho môžete zmeniť písma použité v zásuvke aplikácie. Na to klepnite na „Zásuvka aplikácie -> Rozloženie a ikony zásuviek -> Písmo štítka“. Nakoniec, ak chcete zmeniť písmo zložiek, klepnite na „Zložka -> Označenie písma“.

Spúšťač akcií

Spúšťač akcií je ďalší vlastný spúšťač, ktorý podporuje alternatívne zdroje. To znamená, že nie je veľa rôznych zdrojov. Okrem toho nebudete môcť importovať vlastné súbory písiem, čo nie je potrebné.

Vlastný spúšťač písma

Ak však chcete vyskúšať rôzne zdroje bez odstránenia svojej kreditnej karty, stojí za to spustiť spúšťač akcií. Ak chcete zmeniť písma, stačí nainštalovať spúšťač akcií a nastaviť ho ako predvolený spúšťač. Potom prejdite na Nastavenia inicializácie akcie a vyberte „Vzhľad -> Písmo“.

Smart Launcher 5

Rovnako ako Action Launcher, Smart Launcher 5 je bezplatný osobný spúšťač, ktorý podporuje alternatívne zdroje. Avšak, Smart Launcher 5 ponúka širší výber typov písma. Ak ich chcete skontrolovať, nainštalujte program Smart Launcher 5 a nastaviť ho ako predvolený spúšťač.

Vlastné písma Smart Launcher5

Ak chcete zmeniť písma, prejdite na nastavenia funkcie Smart Launcher 5 a vyberte možnosť „Globálny vzhľad -> Písmo“. Nezabudnite, že niektoré funkcie inteligentného spúšťača 5 sú blokované vo verzii „Pro“ aplikácie, ktorá vyžaduje prienik do peňaženky.

Alternatívy k vlastným spúšťačom: iFont a FontFix

iFont nie je vlastný spúšťač – je to aplikácia, ktorá umožňuje používateľom prezerať stovky rôznych typov písma a inštalovať ich na zariadenia rýchlo a ľahko. Naozaj to funguje rovnako, ako sa inzeruje na telefónoch Samsung, Huawei, Xiaomi a Meizu. IFont spolupracuje s ostatnými výrobcami telefónov; zlučiteľnosť sa však zdá prinajlepšom nerovnomerná. Podľa recenzií používateľov sa zdá, že iFont funguje najlepšie, ak má telefón korene.

Písmo písma systému Android

Ak je vaše zariadenie zakorenené, môžete zvážiť aj FontFix. FontFix je ďalšia aplikácia, ktorá umožňuje používateľom prezerať rôzne písma a aplikovať ich na celé zariadenie. FontFix hovorí, že zakorenenie nie je potrebné pre telefóny kompatibilné s FlipFont (Samsung a HTC). IFont a FontFix majú v službe Google Play priemerné hodnotenie, ale ich vyskúšanie neublíži.

Používate na svojom zariadení Android alternatívne zdroje? Ak áno, ako? Dajte nám vedieť v komentároch!

Je tento článok užitočný?