Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako nastavi┼ą va┼íe podnikanie na Facebook

Ako nastavi┼ą va┼íe podnikanie na Facebook 1
Ako za─Źa┼ą podnika┼ą Facebook16. okt├│bra 2019

Od tej doby Facebook m├┤┼żu ─żu─Ćom u─żah─Źi┼ą vyh─żad├ívanie a interakciu s firmou online, a to nielen s vedom├şm ako za─Źa┼ą podnika┼ą Facebook ale aj to, ako optimalizova┼ą firemn├║ str├ínku, v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą efekt├şvnej┼íie oslovi┼ą ┼íir┼í├ş okruh ─żud├ş.

Ako odborn├şci v oblasti digit├ílneho marketingu ch├ípeme, ┼że je ve─żmi d├┤le┼żit├ę, aby potenci├ílni z├íkazn├şci na┼íli va┼íu firmu online. Preto pon├║kame cel├Ż rad slu┼żieb digit├ílneho marketingu vr├ítane marketingu soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├ę s├║ navrhnut├ę tak, aby pomohli podnikom oslovi┼ą cie─żov├ę publikum.

1, Prihl├ísi┼ą Se

Prv├Ż krok pri zakladan├ş firmy Facebook sa chyst├í facebook.com/business a vytvorenie str├ínky pomocou rozba─żovacej ponuky na pravej hornej strane. Pri nastavovan├ş firemnej str├ínky budete musie┼ą vybra┼ą typ firmy, pre ktor├║ je str├ínka ur─Źen├í. Ak podnik spad├í pod viac ako jednu z mo┼żnost├ş kateg├│rie Facebook poskytuje, nezabudnite vybra┼ą mo┼żnos┼ą, s ktorou z├íkazn├şci s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou spoja va┼íe podnikanie.

Okrem v├Żberu typu firmy budete musie┼ą uvies┼ą aj ─Ćal┼íie podrobnosti, napr├şklad n├ízov firmy, adresu, telef├│nne ─Ź├şslo a kateg├│riu str├ínky.

2, Prida┼ą fotografie

Pri prid├ívan├ş fotografi├ş do Facebook na firemnej str├ínke, nezabudnite vybra┼ą fotografie, ktor├ę s├║ v s├║lade so zna─Źkou a ktor├ę m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia ─żahko identifikova┼ą. Ke─Ć┼że poskytovanie dobr├ęho vizu├ílneho prv├ęho dojmu je nesmierne d├┤le┼żit├ę, v├Żber kvalitn├ęho obr├ízka produktu alebo pou┼żitie loga spolo─Źnosti m├┤┼że pom├┤c┼ą z├íkazn├şkom nadviaza┼ą okam┼żit├ę spojenie s va┼íou firmou.

Dve najd├┤le┼żitej┼íie fotografie, ktor├ę m├┤┼że firma okam┼żite zverejni┼ą, s├║ profilov├í fotka a tituln├í fotografia. Pre profilov├║ fotografiu odpor├║─Źame pou┼żi┼ą logo spolo─Źnosti. Tituln├í fotografia m├┤┼że ma┼ą mnoho r├┤znych ┼ít├Żlov a nemus├ş by┼ą vlastne fotografiou. Namiesto titulnej fotografie je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą kvalitn├ę video. Odpor├║─Źame experimentova┼ą s titulnou fotografiou alebo videom, aby sa zobrazili aktu├ílne propag├ície, produkty alebo d├┤le┼żit├ę aktualiz├ície spolo─Źnosti.

od tej doby Facebook je st├íle soci├ílnou sie┼ąou, ktor├║ v├Ą─Ź┼íinou pou┼ż├şvaj├║ be┼żn├ş ─żudia, je d├┤le┼żit├ę sna┼żi┼ą sa vyhn├║┼ą pou┼ż├şvaniu pr├şli┼í komer─Źn├Żch sn├şmok alebo sn├şmok zalo┼żen├Żch na produktoch. Namiesto toho by sa podniky mali sna┼żi┼ą predvies┼ą ─żudsk├║ str├ínku svojich zna─Źiek a mali by pou┼ż├şva┼ą iba obr├ízky s najvy┼í┼í├şm mo┼żn├Żm rozl├ş┼íen├şm, ktor├ę s├║ nasn├şman├ę so spr├ívnym Facebook rozmery st─║pika.

Odpor├║─Źan├ę ve─żkosti obr├ízkov pre Facebook s├║:

 • Facebook ve─żkos┼ą profilov├ęho obr├ízka: 180 x 180 pixlov
 • Facebook ve─żkos┼ą titulnej fotografie: 851 px x 315 px
 • Facebook ve─żkos┼ą obr├ízka odkazu: 1 200 x 628 pixlov
 • Facebook ve─żkos┼ą pr├şspevku obr├ízka: 1220 x 900 pixlov
 • Facebook ve─żkos┼ą zv├Żraznen├ęho obr├ízka: 1 200 x 717 px
 • Facebook ve─żkos┼ą obr├ízka udalosti: 1920 x 1080 pixlov
 • Facebook ve─żkos┼ą videa: 1280 x 720 pixelov
 • Facebook ve─żkos┼ą reklamy: 1280 x 628 pixelov
 • Facebook ve─żkos┼ą videoreklamy: 1280 x 720 pixelov
 • Facebook Ve─żkos┼ą reklamy na pr├şbeh: 1080px x 1920px
 • 3, Vytvorte si u┼ż├şvate─żsk├ę meno

  Preto┼że va┼íe pou┼ż├şvate─żsk├ę meno je to, ako v├ís ─żudia n├íjdu Facebook, je d├┤le┼żit├ę vybra┼ą pou┼ż├şvate─żsk├ę meno, ktor├ę sa d├í ─żahko zap├şsa┼ą a zapam├Ąta┼ą. D├┤razne sa odpor├║─Źa pou┼ż├şva┼ą obchodn├Ż n├ízov alebo jeho zjavn├║ vari├íciu.

  4, Vypl┼łte ─Źas┼ą About

  Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş m├í tendenciu opusti┼ą vyplnenie ─Źasti ÔÇ×O mneÔÇť na neskor┼í├ş d├ítum, okam┼żit├ę vyplnenie v┼íetk├Żch pol├ş m├┤┼że ma┼ą ve─żk├Ż v├Żznam. Je to preto, ┼że z├íkazn├şci bud├║ m├┤c┼ą n├íjs┼ą v┼íetky inform├ície o firme na jednom mieste, ─Ź├şm sa zn├ş┼żi pravdepodobnos┼ą, ┼że sa pres┼ąahuj├║ na in├ę miesto a jedn├ęho z va┼íich konkurentov.

  Sekcia ÔÇ×O aplik├íciiÔÇť tie┼ż poskytuje skvel├ę miesto na nastavenie o─Źak├ívan├ş t├Żkaj├║cich sa sp├┤sobu interakcie so z├íkazn├şkmi Facebook a poskytn├║┼ą im inform├ície o najlep┼í├şch sp├┤soboch, ako kontaktova┼ą svoju firmu.

  Nap├ş┼íte kr├ítky popis a pridajte ho do ─Źasti About Facebook Str├ínka m├┤┼że by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom, ako predstavi┼ą va┼íu firmu potenci├ílnym z├íkazn├şkom. Zv├í┼żte p├şsanie obsahu, ktor├Ż je jasn├Ż, v├Żsti┼żn├Ż a zdie─ża iba to, ─Źo va┼íi z├íkazn├şci potrebuj├║ vedie┼ą o firme.

  5, Vytvorte svoj prv├Ż pr├şspevok

  Pred pozvan├şm ─żud├ş, aby sa im p├í─Źili Facebook nezabudnite zdie─ża┼ą nejak├Ż hodnotn├Ż obsah, ktor├Ż udr┼ż├ş pou┼ż├şvate─żov v interakcii. Zv├í┼żte vytvorenie pr├şspevkov o podnikan├ş alebo zdie─żanie relevantn├ęho priemyseln├ęho obsahu, ako s├║ ─Źl├ínky blogov, vide├í, infografiky a obr├ízky. M├┤┼żete tie┼ż vytvori┼ą konkr├ętnej┼íie pr├şspevky na zv├Żraznenie pripravovanej firemnej akcie alebo predaja.

  7, Za─Źa┼ą sa anga┼żova┼ą

  Ke─Ć je str├ínka nastaven├í a ste s ┼łou spokojn├ş, za─Źnite poz├Żva┼ą minul├Żch z├íkazn├şkov, ─Źlenov rodiny a priate─żov, aby sa im str├ínka p├í─Źila. Zv├í┼żte pou┼żitie in├Żch marketingov├Żch kan├ílov, ako s├║ webov├ę str├ínky spolo─Źnosti alebo propaga─Źn├ę materi├íly, na reklamu novej str├ínky potenci├ílnym z├íkazn├şkom.

  8, Nastavi┼ą Facebook Obchodn├Ż riadite─ż

  Facebook Business Manager je n├ístroj, ktor├Ż je ┼ípeci├ílne navrhnut├Ż tak, aby pom├íhal spravova┼ą va┼íu str├ínku, publikova┼ą obsah, inzerova┼ą a zobrazova┼ą analytiku a z├írove┼ł udr┼żiava┼ą str├ínku oddelen├║ od v├í┼ího osobn├ęho ├║─Źtu. Nastavenie Facebook Business Manager tie┼ż u─żah─Ź├ş pr├şstup k firemnej str├ínke ostatn├Żm pou┼ż├şvate─żom, aby obsah firmy mohol zverej┼łova┼ą viac ako jedna osoba.

  Nastavi┼ą Facebook Business Manager a pripojte ho k svojmu Facebook str├ínka:

  1. ├Źs┼ą do facebook.com/create a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vytvori┼ą ├║─ŹetÔÇť.
  2. Zadajte svoje meno a potvr─Ćte svoju toto┼żnos┼ą svojou osobnou adresou Facebook prihlasovacie ├║daje.
  3. Postupujte pod─ża pokynov a vytvorte si svoj firemn├Ż ├║─Źet.
  4. V n├ístroji Business Manager prejdite na polo┼żku Str├ínky a kliknut├şm na polo┼żku Prida┼ą v hornej ─Źasti zobrazte rozba─żovaciu ponuku.
  5. Do pr├ízdneho miesta zadajte n├ízov str├ínky a potom vyberte Prida┼ą str├ínku.
  6. Ke─Ć┼że u┼ż ste spr├ívcom str├ínky, malo by v├ím to poskytn├║┼ą okam┼żit├Ż pr├şstup.

  9, Nastavi┼ą Facebook Spr├ívca rekl├ím

  Facebook Spr├ívca rekl├ím je n├ístroj, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje sp├║┼í┼ąa┼ą reklamy na soci├ílnych sie┼ąach Facebook a Instagram a d├í sa spravova┼ą pomocou Facebook Obchodn├Ż riadite─ż. Pou┼żit├şm Facebook Spr├ívca rekl├ím v├ím umo┼żn├ş inzerova┼ą na konkr├ętnej┼í├şch demografick├Żch ├║dajoch online.

  Nastavi┼ą Facebook Spr├ívca rekl├ím:

  1. ├Źs┼ą do Facebook Business Manager a otvorte ÔÇ×Business Manager SettingsÔÇť.
  2. Na ─żavej strane v ─Źasti ├Ü─Źty kliknite na polo┼żku Reklamn├Ż ├║─Źet.
  3. Kliknite na modr├ę tla─Źidlo + Prida┼ą v hornej ─Źasti a potom vyberte polo┼żku Vytvori┼ą nov├Ż reklamn├Ż ├║─Źet.
  4. Zadajte n├ízov ├║─Źtu.
  5. Vyberte ─Źas a ako preferovan├║ menu vyberte kanadsk├Ż jazyk.
  6. Zadajte svoje platobn├ę ├║daje.

  Pridanie ─Ćal┼í├şch pou┼ż├şvate─żov do reklamn├ęho ├║─Źtu:

  1. Prejdite na str├ínku Nastavenia reklamn├ęho ├║─Źtu v slu┼żbe Facebook Spr├ívca rekl├ím.
  2. V ─Źasti Roly reklamn├ęho ├║─Źtu vyberte mo┼żnos┼ą Prida┼ą ─żud├ş.
  3. Zadajte meno a e-mailov├║ adresu osoby, ktorej chcete udeli┼ą pr├şstup.
  4. Pomocou rozba─żovacej ponuky vyberte ich ├║lohu a potom kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Potvrdi┼ąÔÇť.

  10. Nastavenie Facebook pixel

  Facebook Pixel je n├ístroj, ktor├Ż sa d├í pou┼żi┼ą na meranie efekt├şvnosti v├í┼ího Facebook inzerciou pochopen├şm krokov, ktor├ę ─żudia robia pri pou┼ż├şvan├ş v├í┼ího webu. Nastavenie Facebook Pixel pre va┼íu firemn├║ str├ínku v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą zabezpe─Źi┼ą, aby va┼íe reklamy oslovovali t├Żch spr├ívnych ─żud├ş, ─Źo m├┤┼że vies┼ą k vy┼í┼íiemu predaju a lep┼íiemu porozumeniu celkov├ęho vplyvu va┼íich rekl├ím.

  Nastavi┼ą Facebook pixel:

  1. Otvoren├ę Facebook Spr├ívca rekl├ím a vyberte st─║pec Pixely v st─║pci Akt├şva v hornom menu.
  2. Kliknite na polo┼żku ÔÇ×Vytvori┼ą pixelÔÇť a zadajte n├ízov.
  3. Nain┼ítalujte Facebook Z├íkladn├Ż k├│d pixelu pomocou doplnku Spr├ívca zna─Źiek alebo manu├ílnym kop├şrovan├şm a prilepen├şm k├│du Pixel. Ak chcete nain┼ítalova┼ą k├│d Pixel ru─Źne, kliknite do po─ża s k├│dom, aby ste ho skop├şrovali a potom ho umiestnili v zna─Źk├ích hlavi─Źiek na svojich webov├Żch str├ínkach pod nastaveniami SEO.
  4. Nain┼ítalujte Facebook Ak chcete z├şska┼ą ─Ćal┼í├ş ├║tr┼żok k├│du, ktor├Ż sa m├í nain┼ítalova┼ą na konkr├ętne webov├ę str├ínky, na ktor├Żch chcete sledova┼ą akcie, kliknite na polo┼żku ─Äalej a z├şskajte ─Ćal┼í├ş k├│d udalosti.
  5. Z rozba─żovacej ponuky vyberte k├│d udalosti, ktor├Ż chcete sledova┼ą, skop├şrujte k├│d z po─ża a umiestnite ho na pr├şslu┼ín├ę str├ínky webovej str├ínky.
  6. Otestujte stav pixelov a zistite, ─Źi je akt├şvny Facebook Spr├ívca rekl├ím a v├Żber polo┼żky Pixely. Note: Aktualiz├ícia stavu m├┤┼że trva┼ą 20 min├║t.

  Windows 7 Ako optimalizova┼ą obchodn├║ str├ínku na Windows 7 Facebook

  Pri zakladan├ş firmy Facebook m├┤┼że by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom, ako oslovi┼ą cie─żov├ę publikum, je st├íle d├┤le┼żit├ę optimalizova┼ą str├ínku tak, aby maximalizovala zapojenie pou┼ż├şvate─żov a pomohla v├ím stretn├║┼ą sa s ak├Żmko─żvek Facebook marketingov├ę ciele. Niektor├ę z krokov, ktor├ę je mo┼żn├ę podnikn├║┼ą na optimaliz├íciu firemnej str├ínky Facebook zah┼Ľ┼łaj├║:

  Z├şskanie overenia

  Majte k svojej firme pripojen├Ż po┼żadovan├Ż overovac├ş znak. ÔÇť Facebook T├íto str├ínka poskytne potenci├ílnym z├íkazn├şkom inform├ície o tom, ┼że je str├ínka legit├şmna, ─Źo im d├íva d├┤veru v priame rie┼íenie s va┼íou zna─Źkou. Men┼íie alebo miestne podniky sa m├┤┼żu prihl├ísi┼ą Facebook aby ste dostali ┼íed├Ż odznak overenia, ktor├Ż je mo┼żn├ę prida┼ą ku ka┼żd├ęmu konkr├ętnemu miestu firmy.

  Pridanie v├Żzvy na akciu (CTA)

  Facebook pon├║ka vstavan├ę tla─Źidlo CTA, ktor├ę z├íkazn├şkom u─żah─Źuje interakciu s va┼íou firmou. zatia─ż ─Źo Facebook toto tla─Źidlo automaticky nastav├ş ako tla─Źidlo ÔÇ×Odosla┼ą spr├ívuÔÇť, toto tla─Źidlo mo┼żno prisp├┤sobi┼ą tak, aby n├ív┼ítevn├şkom umo┼żnilo z├şska┼ą viac inform├íci├ş o firme, nakupova┼ą online, stiahnu┼ą PDF alebo si objedna┼ą sch├┤dzku.

  Pou┼ż├şvanie pripnut├Żch pr├şspevkov

  Vzh─żadom k tomu, pripnut├ę pr├şspevky sedie┼ą v hornej ─Źasti Facebook na str├ínke, priamo pod obr├ízkom ob├ílky, poskytuj├║ skvel├Ż sp├┤sob, ako zobrazi┼ą propaga─Źn├ę inform├ície alebo up├║ta┼ą pozornos┼ą n├ív┼ítevn├şka, vtiahnu┼ą ich a prin├║ti┼ą ich, aby sa dr┼żali. Ak chcete vytvori┼ą pripnut├Ż pr├şspevok, za─Źnite p├şsan├şm be┼żn├ęho pr├şspevku a v├Żberom mo┼żnosti ÔÇ×Pripn├║┼ą na za─Źiatok str├ínkyÔÇť z rozba─żovacej ponuky v pravom hornom rohu pr├şspevku.

  Prepojenie na internet Facebook Str├ínka z in├Żch webov├Żch str├ínok

  Pridanie sp├Ątn├Żch odkazov pom├┤┼że nielen zv├Ż┼íi┼ą celkov├║ d├┤veryhodnos┼ą internetu Facebook str├ínku, ale aj hodnotenie vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov. Vytv├íranie sp├Ątn├Żch odkazov na firmu Facebook str├ínka je rovnako jednoduch├í ako prepojenie str├ínky s in├Żmi webov├Żmi str├ínkami, napr├şklad s blogov├Żmi pr├şspevkami.

  Ako sa pripoji┼ą Facebook & Instagram ├║─Źty

  Ak m├íte oboje Facebook a Instagram ├║─Źet pre va┼íu firmu, m├┤┼że by┼ą dobr├ę prepoji┼ą ├║─Źty, aby sa u─żah─Źila spr├íva rekl├ím. Prepojenie Instagram ├║─Źet svojej firmy ÔÇť Facebook str├ínka:

  1. Cho─Ćte do svojho Instagram a vyberte z ponuky polo┼żku ÔÇ×NastaveniaÔÇť.
  2. V ─Źasti ÔÇ×├Ü─ŹetÔÇť vyberte ÔÇ×Prepojen├ę ├║─ŹtyÔÇť a potom ÔÇ×Facebook".
  3. Zadajte svoje Facebook prihlasovacie informácie.
  4. Predvolene, Instagram bude odkazova┼ą na va┼íe osobn├ę Facebook profilu. Toto je mo┼żn├ę zmeni┼ą tak, aby namiesto toho odkazovalo na firemn├║ str├ínku v├Żberom str├ínky z mo┼żnosti ÔÇ×Zdie─ża┼ą sÔÇť.

  Nastavenie a Facebook Firemn├í str├ínka m├┤┼że by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom, ako oslovi┼ą ┼íir┼íie publikum potenci├ílnych z├íkazn├şkov online. Z├şskajte viac inform├íci├ş o tom, ako zalo┼żi┼ą svoje podnikanie Facebook, spojte sa s odborn├şkmi v oblasti digit├ílneho marketingu u┼ż dnes.