Ako nastaviť rýchlu voľbu na telefóne Android, keď je čas nevyhnutný

Deti sú úžasné – obzvlášť a 5-nedávno starý chlapec v Colorade. Keď našiel svoju matku v stave diabetického šoku, musel na neho vytočiť číslo 911 napriek tomu, že mal palice v rukách a stav, ktorý postihuje jeho kĺby. Právom bol nazvaný superhrdina.

Pretože väčšina z nás obyčajných smrteľníkov panikári v situáciách silného stresu alebo tlaku, nebolo by vhodné mať 911 na rýchlej voľbe pre svoje deti? Nebolo by vhodné, keby ste mohli kontaktovať svojho manžela alebo manželku jediným (alebo dvoma) tlačidlami? Na druhej strane, vytočenie všetkých týchto čísel na objednanie pizze si v súčasnosti vyžaduje nadmerné úsilie.

Nech už je dôvod akýkoľvek, rýchla voľba vám môže ušetriť čas.

Vzhľadom na exponenciálny počet zariadení s Androidom však používanie rýchlej voľby v systéme Android nemusí byť také jednoduché. Budeme diskutovať o tom, ako používať rýchlu voľbu na telefóne s Androidom pre určité zariadenia, ktoré možno nie sú celkom inštinktívne. Tiež vám ukážeme viac ako jeden spôsob, akým sa to dá urobiť v tých prípadoch, ktoré vám umožňujú vybrať si. Uvidíte, že je to vlastne celkom jednoduché, keď máte kroky pred sebou.

Metóda 1 : Rýchla voľba na Samsung

Niekoľko ľudí má problém zistiť, ako do týchto telefónov s Androidom pridať rýchlu voľbu. Telefóny ako S3 a Samsung Captivate inšpirovali otázky mnohých používateľov. Aj keď ten výraz znie hrozne, pretože máme radi mačky, existuje tiež viac ako jeden spôsob, ako odstrániť kožu. Sympatické je, že väčšina telefónov Samsung si dovoľuje priradiť 999 kontaktom rýchlu voľbu.

Krok 1: Na domovskej obrazovke telefónu prejdite na položku Aplikácie.

Ikona telefónu sa môže nachádzať aj v ľavom dolnom rohu domovskej obrazovky. Ak je to tak, ušetrí vám to krok.Aplikácie Samsung

Krok 2: Nájdite ikonu Telefón.

Dostanete sa tam aj pomocou ikony Kontakty.

Krok 3: Klepnite na tlačidlo „Menu“.

Vyzerá to ako tri zvislé bodky.

Krok 4: Vyberte „Rýchla voľba“.

Toto je tiež vľavo dole vo väčšine ponúk zariadení.

Krok 5: Vyberte pre svoj kontakt prispôsobený záznam rýchlej voľby.

Klepnite na “Pridať kontakt” v prípade potreby tlačidlo alebo vyberte prázdny slot pre čísla. (Hlasová pošta je už pravdepodobne priradená k určitému číslu alebo kombinácii – spravidla 1.)

Krok 6: Vyberte požadovaný kontakt.

Ak sa zobrazí výzva, stlačte „Dobre“. Ak chcete pridať ďalšie kontakty, zopakujte krok 5. Teraz by ste mali byť schopní rýchlo stlačiť zodpovedajúce číslo vášho kontaktu. Samsung S4 ponúka „Air Touch“, pri ktorom sa nemusíte ani fyzicky dotýkať obrazovky.

Metóda 2: Rýchla voľba pomocou služby Google Voice

Čo môže byť lepšie ako vedieť, že svojej obľúbenej osobe voláte nielen najlacnejšie, ale aj najefektívnejšie? Pre tých, ktorí chcú luxus neobmedzeného hovoru o svojich plánoch mobilných telefónov, ponúka Google Voice spôsob, ako zostať v kontakte bez toho, aby ste si museli účtovať obrovské účty za telefón. Nikto však nechce prejsť všetkými svojimi kontaktmi a pripnúť svoje číslo Google Voice na začiatok každého jednotlivého čísla.

Google Voice pravdepodobne čoskoro ustúpi svojmu nástupcovi Project Fi, ale zatiaľ majú používatelia stále prístup. Nie všetci operátori ponúkajú Project Fi.

Jeden zo spôsobov, ako rýchlo vytáčať telefón s Androidom, je nastaviť si číslo Google Voice v Kontaktoch, vložiť pauzu pomocou písmena „p“ alebo čiarky a potom zadať požadované číslo na rýchlej voľbe. Navyše je to stále životaschopné, aj keď niektorí hlásili problémy s jeho používaním. Ďalší, možno jednoduchší prístup je uvedený nižšie.

1. Odošlite svojim kontaktom žiadosť o odoslanie SMS na číslo Google Voice.

Keď niekto pošle textovú správu vášmu číslu Google Voice, Google mu priradí jedinečný identifikátor, začínajúc číslicami 406.

Môžete pozvať všetkých na udalosť dňa Facebook alebo inú stránku sociálnych médií upozorňujúcu všetkých, že teraz máte nové číslo. Aby ste to mali jednoduché, požiadajte ich, aby uviedli svoje meno.

2. Hneď ako dostanete text 406, pridajte ho do kontaktov.

Ak chcete, môžete tento identifikátor vložiť ako druhý mobilný kontakt tejto osoby.

Keď teraz zavoláte na ich nové číslo 406, budete používať Google Voice.

Metóda 3: Sony Xperia Quandary

Sony Xperia sa mierne líši v prístupe k pridaniu kontaktu na rýchlu voľbu, ale nie o veľa. Niekedy môžu tieto malé nuansy spôsobiť, že veci vyzerajú zložité, prinajmenšom dovtedy, kým nie sú vysvetlené.

Krok 1: Na domovskej obrazovke klepnite na ikonu Telefón.

Ďalším spôsobom, ako pridať kontakty na plochu, je začať prstom na akomkoľvek neobsadenom mieste.

Krok 2: Klepnite na ikonu Menu.

Tlačidlo ponuky

Ak používate metódu, kde ste dlho stlačili vyššie uvedenú domovskú obrazovku, teraz budete chcieť klepnúť na „Aplikácie“” Potom “Skratky. ”

Krok 3: Vyberte nastavenia „Rýchla voľba“.

Alebo klepnite “Priama voľba.”

Krok 4: Klepnite na ikonu Pridať vedľa čísla číselníka, ktoré chcete použiť.

Tento krok nie je pri použití potrebný “Priama voľba.”

Krok 5: Vyberte svoj kontakt.

Možno ich budete musieť posúvať.

Metóda 4: Priame vytáčanie na zmrzlinovom sendviči (4.0)

Podľa Wikipédie, 3.4% používateľov nedokončilo svoj zmrzlinový sendvič. Mnohým z týchto rovnakých používateľov sa tiež zdálo trochu mätúce určiť, ako nastaviť rýchlu voľbu na svojom telefóne s Androidom. Ak ste číslam priradili rýchlu voľbu 1-9Možno budete musieť podstúpiť mierny posun v paradigme, ale v konečnom dôsledku budete mať rovnaký výsledok.

Možno dokonca zistíte, že sa vám to páči viac, ako to majú mnohí.

Android 1.0 predstavil koncept widgetov. Celým účelom miniaplikácie je poskytnúť rýchle informácie alebo ľahký prístup k aplikáciám alebo nastaveniam. To sa skutočne nelíši od zámeru pre tradičnú rýchlu voľbu, však?

Krok 1: Začnite otvorením hlavnej ikony aplikácie.

Toto je stredová ikona v systémovej lište.

Krok 2: Nájdite miniaplikáciu „Priame vytáčanie“.

“Priama voľba” by malo byť v priečinku „Widget“ vpravo.

priečinok miniaplikácií 1

Krok 3: Dlho stlačte miniaplikáciu „Priame vytáčanie“, kým sa nezobrazí mriežka.

Mriežka predstavuje rôzne posúvateľné časti domovskej obrazovky.Priama voľba

Krok 4: Uvoľnite miniaplikáciu

Môžete chcieť kontakt alebo kontakty na každej ploche.

Poznámka: Niektorým ľuďom sa nepáči myšlienka, že ich kontakty vrhajú na plochu. Alternatívou je označiť svoje obľúbené kontakty hviezdičkou. Keď ste v Vytáčaní a prejdete prstom po obrazovkách, nájdete ikony svojich obľúbených kontaktov. Na verzii 5.1, jediným rozdielom je slovo “Obľúbené” sa teraz nahrádza slovami “Rýchle vytáčanie.”

Metóda 5: Rýchla voľba pre CyanogenMod alebo iné vlastné riešenia ROM

Pri skúmaní internetu, aby vám poskytol najlepšie, najinformovanejšie a najkompletnejšie informácie (a áno, robím prieskum, pravdepodobne v rozpore s všeobecným presvedčením), som narazil na niekoľko sťažností, že mnohé vlastné pamäte ROM neponúkajú funkciu rýchlej voľby. . To je pravda.

Majte však na pamäti, že jednou z výhod vlastnej pamäte ROM je, že nie je nabitá bloatwarom a že vy (a nie výrobca alebo operátor vášho telefónu) môžete ovládať a upravovať obsah telefónu. Aj keď je pravda, že väčšina vlastných ROM neponúka inherentne rýchlu voľbu, stále existuje riešenie a môže to byť jedno z vášho výberu.

1. Stiahnite si Dialer One

Prečo?

Je to zadarmo.

Umožňuje vám tiež zrýchliť vytáčanie prepojením kontaktov s číslami na klávesnici alebo pomocou prediktívneho textu T9. Navyše ponúka funkcie pre automatickú organizáciu, podporuje SMS a e -mail dlhým stlačením kontaktu a umožňuje prispôsobiť nastavenia.

2. Stiahnite si RocketDial Dialer a kontakty

Prečo?

Je to tiež zadarmo.

Tento je veľmi prispôsobiteľný. Ponúka tiež možnosti zálohovania a obnovy, inteligentné filtre a čísla rýchlej voľby 1-99.

ukážka raketového vytáčania

3. Stiahnite si ExDialer

Prečo?

Je to tiež zadarmo – ale –— je to skúška.
Je užívateľsky príjemný a ponúka možnosti vyhľadávania. Podporuje viac ako 30 jazykov a umožňuje vám priamo zavolať alebo poslať SMS niekomu prstom.

Pokiaľ ide o nastavenie rýchlej voľby na telefóne s Androidom, kde je vôľa, tam je aj cesta. Možno to nie je spôsob, akým si zvyknutý; a zmena je ťažká, ale chvalabohu, nie všetci stále používame rotačné telefóny.

Ak máte stále problémy s pridaním rýchlej voľby do telefónu s Androidom alebo ak máte nejaké tipy, s ktorými sa s nami chcete podeliť, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku