Ako nastaviť Facebook Obchodný riaditeľ


Reklamné kampane, sociálne médiá8. januára, 20

Každá firma, ktorá používa Facebook by sa tiež malo používať Facebook Business Manager, pretože tento dôležitý nástroj sociálnych médií je navrhnutý tak, aby majiteľom firiem spravoval ich čo najjednoduchšie Facebook obchodné aktíva na jednom centralizovanom mieste.

Ako odborníci v oblasti digitálneho marketingu chápeme, aké je dôležité vedieť ako nastaviť Facebook Obchodný riaditeľsprávne. Preto sme vždy ochotní venovať čas tomu, aby sme našim klientom pomohli založiť a spravovať ich Facebook účtov.

Čo je Facebook Obchodný riaditeľ?

Facebook Business Manager je platforma, ktorá vám umožňuje spravovať všetky svoje podnikanie. “ Facebook marketingové a reklamné činnosti na jednom mieste. Facebook Business Manager tiež uľahčuje riadenie prístupu zamestnancov k ďalším zdrojom, ako je podnikanie Instagram zodpovednosti.

Medzi kľúčové aspekty programu Business Manager patria:

 • Udržiava obchodné činnosti oddelené od vašich osobných Facebook profilu.
 • Poskytuje centrálne miesto na sledovanie Facebook reklamy s podrobnými prehľadmi o výkonnosti reklamy.
 • Umožňuje poskytnúť predajcom, partnerom a agentúram digitálneho marketingu prístup k vašim stránkam a reklamám bez toho, aby ste odovzdali vlastníctvo.
 • Ako nastaviť Facebook Obchodný riaditeľ

  Nastaviť Facebook Obchodný manažér, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  1, Vytvor Facebook Účet obchodného manažéra

  Prvý krok pri nastavovaní Facebook Business Manager má vytvoriť účet. Aj keď budete musieť použiť osobné Facebook Ak chcete potvrdiť svoju totožnosť, vaši spolupracovníci a partneri nebudú mať prístup k žiadnym osobným informáciám v tomto účte.

  Vytvorenie účtu:

  1. Ísť do https://business.facebook.com/ a kliknite na položku Vytvoriť účet v pravom hornom rohu.
  2. Zadajte názov firmy, vaše meno a e-mail firmy, ktorý sa použije na správu účtu, a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.
  3. Zadajte podrobnosti o firme (adresa, telefónne číslo a web). Budete tiež musieť určiť, či budete používať účet Business Manager na propagáciu svojej firmy alebo poskytovanie služieb iným podnikom, ako sú agentúry digitálneho marketingu. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Odoslať“.
  4. Vyhľadajte potvrdzovací e-mail a v správe kliknite na „Potvrdiť“.

  Prečítajte si viac informácií o založení firmy Facebook,

  2, Pridajte svoje Facebook Obchodná stránka

  Po vytvorení a Facebook firemnú stránku, môžete pridať svoju Facebook stránka na Facebook Business Manager kliknutím na „Pridať stránku“ na hlavnom paneli aplikácie Business Manager a zadaním názvu svojho účtu Facebook obchodná stránka. Ak máte správcovský prístup na stránku, ktorú sa snažíte pridať, vaša žiadosť by mala byť automaticky schválená.

  3, Pridajte svoje Facebook Reklamné účty

  Ak už máte Facebook účtu, môžete svoj existujúci účet jednoducho prepojiť pomocou hlavného panela nástroja Business Manager tak, že vyberiete možnosť Pridať reklamný účet a potom zadáte ID reklamného účtu, ktoré nájdete v Správcovi reklám.

  Ak nemáte Facebook reklamný účet, môžete si ho zriadiť tak, že na paneli Business Manager vyberiete možnosť „Pridať reklamný účet“ a následne „Vytvoriť účet“. Potom budete musieť zadať údaje o účte a uviesť, že reklamný účet používate pre svoju vlastnú firmu. Každá firma môže od začiatku pridať iba jeden účet, bude však môcť pridať viac na základe množstva reklamných peňazí, ktoré sa aktívne minú na prvom reklamnom účte.

  4, Pridajte zamestnancov, aby vám pomohli spravovať Facebook Aktíva

  Od riadenia celého podniku Facebook marketing môže byť veľkou prácou, môžete si prácu rozdeliť tak, že na účet pridáte ďalších členov tímu, takže na tíme pracuje celý tím ľudí Facebook firemné stránky a reklamné kampane. Ak chcete nastaviť tím, jednoducho kliknite na položku „Pridať ľudí“ na paneli Business Manager a zadajte pracovnú e-mailovú adresu člena tímu, ktorého chcete pridať.

  Tu sa tiež budete môcť rozhodnúť, či chcete poskytnúť členom tímu obmedzený prístup alebo úplný prístup k účtu. Budete si tiež môcť vybrať, na ktorých stránkach a reklamných účtoch chcete, aby každý člen tímu pracoval. Po dokončení pridávania ľudí do účtu každý dostane e-mail s informáciami o prístupe, ktorý im bol poskytnutý, a odkaz na začatie.

  5, Pripojte svojich obchodných partnerov alebo agentúru digitálneho marketingu

  Ak máte obchodných partnerov alebo pracujete s agentúrou digitálneho marketingu, môžete im poskytnúť prístup k účtu kliknutím na položku „Obchodné nastavenia“ v pravom hornom rohu aplikácie Business Manager a potom na položku „Pridať“ v časti „Partneri“. Ak chcete pridať partnera alebo agentúru, musia mať existujúce ID obchodného manažéra.

  Všetky agentúry, ktoré pridáte do svojho účtu, budú môcť spravovať povolenia pre svojich vlastných členov tímu od svojich vlastných Facebook Účet obchodného manažéra, takže sa nebudete musieť starať o prideľovanie a správu povolení pre ľudí, ktorí obsluhujú váš účet.

  6, Pridajte svoje Instagram účet

  Ak je vaša firma tiež zapnutá Instagram, môžete ľahko pripojiť svoj Instagram účet pre Facebook Business Manager kliknutím na „Business Settings“ v pravom hornom rohu dashboardu Business Manager a výberom „Instagram Účty “v ľavom stĺpci. Po kliknutí na tlačidlo „Pridať“ sa zobrazí kontextové pole. Tu budete musieť zadať svoj Instagram prihlasovacie informácie a kliknutím na „Prihlásiť sa“ prepojíte účty.

  Nastavenie Facebook Business Manager vám poskytne jedno jednoduché miesto na správu všetkých vašich Facebook aktíva. Získajte viac informácií o tom, ako založiť svoje podnikanie Facebook Business Manager, spojte sa s odborníkmi na digitálny marketing ešte dnes.

  Related Articles

  Back to top button