Ako nastavi┼ą e -mail na zariaden├ş Android

V├í┼í Android m├í potenci├íl sta┼ą sa va┼íou prenosnou kancel├íriou, ale nie bez pr├şstupu k organizovan├ęmu e -mailu. Ak sa zd├í, ┼że preber├í mobiln├Ż pr├şstup k e -mailovej komunik├ícii, je to tak, preto┼że je to tak. 67.2% pou┼ż├şvate─żov si prezer├í e -maily na svojich smartphones- v├Żskum Blue Hornet. Nemus├şte sa v┼íak c├şti┼ą vynechan├ş, preto┼że efekt├şvne vyu┼żitie e -mailu prostredn├şctvom syst├ęmu Android m├íte jednoducho na dosah.

IMAP vs. POP

Tieto skratky m├┤┼żu by┼ą pre v├ís starou spr├ívou. V takom pr├şpade m├┤┼żete svoje postrehy prida┼ą do ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├írov. Ak m├íte len hmlist├║ predstavu o tom, ─Źo to znamen├í, alebo ste ich nikdy predt├Żm nevideli, je to pre v├ís. Jednou zo z├íkladn├Żch funkci├ş e -mailu je pr├şjem spr├ív; to sa v┼íak d├í dosiahnu┼ą pou┼żit├şm nieko─żk├Żch r├┤znych pr├şstupov.

IMAP (Internet Message Access Protocol) sa be┼żne pou┼ż├şva vo webov├Żch e-mailov├Żch slu┼żb├ích, ako s├║ Gmail, Yahoo a Outlook.com, aj ke─Ć t├şto poskytovatelia poskytuj├║ mo┼żnos┼ą pou┼ż├şva┼ą aj protokol POP. POP znamen├í ÔÇ×Post Office ProtocolÔÇť; a rozhodne nie je novou technol├│giou, ale rozhodne nie je ani zastaran├í. Ako v├Ą─Ź┼íina vec├ş v ┼żivote, ka┼żd├í m├í svoje v├Żhody a nev├Żhody.

Ak pou┼ż├şvate IMAP, umo┼ż┼łujete vzdialen├ęmu serveru zvl├ídnu┼ą v┼íetky ┼ąa┼żk├ę pr├íce a ukladanie, zatia─ż ─Źo v├í┼í prehliada─Ź alebo aplik├ícia sa m├┤┼że zamera┼ą na interakcie pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania. V skuto─Źnosti v├┤bec nemus├şte ma┼ą aplik├íciu na pr├şstup k svojmu e -mailu; posta─Ź├ş prehliada─Ź. Tento vzdialen├Ż server v┼íak mus├ş obsluhova┼ą ve─ża ─żud├ş a ├║─Źtov, aby ste mohli by┼ą vystaven├ş limitu ├║lo┼żiska.

Pr├şpadne, ak si stiahnete v┼íetky svoje e -maily do po─Ź├şta─Źa, limitom je obloha a ┼í├şrka p├ísma. Takto sa zaobch├ídza s POP. Preto┼że sa e -maily kop├şruj├║ do v├í┼ího zariadenia, vzdialen├Ż server m├┤┼że by┼ą zbaven├Ż ├║loh ukladania a odstr├íni ich. V na┼íej spolo─Źnosti s okam┼żit├Żm pr├şstupom odkia─żko─żvek to nie je tak├ę be┼żn├ę, ale st├íle to m├í svoje vyu┼żitie.

V├Żkon a ├║lo┼żn├Ż priestor mobiln├Żch zariaden├ş sa st├íle zlep┼íuj├║ a ohromuj├║, ale ─Źasto m├í ove─ża zmysel spracov├íva┼ą tieto aspekty e -mailu na vzdialenom serveri. ┼á├şrka p├ísma POP m├┤┼że by┼ą v smartf├│ne ur─Źite probl├ęmom.

Vyu┼żite v┼íetko, ─Źo v├ím v├í┼í e -mail m├┤┼że pon├║knu┼ą

V jednom momente som mal 5, 984 nepre─Ź├ştan├Żch e -mailov v mojej doru─Źenej po┼íte. Zjavne som mal organiza─Źn├Ż a mo┼żno dokonca hromadiaci sa probl├ęm. (Mohol som by┼ą telev├şzna hviezda!) Mo┼żnosti e -mailu, o ktor├Żch budeme diskutova┼ą, v├ím poskytn├║ nieko─żko sp├┤sobov organiz├ície, prisp├┤sobenia a automatiz├ície ├║─Źtov.

Mobiln├Ż e -mail m├┤┼że v├Żrazne zv├Ż┼íi┼ą va┼íu produktivitu a efektivitu, ale je najlep┼íie ho optimalizova┼ą tak, aby zodpovedal va┼íim osobn├Żm potreb├ím. Pomerne ─Źasto je najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako zisti┼ą, ─Źo va┼íe aplik├ície dok├í┼żu, presk├║ma┼ą a hra┼ą sa. Na uvedenie pr├şkladov pou┼żijem Motorola Droid Turbo.

Met├│da 1: Nastavenie slu┼żby Gmail

Google, ako ka┼żd├ę podnikanie, sa s├ím propaguje svojimi produktmi. Preto je ├║plne pravdepodobn├ę, ┼że u┼ż m├íte v syst├ęme Android nain┼ítalovan├Ż Gmail. Pam├Ąt├íte si, ako ste sa prv├Żkr├ít pripojili k internetu z telef├│nu?

Ak u┼ż m├íte ├║─Źet Google, sta─Źilo sa prihl├ísi┼ą. Ak ste pou┼ż├şvali predt├Żm existuj├║ci Gmail, v├í┼í telef├│n sa u┼ż mal s t├Żmto ├║─Źtom synchronizova┼ą. Rovnako ako v┼íetky e -maily, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ IMAP, ak ste sa odhl├ísili, jednoducho sa prihl├íste a obnov├ş sa v├í┼í p├┤vodn├Ż ├║─Źet Gmail.

Ak chcete n├íjs┼ą svoj Gmail, otvorte prie─Źinok s aplik├íciami a n├íjdite Gmail v sekcii ÔÇ×GÔÇť, ale nenechajte sa ru┼íi┼ą v┼íeobecnou aplik├íciou ÔÇ×E -mailÔÇť modrou farbou. Ten si odlo┼ż├şme na nesk├┤r. H─żad├íte ob├ílku na─Źrtnut├║ ─Źervenou farbou. Teraz si to po─Ćme prisp├┤sobi┼ą.

Krok 1: Gmail

V ponuke ÔÇ×NastaveniaÔÇť vyberte kartu V├í┼í e -mail (doru─Źen├í po┼íta).

Ak sa chcete dosta┼ą do ponuky ÔÇ×NastaveniaÔÇť, vyh─żadajte ikonu ozuben├ęho kolieska.

Gmail

Krok 2: Ponuka nastaven├ş

Zadajte, ─Źi chcete na─Ćalej dost├íva┼ą e -maily v chronologickom porad├ş (predvolen├ę) alebo ─Źi chcete, aby sa Gmail pok├║┼íal zisti┼ą, ak├ę typy e -mailov s├║ pre v├ís najd├┤le┼żitej┼íie. Tak ich m├┤┼żete umiestni┼ą na za─Źiatok (Priorita).

Priorita m├┤┼że by┼ą ├║┼żasn├í, ale na za─Źiatku by som odporu─Źil opatrnos┼ą; e -maily m├┤┼żu prek─║znu┼ą cez praskliny, k├Żm sa Gmail nenau─Ź├ş va┼íim n├ívykom. St├íle budete musie┼ą sledova┼ą v┼íetky e -maily.

Ponuka nastaven├ş

Krok 3: Typ doru─Źenej po┼íty

Identifikujte svoje kateg├│rie doru─Źenej po┼íty.

Ak pou┼ż├şvate soci├ílne m├ędi├í, va┼íe e -mailov├ę ozn├ímenia sa m├┤┼żu ve─żmi r├Żchlo sta┼ą nepraktick├Żmi a m├┤┼żu pochova┼ą in├ę typy e -mailov. Ak chcete t├Żmto spr├ívam poskytn├║┼ą priestor, vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Soci├ílne sieteÔÇť. Ak v─Ćaka absencii t├Żchto upozornen├ş bud├║ va┼íe osobn├ę e -maily p├┤sobi┼ą ako osamel├ę a opusten├ę miesto, zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka ÔÇ×Soci├ílne sieteÔÇť.

M├íte radi brodenie sa v reklame? Ak chcete marketing zaradi┼ą do svojej vlastnej samostatnej dom├ęny, za─Źiarknite pol├ş─Źko ÔÇ×Propag├ícieÔÇť.

Ak m├íte pocit, ┼że je nespr├ívne, ak va┼íe eBill├í zaberaj├║ rovnak├Ż priestor ako e -maily od va┼íej babi─Źky, m├┤┼żete za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko Aktualiz├ície.

Nakoniec m├┤┼żete ma┼ą svoju vlastn├║ samostatn├║ kateg├│riu pre online diskusie klepnut├şm na za─Źiarkavacie pol├ş─Źko ÔÇ×F├│raÔÇť.

Ak ste ozna─Źili hviezdi─Źkou d├┤le┼żit├ę spr├ívy, ktor├ę by ste chceli ponecha┼ą vo svojej prim├írnej doru─Źenej po┼íte, nechajte za─Źiarknut├ę pol├ş─Źko ÔÇ×Zahrn├║┼ą do prim├írnejÔÇť.

Typ doru─Źenej po┼íty

Krok 4: Kateg├│rie doru─Źenej po┼íty

Rozhodnite sa, ─Źi chcete by┼ą upozornen├ş zaka┼żd├Żm, ke─Ć pr├şde e -mail. St├íle sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą tento e -mail ignorova┼ą, ale je to volite─żn├ę a informuje v├ís to. Ak je hluk prich├ídzaj├║ceho e -mailu dr├í┼żdiv├Ż, ale napriek tomu chcete po─Źu┼ą v┼íetky ostatn├ę typy upozornen├ş, zru┼íte za─Źiarknutie tohto pol├ş─Źka …

… alebo pokra─Źujte krokom 5.

InboxCategories

Krok 5: Oznámenia

Predvo─żby upozornen├ş vyla─Ćte zadan├şm polo┼żky ÔÇ×Zvuk doru─Źenej po┼íty a vibrovanieÔÇť.

Oznámenia

Krok 6: Jemn├ę doladenie

Nastavte si svoj e -mailov├Ż podpis.

Zme┼łte svoj e -mail na svoje kontaktn├ę inform├ície a mo┼żno aj in┼ípirat├şvny cit├ít nastaven├şm svojho e -mailov├ęho podpisu.

Jemn├ę doladenie

Krok 7: Podpis

Zozn├ímte sa s mo┼żnos┼ąou ÔÇ×Responder na dovolenkuÔÇť. Alebo ak u┼ż m├íte pr├ízdniny a/alebo ste si napl├ínovali nadch├ídzaj├║ci ├║tek-v┼íetci ┼żiarlime-a takto nastav├şte automatick├║ odpove─Ć.

Podpis

Krok 8: Odpoveda─Ź na dovolenku

Pozrite sa na V┼íeobecn├ę nastavenia.

Tieto nastavenia sa t├Żkaj├║ v┼íetk├Żch ├║─Źtov Gmail vo va┼íom Androide. Zobrazia sa v├ím mo┼żnosti, ako archivova┼ą alebo archivova┼ą, upravi┼ą spr├ívanie pri potiahnut├ş prstom, zobrazova┼ą obr├ízky kontaktov at─Ć.

Odpoveda─Ź na dovolenku

V┼íeobecn├ę nastavenia

Met├│da 2: Nastavte Yahoo Mail

Mysl├şm si, ┼że je asi spravodliv├ę predpoklada┼ą, ┼że aj Yahoo by chcelo by┼ą va┼íim poskytovate─żom e -mailov. Na pr├şstup k tomuto e -mailu m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoj prehliada─Ź alebo Yahoo Mail pon├║ka aj vlastn├║ aplik├íciu.

Krok 1: Yahoo

Klepnut├şm na tla─Źidlo Ponuka v ─żavom hornom rohu zobraz├şte ─żav├Ż st─║p─Źek.

Yahoo

Krok 2: Tla─Źidlo ponuky

Vytvorte si prie─Źinky na usporiadanie e -mailu.

Nie, e┼íte to nie je hotov├ę, ako to bolo v Gmaile, ale je ─żahk├ę ho prida┼ą a pomenova┼ą svoje vlastn├ę kateg├│rie.

M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×FilterÔÇť v ponuke ÔÇ×N├ístrojeÔÇť na presmerovanie prich├ídzaj├║cich e -mailov do konkr├ętnych prie─Źinkov. Tento proces bude zalo┼żen├Ż na k─ż├║─Źov├Żch slov├ích, ktor├ę nastav├şte.

Tla─Źidlo ponuky

Krok 3: Prie─Źinky

Klepnite na polo┼żku Nastavenia po┼íty.

Tu m├┤┼żete spravova┼ą ÔÇ×Zobrazenie doru─Źenej po┼ítyÔÇť, ÔÇ×Ozn├ímeniaÔÇť a mo┼żno aj ─Ćal┼íie funkcie, ako napr├şklad synchroniz├íciu kontaktov Yahoo.

Prie─Źinky

Krok 4: Nastavenia pošty

V zobrazen├ş doru─Źenej po┼íty ur─Źte, ako sa maj├║ va┼íe spr├ívy zobrazova┼ą vo va┼íej doru─Źenej po┼íte.

M├┤┼żete si napr├şklad vybra┼ą, ─Źi sa m├í v riadku ÔÇ×N├íh─żad spr├ívyÔÇť zobrazova┼ą jeden riadok spr├ívy.

Nastavenia pošty

Krok 5: Zobrazenie doru─Źenej po┼íty

Prispôsobte si svoje oznámenia.

Ponúka to však aj upozornenia na aktuálne správy Yahoo.

Zobrazenie doru─Źenej po┼íty

Oznámenia o novinkách

V┼íimnite si, kam by ste i┼íli vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

M├íte probl├ęmy s na─Ź├ştan├şm webov├Żch str├ínok alebo obr├ízkov? Sk├║ste vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

Oznámenia o novinkách

Cache

Met├│da 3: Nastavte Exchange ActiveSync

Samotn├Ż server Microsoft Exchange je propriet├írnym produktom a dokonca m├í svoj propriet├írny protokol – MAPI, ktor├Ż je trochu podobn├Ż vy┼í┼íie uveden├Żm protokolom IMAP a POP. Tento typ protokolu (dohodnut├ę komunika─Źn├ę pravidl├í, ak chcete) umo┼ż┼łuje aplik├íci├ím v├Żmenu inform├íci├ş s dedikovan├Żmi servermi spolo─Źnosti Microsoft. Umo┼ż┼łuje tie┼ż synchroniz├íciu e -mailov, kontaktov, kalend├írov a pozn├ímok (tak┼że nemus├şte za─Ź├şna┼ą odznova alebo ich zad├íva┼ą ru─Źne), ako aj ukladanie spr├ív do miestnych prie─Źinkov.

Stru─Źne povedan├ę, je to vlastn├í kombin├ícia schopnost├ş IMAP a POP od spolo─Źnosti Microsoft. Jeho pou┼żitie je v podnikov├Żch nastaveniach be┼żn├ę. Pri vytv├íran├ş ├║─Źtu vo svojom zariaden├ş Android postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch pokynov:

Krok 1: Pridajte svoj ├║─Źet

M├┤┼żete ├şs┼ą do aplik├ície nastaven├ş, klepn├║┼ą na ÔÇ×├Ü─ŹtyÔÇť a potom vybra┼ą ÔÇ×Prida┼ą ├║─ŹetÔÇť. Bude to ├║─Źet ÔÇ×Exchange ActiveSyncÔÇť alebo ÔÇ×CorporateÔÇť.

M├┤┼żete tie┼ż prejs┼ą na modr├║ v┼íeobecn├║ ikonu e -mailu uveden├║ vy┼í┼íie.

Krok 2: Zadajte svoj e -mail a heslo na server Exchange a potom kliknite na ÔÇ×─ÄalejÔÇť.

Bez oh─żadu na to, ako ste krok dokon─Źili 1, v┼íetky nasleduj├║ce kroky s├║ rovnak├ę.

Krok 3: Dokon─Źite Nastavenia

Budete vyzvan├ş, aby ste zadali svoju dom├ęnu/pou┼ż├şvate─żsk├ę meno, heslo a n├ízov servera Exchange (adresa URL rozhrania webmailu).

Krok 4: Zadajte nastavenia zabezpe─Źenia SSL

Ak nie je uveden├ę inak, d├┤razne odpor├║─Źam za┼íkrtn├║┼ą pol├ş─Źka ÔÇ×Pou┼żi┼ą zabezpe─Źen├ę pripojenie (SSL)ÔÇť a ÔÇ×Prija┼ą v┼íetky certifik├íty SSLÔÇť. Posu┼łte sa dopredu pomocou tla─Źidla ÔÇ×─ÄalejÔÇť.

Krok 5: Povedzte aplik├ícii svoje osobn├ę preferencie

ActiveSync m├┤┼żete radi┼ą, ako ─Źasto m├í kontrolova┼ą spr├ívy a tie┼ż polo┼żky, ktor├ę chcete synchronizova┼ą.

Krok 6: Zadajte n├ízvy ├║─Źtov

Pomenujte svoj ├║─Źet a zadajte, ako sa m├í zobrazova┼ą odch├ídzaj├║ca po┼íta.

Krok 7: Prisp├┤sobte si ho

V┼íetko je pripraven├ę, ─Źo si vy┼żadovalo trochu viac ├║silia ako Gmail alebo Yahoo, ale st├íle sa to dalo zvl├ídnu┼ą. Teraz m├┤┼żete organizova┼ą a prisp├┤sobova┼ą.

E -mail je u┼ż nejak├Ż ─Źas pr├ştomn├Ż; Najstar┼íia verzia ─Ćaleko predch├ídza internetu. ─Żudia pova┼żuj├║ schopnos┼ą odosiela┼ą a prij├şma┼ą p├şsomn├ę spr├ívy v elektronickom form├íte za mimoriadne u┼żito─Źn├║. Pre mnoh├Żch v podnikate─żskom svete je to o─Źak├ívanie.

Ak tieto met├│dy nie s├║ pre v├ís, pozrite sa na ─Ćal┼íie e -mailov├ę aplik├ície pre Android, o ktor├Żch sme sa u┼ż zaoberali. Tie┼ż v├ís u┼ż unavuje p├şsa┼ą v┼íetku svoju p├şsomn├║ komunik├íciu v syst├ęme Android? Pozrite sa na najlep┼íie aplik├ície na rozhovor s textom.

Otázky? Komentáre? Dajte nám svoj názor!