Ako nastavi┼ą a upravi┼ą svoju domovsk├║ str├ínku WordPress

Zak├║pili ste si niekedy t├ęmu WordPress, nain┼ítalovali ste ju a potom ste zvedav├ş, pre─Źo nevyzer├í presne ako na pr├şklade? A ─Źo situ├ícia, ke─Ć chcete ├║plne odstr├íni┼ą blogov├║ ─Źas┼ą svojej str├ínky?

Vstupn├ę str├ínky na va┼íom webe znamenaj├║ ve─ża konverzi├ş. Plat├ş to pre predplatn├ę e-mailov├Żch spravodajov, predaj a potenci├ílnych z├íkazn├şkov. Nastavenie v├í┼ího webu WordPress v┼íak vy┼żaduje trochu ├║silia, aby bolo dokonal├ę. Ale nebojte sa, nastavenie a ├║prava domovskej str├ínky WordPress je jednou z najjednoduch┼í├şch ├║loh, ktor├║ n├íjdete. Akon├íhle pozn├íte t├║to rutinu, nebudete ma┼ą s opakovan├şm tej istej ├║lohy s bud├║cimi webmi probl├ęmy.

Kedy by ste mali nastavova┼ą a upravova┼ą svoje str├ínky WordPress?

Ak vid├şte, ako vyzer├í blogov├í platforma WordPress, v├í┼í blog bude predvolene nastaven├Ż na nov├║ in┼ítal├íciu WordPress. To znamen├í, ┼że v┼íetky va┼íe posledn├ę pr├şspevky sa zobrazia na prvej str├ínke, ku ktorej maj├║ v┼íetci pr├şstup. Pre niektor├ę str├ínky je to ├║plne posta─Źuj├║ce. Pre ostatn├Żch to z marketingov├ęho h─żadiska nem├í zmysel. Ako sa WordPress rozr├ístol na kompletn├ęho tvorcu webov├Żch str├ínok, spolo─Źnosti h─żadaj├║ statick├ę vstupn├ę str├ínky, na ktor├Żch m├┤┼żu prezentova┼ą inform├ície o produktoch, slu┼żb├ích a zamestnancoch spolo─Źnosti.

Pre tieto spolo─Źnosti je blog viac sekund├írnou oblas┼ąou, ku ktorej maj├║ z├íkazn├şci pr├şstup, ke─Ć chc├║ alebo ke─Ć maj├║ pr├şstup k niektor├ęmu z blogov├Żch pr├şspevkov prostredn├şctvom vyh─żad├ívacieho n├ístroja.

To vyvol├íva ot├ízku, kedy chcete nastavi┼ą a upravi┼ą svoju domovsk├║ str├ínku WordPress.

Najd├┤le┼żitej┼í├ş moment je, ke─Ć nechcete, aby bol v├í┼í blog v popred├ş. St├íva sa to, ke─Ć m├íte jeden z nasleduj├║cich cie─żov:

 • Zv├Ż┼íte po─Źet odberate─żov e-mailov.
 • Z├şskajte viac potenci├ílnych z├íkazn├şkov
 • Vygenerujte v├Ą─Ź┼í├ş predaj.
 • Zamerajte sa viac na svoje slu┼żby.
 • Ak nem├íte v ├║mysle vytvori┼ą blog (ako vstupn├║ str├ínku)
 • V situ├ícii, ke─Ć e┼íte nie ste pripraven├ş za─Źa┼ą blog
 • ├Üpravy webu s├║ ─Ćal┼í├şm pr├şbehom. Ak nie ste ├║plne spokojn├ş s t├ęmou a predvolen├Żmi nastaveniami tejto t├ęmy, mo┼żno budete chcie┼ą upravi┼ą niektor├ę aspekty svojho webu. Mo┼żno budete chcie┼ą dosiahnu┼ą niektor├ę z nasleduj├║cich cie─żov:

 • Jeden alebo viac bo─Źn├Żch panelov
 • Zobrazi┼ą widgety
 • M├íte v naviga─Źnej ponuke in├║ mo┼żnos┼ą?
 • Nov├ę farby, log├í alebo in├ę aspekty dizajnu.
 • Stru─Źne povedan├ę, v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu WordPress vykon├íva na svojich str├ínkach aspo┼ł nieko─żko ├║prav. Jednou z najpopul├írnej┼í├şch je pridanie statickej str├ínky namiesto blogu, zatia─ż ─Źo in├ş maj├║ z├íujem o udr┼żanie blogu, ale st├íle prid├ívaj├║ v┼íetky svoje ob─ż├║ben├ę widgety.

  Teraz, ke─Ć ch├ípeme ÔÇ×pre─ŹoÔÇť za nastaven├şm a ├║pravou str├ínky WordPress, presk├║majme, ako proces dokon─Źi┼ą.

  Ako vytvori┼ą statick├║ webov├║ str├ínku WordPress

  Ako u┼ż bolo spomenut├ę, m├íte mo┼żnos┼ą necha┼ą svoj blog na webe. Ak ste v┼íak viac ochotn├ş vytvori┼ą vstupn├║ str├ínku alebo prida┼ą pos├║va─Ź alebo gal├ęriu produktov, zme┼łte svoju domovsk├║ str├ínku na statick├║ domovsk├║ str├ínku. V skuto─Źnosti si ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina pr├ęmiov├Żch t├ęm, ktor├ę kupujete, vy┼żaduje okam┼żit├ę prepnutie na statick├║ webov├║ str├ínku.

  Najprv otvorte informa─Źn├Ż panel WordPress a cho─Ćte na Nastavenia> ─î├şta┼ą, Vyberte kartu ─î├şta┼ą, ak chcete otvori┼ą r├┤zne nastavenia svojej domovskej str├ínky.

  Nastavi┼ą domovsk├║ str├ínku: Nastavenia - ─î├şta┼ą

  z├şs┼ą Zobraz├ş sa va┼ía domovsk├í str├ínka V sekcii n├íjdete presne to, ─Źo sa na va┼íich str├ínkach zobrazuje. V predvolenom nastaven├ş to m├┤┼że by┼ą mo┼żnos┼ą Posledn├ę pr├şspevky. Ak chcete vybra┼ą in├║ str├ínku, kliknut├şm na prep├şna─Ź Statick├í str├ínka vyberte a nakonfigurujte svoju nov├║ domovsk├║ str├ínku.

  Domovská stránka - Domovská obrazovka

  Ak je vybrat├í, WordPress zobrazuje dve ─Ćal┼íie nastavenia, ktor├ę m├┤┼żete vykona┼ą. Jeden sa sp├Żta, ktor├║ str├ínku chcete zobrazi┼ą ako svoju domovsk├║ str├ínku a druh├║ na svojej postovej str├ínke. Ak u┼ż bolo na va┼íom webe vytvoren├Żch viac str├ínok (mot├şvy pre v├ís niekedy generuj├║ nadpisy alebo ak ste u┼ż str├ínky skontrolovali a vytvorili), jednoducho vyh─żadajte po┼żadovan├ę str├ínky.

  Pozn├ímka: Mus├şte ich vytvori┼ą a publikova┼ą, aby ste ich mohli vybra┼ą.

  Predvolen├ę nastavenie je napr├şklad vybra┼ą domovsk├║ str├ínku alebo domovsk├║ str├ínku ako domovsk├║ str├ínku. Nezabudnite, ┼że to v┼íetko z├ívis├ş od mien, ktor├ę d├íte svojim str├ínkam; preto to m├┤┼że by┼ą pre v├ís ├║plne in├ę.

  Na str├ínke pr├şspevkov m├┤┼żete zvoli┼ą str├ínku s n├ízvom blog alebo pr├şspevok alebo ─Źoko─żvek, ─Źo chcete.

  Domov - dom├íce monitory - statick├ę

  klikni Ulo┼żi┼ą zmeny Kliknite na tla─Źidlo a prejdite na webov├ę rozhranie, aby ste videli, ako sa t├íto statick├í str├ínka stala va┼íou domovskou str├ínkou.

  Ako si z blogu urobi┼ą svoju domovsk├║ str├ínku

  Niektor├ş ─żudia chc├║ iba uk├íza┼ą svoj blog. Je to be┼żnej┼íie, uh├ídli ste, blogovanie! V┼íeobecn├í komer─Źn├í webov├í str├ínka nemus├ş ma┼ą tak├Ż blog, ako je tento, ale webov├í str├ínka ur─Źen├í v├Żlu─Źne na p├şsan├Ż obsah bude ma┼ą tieto ─Źl├ínky na webovej str├ínke.

  Potom cho─Ćte na Nastavenia> ─î├şta┼ąPotom skontrolujte, ─Źi s├║ ozna─Źen├ę va┼íe posledn├ę pr├şspevky. Nemus├şte upravova┼ą domovsk├║ str├ínku ani v├Żber str├ínky s pr├şspevkami. Tieto bud├║ odstr├ínen├ę.

  Nastavi┼ą domovsk├║ str├ínku - Zobraz├ş sa va┼ía domovsk├í str├ínka - Posledn├ę pr├şspevky

  Niektor├ę zmeny v┼íak m├┤┼żu by┼ą vykonan├ę v z├ívislosti od toho, ako chcete, aby sa v├í┼í blog zobrazoval. Prv├Żm je to Str├ínky blogu sa zobrazuj├║ nanajv├Ż┼í count: Toto je po─Źet pr├şspevkov zobrazen├Żch na str├ínke. Mo┼żno budete chcie┼ą ma┼ą na webe iba p├Ą┼ą alebo desa┼ą va┼íich posledn├Żch pr├şspevkov. Niektor├ę v├Ą─Ź┼íie pr├şspevky obsahuj├║ stovky pr├şspevkov na webe, zatia─ż ─Źo po─Źet blogov ich obmedzuje. Pod─ża toho, ─Źo si vyberiete, ak m├íte viac pr├şspevkov, ako je po─Źet, ktor├Ż chcete zobrazi┼ą, v├í┼í blog vytvor├ş ─Ćal┼íie str├ínky pre pr├şspevky (naz├Żva sa str├ínkovanie). Ak teda m├íte 25 pr├şspevkov a chcete zobrazi┼ą 10 pr├şspevkov na str├ínku, v├í┼í blog 3 Str├ínky vytvoren├ę na zobrazenie va┼íich pr├şspevkov (m├┤┼żete vidie┼ą prehliada─Ź WPEx s 75 str├ín

  ─Äal┼í├ş je Distribu─Źn├ę kan├íly ukazuj├║ najnov┼íie ozn├ími┼ą. Pou┼ż├şva sa pre informa─Źn├ę kan├íly RSS a m├┤┼że ma┼ą rovnak├ę ─Ź├şslo ako str├ínky v├í┼ího blogu, z├íle┼ż├ş v┼íak v├Żlu─Źne od v├ís.

  Nakoniec mus├şte tie┼ż urobi┼ą ve─żk├ę rozhodnutie o tom, ako zobrazi┼ą tieto pr├şspevky. M├íte na v├Żber Kompletn├Ż text a pokra─Źova┼ą, Zhrnutie umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom zobrazi┼ą viac pr├şspevkov v nieko─żk├Żch pohyboch my┼íi a pou┼ż├şvame ich vo WPExplorer. Cel├Ż text v┼íak odha─żuje v┼íetky slov├í a obr├ízky vo v┼íetk├Żch pr├şspevkoch. Preto mus├ş n├ív┼ítevn├şk prejs┼ą prv├Żm pr├şspevkom, aby dosiahol druh├Ż pr├şspevok. Odporu─Źil by som mo┼żnos┼ą Pokra─Źova┼ą, ale mnoho str├ínok m├í pln├Ż text.

  Nastavenia ─Ź├ştania: po─Źet pr├şspevkov

  Ako vytvori┼ą ponuku WordPress

  Va┼ía t├ęma WordPress pravdepodobne nebude automaticky implementova┼ą ─Źist├║ ponuku. V skuto─Źnosti ni─Ź nevid├şte.

  Tak┼że mus├şte ├şs┼ą Vzh─żad> Ponuky,

  Nastavi┼ą ponuky: Vzh─żad - ponuky

  Vyberte ponuku, ktor├║ chcete upravi┼ą, v├Żberom z rozba─żovacej ponuky alebo kliknut├şm na Vytvorte nov├║ ponuku Link. Aj ke─Ć va┼ía t├ęma m├┤┼że do vzorov├Żch ├║dajov obsahova┼ą niektor├ę ┼ítandardn├ę ponuky, pri vytv├íran├ş novej ponuky ju m├┤┼żete vytvori┼ą od nuly.

  Nastavi┼ą ponuky: Vytvorenie alebo v├Żber pon├║k

  Po vytvoren├ş ponuky alebo n├íjden├ş ponuky, ktor├║ chcete, m├┤┼żete zmeni┼ą ┼ítrukt├║ru. Vyberte si z vlastn├Żch str├ínok, pr├şspevkov, kateg├│ri├ş, zna─Źiek a typov pr├şspevkov, ktor├ę chcete prida┼ą do svojej ponuky. Alebo m├┤┼żete prida┼ą vlastn├Ż odkaz ako polo┼żku ponuky. Je vhodn├ę presun├║┼ą kartu blogu o nie─Źo ─Ćalej do prednej ─Źasti ponuky, aby ju ─żudia mohli ─żah┼íie vidie┼ą. Kliknut├şm a presunut├şm polo┼żiek ponuky ich m├┤┼żete usporiada┼ą alebo za─Źleni┼ą a pomocou mo┼żnosti v ─żavom st─║pci m├┤┼żete prida┼ą nov├ę str├ínky, pr├şspevky, kateg├│rie a vlastn├ę odkazy.

  Nastavi┼ą ponuky: prida┼ą str├ínky

  Po usporiadan├ş ponuky vyberte a ulo┼żte miesto prezerania. M├┤┼żete tie┼ż prepn├║┼ą na kartu Spravova┼ą miesta. V┼íetky polo┼żky maj├║ r├┤zne polo┼żky ponuky, ale najbe┼żnej┼íie s├║ zvy─Źajne hlavn├ę menu a p├Ąta.

  Nastavi┼ą ponuky: zobrazi┼ą miesta

  V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je pou┼żi┼ą rozba─żovaciu ponuku a vybra┼ą ponuku, ktor├║ ste vytvorili pre ka┼żd├ę miesto. Napr├şklad chcem, aby moje hlavn├ę menu bolo umiestnen├ę na hlavnom mieste.

  Pozn├ímka: Rovnak├║ ponuku m├┤┼żete pou┼żi┼ą na nieko─żk├Żch miestach.

  Ako vytvori┼ą ponuku v n├ístroji Live Customizer

  ─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou je konfigur├ícia a ├║prava va┼íej domovskej str├ínky pomocou programu WordPress Live Customizer. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte preh─żad├íva┼ą Vzh─żad> Prisp├┤sobi┼ą Najprv.

  Nastavi┼ą ponuky: Vzh─żad - Prisp├┤sobi┼ą

  Vyberte si tu Ponuka Mo┼żnos┼ą.

  Nastavi┼ą ponuky - ponuka prisp├┤sobenia

  Potom vyberte existuj├║cu ponuku, ktor├║ chcete upravi┼ą, alebo kliknite na polo┼żku Vytvori┼ą nov├║ ponuku.

  Nastavi┼ą ponuky: vyberte ponuku, ktor├║ chcete upravi┼ą

  Odtia─ż ich m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą + Prida┼ą polo┼żky Kliknut├şm na tla─Źidlo si m├┤┼żete vybra┼ą medzi rovnak├Żmi str├ínkami, pr├şspevkami, kateg├│riami, titulkami, vlastn├Żmi typmi pr├şspevkov a vlastn├Żmi nastaveniami odkazov, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii na str├ínke Zobrazi┼ą> Ponuky.

  Definovanie pon├║k: nastavenia ponuky

  Len sa uistite, ┼że ste si vybrali svoje Polo┼żky ponuky a Pr├şspevok Po dokon─Źen├ş ponuky.

  Pozn├ímka: V┼íetky ponuky vytvoren├ę a ulo┼żen├ę v ponuke Vzh─żad> Ponuky s├║ k dispoz├şcii aj v ponuke Vzh─żad> Prisp├┤sobenie a naopak.

  ─Äal┼íie my┼ílienky t├Żkaj├║ce sa ├║pravy domovskej str├ínky

  V├Ą─Ź┼íina t├Żchto n├ístrojov na webe sa nach├ídza na karte Vzh─żad od zmeny widgetov a┼ż po prisp├┤sobenie pozadia va┼íej domovskej str├ínky. Karta Prisp├┤sobi┼ą (v ─Źasti Vzh─żad) zobrazuje aj vizu├ílneho tvorcu, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą na na─Ź├ştanie loga, zmenu p├şsiem a v├Żber farieb.

  Ako nastavi┼ą a upravi┼ą svoju domovsk├║ str├ínku WordPress 1

  Chcete vytvori┼ą osobn├║ webov├║ str├ínku?

  Ak chcete personalizovan├Ż (alebo personalizovan├Ż) web, ale va┼ía t├ęma nepon├║ka ─Ćal┼íie mo┼żnosti pre zmenu farieb, p├şsiem, rozlo┼żenia at─Ć., M├┤┼żete v┼żdy nain┼ítalova┼ą doplnok.

 • Ak chcete zmeni┼ą iba prvky, ktor├ę sa u┼ż nach├ídzaj├║ na va┼íej domovskej str├ínke (napr├şklad zmena ve─żkosti p├şsma alebo ├║prava odsadenia), nain┼ítalujte doplnok WordPress CSS Live Editor.
 • Ak chcete vytvori┼ą ├║plne prisp├┤soben├║ webov├║ str├ínku od nuly, vysk├║┼íajte doplnok n├ístroja na tvorbu str├ínok WordPress, ktor├Ż obsahuje mnoho jednoduch├Żch prvkov typu drag and drop, tak┼że si m├┤┼żete vytvori┼ą svoj vlastn├Ż dizajn (alebo nov├Ż mot├şv, napr├şklad celkom). ┼że stavite─ż u┼ż obsahuje drag and drop)
 • Koniec koncov je va┼ía domovsk├í str├ínka pripraven├í!

  Ste pripraven├ş nastavi┼ą a upravi┼ą svoje str├ínky WordPress?

  Niekedy m├íte pocit, ┼że v├í┼í web je po┼íkoden├Ż alebo rob├ş nie─Źo zl├ę, ale zvy─Źajne uvid├şte, ┼że na zobrazenie domovskej str├ínky sta─Ź├ş kr├ítka sn├şmka. D├║fajme, ┼że to bolo u┼żito─Źn├ę pri nastavovan├ş a ├║prave webu WordPress. V pr├şpade ak├Żchko─żvek ot├ízok n├ís informujte v koment├íroch.