Ako nastavi┼ą a odstr├íni┼ą predvolen├║ aplik├íciu pre Android

Nastavenie predvolenej aplik├ície pre Android je naj─żah┼í├ş sp├┤sob, ako zaisti┼ą, aby v├ís Android v┼żdy presmeroval na spr├ívne miesto. Ak napr├şklad nastav├şm Firefox ako predvolen├Ż prehliada─Ź, Firefox otvor├ş ak├Żko─żvek odkaz, na ktor├Ż kliknem a ktor├Ż potrebuje internetov├Ż prehliada─Ź. Ak chcem, aby sa kedyko─żvek namiesto toho automaticky otvoril prehliada─Ź Chrome, sta─Ź├ş, ak zru┼í├şm vo─żbu pre Firefox a potom vyberiem prehliada─Ź Chrome.

S├║visiace: Najr├Żchlej┼í├ş Android Launcher: APUS Launcher Review

Predvolen├ę aplik├ície nie s├║ len pre webov├ę prehliada─Źe, ale s├║ pravdepodobne najob─ż├║benej┼í├şm pou┼żit├şm tejto funkcie okrem r├┤znych aplik├íci├ş pre va┼íu domovsk├║ obrazovku. Bez oh─żadu na to, o ak├║ aplik├íciu ide, je ─żahk├ę ju nastavi┼ą ako predvolen├║, ak m├íte ─Ćal┼íie aplik├ície, ktor├ę vyhovuj├║ rovnak├ęmu ├║─Źtu. V star┼íej verzii syst├ęmu Android je to trochu komplikovanej┼íie, ale st├íle to nebude dlho trva┼ą.

Nastavenie predvolenej aplik├ície pre verzie syst├ęmu Android pred Marshmallow (6.0)

Aj ke─Ć je mo┼żn├ę nastavi┼ą predvolen├║ aplik├íciu v star┼í├şch verzi├ích syst├ęmu Android, nie je to pr├íve najintuit├şvnej┼í├ş proces. Existuje ponuka, do ktorej mus├şte vst├║pi┼ą a ktor├í m├í konkr├ętne podmienky, ale na┼í┼ąastie ju m├┤┼żete ─żahko spusti┼ą.

S├║visiace ─Źl├ínky: Ako zmeni┼ą predvolen├ę nastavenia aplik├ície v syst├ęme Android

1. Otvorte ─Źoko─żvek pomocou aplik├ície

Vo verzi├ích syst├ęmu Android pred Marshmallow neexistuje ┼żiadna priama ponuka na nastavenie predvolenej aplik├ície, ale zobrazuje sa ponuka na v├Żber predvolenej aplik├ície pri pr├íci s ─Ź├şmko─żvek, ─Źo je pou┼żite─żn├ę vo viacer├Żch aplik├íci├ích vo va┼íom Androide.

Predvolená aplikácia Firefoxu

Ak m├íte prehliada─Ź Chrome aj Firefox a potom otvor├şte odkaz smeruj├║ci do webov├ęho prehliada─Źa, zobraz├ş sa ot├ízka, ktor├í aplik├ícia m├í by┼ą predvolen├í. Ke─Ć┼że chcem, aby bol Firefox predvolen├Ż, vyberiem to a potom je moja vo─żba nastaven├í.

Ak sa v├ím t├íto ponuka nezobrazuje, znamen├í to, ┼że u┼ż m├íte predvolen├║ sadu aplik├íci├ş alebo nem├íte na v├Żber viac ako jednu aplik├íciu. V prvom pr├şpade mus├şte vymaza┼ą svoju prv├║ predvolen├║ aplik├íciu, aby ste uvo─żnili miesto pre nov├║.

2. Vyma┼żte svoju star├║ predvolen├║ aplik├íciu

Ak nem├┤┼żete nastavi┼ą predvolen├║ aplik├íciu kv├┤li starej aplik├ícii, ktor├í obsadzuje slot, alebo chcete iba zmeni┼ą predvolen├ę aplik├ície, mus├şte ju najsk├┤r vymaza┼ą. Cho─Ćte do svojho nastavenie a h─żadaj svoje Aplik├ície Ponuka.

Nastavenia Predvolená aplikácia

Ke─Ć ho n├íjdete, vyberte ho a otvorte zoznam aplik├íci├ş. Teraz klepnite na v┼íetky aplik├ície, ktor├ę s├║ v konflikte s po┼żadovanou predvolenou aplik├íciou alebo aplik├íciou, ktor├║ chcete z predvolen├ęho nastavenia zmeni┼ą. Po v├Żbere aplik├ície posu┼łte zobrazenie nadol, k├Żm sa nezobraz├ş toto:

Vymaza┼ą predvolen├║ aplik├íciu

Klepnut├şm na Vymaza┼ą predvolen├ę nastavenia a teraz si m├┤┼żete vybra┼ą nov├║ predvolen├║ aplik├íciu.

Nastavenie predvolenej aplikácie pre Android Marshmallow (6.0) alebo vyššie

Ak m├íte nov┼íiu verziu syst├ęmu Android, je tento proces jednoduch┼í├ş a r├Żchlej┼í├ş ako predt├Żm. S Androidom 6.0 a vy┼í┼íie, s nastaven├şm a v├Żmenou predvolen├Żch aplik├íci├ş sa zaobch├ídza sk├┤r ako s prioritou, ne┼ż ako s n├ípadom.

1. Otvorte svoje nastavenia

Na┼í┼ąastie v nov┼íej verzii syst├ęmu Android je ─żahk├ę nastavi┼ą a odstr├íni┼ą predvolen├ę aplik├ície z tej istej ponuky. Rovnako ako v met├│de vy┼í┼íie, otvorte svoju nastavenie a n├íjs┼ą Aplik├ície sekcii.

Nastavenia Predvolená aplikácia

2. Predvolen├ę kateg├│rie aplik├íci├ş

Odtia─żto vyberte bu─Ć Nastavenia ozub vpravo hore, alebo prejdite na Predvolen├ę aplik├ície pokra─Źujte do sekcie ponuka konfigur├ície aplik├íci├ş.

3. V├Żber kateg├│rie aplik├ície a aplik├ície

Na tejto novej obrazovke vyberte ─żubovo─żn├║ uveden├║ kateg├│riu a potom aplik├íciu, ktor├║ chcete pou┼żi┼ą ako predvolen├║.

Konfigurova┼ą predvolen├║ aplik├íciu

Ke─Ć nabud├║ce spust├şte ├║lohu v danej kateg├│rii, zvolen├í aplik├ícia bude t├í, ktor├║ pou┼żijete automaticky.

4. Odstránenie predvolenej aplikácie

Tento proces je rovnak├Ż bez oh─żadu na va┼íu verziu syst├ęmu Android. Klepnite na ─żubovo─żn├║ aplik├íciu v zozname aplik├íci├ş a potom pos├║vajte zobrazenie nadol, k├Żm sa nezobraz├ş t├íto mo┼żnos┼ą:

Vymaza┼ą predvolen├║ aplik├íciu

Klepnut├şm na t├║to mo┼żnos┼ą vyma┼żete predvolen├║ aplik├íciu. V opa─Źnom pr├şpade je mo┼żn├ę predvolen├║ aplik├íciu nahradi┼ą jednoduch├Żm v├Żberom inej, za predpokladu, ┼że vo va┼íom zariaden├ş je nain┼ítalovan├Ż program Marshmallow a nov┼í├ş.

Záver

Je to trochu spletit├Ż proces, ako urobi┼ą aplik├íciu predvolenou, ak nepou┼ż├şvate Marshmallow alebo vy┼í┼í├ş, ale je to na┼í┼ąastie st├íle mo┼żn├ę. Hne─Ć ako nastav├şte predvolen├║ aplik├íciu, budete ju m├┤c┼ą ─żahko zmeni┼ą a ke─Ć budete vedie┼ą, ako syst├ęm funguje, nezaberie to takmer ┼żiadny ─Źas.

Ak potrebujete pomoc so zmenou predvolen├Żch aplik├íci├ş, zanechajte ni┼ż┼íie uveden├ę koment├íre!

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku